PDA

View Full Version : Люспи около устните



tatartui
03-22-2012, 14:09
Здравейте на всички,

пиша ви, защото отдавна имам един проблем, но чак последните дни обърнах внимание и се филмирах, че е нещо сериозно. Припципно имам средна кожа - сутрин суха, след обед се омазнява. Забелязала съм, че след като се къпя или си правя нещо на лицетор около устните кожата ми се изсушава, въпреки че ползвам крем. В последните дни кожата ми е почти целия ден суха там и изглежда напукана. Може да се забележат много малки люспи като на сух скалп и като ги потъркам се ронят. Споделих това с приятелки и едната ме наплаши, че е някаква болест и че се разпространява по цялото лице, и сега вече си въобразявам, че е така. Майка ми се изказа грубо като каза, че може да са лишии зьради това, че се целувам с приятеля ми, обаче този проблем го имам от преди него, а той не се е заразил вече 6 месеца. Принципно имам брекити от 1 година и четох, че ако ми текат слюки, докато спя, се получава така, но аз съм на 80% сигурна, че не спя с отворена уста или то поне много рядко. Да добавя, че устните са ми в перфектно състояние и по тях нямам нищо.

Моля, посъветвайте ме :(

TheBeliever
03-23-2012, 07:24
Може да е просто мъртва кожа. Какви грижи полагаш за лицето? Ако не ползваш ексфолиант започни.