PDA

View Full Version : тормозят ме без причина



staysave
03-19-2012, 08:58
2 момчета от моя клас непрекъснато м и се подиграват, обиждат ме и ме удрят. Директорката отказаа да ми помогне. Днес не можах да издържа и избягах. Не знам какво да правя. Надявах се ако някой друг е имал подобен проблем да ми даде съвет.

borkata11
03-19-2012, 09:14
Момче или момиче си. Ако си момче... отвърни им. Много хора ще ти кажат "нека си говорят глупаците, не им обръщай внимание". Е няма такъв филм. Ако си 6 клас например, ще си с тия момчета още минимум година и половина. Как ти се струва? Остави бабинското мислене, че ако не им отврънеш на тях ще им писне. Като виждат как се натъжаваш и депресираш само се стимулират да те тормозят още повече. Дори да се стигне до бой, не се плаши. Всяко момче е яло бой в училище, независимо дали е флегматичен зубър или Виталий Кличко. Покажи им, че не си такъв на който могат да се качват на главата и той да не прави нищо. А ако си момиче... то аз изгубих 5 минути от живота си. Ама мамка му, като търсите такава помощ поне пол и години дайте!

staysave
03-19-2012, 09:19
момиче от 6 клас съм

staysave
03-19-2012, 09:20
и всъщност мога да им отвърна, но просто не искам. Веднъж го направих и ме наказаха.

nIkEnCeTy_bE
03-19-2012, 10:43
Първо кажи на родителите си, ако трябва се обърнете към Закрила, към Рио, към Мон и т.н

Ukhtar
03-19-2012, 11:59
е толкова ли е некадърна управата на даскалото...Когато те малтретират, нищо, когато ти малтретираш, те наказват?

rosy_99
03-19-2012, 13:02
според мен МОН, РИО и т.н. надали ще се заинтересуват от такъв проблем
но ако кажеш на родителите си и ако те имат самочуствие на следващата родителска среща добре ще си поговорят с другите родители и едно 2-месечно наказание май ще свърши работа, защото в нашия клас единсвено така решихме проблема

пAteNцЕ
03-19-2012, 13:58
е толкова ли е некадърна управата на даскалото...Когато те малтретират, нищо, когато ти малтретираш, те наказват?


в повечето училища е така защото тези които тормозят без причина почват да обвиняват самата жертва че ги е предизвикала да действат по този начин

говори с вашите говори с приятели потърси подкрепа от някой не оставяй нещата така! с какво те тормозят?

Chacho
03-19-2012, 14:23
В 6 клас се обръщай към родителите.

titit0
03-20-2012, 13:11
Ами... аз обикновено си решавам проблемите с разговор. Питам ги какво им правя, извинявам им се и ставаме приятели... тоест си помагаме.. : ))) Ами ако не... имаш мама ... имаш тате ... насреща са за всичко... :) те ще ти помагат.. пък и да не са те записали в този клас да те бият ...

Queenie
03-20-2012, 15:51
Не им се давай и това е . Кажи има , че с бой не се постига нищо , а най-малко човещина ..

SHPAIdURmeN
03-20-2012, 20:22
1.Задължителен разговор с твои те родители защото друго (ядче) няма да стане. Да те попитам твой те съученици не ли те защитават по някакъв начин или просто си седят отстрани и се смеят ?

TheStar7
03-25-2012, 11:40
Момче или момиче си. Ако си момче... отвърни им. Много хора ще ти кажат "нека си говорят глупаците, не им обръщай внимание". Е няма такъв филм. Ако си 6 клас например, ще си с тия момчета още минимум година и половина. Как ти се струва? Остави бабинското мислене, че ако не им отврънеш на тях ще им писне. Като виждат как се натъжаваш и депресираш само се стимулират да те тормозят още повече. Дори да се стигне до бой, не се плаши. Всяко момче е яло бой в училище, независимо дали е флегматичен зубър или Виталий Кличко. Покажи им, че не си такъв на който могат да се качват на главата и той да не прави нищо. А ако си момиче... то аз изгубих 5 минути от живота си. Ама мамка му, като търсите такава помощ поне пол и години дайте!
Няма какво да се допълни. Евала !

