PDA

View Full Version : Акт



Murzeluvam_i_sportuvam
03-22-2012, 15:39
Здравейте, преди година по това време ми писаха акт за нарушаване на обществения ред. Имах рожден ден и се бяхме сбрали в нас. Музиката беше силна и това е. Дойдоха полицайте втори път и ме извикаха до патрулката и ми взеха личната карта. И започнаха да пишат. Аз ги попитах колко горе долу пари ще е акта и те ми казаха до 200 лв. След месец ми дойде постановлението и какво да видя 680 лв. И се питам това възможно ли е?

kitty02
03-22-2012, 15:48
Възможно е ;)

Murzeluvam_i_sportuvam
03-22-2012, 15:53
Е как ще ми пишат толкова при положение, че в Наредбата за обществения ред пише макс 200лв. ;)

Ukhtar
03-22-2012, 15:54
Очевидно не е.

Я я цитирай тая наредба бе, ум.

Murzeluvam_i_sportuvam
03-22-2012, 16:01
заповядай "ум2"



ОПАЗВАНЕ НА ОБЩЕСТВЕНИЯ РЕД И ОСИГУРЯВАНЕ ПОЧИВКАТА И СПОКОЙСТВИЕТО НА ГРАЖДАНИТЕ

Чл. 3 Забранява се предизвикване на шум в жилищни сгради или в близост до тях за времето от 23.00 до 06.00 часа през летния период и от 22.00 до 07.00 часа през зимния период.

Глоба: до 200 лв.

Ukhtar
03-22-2012, 16:47
е според теб не беше ли редно да споменеш, че си търновец?

Murzeluvam_i_sportuvam
03-22-2012, 16:49
Несъм Търновец... Там живях миналата година. Сега съм в София, а иначе съм от Видин :D

Ukhtar
03-22-2012, 17:06
Еми

http://www.sofiacouncil.bg/index.php?page=ordinance&id=103

чл. 20 ал. 1

не знам какво си чел...

Murzeluvam_i_sportuvam
03-23-2012, 01:31
Акта ми е писан във Велико Търново..... не ме интересува наредби за Столична община...

dimitar_ak
03-23-2012, 07:16
И двамата цитирате закони. По-добре наказаният да каже какво пише в наказателното. Там е упоменато по кой закон е наказан. Ако му се занимава да обжалва.

Murzeluvam_i_sportuvam
03-23-2012, 08:08
Много време е минало немога да обжалвам! :)

Savage14
03-23-2012, 10:17
Ми говори с адвокат

Ukhtar
03-23-2012, 18:57
Не мога да проумея.

Аз ли съм пиян, или автора е покъртително тъп и не знае кво иска?

Murzeluvam_i_sportuvam
03-23-2012, 19:24
Явно ти си пиян... просто търся мнение..... дали на някой му се е случвало и т.н.

Ukhtar
03-24-2012, 05:38
Окей.

В наредбата ти пишело до 200 лв.

Аз като любознателен младеж гугълвам цитата и виждам, че наредбата ти се отнася за ВТ (щото те леко се различават от община до община), а по презумпция съм приел, че си столичанин, щото е най-голяма вероятността. Което ме навежда на мисълта, че съм бил в грешка.

След което отричаш че си оттам, а се оказва, че си в София и с няколко прости логически операции си правя извода, че конкретният казус няма нищо общо с ВТ, и това, което ти трябва е наредбата за столична община

При което разкриваш, че акта бил писан в търново. Fuck logic

А единственото, което пита е възможно ли е ( ??? )

аман от уонаби тролове

Murzeluvam_i_sportuvam
03-27-2012, 17:04
Окей.

В наредбата ти пишело до 200 лв.

Аз като любознателен младеж гугълвам цитата и виждам, че наредбата ти се отнася за ВТ (щото те леко се различават от община до община), а по презумпция съм приел, че си столичанин, щото е най-голяма вероятността. Което ме навежда на мисълта, че съм бил в грешка.

