PDA

View Full Version : Университети?Кандидатства



raia338
03-19-2012, 19:58
Здравейте!Искам да попитам ,понеже не съм много на ясно кога се подават документите за истинският изпит ,дали по време на предварителните изпити( да не би после да е много късно) или може и по-нататък юли,юни и тн .. Не съм много на ясно,затова питам... Вие къде сте се ориентирали да кандидатствате ,на колко предварителни ще ходите ..Май излизат много средства ,ако решиш да ходиш на предварителни изпити в няколко университета .Вие как мислите по въпроса ?

anJin
03-19-2012, 20:21
За съжаление аз нямам предварителни изпити,имам само редовни.Ще кандидатствам в СУ и ПУ с френски език и изпитите са ми : 10 юли-ПУ,11 юли-СУ.

Merkantilniq
03-20-2012, 06:43
За предварителните изпити си плащаш изпита и ти дават бележка с номер да ти знаят после оценката нещо такова,а реално кандидат-студентските документи се подават по-време на редовната сесия и се взема предвид по-високата оценка,поне така беше за Софийския.

TheBeliever
03-20-2012, 06:50
За предварителните изпити си плащаш изпита и ти дават бележка с номер да ти знаят после оценката нещо такова,а реално кандидат-студентските документи се подават по-време на редовната сесия и се взема предвид по-високата оценка,поне така беше за Софийския.

Така е почти навсякъде.

Колкото до средствата - никак не са малко. Моят съвет е да не ходиш като цветарка от университет на университет, с надеждата да те приемат "все някъде", а да избереш една-две, максимум 3 алтернативи, и да се готвиш усилено за тях. Практически няма как да се подготвиш качествено за всички университети защото конспектите им се различават. А няма смисъл да пръскаш безразборно, и пари, и усилия, за да изкараш посредствени оценки на много изпити, като може да се концентрираш и да изкараш хубава оценка на един изпит.
Разбира се това важи ако имаш конкретна цел и амбиция. Ако ще следваш, колкото да се каже, че си записал нещо и другия вариант става.