PDA

View Full Version : Хората



RagioL
03-22-2012, 19:44
Хората биха направили всичко, без значение колко е абсурдно, само за да избегнат да се изправят срещу собствената си душа.

Карл Юнг

defender
03-22-2012, 20:52
Хората биха направили всичко, без значение колко е абсурдно, само за да избегнат да се изправят срещу собствената си душа.

Карл Юнг

Ами да, на този принцип се е образувал атеизма. :)

Sanguine
03-22-2012, 22:38
Ами да, на този принцип се е образувал атеизма. :)

Я пак :D
Аз не знаех, че в душата ми се е вселил Бог. Трябва да го намеря, да си изискам наема.

RagioL
03-23-2012, 09:07
Ами да, на този принцип се е образувал атеизма. :)

Тълкуваме всичко както ни е удобно а! :lol:

От части религията си е бягане от отговорност.

gandalfepi4
03-24-2012, 11:06
Ами да, на този принцип се е образувал атеизма. :)

Еж курове, чикиен боец глупав. Ти като си излезъл от на мамито ти шундата знел ли си що е религия бе?

Ко се правиш не разбирам, ако беше се родил у Иран щеше да въртиш на мюфтията такива минети че ум да ти зайде. Пръдльо.

Има си обективна истина, колкото и олигофрени като теб да искат да си вярват на магийки. Вечно повтарящият се развой на "битката" между двете е абсолютно идентичен с тази ситуация. Жалко само че като си повтаряте глупостите дълго започвате сами да си вèрвате, ама нищо ниет за'тва сме тука да ви начукваме студеният кyp на реалността в дебелите чутури (http://www.youtube.com/watch?v=gEDaCIDvj6I)

npp
03-24-2012, 12:07
докато някои се занимават само с себереализация, други, такива като Исус и Неговите Ученици, спасяват мнозина, едно е цял живот да си зает единствено с собственото си себеусъвършенст(ву)ване, а друго с това да работиш за Осигуряването на Вечен Живот за другите човеци, на Исусовите Ученици са им били необходими не повече от около 3 години за да станат съвършени подобно на Него, защото просто са проявявали любов към човечеството, а други цял живот изкарваха гредата от окото си с йога/медитация, и дори и след десетки години тя пак си оставаше там, а те си продължаваха отново и отново ден след ден уж да я (из-)вадят, но не виждаха нуждите на милиардите страдащи човеци

"Който казва, че е в светлината, а мрази брата си, той и до сега е в тъмнината. Който люби брата си, той пребъдва в светлината; и в него няма съблазън. А който мрази брата си той е в тъмнината и в тъмнината ходи, и не знае къде отива, защото тъмнината е заслепила очите му." 1 Йоаново 2: 9-11

Бог е отец/родител на всички човеци (именно Той изважда несътворените души от небитието за да им даде живот чрез зачатието/бременността в утробите на техните майки), поради това и всеки човек е наш брат

Sanguine
03-24-2012, 16:35
Значи "нуждите на милиарди страдащи човеци" представляват това някой да ги напръска с водица,да им поговорят за греховността на битието, да си промърморят под носа нещо за Светия дух и да им дарят видиш ли вечен живот в Рая. Пък настоящият им живот кучета го яли. Защо да задоволяваме нуждите на греховните им тела с храна и дрехи, дай да ги пръснем с вода. Това е доброто.

Имам острото чувство,че не може да не си трол.

npp
03-24-2012, 23:20
говорех за истинският Господ Бог и за Неговите истински Светии, ето как Те са спасявали хиляди хора:

"И разнесе се слух за Него по цяла Сирия; и довеждаха при Него всички болни, страдащи от разни болести и мъки, хванати от бяс, епилептици и парализирани; и ги изцели." Матей 4: 24,

"А когато се свечери, доведоха при Него мнозина хванати от бяс; и Той изгони духовете с една дума, и изцели всичките болни;" Матей 8: 16,

"И като повика дванадесетте Си ученици, даде им власт над нечистите духове, да ги изгонват, и да изцеляват всякаква болест и всякаква немощ..... Болни изцелявайте, мъртви възкресявайте, прокажени очиствайте, бесове изгонвайте; даром сте приели, даром давайте." Матей 10: 1-8,

