PDA

View Full Version : Татуировките могат да предизвикат рак



teenado
03-21-2012, 16:12
В днешно време татуиравката е много актуална. Редица изследвания обаче са показали, че използваните в процеса мастила съдържат различни вредни вещества - фталати, метали, въглеводороди.

Те са канцерогенни и предизвикват смущения в ендокринните функции. Това е накарало специалисти от американското Управление за контрол над храните и лекарствата да направят поредното проучване. Целта им е била да проверят дълготрайните ефекти от мастилата, като например какво се случва при разграждането им в тялото или под въздействието на светлина.

Един от често използваните за черни татуировки химикали е бензопиренът, който е сред най-силните канцерогени. Тестове с животни са показали, че той причинява рак на кожата.

Специалистите са установили още, че цветните мастила за татуиране често съдържат олово, кадмий, хром, никел, титан и други тежки метали, които могат да предизвикат алергии и заболявания.

Някои от пигментите спадат към категорията на индустриалните оцветители, използвани в принтерни мастила или автомобилни бои.

ИЗТОЧНИК: http://fashion-bulgaria.blogspot.com/2012/03/blog-post_21.html

DownloadVirus
03-21-2012, 16:24
Не мисля да си правя ,все ми е тая.

Glamour92
03-21-2012, 17:45
То напоследък всичко май предизвиква рак.Дори дишането с отворена уста.
Татуировките са ти най-белият кахър.

ccdesigns
03-22-2012, 03:59
Боли ме курО, едва ли щях да си правя така или иначе :D

Chacho
03-22-2012, 06:30
За сметка на това някой блогва, има нужда от посетители и дава препратка към сайта. Хитро!

Muaythaifighter
03-23-2012, 18:30
не ма ебе рак мак , ще са татуирам целия тва лято

stambelan
03-23-2012, 18:38
Спрете да вярвате на американци, там всичко измислено за пари. Спичат ви, че ще хванете рак за да може здравната каса да спечели, умишлено заразяват храни и пускат мълва, че върлува не знам си какъв вирус за да може надора да го е срах и да се чуства зависим и да си мисли, че сам не може да се справи с нищо. И т.н. ... бъръбъръб.....