Horrificus
03-27-2012, 23:59
Разговорите няма да помогнат, нито някви други институции...
Какво можеш да направиш:
1. Имаш ли брат? Добре е да е по-голям. Нека да го причака след даскало и да ги спука от бой. Нека на другия ден кат им са подути тиквите пак да се заяждат. От личен опит заявявам, че този начин работи.
2. Нямаш брат - поне братовчед? Приятел от мъжки пол, който е по-голям и може да ги набие?
3. Да помолиш някой от горните класове да ги набие.

ForTrant
03-28-2012, 00:27
2 момчета от моя клас непрекъснато м и се подиграват, обиждат ме и ме удрят. Директорката отказаа да ми помогне. Днес не можах да издържа и избягах. Не знам какво да правя. Надявах се ако някой друг е имал подобен проблем да ми даде съвет.


Здравей, изпрати официално писмо до младежката организация на БСП - http://old.bsp.bg/cgi-bin/e-cms/vis/vis.pl?s=001&p=0022&n=000005&g= bsppress@bsp.bg

Лично поемам отговорност да се разгласи случая и да се направи нещо по въпроса.

Ако не можеш да контактнеш, изпрати ми лично съобщение или телефон за връзка.

Не очаквай при сегашното правителство да има кадърни институции, мисля, че там си обречен, както сам си се уверила вече, прати ми на лично името на училището и телефон за връзка и обещавам случая да се разгласи по медиите.

TheStar7
03-28-2012, 10:53
Здравей, изпрати официално писмо до младежката организация на БСП - http://old.bsp.bg/cgi-bin/e-cms/vis/vis.pl?s=001&p=0022&n=000005&g= bsppress@bsp.bg

Лично поемам отговорност да се разгласи случая и да се направи нещо по въпроса.

Ако не можеш да контактнеш, изпрати ми лично съобщение или телефон за връзка.

Не очаквай при сегашното правителство да има кадърни институции, мисля, че там си обречен, както сам си се уверила вече, прати ми на лично името на училището и телефон за връзка и обещавам случая да се разгласи по медиите.

Абе ти добре ли си????? ИНАЧЕ САМО БСП хахах ;)

blackcat82
03-28-2012, 13:50
2 момчета от моя клас непрекъснато м и се подиграват, обиждат ме и ме удрят. Директорката отказаа да ми помогне. Днес не можах да издържа и избягах. Не знам какво да правя. Надявах се ако някой друг е имал подобен проблем да ми даде съвет. Няма смисъл да бягаш и да се криеш ,покажи им ,че не ти пука какво говорят. В повечето случаи просто избиват комплекси и ако видят ,че не им отстъпваш се отказва ,въпреки че понякога точно това ги провокира. Както и да е ,моя съвет е да не те интересува какво говорят ,вземи няколко приятели с тебе и им покажи ,че не ти пука. (Четох доста коментари от сорта на ,пребий ги ,намери си някой ,който да ги набие и прочие. Повярвай ми с бой само ще си усложниш проблема.)

ss9
03-29-2012, 19:55
Разговорите няма да помогнат, нито някви други институции...
Какво можеш да направиш:
1. Имаш ли брат? Добре е да е по-голям. Нека да го причака след даскало и да ги спука от бой. Нека на другия ден кат им са подути тиквите пак да се заяждат. От личен опит заявявам, че този начин работи.
2. Нямаш брат - поне братовчед? Приятел от мъжки пол, който е по-голям и може да ги набие?
3. Да помолиш някой от горните класове да ги набие.