"А Иоан като чу в тъмницата за делата на Христа, прати от учениците си да Му кажат: Ти ли си оня, Който има да дойде, или друг да очакваме? Исус в отговор им рече: Идете, съобщете на Иоана това, което чувате и виждате: Слепи проглеждат, куци прохождат, прокажени се очистват и глухи прочуват; мъртви биват възкресявани, и на сиромасите се проповядва благовестието." Матей 11: 2-5,

"и мнозина тръгнаха подире Му, и Той ги изцели всички." Матей 12: 15,

"Тогава доведоха при Него един хванат от бяс, сляп и ням; и го изцели, тъй щото немият и проговори и прогледа." Матей 12: 22,

"И Той, като излезе, видя голямо множество, смили се за тях, и изцели болните им." Матей 14: 14,

"и молеха Го да се допрат само до полата на дрехата Му; и колкото се допряха, се изцелиха." Матей 14: 36,

"И дойдоха при Него големи множества, които имаха със себе си куци, слепи, неми, недъгави и много други, и сложиха ги пред нозете Му; и Той ги изцели;" Матей 15: 30,

"Исус смъмра беса и той излезе от него; и момчето оздравя в същия час." Матей 17: 18,

"И големи множества вървяха подире Му; и Той ги изцели там." Матей 19: 2,

"И някои слепи и куци дойдоха при Него в храма; и Той ги изцели." Матей 21: 14,

"И една жена, която бе имала кръвотечение дванадесет години, и беше много пострадала от мнозина лекари, и беше иждивила целия си имот без да види някаква полза, а напротив беше й станало по-зле, като чу отзивите за Исуса, дойде между народа изотзад и се допря до дрехата Му. Защото си казваше: Ако само се допра до дрехата Му, ще оздравея. И на часа пресекна кръвотечението й, и тя усети в тялото си, че се изцели от болестта." Марк 5: 25-29,

"А Исус, като видя, че се стича народ, смъмра нечистия дух, казвайки му: Душе неми и глухи, Аз ти заповядвам: Излез от него, и да не влезеш вече в него. И духът, като изпищя и го сгърчи силно, излезе; и детето стана като мъртво, така щото болшинството, думаха, че е умряло. Но Исус го хвана за ръката и го дигна; и то стана" Марк 9: 25-27,

"И в синагогата имаше човек хванат от духа на нечист бяс; и той извика със силен глас: Ех, какво имаш Ти с нас, Исусе Назарянине? Нима си дошъл да ни погубиш? Познавам Те Кой си Ти, Светият Божий. Но Исус го смъмра, казвайки: Млъкни и излез из него. И бесът, като го повали насред, излезе из него, без да го повреди никак." Лука 4: 33-35,

"Симоновата тъща беше хваната от силна треска; и молиха Го за нея. И Той, като застана над нея, смъмра треската, и тя я остави;" Лука 4: 38-39,

"И когато залязваше слънцето, всички, които имаха болни от разни болести, доведоха ги при Него; а Той, като положи ръце на всеки от тях, изцели ги." Лука 4: 40,

"И в същия час Той изцели мнозина от болести и язви, и зли духове, и на мнозина слепи подари зрение." Лука 7: 21,

"И когато още идваше, бесът го тръшна и сгърчи силно; а Исус смъмра нечистия дух, изцели момчето, и върна го на баща му." Лука 9: 42,

"И една събота Той поучаваше в една от синагогите; и ето една жена, която имаше дух, който й беше причинявал немощи за осемнадесет години; тя беше сгърбена и не можеше никак да се изправи. А Исус, като я видя, повика я и рече й: Жено, освободена си от немощта си. И положи ръце на нея; и на часа тя се изправи и славеше Бога." Лука 13: 10-13,

"И ето, пред Него имаше някой си красничав човек. И Исус продума на законниците и фарисеите, и рече: Позволено ли е да лекува някой в събота, или не? А те мълчаха. И Той, като хвана човека, изцели го и го пусна. И рече им: Ако паднеше оселът или волът на някого от вас в кладенец, не щеше ли той на часа да го извлече в съботен ден? И не можаха да отговорят на това." Лука 14: 2-6,