След което отричаш че си оттам, а се оказва, че си в София и с няколко прости логически операции си правя извода, че конкретният казус няма нищо общо с ВТ, и това, което ти трябва е наредбата за столична община

При което разкриваш, че акта бил писан в търново. Fuck logic

А единственото, което пита е възможно ли е ( ??? )

аман от уонаби тролове



абе трябва ли да обяснявам за малоумни....няма да пиша 6000 букви специално заради тебе.... чети внимателно, че ми писна да се правите на много остроумни... 2011 година живях във Търново(разбра ли дотук). През тая 2011 година имам един път рожден ден и аз го празнувах в нас. Същия ден ми писаха акта(дано си разбрал). След няколко месеца си намерих работа в София и се изнесох от Търново(уау колко е трудно за разбиране). Като цяло акта се отнася за там не са София.... Разбра ли или да го преведа на узбекистански белкем разбереш....

Lucho
03-27-2012, 19:32
Съгласно наредба №1 за обществения ред на община Велико Търново глобите са до 200 лв.

Тук е описана цялата наредба: http://www.veliko-turnovo.bg/obs2011/2011-10-24-10-25-31/2011-10-31-20-46-16/47--1-.html

Щом глобата ти е 680 лв., аз лично подозирам, че си нарушил няколко члена - затова и глобата ти е толкова висока. Най-добре се консултирай с адвокат.

А дали е правилно, че са те глобили - да, правилно е. И така трябва да се процедира с всеки нарушител на обществения ред на територията на цялата държава.

Murzeluvam_i_sportuvam
03-28-2012, 02:02
Съгласно наредба №1 за обществения ред на община Велико Търново глобите са до 200 лв.

Тук е описана цялата наредба: http://www.veliko-turnovo.bg/obs2011/2011-10-24-10-25-31/2011-10-31-20-46-16/47--1-.html

Щом глобата ти е 680 лв., аз лично подозирам, че си нарушил няколко члена - затова и глобата ти е толкова висока. Най-добре се консултирай с адвокат.

А дали е правилно, че са те глобили - да, правилно е. И така трябва да се процедира с всеки нарушител на обществения ред на територията на цялата държава.


Ukhtar, виждаш ли как трябва да се отговаря на подобни теми.... мерси Lucho и аз съм мислел за адвокат... и мисля скоро да отида да се консултирам с някой по-умен от мене :)

MojoJojo88
03-28-2012, 11:08
Автора, никой не е длъжен да ти чете мислите, да налучква и тем подобни. Преди да обясниш, че глобата ти е в Търново, никой не е наясно с това. Момчето много добре си следва и логика и начин на отговаряне, а ти се правиш на интересен.
Глобата очевадно си я заслужил. Ако си нарушил повече от един член от наредбата, напълно възможно е (както каза Lucho) да ти е по-висока глобата. Консултацията с адвокат и евентуалното обжалване, може да ти излезе по-солено накрая. Но, все пак не е излишно. И преди да се палиш за глупости, първо помисли хубаво, дали не е грешката в теб (защото и аз, проследявайки цялата ви дискусия с Ukhtar, обяснявайки, че живееш в София, ама си живял и в Търново, но иначе си от Видин, НЕ СЕ РАЗБИРА, ЧЕ АКТА ТИ Е ПИСАН, ДОКАТО СИ ЖИВЯЛ В ТЪРНОВО!!!!!!)

Murzeluvam_i_sportuvam
03-28-2012, 16:05
Автора, никой не е длъжен да ти чете мислите, да налучква и тем подобни. Преди да обясниш, че глобата ти е в Търново, никой не е наясно с това. Момчето много добре си следва и логика и начин на отговаряне, а ти се правиш на интересен.
Глобата очевадно си я заслужил. Ако си нарушил повече от един член от наредбата, напълно възможно е (както каза Lucho) да ти е по-висока глобата. Консултацията с адвокат и евентуалното обжалване, може да ти излезе по-солено накрая. Но, все пак не е излишно. И преди да се палиш за глупости, първо помисли хубаво, дали не е грешката в теб (защото и аз, проследявайки цялата ви дискусия с Ukhtar, обяснявайки, че живееш в София, ама си живял и в Търново, но иначе си от Видин, НЕ СЕ РАЗБИРА, ЧЕ АКТА ТИ Е ПИСАН, ДОКАТО СИ ЖИВЯЛ В ТЪРНОВО!!!!!!)


Добре... всеки човек прави грешки.... и мерси за мнението....