PDA

View Full Version : Боли ме коляното



VonDutch
03-20-2012, 19:23
Здравейте, от 4-5 дена ме боли доста коляното.Тренирам волейбол и като клякам ме боли ,като тичам даже понякога като ходя.Болката е в дясното коляно в дясно от капачката(някаде на вътре в коляното).Ако някой знае от какво може да е моля да каже и ако знае как мота да премахна болката още по добре !

StolenBliss
03-20-2012, 19:30
Падал/а ли си ?

VonDutch
03-20-2012, 19:40
Падал/а ли си ?

Падал съм,но се ударих по другото коляно

horsefly
03-21-2012, 08:45
и мене ме боля на същото място 3 дни, все едно ми скърцаше коляното, все едно нямаше смазка
Е, не се изказах мн.ясно ама...като сядах и кляках също болеше...
В крайна сметка го раздвижвах насила, намазах го веднъж с едно мазило за коне, хаха, но ми мина
предполагам и др.такова мазило със загряващ ефект ще има същият ефект.

Kopakabana
03-21-2012, 13:37
И аз съм имала спортни контузии и травми. Ползвам ето това, когато имам болка, оток или навехване http://apteka.framar.bg/30016416/%D0%B0%D0%BB%D0%B3%D0%B0-%D1%81%D0%B0%D0%BD-%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0-%D0%BB%D0%BE%D1%81%D0%B8%D0%BE%D0%BD-100-%D0%BC%D0%BB-

StolenBliss
03-23-2012, 13:09
И аз така паднах един път на двете колена. Едното пострада повече имаше голяма рана, другото само леко беше пожълтяло. Ама накрая се оказа, че пожълтялото е пострадало повече щот съм спукала няква 'предпазна торбичка' и сега имам едно топче вътре и трябва да внимавам, че лесно може да ми се счупи/спука капачката.
Ако все пак не е нищо такова, най-вероятно да е преумора. Що не пропуснеш една-две тренировки и да му дадеш малко почивка?

Villanova
03-25-2012, 17:37
Има една малка книжка на Men's Health Best - Спортните травми - там има много хубава секция за болки в коленете. Може да си засегнал медиална/колатерална (не помня коя къде беше), което принципно може да се излекува и без операция. Два пъти съм си късал ACL на лявото коляно - не са шега работа тези контузии, най-добре не си поставяй сам диагнози, а отиди при Хубенов да те види

lifepm
03-26-2012, 07:02
При спортуване се получават такива травми но не ги омаловажавай, защото може да се задълбочи ако се възпалят някои от връзките. Ако не ти се ходи на лекар свържи се чрез моя сайт с мен и спортен лекар ще ти направи описание и ще ти препоръча лечение. Сайта е http://www.lifepm.eu/ Аз работя със всички спортни лекари в България и мога да ти помогна

randi
03-26-2012, 19:07
най-вероятно е да имаш шлатер.. хубаво е да ходиш на лекар защото е опасно. иначе ти препоръчвам refrigerans купува се от зоо магазини или ветеринанри аптеки. не се стряскай това е лекарство за коне, но помага доста, струва 4лева. :) и все пак доктор