+1. За съжаление, или не, в България само това решава проблемите.. ако им каже "момчета, нека поговорим", само ще й се изсмеят..

sToyAncHo
03-29-2012, 20:07
Horrificus не може да ти го каже по-правилно! Действаш така и хич да не те ебе! :)

ss9
03-29-2012, 20:42
Само ще ти кажа, че да чакаш до 8ми клас, и да се махнеш, е възможно най-грешното решение. Свикнеш ли да те мачкаш, край. В гимназията ще го правят. В университета. В живота. По-добре сега веднъж да се почустваш мощна като направиш така, както Horrificus каза. Изобщо не е извратено. То си е заслужено. После сигурно няма да смеят да те гледат в очите. И все пак, не е нужно да ги спуква от бой, въпросния човек, две шамарчета на тея пишлемета да се осъзнаят, ще са достатъчни, и някоя по-груба и заплашителна дума.

borkata11
03-30-2012, 09:11
Разговор с тях? B*TCH PLEASE! По описанието по-горе си представям 2 злобни келешчета, които най-вероятно се мислят за забавни като го играят "лоши момчета". И аз съм имал работа с такива и повярвай ми не става. Ако тръгнеш да се държиш приятелски с тях и да подхванеш някакъв разговор по проблема, направо виждам как те избухват в смях и ти седиш и гледаш тъпо. Бил съм свидетел на следното: 4 момчета от моя клас тормозят и се подиграват на едно момиче от класа. Въпросното момиче има брат доста по-голям. Ние сме били 5-6 клас тогава. 4мата тръгват уж да бият баткото. Застава пред тях и извърта такъв шамар на единия, че тоя пада а другите се разбягват. Повече момичето нямаше проблеми. Аз също съм имал подобни проблеми и единия път ми го реши големия ми братовчед, друг път вече като по-големи сам си го реших, макар и да ядох малко бой. Ако малкия ми брат изпадне в такава също ще се опре на мен и няма да чака решението да падне от небето. Просто като се стигне веднъж до бой, дразнителите започват да ти гледат със съвсем различно око. Ако имаш по-голям брат или братовчед мисля, че ти обясних какво да правиш. Ако нямаш се обърни към родителите. Отне ми много време да вникна в същността на израза "родителите ти са ти най-големите приятели", но е верен. Те биха дали всичко за теб и повярвай ми, готови са да се бият с директора ако трябва. Съжалявам, че говоря само за бой, но просто в момента такова е положението. Такъв филм като "седни и поговори човешки с тия дето те дразнят", както вече обясних няма :) Успех в решаването на този неприятен проблем.

borkata11
03-30-2012, 09:20
Здравей, изпрати официално писмо до младежката организация на БСП - http://old.bsp.bg/cgi-bin/e-cms/vis/vis.pl?s=001&p=0022&n=000005&g= bsppress@bsp.bg

Лично поемам отговорност да се разгласи случая и да се направи нещо по въпроса.

Ако не можеш да контактнеш, изпрати ми лично съобщение или телефон за връзка.

Не очаквай при сегашното правителство да има кадърни институции, мисля, че там си обречен, както сам си се уверила вече, прати ми на лично името на училището и телефон за връзка и обещавам случая да се разгласи по медиите.

По-странно изказване от това май-не бях чел. Какво ще стане ако всеки с подобен проблем тръгне да се оплаква по медиите? Ще трябва да се направи вестник "Тормозник", където всеки да сподели колко е отчаян, депресиран и иска да се самоубие в 4 клас. Абе я се научете да си разрешавате проблемите по по-нормални начини.

ImmortalSportFreak
03-30-2012, 09:38
Разговаряй с родителите си първо - от там нататък те ще помогнат,ако трябва ще се опитат да накарат директорката да направи нещо,или пък ще те преместят в друго даскало..
Успех!

titit0
11-24-2012, 16:00
Ами щом няма да стане с думи им извърти по 2 шамара и да се спрат. (: Наскоро се случи и с мен така ... леееко се сбихме ама ;д или извикай някой от по-горните класове и той ще ги оправи :3

*diamond*
11-24-2012, 18:09
кажи на класната ?!

Chacho
11-24-2012, 18:23
Май сте закъснели с половин година.

SHPAIdURmeN
11-25-2012, 19:42
Като видите че една тема не се пише по нея с месеци, защо не я затваряте. По едно време бяха писали по няква тема от 2007 О_О.