PDA

View Full Version : Много близък с музиката.



atractive
03-22-2012, 08:38
Съжалявам, но може да ви изглежда много неинтересно от ваша страна това което ще споделя с вас.

Чувствам, че това което ми действа най-много е музиката. Има ли такава болест, например тази песен (http://www.youtube.com/watch?v=1LjPnW7L8nE ) говори с мен. Чувствам, че този живот е толкова некоректен с нас, кара ме да подобря отношенията си с всички хора. Разплаква ме. Чувствам, че никога няма да е както сега след време. Това ме натъжава адски много. Чувствам се виновен. Плача....

Това според вас проблем ли е ? Все пак аз съм момче на 19 години, на което му предстои кандидатстване, с приоритет в Медицински университет. Но музиката ми въздейства по ужасен начин, като се замисля. Тя може да ме надъха, да ме трогни, да ме натъжи, да ме разплачи. Общо взето тя може да събуди всички чувства в мен, за което съм малко притеснен, дали не е проблем.

Мерси много, дано не съм различен.

TheBeliever
03-22-2012, 08:43
Просто си по-чувствителен. Не е болест, ако за това се притесняваш.

atractive
03-22-2012, 08:52
А не може ли да се промени това.. не е хубаво всяка песен да ми действа така.
Например сега гледам един сериал Fiday Night Lights - и по време на епизодите понякога пускат балади, които се вписват с сцените и ме карат да се чувствам все едно съм там. Героите във филма, че са ми приятели и т.н. А после като се замисля, това е една фантазия само...

antineutral
03-22-2012, 10:31
Всеки си вкарва някакви филми. Въпросът е да не се прекалява и да разбереш кога едно нещо си струва и кога - не. В твоя случай явно се чувстваш притеснен от промените в настроението, които поражда музиката в теб, всъщност е точно обратното твоите промени в настроението интерпретират музиката по определен начин. Нищо ненормално :) Когато е ядосан примерно човек нормално е да си пусне някакъв тежък рап примерно та да поукроти топката. Медицински се нарича циклотимия, която е характерна и естествена за абсолютно всеки човек. Коригирва се, разбира се, и има много изпитани спомагащи начини за това - билки, спорт и т.н., но най-важното е личната опитност да реагираш в различните вариации на настроението си и това става автоматично с времето и от самосебе си.

Verminaard
03-22-2012, 13:46
Честито,или си жена (което за момента не е болестно състояние) или страдаш от емоционална чувствителност и...ъх...емпатия...
Моите съболезнования.