"и допря се до ухото му и го изцели." Лука 22: 51,

"И когато се приближи до градската порта, ето, изнасяха мъртвец, едничък син на майка си, която беше и вдовица; и с нея имаше голямо множество от града. И Господ, като я видя, смили се за нея и рече й: Недей плака. Тогава се приближи и се допря до носилото; а носачите се спряха. И рече: Момче, казвам ти, стани. И мъртвият се подигна и седна, и почна да говори. И Исус го даде на майка му." Лука 7: 12-15,

"И имаше един царски чиновник, чийто син бе болен в Капернаум. Той, като чу, че Исус дошъл от Юдея в Галилея отиде при Него и Го помоли да слезе и да изцели сина му, защото беше на умиране. Тогава Исус му рече: Ако не видите знамения и чудеса никак няма да повярвате. Царският чиновник Му каза: Господине, слез докле не е умряло детенцето ми. Каза му Исус: Иди си; син ти е жив. Човекът повярва думата, която му рече Исус, и си отиде. И когато той вече слизаше към дома си, слугите му го срещнаха и казаха, че син му е жив. А той ги попита в кой час му стана по-леко. Те му казаха: В седмия час треската го остави. И така бащата разбра, че това е станало в същия час, когато Исус му рече: Син ти е жив. И повярва той и целият му дом." Йоан 4: 46-53,

"както Отец възкресява мъртвите и ги съживява, така и Синът съживява, тия които иска." Йоан 5: 21,

"И когато заминаваше, видя един сляпороден човек..... плюна на земята, направи кал с плюнката и намаза с калта очите му; и рече му: Иди, умий се в къпалнята Силоам (което значи Пратен). И тъй, той отиде, уми се, и дойде прогледал." Йоан 9: 1-7,

"извика със силен глас: Лазаре, излез вън! Умрелият излезе, с ръце и нозе повити в саван, и лицето му забрадено с кърпа. Исус им каза: Разповийте го и оставете го да си иде." Йоан 11: 43-44,

"Има още и много други дела, които извърши Исус; но ако се напишеха едно по едно, струва ми се, че цял свят не щеше да побере написаните книги. [Амин]." Йоан 21: 25,

"И като го хвана за дясната ръка, дигна го; и на часа нозете и глезените му добиха сила. И той като скочи, изправи се и проходи; и влезе с тях в храма та ходеше и скачаше и славеше Бога." Деяния 3: 7-8,

"Събираше се още и множество от градовете около Ерусалим та носеха болни и измъчваните от нечистите духове; и всички се изцеляваха." Деяния 5: 16,

"И народът единодушно внимаваше на това, което Филип им говореше, като слушаха всичко, и виждаха знаменията, които вършеше. Защото нечистите духове, като викаха със силен глас, излизаха от мнозина, които ги имаха; и мнозина парализирани и куци бидоха изцелени, тъй щото настана голяма радост в оня град." Деяния 8: 6-8,

"И там намери един човек на име Еней, който бе пазил легло осем години, понеже беше парализиран. И Петър му рече: Енее, Исус Христос те изцелява; стани направи леглото си. И веднага той стана." Деяния 9: 33-34,

"И случи се Поплиевият баща да лежи болен от треска и дизентерия; а Павел влезе при него, и като се помоли, положи ръце на него и го изцели. Като стана това, и другите от острова, които имаха болести дохождаха и се изцеляваха;" Деяния 28: 8-9

Sanguine
03-25-2012, 11:33
Тихо,душата,направо тихо. Аз вярвам в други приказки. Най-вече в Спящата красавица.
И с още три страници цитати да ме залееш, пак няма да успееш да убиеш достатъчно мозъчни клетки, че да им повярвам.


Та, цитатът. Освен ГИНИАЛНОТО търкувание на нашия приятел тук, намирам смисълът за ясен и правдив. Предполагам се отнася до онези емоции, чувства и желания, които биват отхвърлени от съзнанието ни като неподходящи или неморални посредством цензурата в ума ни. Онези неща, пред които ни е страх да се изправим или признаем, да допуснем като неразривно цяло от душата ни. Мислите, които отричаме и желанията, от които бягаме, истината за себе си, която не можем да погледнем в очите. И предпочитаме да се крием от себе си зад най-абсурдни модели и калъпи на допустимото.
Изхождам от това, че Юнг е ученик на Фройд, а доколкото помня различията им се отнасят главно за смисъла на сънищата.

