PDA

View Full Version : Как да си оформя плочки ?



deluxchu
03-18-2012, 19:11
Хора кажете как да си оформя плочки,освен корем преси някакво друго опражнение знаете ли?И кажете какво НЕ трябва да ям за да имам добре оформени плочки. :)Вярно ли е,че чипса е бил вреден за тях?

Shines
03-18-2012, 19:19
Дълго е за обяснение..За да оформиш тези плочки трябва да имаш нисък процент подкожни мазнини (което зависи от храната която поемаш, кардио дейност и прочие...).Не трябва да ядеш джънкове (чипсове, кроасани, тостери, сладки и тестени неща и тн..), газирано, алкохол, цигари и тн..Почваш да бягаш, увеличаваш приема на белтъци (месо, яйца, извара).Разгледай хранителните режими за отслабване http://www.bb-team.org/hranene/hranitelni-rezhimi
Общо взето е това.

В крайна сметка кажи години, ръст, килограми?

kosich
03-18-2012, 19:42
Да съм преди ccdesigns :D

Ето го поредния с плочки.

Така де, по темата-

http://troll.me/images/y-u-no/deluxcho-y-u-no-google-it-thumb.jpg

ccdesigns
03-18-2012, 19:55
Тва плочките са много сложно нещо, гледам повечето хора се съсредоточават само в/у тях и ги мързи да правят останалото :D Аз съм обратното пък. Яко ги пренебрегвам. Таа няма значение. Shines каза квото трябваше. Ключ.

deluxchu
03-18-2012, 20:38
На 14 години съм,1.80см съм висок и тежа около 58-60кг. :)

Glamour92
03-18-2012, 21:22
http://sv3.wakku.to/~chris/stuff/You-must-be-new-here2.jpg

DownloadVirus
03-19-2012, 04:26
Are you kidding bro?

deluxchu
03-19-2012, 10:47
No kidding bro! ;) Why?

ccdesigns
03-19-2012, 12:34
cause you are 20kg s napikani pants

deluxchu
03-19-2012, 13:11
пфф... Mмм ти колко искаш да съм вее... мърда ?

ccdesigns
03-19-2012, 19:03
яяя по-леко, келешперче.

deluxchu
03-19-2012, 20:06
хаха... Тфа келешперче ще ти надуе муцуната! ;)

ccdesigns
03-20-2012, 03:56
добре :)




.............

flo0pY
03-20-2012, 11:17
хаха... Тфа келешперче ще ти надуе муцуната! ;)
Надувко ти си толкова некадърен и неориентиран не знаеш че чипса се пръжи или че пърженото е вредно за всичко мм? Некадърник бих ти казал как без много труд да си направиш плочки ама като те гледам къв си мухъл не бих ти казал нищо нагъвай дюнери тостери салами и квот хванеш не се притеснявай те плочките сами се образуват

deluxchu
03-20-2012, 11:24
м Брато тоя ccdesigns,като гледам много му знае устата...Пък тъйй дето каза,че ще се образуват сами мн мн не ми се вярва ама пак ще си ТРЕНИРАМ де!:) "Мухльо" ::)

ccdesigns
03-20-2012, 11:33
Пикльо, разкарай се от тоя раздел и не ни занимавай с глупости докато не ти се доразвие мозъчето. Първият отговор в темата ти каза АБСОЛЮТНО всичко точно и ясно, което трябва да направиш. Ае у лево.

Blitzcrank
04-14-2012, 17:03
14 години висок 180 и тежащ 60 килограма каде си тръгнал да надуваш муцуни бе момче ? ;д

Blitzcrank
04-14-2012, 17:04
Слабо момче без преса е като дебело момиче без цици ;]

awerw
04-15-2012, 16:10
Аз като бях по-слаб и аз нямах плочки, а само некви слаби очертания. Съвета ми е да качиш малко маса като цяло и в корема и имаш шанс да ги избиеш някак си........

dimitar_ak
04-17-2012, 13:39
Имам подобни ядове. Преди 3 години бях 87кг за ръст 174см. Просто със смяна на начина си на живот свалих до 72-74кг. Вече изглеждам добре, но корема си остана. От миналото лято карам много велосипед, започнах и коремни преси, но няма особен ефект.

redbul2
04-17-2012, 13:58
Коремът може да се стегне с допълнителна тежест. Само с обикновени преси няма да има особен ефект. А вече за плочки зависи от мускулната хипертрофия на това място и от процента мазнини,общо и по корема.

