PDA

View Full Version : Фармация



Happiness1
03-18-2012, 14:54
11 клас съм и преди исках да уча фармация, но нещо се отказах.. сега пак нещо ми се мотае на уча тва, ама май вече е късно.. :( щото нз дали ще мога да се подготвя за 12 месеца ;х вие как мислите? да почвам ли уроците, или няма шанс

Ukhtar
03-18-2012, 15:26
Стягаш се и учиш. Но ако ти куца химията, абсурд.

nIkEnCeTy_bE
03-18-2012, 16:56
Стягаш се и учиш. Но ако ти куца химията, абсурд.

Така е, да. Можеш да се подготвиш.

Merkantilniq
03-19-2012, 16:57
Ако си момиче 2 години за да си сигурна,че ще влезнеш :Д тъпо е,ама при вас конкуренцията е ужасна :Д,ама за фармация може и година нз,те намаляват кандидатите в която и да е специалност,но определено,трябва да те кефи химията,иначе няма да върви ученето .

nIkEnCeTy_bE
03-19-2012, 17:45
То не само да я/го кефи, но и да му върви, защото ако сега тепърва тръгва да я учи. Химията не е да я назубкаш, а трябва да я разбереш, за което се изисква време и постоянство. А не да се сетиш 2-3 месеца преди матурата, че искаш фармация, защото като цяло медицината е трудна.

Merkantilniq
03-19-2012, 20:36
То не само да я/го кефи, но и да му върви, защото ако сега тепърва тръгва да я учи. Химията не е да я назубкаш, а трябва да я разбереш, за което се изисква време и постоянство. А не да се сетиш 2-3 месеца преди матурата, че искаш фармация, защото като цяло медицината е трудна.
И аз мислих,че е трудна,но ще се убедиш,че реално не е нечовешкото да завършиш :Д реално всяка наука не може да я изучиш докрай и напълно,а да не говорим,че тази професия всяка грешка и искат да те вкарат в затвора,а другите все едно са безгрешни,искат да им е евтино и реално си нещо като роб :Д и ти трябва безкористно да лекуваш и да не искаш пари за това :Д

TheBeliever
03-19-2012, 20:44
Напълно възможно е да се подготвиш за една година, но само при наистина сериозна и интензивна подготовка.

Имах съученичка, която успя да влезе фармация при по-малко от година подготовка, при все, че не беше от най-любознателните и дипломата й беше около 5. Но става въпрос за 3-5-7 часа частни уроци на ден, 6 дни в седмицата. Така че, не е невъзможно, но трябва наистина да го искаш.

Cold_Tearsss
03-19-2012, 20:49
От тази година, тоест миналата вече, при липса на кандидати фармацевти се приемат фармацевки посочили фармация като първо желание. Една приятелка влезе, тя се готви още от 11 клас. Биологията я взе с отличен, ама химият леко разочароващо като се имам предвид колко старание положи. То и математика се иска, във втори курс май висша се учеше.
Иначе за мен е непонятно какъв е смисъл да го учиш, като завършиш ставаш магазинерка, опс обърках думата, аптекарка и продаваш лекарства на възрастни пенсионери като от тях трябва си изкарваш печалбата. Имам предвид мнозинството от фармацевтите. Химията стига да схванеш основата и да си много постоянна ще се оправиш. Яко писане, яко преговаряне и яко мислене се иска.

Merkantilniq
03-19-2012, 21:30
Мхм,учат до висша математика 2,ама взимат си пари,някои лекари и толкова не взимат,чакаш за специализации,плащаш си за тях даже:Д всичко е връзки,ама с тези хендсфрита,ще видите какви лекари идват,аз съм свидетел:Д от 100 човека 20-30 ползват :Д

TheBeliever
03-19-2012, 21:35
Мхм,учат до висша математика 2,ама взимат си пари,някои лекари и толкова не взимат,чакаш за специализации,плащаш си за тях даже:Д всичко е връзки,ама с тези хендсфрита,ще видите какви лекари идват,аз съм свидетел:Д от 100 човека 20-30 ползват :Д

Имаше една приказка "Като се знам какъв съм инженер, ме е страх да отида на доктор". За жалост вече не е само приказка.

Cold_Tearsss
03-19-2012, 22:01
Мхм,учат до висша математика 2,ама взимат си пари,някои лекари и толкова не взимат,чакаш за специализации,плащаш си за тях даже:Д всичко е връзки,ама с тези хендсфрита,ще видите какви лекари идват,аз съм свидетел:Д от 100 човека 20-30 ползват :Д
Фащаш си багажа и за Германия! Тука нека остават тези с връзки и мизерниците, какво ти пука. Нищо няма се оправи в България.

Cold_Tearsss
03-20-2012, 14:34
Merkantilniq, в Столичното МУ ли си? S

Merkantilniq
03-20-2012, 14:40
Merkantilniq, в Столичното МУ ли си? S
Медицина 1ви курс,защо питаш?

Cold_Tearsss
03-20-2012, 14:43
Познат си ми. NVM, не ми се спами.
Как ти е немския? :D

nIkEnCeTy_bE
03-20-2012, 14:43
Фащаш си багажа и за Германия! Тука нека остават тези с връзки и мизерниците, какво ти пука. Нищо няма се оправи в България.

Германия, да. Макар, че и там малко трудно се изкарва бакалавър и магистър.

Cold_Tearsss
03-20-2012, 14:49
Германия, да. Макар, че и там малко трудно се изкарва бакалавър и магистър.
Аве, дипломираш се тук и чрез агенциите отиваш в Германия да специализираш. От випуск 2010 - 84% са избягали за чужбина, от випуск 2011 - 93%. Сама си направи заключенията. Не ми се влиза в подробности какво е положението тук, ако искаш да специализираш. В другия форум сама може да прочетеш за какво става въпрос.

nIkEnCeTy_bE
03-20-2012, 14:54
Като завършиш тук, по-лесно е после да заминеш.

Cold_Tearsss
03-20-2012, 14:58
Трябва ти малко немски и си готов, даже там ти преподават докато специализираш, май и квартира ти предлагаха.

nIkEnCeTy_bE
03-20-2012, 15:00
Не знам, една съквартирантка на сестра ми е медицина в Германия и трудно изкарва, но си зависи от много неща.

choparkopar
03-20-2012, 15:06
Дори да не те приемат фармация, пак ще имаш други възможности, с биология или химия се кандидатства за доста специалности, които не са чак толкова лоши.

Thrombocyte
03-20-2012, 16:57
Ако си в женски род ще ти е зор, но не е невъзможно. Трябват ти оценки над 5.30 на изпитите за да си сигурна (при положение, че в дипломата имаш две 6-ци).

Био-то се учи за 2-3 месеца, с по 3-4 часа зубкане с разбиране на ден.
Химията - темите се учат по подобен начин, но само с тема хващаш 2.80.

Трябва да си наясно къде искаш да кандидатстваш - в София се иска доста стабилен бал, докато Варна, Пловдив и Плевен са не толкова претенциозни за кадрите си.