PDA

View Full Version : Матура- Английски



Happiness1
03-22-2012, 15:07
Готвите ли се за матура по английски? Аз съм 11 клас и мисля такава да ми е избираемата матура. По английски имам шестици всичките години, но нз.. попринцип са като олимпиада тези изпити..аз съм стигала до областен кръг само.. Кой ще държи такава матура и как се готвите? Някакви книжки с тестове да ми препоръчате ? :)

granger
03-22-2012, 15:46
Аз ще съм с матура по английски! Подготвям се малк- по малко. Класната,която ми е по АЕ от книгата за подготовка за матурите всяка седмица ни дава рийдинги,лисънинги,cloze test, граматически упражнения и тн. Дава ни да пишем теми и така. Отделно вкъщи имам де-що учебници и речници има,майка ми е преподавател по АЕ и мога спокойно да я използвам за Help! :D

Ukhtar
03-22-2012, 15:58
То пък за тая матура да се готвиш усилено...

granger
03-22-2012, 16:05
Ако искаш оценка над 5и50 трябва да се готвиш! Въпреки,че матурата може да се вземе без много,много учене,но не и стакава висока оценка. Независимо колко добър си,трябва си подготовка. Аз съм на ниво advanced и пак предпчоитам да се готвя,за да ми е сигурно!

fEaRLeSs94
03-22-2012, 16:10
И все пак какви учебници и помагала бихте препоръчали ?? Щото и аз съм 11.клас и за матура по английски съм се засилил пък понякога като правя тестове правя излишни грешки...

Ukhtar
03-22-2012, 16:52
на достатъчно елементарно ниво е, за да я вземеш с висока оценка с не много подготовка.

Бих ти препоръчал учебници за CAE. И една граматика на Майкъл Винс

http://www.tower.com/advanced-language-practice-student-book-pack-with-key-michael-vince-paperback/wapi/113525025 - такава. Или възможно най-съвременно издание

LoupGarrou
03-22-2012, 19:01
Ако искаш оценка над 5и50 трябва да се готвиш! Въпреки,че матурата може да се вземе без много,много учене,но не и стакава висока оценка. Независимо колко добър си,трябва си подготовка. Аз съм на ниво advanced и пак предпчоитам да се готвя,за да ми е сигурно!

Напълно невярно, що се касае до чуждите езици и литературата. И аз ще държа матура по английски, хиляди неща са ми на главата, не мога и с това да се занимавам.
Дори и обстоятелствата да бяха различни едва ли щях да направя нещо повече от това да попрехвърля това-онова за writing-a.

Не всичко става с неимоверни усилия, понякога е по-добре да се пуснеш по течението и да го караш на "природен талант".

Математиката е съвсем друго животно ...