loveca777
04-18-2012, 06:44
Да и 72, 74 кг не са много малко
Но пък със специален хранителен режим ,ако ти се занимава може и да направиш добри плочки
Не слабей повече заради едни плочки

Mirelaa
05-10-2012, 16:30
За да имаш плочки първо се иска желание и постоянство,след това останалото. :)

Pothead334
05-18-2012, 19:07
Искам плочки, искам стегнат корем , искам тънки крака.. колко съм ги слушал тез неща..
Няма заклинания с което да си изкараш само плочки или да си намалиш само тлъстините в краката. Постига се с трениране трениране на цялото тяло , тренират се всички мускулни групи , спазват се хранителни режими. Даже да кажа , че плочките идват на последни. Отцепи първо гръдите, трицепса и бицепса , изкарай малко трапеца , извади перките и рамото и тогава идват плочките. :)

anonymous546178
05-19-2012, 10:23
Ам.. първо към автора, относно заяждането.. Като цяло хората в този раздел тренират.. много малко от тях са под 80кг, а тези които са пак имат голям шанс да ти набият моцуната... 14год-180см-60 кила не е нещо впечатляващо.
Относно плочките- ако тренираш здраво, ти трябва само хранителен режим за няколко месеца (НВД-ВМ), и кардио около 2-3 седмично. Ако всичко е ОК и не се скатаваш, тренираш здраво(не само кардио, ами и залата посещаваш), не ядеш боклуци- плочките няма да са много трудна цел. За пример- ако си 180, дори и 70 кг да си пак можеш да имаш стабилни плочки.


П.п. Завърнах се във форума и почвам пак да тренирам.. Малко се провалих зимата и съм към 94 кг на 190см... пуснал съм коремче... ръката ми е към 41 топла.. ии имам лекарска забрана да натоварвам коленете, което означава че не мога да се похваля със стабилна тяга и клек(за сведение миналата година бяха нещо от типа клек-140 тяга-160).

Anonys
05-19-2012, 10:32
Пич ти треа си нек'ъф изверг бе ? На 14 180см висок ? Ти си колкото мене и си 50 кила бре ? Аз мисля, че си няк'фа плешка :D
Щом си толкова кила би трябвало да имаш около 6.5% телесна мазнина, тоест трябва да ходиш на фитнес всеки ден, да бягаш и уникално много коремни преси :)

bReAk3R
05-27-2012, 13:08
http://vbox7.com/play:87e471a4 Всеки ден по 2-3 пъти + направи си режим с неща, които да не ядеш или следвай чужд. Приемай бърз въглехидрат преди тренировка. Вода мисля, че не трябва да се поема ПО време на тренировка, но през другото време по много вода. Тва е май.

ZipFail
05-27-2012, 14:28
Всеки ден по 2-3 пъти .


Aхахахахахахах..

bReAk3R
05-27-2012, 18:03
Хм? Ако намираш смешно във "всеки ден", да, всеки ден трябва да ги прави, защото правилото, че трябва 2-3 пъти в седмицата, за да се възстановят мускулите е за големите... Той е на 14 и спокойно може да си ги прави всеки ден... ;)

fatrat
05-27-2012, 19:11
http://vbox7.com/play:87e471a4 Всеки ден по 2-3 пъти + направи си режим с неща, които да не ядеш или следвай чужд. Приемай бърз въглехидрат преди тренировка. Вода мисля, че не трябва да се поема ПО време на тренировка, но през другото време по много вода. Тва е май.
Пълни глупости!

DownloadVirus
05-27-2012, 20:45
http://vbox7.com/play:87e471a4 Всеки ден по 2-3 пъти + направи си режим с неща, които да не ядеш или следвай чужд. Приемай бърз въглехидрат преди тренировка. Вода мисля, че не трябва да се поема ПО време на тренировка, но през другото време по много вода. Тва е май.

