PDA

View Full Version : тичане и L-Carnitine



analgin
03-20-2012, 07:12
Така започнах да тичам всяка вечер между 40-75 мин. до преди месец ходех на фитнес и пиех лкарнитин , но фитнеса беше много зле оборудван и нямаше никакъв ефект от него , затова искам да започна да пия преди тичане , въпросът ми е колко често да го пия тичам всеки ден , но може би ще е добре да го взимам 3-4 пъти седмично ? Другото , което искам да попитам дали ще има добри резултати , ако сутрин скачам на въже по 30 мин и въртя обръч също 30 мин , а пък вечер тичам , разбира се с подходящ хранителен режим ( без тестено , пържено , сладко , газирано много солено -принципно винаги съм се стремяла да присъстват много рядко в менюто ми )

MannieG
03-20-2012, 13:48
Ако сутрин скачаш на въже, а вечер тичаш, най-вероятно ще те болят краката яко, и особено, че тичаш всеки ден, по-добре редувай един ден въже, друг ден тичане. А Л-карнитина може да се пие сутрин на гладно и 30 мин преди тренировка, също и вечер на гладно преди лягане. А в нетренировъчни дни или сутрин на гладно или вечер на гладно. Пие се от 2 до 5 гр на ден. Зависи как го усещаш, можеш сама да определиш твоята доза, като пробваш. Като го взимаш пии поне по 3,4 литра вода на ден, за да може тялото ти да гори още повече мазнини. А ако пиеш кафе, пии сутрин на гладно с едно черно кафе, така ще е най-голям ефектът.

analgin
03-20-2012, 17:33
много благодаря за информацията ; миналото лято тичах (доста по-малко 15-20 мин. дневно) и скачах на въже , но не са ме болели краката , не мога да тичам сутрин - първа смяна съм пък и нямам никаква енергия , вечер ми е по-добре