PDA

View Full Version : Гнойни пъпки-замърсена кръв!!!ПОМОЩ



zlatito98
03-20-2012, 16:40
Здравейте,аз съм на 14години и напоследък започнаха да ми излизат гнойни пъпки.Едната ми беше мястото където се разделят двете ноздри и сега има точно до носа.Майка ми казва,че причината за тези пъпки е, че кръвта ми е замърсена.Изчетох много статии в интернет и навсякъде пише за пубертетните гнойни пъпки или ген,майка ми казва,че трябва да вземам нещо,което прочиства кръвта.Казват,че трябва да си купя бирена мая,а много се дебелеело от него а аз съм си достатъчно едра(не съм с наднормено тегло,но съм леко закръглена,това е ген.)57кг съм и имунната ми система е силна.Моля ви помогнете ми много ми е неловко, защото 1во много е болезнено,а и са много очевадни.

пAteNцЕ
03-20-2012, 16:44
оф абе то си е до организъм....
ако се тъпчеш с боклуци нищо чудно чу ти излизат гнойни пъпки
другия вариант е да започва акне....то си е от кожата нищо общо с кръвта! почиствай си кожата с лосиони вечер после мажи с крем за да не се изсуши кожата пий 2 литра вода на ден
а и този пубертет няма как да не те траснат хормоините....
отиди на кожен ако много се притесняваш

zlatito98
03-20-2012, 16:53
ами всъщност се храня здравословно позволявам си и леко глезотийки,абсолютно всяка вечер и всеки ден се мажа с маска на гарниер и още една маска за порите и отделно се мажа и с лосион,но това не е от пубертета,защото до скоро имах много пъпки,но откакто се мажа с тия неща лицето ми е като бебешко дупе(меко,нежно,чувствител о и гладко).много съм доволна от тези маски и лосиони,но точно с тия пъпки не мога да се справя

kalpazanka
03-30-2012, 05:50
Купи си акне аут лосион.

flamesoulbgr
04-04-2012, 13:35
Колкото и да се мажеш, от буберските пъпки няма спасение.

therichbitch
04-10-2012, 19:43
пази 'диета' няколко седмици- имам предвид да ти се пречисти организма, защото, както майка ти е казала, тия неща и от кръвта идват :)
но пък ако си на 14, нищо чудно и просто от пубертета да е, направи си изследвания най- добре, ако резултатите ти са добри, значи е кожно :)

MojoJojo88
04-11-2012, 08:57
Колкото и да се мажеш, от буберските пъпки няма спасение.
Да бе, хич нямало спасение. Когато не се грижиш за кожата си-няма спасение. Когато ползваш препарати против гнойни пъпки-не се появяват.
Важно е да подържаш кожата си чиста. Използвай лосион за почистване на лицето (с възможно най-малко химия), примерно има хидратиращи кремове с алое вера и краставица-чисти се сутрин и вечер. Освен това, има достатъчно козметика против акне (ексофолиант за лице, маска срещу черни точки, тая четката на Гарниер е много добра алтернатива). И нещата се оправят. Освен това, храненето също е фактор за замърсена кожа. Пий повече вода, яж повече плодове и зеленчуци, по-малко мазни храни и сладко. И не е замърсена кръв, а типично пубертетско акне.

kally7
04-11-2012, 17:57
това не е вярно за кръвта от възраста си е .. вземи си Зинерит той много помага :)