Понеже съм напълно начинаещ и нищо не разбирам,би ли обяснил/а защо да прави по 2-3 пъти корем на ден,защо да следва чужд режим,защо да приема бързи въглехидрати преди тренировка и защо да не пие вода по време на тренировка? Добре ще е да дадеш валидни аргументи,че да помогнеш така :))

whitenigger
05-29-2012, 18:14
Вместо да пускаш такива теми и да ми ядеш чипс пред PC-то вари направи някой друга коремна преса :) до отказ

bReAk3R
06-01-2012, 20:18
@DownloadVirus,
За водата - чувал съм, че по време на трен. не трябва да се пие, защото изпълва кожата и пречи на мускулите да изпъкнат.
За повторенията - малко преувеличих, но е хубаво 2 пъти на ден ако може да ги прави. При мен подейства и при 1 път на ден (нямам време за повече или ме мързи) и продължавам да ги правя.
За въглехидратите ми го казаха, пък и го прочетох, но забравих за какво точно е :D Иначе под бърз въглехидрат се приема например един шоколад или банан и 40минути след това тренировка...
Иначе ся пак ще питам закво е бързия въглехидрат преди тренировка... Понеже баща ми разбира от всичко това.. :)

redbul2
06-02-2012, 07:05
Ооох,ох,ох. Кажи 15 годишен и друго нищо повече не казвай. 15 годишен,това си е вече диагноза. :)

fatrat
06-02-2012, 07:06
@DownloadVirus,
За водата - чувал съм, че по време на трен. не трябва да се пие, защото изпълва кожата и пречи на мускулите да изпъкнат.
За повторенията - малко преувеличих, но е хубаво 2 пъти на ден ако може да ги прави. При мен подейства и при 1 път на ден (нямам време за повече или ме мързи) и продължавам да ги правя.
За въглехидратите ми го казаха, пък и го прочетох, но забравих за какво точно е :D Иначе под бърз въглехидрат се приема например един шоколад или банан и 40минути след това тренировка...
Иначе ся пак ще питам закво е бързия въглехидрат преди тренировка... Понеже баща ми разбира от всичко това.. :)
Уха, ако това ти го е казал баща ти, така ги разбира работите, както аз разбирам от микропроцесорна електроника.
По време на тренировката се пие вода, а след тренировката изотонична напитка (с електролити). Под бърз въглехидрат се разбира банан, стафиди. Ако чакаш на шоколад плочки ще видиш , когато аз стана инжинер (т.е никога). Бърз въглехидрат преди тренировка не се яде.

bReAk3R
06-02-2012, 09:23
fatrat, братленце, земи се гръмни бе, душица, и без тва сигурно вече не ставаш! В над 100 тъпи теми влязох да намеря информация, изпробвах всичко, което пишеше там, ПОДЕЙСТВА и сега тук в една тема някъв дядка ми казва, че това били глупости... ООООО БОЖЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ... Сериозно, гръмвай се...

fatrat
06-02-2012, 09:41
АХахаха. С тоя тон на баща ти ще говориш ясно? Не аз се затискам с 20кг на лежанката. Аре у лево ! Ако някога си тренирал както аз и си използвал такива субстанции като мене и си ял такава храна както аз, то 100% нямаше да питаш защо нямаш плочки!

awerw
06-02-2012, 10:53
АХахаха. С тоя тон на баща ти ще говориш ясно? Не аз се затискам с 20кг на лежанката. Аре у лево ! Ако някога си тренирал както аз и си използвал такива субстанции като мене и си ял такава храна както аз, то 100% нямаше да питаш защо нямаш плочки!

а ти имаш ли :lol:

bReAk3R
06-02-2012, 11:59
Аз може и да не съм го правил, но тези, които ми показват нещата и ме учат кое и как, са го правили, когато ти си смучкал цицка... И не знам кой се затиска на 20кг :)

bReAk3R
06-02-2012, 12:00
И междудругото плочки имам :)

redbul2
06-02-2012, 12:43
Хм,това не са плочки,а изпъкналите ти ребра. А пък за лежанката. Повечето от нас сме започнали фитнеса с 40 килограма щанга. А някои тук и с повече в първите си тренировки. Скрий се малчо :)
Имаш още много да тренираш докато стигнеш нашите резултати. Поне 5 години ще минат. :D

bReAk3R
06-02-2012, 13:22
Изпъкналите ми ребра? Брато, представи си 1 момче около 1.68 на 53 кила - има ли според теб място за ребра? Квот щеш си мисли, ама си махнах коремчето и направих релеф за нормално време :) Пък ти ми приказвай как това са ребра. Да, може да не е много изпъкнал релеф, но за месец и половина няма как да е повече. Точно за това се захванах и с лежанката, да направя и гърди, че иначе не са като плочки. И като незнаеш кво имам там, не пиши...

Вие сте започнали с толкова, но на по-големи години.. Я кажи на колко започна фитнеса с 40кг щанга?

