PDA

View Full Version : Депресия :( МОЛЯ ВИ МНОГО ЗА ПОМОЩ !!!



dodi33
03-21-2012, 20:30
Здравейте аз съм на 16 години и съм в депресия от около 2-3 месеца. И няма оправяне къде ли не ходих по врачки, по лекари, психиатри и сега вземам хапчета, НО НЕ МОГА ДА СЕ ОПРАВЯ. Нямам много воля, но се опитвам. Постоянно си повтарям, че ще се справя, но е много по-трудно отколкото изглежда ;( ;(. И най-ужасното е, че се карам с най-близките си хора и се дразня от най-малкото нещо и започвам да плача непрестанно. Днес отново се издразних заради глупости и започвам да се сърдя и да не говоря. Всички постоянно ме питат какво ти е. Отцъствам от училище. Винаги си бях усмихнато и забавно момиче, но изведнъж всичко се ПРЕОБЪРНА. Веднъж да съм щастлива и да съм си планирала нещо и всичко се проваля. И пак започвам да се отчайвам. Не мога повече така. НЕ ИЗДЪРЖАМ. Моля ви ПОМОГНЕТЕ МИ. Кажете ми лекар, врачка или някакъв начин. Просто не мога вече така да продължавам. Да не говорим, че постоянно спя, за да забравя всичко и че много трудно уча и се концентрирам. Ще съм ви много БЛАГОДАРНА :) .

fiction
03-21-2012, 21:00
Започни някакъв спорт, отпусни по някакъв начин напрежението :)

Violenza
03-21-2012, 21:04
А изобщо случило ли се е нещо, което да те е накарало да се чувстваш толкова зле?

dodi33
03-21-2012, 21:09
Не мога. Нищо не ми се прави...... Иначе мисля да се запиша на курсове по фотография, но не мога да намеря още. Ами и аз не знам от какво се получи. Най-много ме е страх да не загубя или да се скарам с най-добрата си приятелка или други приятели и СТРАШНО МНОГО СЕ ЗАСЯГАМ И СЪРДЯ ОТ ВСИЧКО :(. Преди не беше така ;( ..... Не мога вече..

Violenza
03-21-2012, 21:12
Бъркаш лошото настроение с депресията.

dodi33
03-21-2012, 21:36
Не е вярно. На хапчета съм .... :(

StolenBliss
03-23-2012, 14:25
Слушай, не искам да прозвуча грубо, но нямаш причина да си депресия и земи се осъзнай малко. Има хора в много по-лошо положение, които имат причина, а ти нямаш. Земи се стегни. Замисли се малко. Всичко е в главата. И повярвай ми оценявай тва, което имаш и малките неща. Тва, че имаш покрив над главата, имаш парно, вода, ток, храна. Ходиш на училище, там срещаш хора. Имаш шанс за развитие и още много други. Трудно е, но земи си представи всичко без тия изредените неща и тогава ми кажи, че имаш за кво да се депресираш..

Glamour92
03-23-2012, 14:35
Е,не може...С "нищо не ми се прави" скоро няма да изпълзиш от дупката,в която се намираш.
Пробвай да се занимаваш с по-активни дейности,спорт някакъв-в началото ако трябва си наложи воля и го прави насила.
Намери си нови приятели,завързвай повече контакти.
Даже можеш да съчетаеш двете-запиши се на някакъв колективен спорт.

Със седене обаче,ако щеш произведенията на цялата фармацевтична индустрия да изгълташ,няма да постигнеш нищо...

пAteNцЕ
03-23-2012, 15:45
с това песимистично мислене никъде няма да стигнеш...ако вярваш че ще се справиш ще стане ако не - още депресия

nobody_w
03-26-2012, 23:05
не знам какво е породило тва твое състояние, но първо си потърси наистина добър психолог колкото и да е скъпо, за да разбереш какво е точно , защо е така и да те излекуват по възможност не само да те тъпчат с хапчета щото е най-лесно, защото психичното здраве е по-важно и от физическото вярвай ми. аз те разбирам, но само донякъде, защото не виждам твоята причина, моята е , че майка ми почина преди 2 години няма да ти обяснявам какво преживях и в момента света ми е сив и честно да ти кажа на моменти ми писва от всичко и всички дето се правят на разбиращи и искам просто да свърши всичко тва дори не виждам смисъл да се мъча да се оправям .. но все пак гледайки обективно най правилно е така както ти казах, ходи разбери какво ти е само не оревавай света, не си нито единствен/а , нито си от лошите случаи, доста е вероятно даже ако наистина не се сещаш точна причина да ти е доскучал живота, тва си е вече лиготия мен ако питаш ама да не звуча груба. и такам, успех :)

