PDA

View Full Version : Температурата на процесора не се показва???



radybt
03-18-2012, 23:19
Значи реших че ще клоквам AMD FX 4100 4x 3.6 ghz нищо не съм правил, само е така преди дори да съм пипал честотите пуснах Prime95 за да си тествам така както си е, и след това вече не мога да видя мониторинга нито на градусите на процесора нито на дъното.. нито скоростта на вентилаторите, то пише за дъното де ама няма как да ми е -2C :D Проверих и в биоса, там пък нищо не показва, какво да правя?

П.С.
Не съм сигурен че има нещо общо с Prime95 понеже скоро не съм си гледал температурите но четох нещо че като се "Unlock-нат" ядрата на процесора се получавали някви гафове със сензорите ама те на Buldozer серията май са си фирмено ънлокнати, даже не се налага да влизам в биоса, че да пипам честотите.... айде че не съм много запознат да не говоря глупости... чакам вашите мнения

radybt
03-19-2012, 13:38
Edit:
При опит за овърклок качих с малко над 200mhz (Вдигнах множителя от 18.5 на 20) пуснах стрес тест (не с Prime95) и до 5тата минута ми показваше 45 градуса, което ми се видя странно малко, нямаше покачване. След 5тата мин обаче изведнъж ми излезе грешка че съм превишил допустимите градуси... ЦЕЛИ 125C ... Което също е невероятно при натоварено положение никога не е вдигал повече от 75-6C освен това има Turbo Mode - заводски се качва до 3.8 автоматично не може нито да е 45 нито 125C нали? Помогнете, не знам вече как да се справям с тия температури и дали въобще да им вярвам...

npp
03-19-2012, 20:53
тествай едновременно с prime и с някаква програма, която показва температурите в реално време, например пробвай с тази: http://www.kaldata.com/modules.php?modid=1&action=show&id=20