DownloadVirus
06-02-2012, 14:00
1.68 на 53 кг наистина ще се четат ребра...Трябва ти да качваш .. А иначе според килограмите има и такива които не са тренирали ,а бутат по 80-90 кг. Близък пример един познат шишкав 130 кг без да тренира 100 кг един път на лежанка.На 14 години . И кво ?

fatrat
06-02-2012, 14:02
а ти имаш ли :lol:
Според тебе? За да клякам с 180 дърпам 270 тяга ? Плочките никога не са ми били самоцел, просто дойдоха като екстра към първите 2 ;)

Аз може и да не съм го правил, но тези, които ми показват нещата и ме учат кое и как, са го правили, когато ти си смучкал цицка... И не знам кой се затиска на 20кг :)
Мда и точно там е проблема. Щото аз съм смукал цицки преди 24 години, а тогава в бодибилдинга още са били масово на стероиди и са си мислели ,че максималното количество протеин , което може да се усвои на 1 път е 30гр. ...

И междудругото плочки имам :)


Изпъкналите ми ребра? Брато, представи си 1 момче около 1.68 на 53 кила - има ли според теб място за ребра? Квот щеш си мисли, ама си махнах коремчето и направих релеф за нормално време :) Пък ти ми приказвай как това са ребра. Да, може да не е много изпъкнал релеф, но за месец и половина няма как да е повече. Точно за това се захванах и с лежанката, да направя и гърди, че иначе не са като плочки. И като незнаеш кво имам там, не пиши...

Вие сте започнали с толкова, но на по-големи години.. Я кажи на колко започна фитнеса с 40кг щанга?
БРАТО 1.68 на 53кг е приятелката ми. На едните кожа и кости как да няма да ти се виждат плочките? Да имаш плочки е фрапиращо на 1.85 на 95-100кг. А по изказването "искам плочки и корем" 100% съм убеден ,че в момента ги правиш , щото някоя фолк-гърла от даскалото харесвала момчета с плочки.

Аз лично започнах фитнеса с 40кг щанга в 7 клас, което ще рече ехееееее преди 10 годинки :)

bReAk3R
06-02-2012, 14:10
DownloadVirus, искаш ли да ме снимат и да постна снимчица? А защо трябва да качвам килограми? :O
fatrat, има време до 1.85, а толкова килограма не ми трябват :D Не, не ги правя заради това, общо си тренирам за здраве, кеф и тяло ;) 40кг в 7 клас, и аз ще дигна скоро до 40 ; ))

едит: Ребрата ми се виждат съвсем малко.

DownloadVirus
06-02-2012, 14:13
Постни снимка,както искаш. 1.68 на 53 кг ,ако не си разбрал,че трябва да качваш килограми не знам..Е добре де,не те ли е срам поне малко като виждаш как момичетата те скриват? ..

bReAk3R
06-02-2012, 14:19
:D :D :D На мойта възраст момчетата от класа ми са МАЛКО по ниски, но МНОГО по-слаби и за хората (Треньорите ни, учителите ни) те са слаби, а аз съм едър..

Че трябва да качвам съм разбрал, ама...
Ми не, не ми пука честно казано че ме "скриват" .. :D ;)

StillShady
06-02-2012, 15:55
Ей, големи сте льохмани ве... Пича, който коментира първи си го каза точно и ясно. НЕОПИТНИТЕ ДА НЕ КОМЕНТИРАТ, ЗАЩОТО САМО ЗАБЛУЖДАВАТ ТЕЗИ, КОИТО ИСКАТ ДА НАУЧАТ НЕЩО !!! СЕГА НЕ РАЗБРАХ ТОЯ БРЕЙКЪР ИСТИНА ЛИ ГОВОРИ ИЛИ НЕ :@

StillShady
06-02-2012, 15:57
15 ЧОВЕКА ДРАСКАТЕ ТУКА И ВСЕКИ СИ ИМА СВОЙ НАЧИН ВЕ МАА МУ ДЕА

lesnar
06-02-2012, 19:44
пич остави ги тие дето ти се пдиграват те не разбират нищо и нямат плочки заова искат и ти да нямаш . слушай сега рано сутрин ставаш и отиваш до най близката църква там казваш 100 пъти молитвата отче наш дай ми пресвещените плочки . после вечерта се шрибираш ядеш едно кило боб и пет палки салам после легаш в никакъв случай по корем штото ще им потиснеш растежа това е тайната която крият прочутите културисти

bReAk3R
06-02-2012, 20:38
lesnar, много си забавен, да.

StillShady, за кое дали казвам истината бе, брат?