PDA

View Full Version : Последователност при тренировка



maistorluk
03-20-2012, 15:17
Извинявам се ако има такава тема но никъде не намерих информация за това което питам та ще задам въпроса си тук. Каква последователност трябва да следвам когато правя упражнения за няколко мускулни групи в един ден. Примерно днес искам да тренирам ръце, гръб, гърди и корем(давам го само като пример само недейте да почвате с коментарите от сорта на "въй къв си прост", "за какво правиш толкова много неща на веднъж" и тез подобни)защото намерих дузина видеота в ютубето а не знам каква последователност да следвам при изпълнението на упражненията.

awerw
03-20-2012, 16:23
по принцип се почва от най-голяма група..... и така към най-малката

maistorluk
03-20-2012, 16:38
по принцип се почва от най-голяма група..... и така към най-малката

Искаш да кажеш от гръб към гърди, корем, ръце и така нататък защото аз по този начин го разбирам?

screw the rules
03-20-2012, 16:42
А бе попринцип си я реди както на теб ти допада, обаче на 2 варианта се набляга
Първия : гърди, бицепс, корем
гръб, трицепс, трапец
крака, рамо , корем

Втория : гърди, трицепс, корем
гръб, бицепс, трапец
крака, рамо , корем


Трапеца може и да го пропускаш ако не искаш да го развиваш, попринцип крака и рамо съм чувал че не е добре на 1 ден, но просто или трябва да правиш 4 дневен сплит или да разместваш, ако не искаш така!

maistorluk
03-20-2012, 16:54
А бе попринцип си я реди както на теб ти допада, обаче на 2 варианта се набляга
Първия : гърди, бицепс, корем
гръб, трицепс, трапец
крака, рамо , корем

Втория : гърди, трицепс, корем
гръб, бицепс, трапец
крака, рамо , корем


Трапеца може и да го пропускаш ако не искаш да го развиваш, попринцип крака и рамо съм чувал че не е добре на 1 ден, но просто или трябва да правиш 4 дневен сплит или да разместваш, ако не искаш така!

Не защото аз си намерих няколко видеота на един пич от ютюб(7dayfitness или нещо такова)като тези клипчета показват няколко различни упражнения как се правят. Че се чудех как да тренирам с тея клипове и за тва постнах тука.

ccdesigns
03-20-2012, 19:03
Aко ше правиш гръб, гърди, ръце, корем, аз бих правил гърди, ръце, гръб, корем, но като цяло точно с тези мускулни групи е трудно да се каже кое трябва да правиш първо. Почваш от най-голямата и тръгваш към най-малката, както казаха.

DownloadVirus
03-20-2012, 19:24
А краката къде са ?

ccdesigns
03-20-2012, 19:54
Tук той пита, ако ги прави в 1 ден как да си ги разполага и даде точно тези 4 групи. Иначе за седмична тренировка си е друго.

redbul2
03-21-2012, 10:33
Примерно днес искам да тренирам ръце, гръб, гърди и корем(давам го само като пример само недейте да почвате с коментарите от сорта на "въй къв си прост", "за какво правиш толкова много неща на веднъж" и тез подобни)

Споко! Това твоето не е някаква приумица и необичаен начин за тренировка. Фактически правиш нещо като "цялото тяло в един ден". Някои смятат,че това според тях е по-добър вариант от сплита,разделянето по мускулни групи в отделни дни.

Най-добре според мен да започнеш с гръб,голяма и тежка за трениране мускулна група. След това когато си вече леко уморен продължаваш с гърдите. Защото въпреки,че са голяма мускулна група ги тренираш лргнал. Повечето упражнения за тях са на лежанките.
Упражненията за гърди на лежанката, фактически ще бъдат и първото упражнение за трицепса ти. Или поне загряващи серии за трицепса. Тоест след гърдите започваш с ръцете-трицепс и бицепс.
А коремът винаги се слага последен. Когато след някое време решиш,че гърбът е добре и искаш да тренираш още по-силно гърдите,може да размениш местата за гърди и гръб.
Следователно според мен подреждаш нешата:1.гръб,2.гърди,3.трице с,4.бицепс,5.корем

redbul2
03-21-2012, 10:33
Мнението е пуснато от redbul2

ccdesigns
03-21-2012, 10:36
трице? :D :D

redbul2
03-21-2012, 10:39
Ами не мога да разбера защо,но сайтът вече за втори път ми реже изречението. Появяват се някакви питанки и ромбове и след тях всичко е отрязано. Ако някой модератор или админ прочете това,моля да оправи сайта.

redbul2
03-21-2012, 10:41
Написах "Следователно според мен подреждаш нещата:1.гръб,2.гърди, 3.трицепс, 4.бицепс, 5.корем",но сайтът го отряза след това "трице-"

maistorluk
03-21-2012, 12:00
Споко! Това твоето не е някаква приумица и необичаен начин за тренировка. Фактически правиш нещо като "цялото тяло в един ден". Някои смятат,че това според тях е по-добър вариант от сплита,разделянето по мускулни групи в отделни дни.

Най-добре според мен да започнеш с гръб,голяма и тежка за трениране мускулна група. След това когато си вече леко уморен продължаваш с гърдите. Защото въпреки,че са голяма мускулна група ги тренираш лргнал. Повечето упражнения за тях са на лежанките.
Упражненията за гърди на лежанката, фактически ще бъдат и първото упражнение за трицепса ти. Или поне загряващи серии за трицепса. Тоест след гърдите започваш с ръцете-трицепс и бицепс.
А коремът винаги се слага последен. Когато след някое време решиш,че гърбът е добре и искаш да тренираш още по-силно гърдите,може да размениш местата за гърди и гръб.
Следователно според мен подреждаш нешата:1.гръб,2.гърди,3.трице с,4.бицепс,5.корем

Мерси точно за това питах. Като цяло мисля че по ефективната тренировка е когато обърква мускулите, тоест когато тренираш една мускулна група докато тялото ти свикне и след това драстично променяш упражненията за да тренираш друга мускулна група и така объркваш мускулите и те се тренират по ефективно. Но е много играчка така че ще си тренирам всичко в един ден поне докато не почна да ходя на фитнес.


А краката къде са ?

Ще тренирам само квадрацепсите защото аз прасци си имам. Прасците не са от футбол, баскетбол и така нататък правени са с упражнения от инсанити така че мога да ги пропусна поне за сега. Така мисля аз де може и да греша.