Dimitrova.R
03-27-2012, 10:24
мисля че приятни занимания като четене на книги,дълга ваканция и дори и насила да е излизане сред хора ще оправят нещата
хапчетата са последната линия в твоя случай
http://zdrave-i-liubov.blogspot.de/

Your.Passion
03-31-2012, 20:14
Не знам какво точно чустваш .. Но наистина прави нещо - сутрин рано към 7-8 излизай в парка,по центъра на спокойствие преди да е излязъл целия град и не мисли за нещата които ти се случват ..Помисли за училището или нещо хубаво .. Чети книги , чети списания ,излизай да пазаруваш с майка си или с някой приятели .. Не се разтройвай .. Колкото и да боли просто се УСМИХНИ .. :) Аз лично се оправям само с шоколад :D Шегувам се .. ! .. Хайде пожелавам ти да се оправиш :) ..

Me.Myself.and.I
03-31-2012, 20:19
Ти сама казваш, че нямаш воля и че не можеш да се оправиш. Започни да вярваш повече в себе си... Kакто каза някой по-горе с това песимистично мислене до никъде няма да стигнеш. Усмихвай се и ще видиш как всичко ще се нареди и пак ще бъдеш същото момиче, което си била преди! :*

MagicSmiles23
04-13-2012, 08:36
Слушай, не искам да прозвуча грубо, но нямаш причина да си депресия и земи се осъзнай малко. Има хора в много по-лошо положение, които имат причина, а ти нямаш. Земи се стегни. Замисли се малко. Всичко е в главата. И повярвай ми оценявай тва, което имаш и малките неща. Тва, че имаш покрив над главата, имаш парно, вода, ток, храна. Ходиш на училище, там срещаш хора. Имаш шанс за развитие и още много други. Трудно е, но земи си представи всичко без тия изредените неща и тогава ми кажи, че имаш за кво да се депресираш..
+1 и 10 буквии

me_gustas_tu
04-14-2012, 15:11
Само 3 думи- Стегни се малко ;)

lovelysister
04-22-2012, 09:19
Слушай, не искам да прозвуча грубо, но нямаш причина да си депресия и земи се осъзнай малко. Има хора в много по-лошо положение, които имат причина, а ти нямаш. Земи се стегни. Замисли се малко. Всичко е в главата. И повярвай ми оценявай тва, което имаш и малките неща. Тва, че имаш покрив над главата, имаш парно, вода, ток, храна. Ходиш на училище, там срещаш хора. Имаш шанс за развитие и още много други. Трудно е, но земи си представи всичко без тия изредените неща и тогава ми кажи, че имаш за кво да се депресираш..

десет буквииии !

Lexyy
04-22-2012, 10:42
Аз съм на твоята възраст..преживях доста и те разбирам, защото и аз имах едни такива състояния, но в по-лек вариант на отчаяние. Родителите ми изпотрошиха дома ни от всекидневните си скандали, разделиха се, дядо ми почина, брат ми замина за чужбина , майка ми запали апартамента ни, "разбиха ми сърцето" (смисъл имах тежък период и в любовта), а бе всичко беше наопаки. Аз също се затварях вкъщи, пиех, друсах ..не излизах много освен - тренировките ми по бокс, на които ходех, за да излея цялата си мъка и злоба. Но после като се по осъзнах в какво се бях превърнала..се изплаших. Започнах да излизам по -често с приятелите си , забавлявахме се, започнах да разговарям повече с майка ми и някак си всичко се подреди отново. Просто намери си някакво занимание, опитай се да се погледнеш от страни и сама ще поискаш промяна. Вярвай в себе си, защото ако ти не го правиш, никой друг няма да повярва. Ще намериш най-голямата сила вътре в себе си. Ако не, ще си останеш в личния си затвор и нещата ще станат и по-зле. А за хапчетата, аз пиех преди - не вършат особено добра работа. Както по- горе е споменато, също можеш да потърсиш и по-добър специалист. Успех от мен :)

john41
04-29-2012, 20:40
Разбирам те,и то доста но за разлика от мен ти имаш приятели и аз така като теб не излизам изобщо освен като ходя на даскало и там не говоря с хората особено много и това вече няколко месеца и аз незнам какво да правя....