PDA

View Full Version : Английски - произношение



MooDy
03-18-2012, 17:03
Някой знае ли начини как мога да си подобря произношението на английски. Не искам да говоря с гръб български акцент, а в момента говоря точно така, даже много често изяждам части от думата и... Някой знае ли как може да се оправи това?

И.. още да ви питам има ли сайтове за самостоятелно учене на английски. Тоест наистина добри сайтове, които ще са ми полезни. Повечето на които съм попадал аз са за начинаещи, за напреднали няма почти нищо.

Chacho
03-18-2012, 17:09
Практика. Слушане и говорене. След време трябва да си намериш човек с матерен английски. За правила можеш да вземеш колкото искаш фонетични и фонологични писания, но няма смисъл. Първо, ще са ти прекалено сложни, второ, ще са ти невъзможни за приложение.

За самостоятелно учене на английски си вземи учебници и книги на английски. Чети много, упражнявай се и го практикувай. Всичко с времето си. Зарежи сайтовете, интернет още не е идеалният източник. Освен ако не си свалиш книгите и учебниците, но тва не го броя.

Ukhtar
03-18-2012, 17:10
Гледаш (слушаш) английски предавания. Даже от един непрекъснат 8-часов маратон на шотландски комици, ще придобиеш известен шотландски акцент. Без ташак.

antineutral
03-18-2012, 17:14
Обикновено се оправя с практиката. Опитай с фрази и реплики от филми/игри, които ти харесват, а също и с текстове на любими песни, върши работа. Колкото до второто, не знам точно какво имаш предвид да бъде съдържимото в тези сайтове като материал и начин на провеждане на обучението. Пък и има други достатъчно добри начини.

DeVTeo
03-18-2012, 17:18
Ами най-лесно можеш да си го подобриш ако си в чужбина (Англия, САЩ) - за максимум 5 години в Англия ще получиш британски акцент :D Иначе може от Замунда да си изтеглиш Rosetta Stone English или пък си намери от интернет някое английско приятелче и започвай да му бърбориш (само ако знаеш добре английски, че иначе много неудобно ще стане..) :D

Chacho
03-18-2012, 17:24
Хаха, DeVTeo, явно не съм единствения дето се е занимавал да ръчка морски шах на С++ :D