PDA

View Full Version : Къде мога да уча японски в България?



pav4o
03-22-2012, 13:45
Здравейте! Аз съм момче на 15 години и много харесвам японската култура, митология и мангата. От доста време се чудя дали има къде да уча японски в България. Разглеждайки в интрнет попаднах на един форум в който пишеше, че в СУ (Софийски университет "Св. Климент Охридски") при някой специалности се учил японски, но не съм сигорен дали това е вярно. Не искам да се опитвам да го уча онлайн, защото така най- вероятно нищо няма да науча. Аз искам и да мога да го пиша до някъква степен, макар че са над 2000 символа. Четох и на друго място че, ако не се бъркам, в 18 Училище в София се изучавали курейски и японски, но за съжеление не живея София. Никъде не успях да намеря информация за уроци. Така че ако някой знае дали в някое висше учебно заведение се изучава японски моля да каже и при коя специалност, и след кой курс или ако някъде някой дава уроци по японски. Мерси предварително и се извинявам ако има правописни и пунктуационни грешки.

Gerry905
03-22-2012, 17:16
Мисля, че във Великотърновският университет се учи японска фиология.

don't say anything.
03-22-2012, 17:34
Да, в 18-то има, не знам за другаде..
Виж гугъл ,де, питай някоя твоя учителка в училище, разпитай.

umri
03-22-2012, 17:35
В 18-то в София има корейски и японски, но випуските започват от 8ми клас. Демек, ако си 9ти или по-голям, нямаш шанс да започнеш, защото ще са на по-високо ниво и нищо няма да знаеш.

Другият вариант е Центърът за Източни Езици и Култури към Факултета за Класически и Нови филологии към Софийския университет. Там вариантите са 2. Единият е да изчакаш до 12 клас и да кандидатстваш Японистика, като трябва да имаш предвид, че трябва да си изкарал минимум 5.80 на приемния изпит по английски, за да влезнеш. Ако не искаш да учиш Японистика, тогава вариантът ти е да питаш в тоя център кога се провеждат курсове за начинаещи. Цените, като цяло не са високи. Имай предвид, че ако решиш да кандидатстваш в Университета, това е една от най-желаните специалности в целия Софийски университет, а местата са прекалено ограничени.

За информацията, която ти давам можеш да си сигурен, защото уча в ЦИЕК, не японски, но това няма особено значение.

pav4o
03-22-2012, 17:57
Само да кажа че аз просто си питам ей така за да имам някаква информация. Не се знае до когато ми дойде време за висше какво и каде ще има... Иначе като разглеждах видях това http://www.uni-vt.bg/1/?zid=111&page=1075