Stan4o123
03-25-2012, 12:32
Gandalf,Пич,виждаме че си страшно начетен и интелигентен,но ти липсва разбирането за есенцията на живота,а именно - мъдрост!Не можеш да схванеш как ние "наивните" можем да вярваме в нещо,отвъд тази "бетонна" реалност,защото тук е удобно,тук всичко е уж ясно,но далеч не е така...интелект без мъдрост е най-лошата комбинация,тя е отговорна за цялото страдание на планетата...цялата система е лишена от мъдрост,произвеждай повече,яй повече,по-лесно произвеждай,но в интерес на истината не можеш да излъжеш природата :),ето за пример САЩ - свръх производство на храна,пестят невероятно мн пари,чрез евтино производство,но пък всеки 3ти американец е болен от диабет...ще излъжеш тук,но ще си платиш на друго място...

gandalfepi4
03-25-2012, 13:12
ще излъжеш тук,но ще си платиш на друго място...


И кьде сьм изльгал моля?

npp
03-25-2012, 13:26
Тихо,душата,направо тихо. Аз вярвам в други приказки. Най-вече в Спящата красавица.
И с още три страници цитати да ме залееш, пак няма да успееш да убиеш достатъчно мозъчни клетки, че да им повярвам.


Та, цитатът. Освен ГИНИАЛНОТО търкувание на нашия приятел тук, намирам смисълът за ясен и правдив. Предполагам се отнася до онези емоции, чувства и желания, които биват отхвърлени от съзнанието ни като неподходящи или неморални посредством цензурата в ума ни. Онези неща, пред които ни е страх да се изправим или признаем, да допуснем като неразривно цяло от душата ни. Мислите, които отричаме и желанията, от които бягаме, истината за себе си, която не можем да погледнем в очите. И предпочитаме да се крием от себе си зад най-абсурдни модели и калъпи на допустимото.
Изхождам от това, че Юнг е ученик на Фройд, а доколкото помня различията им се отнасят главно за смисъла на сънищата.

мило момиче, фройд и юнг не могат да спасяват съвършено като Исус и Неговите Светии, те дори са запитвали лъжливи духове когато са разпитвали пациентите си в състояние на хипноза, понеже когато човек е разпитван докато се намира в състояние на хипноза тогава най-различни сатанински духове могат да говорят чрез него, това е все едно да отидеш да ползваш услугите на булевардната гледачка - животно яхнало суперживотно, що за диващина е такава теория?!, или всеки мъж с едипов комплекс?!, или пък това дето всяка жена завиждала за пениса?!, що за дивотия са такива теории?!, нима човека е просто диво животно без разум?!

ScarlettS
03-25-2012, 14:25
^

Направо ми е тъжно, че сам не съзнаваш какви неща говориш. Всеки път като ти чета постовете се чудя дали винаги си бил такъв или нещо ти се е случило в последствие. Има хора, които не мислят особено, не се интересуват и тн.. ти обаче уж мислиш, като в резултат си безкрайно убеден в някакви нелепи неща. Какви са тези зли духове, демони и простотии?

Тук не става въпрос да вярваш единствено в това, което виждаш и да живееш само в материалния свят. Става въпрос за елементарно разбиране на света около теб. Вярвай си в бог, в душа, в каквото си искаш - има хора, които имат нужда да вярват в нещо спиритуално, дори несъзнателно да повярват в нелогични неща, за да се справят по-лесно, обаче ти направо си живееш в някаква своя реалност с духове и магии, някакви зли хора, които те подпалили и каквито там други истории разказваше.

Това не ти го казвам, за да се заяждам, даже не споменавам глупостите на религията ти и няма общо с това, че съм атеистка. Ако трябва да направя връзка с цитата на Юнг, то ти очевидно бягаш от доста неща в съзнанието си, за да вярваш в толкова абсурдни неща. Като съмненията ми са основателни независимо дали си трол или не.

Concussion
03-25-2012, 18:17
Хората биха направили всичко, без значение колко е абсурдно, само за да избегнат да се изправят срещу собствената си душа.

Карл Юнг

Дрън-дрън та пляс.

Sanguine
03-25-2012, 19:13
Дрън-дрън та пляс.

Ще изложите ли някакви доводи?



Господин Крайно Набожен, точно защото не е диво животно, той си е наложил по-сурови закони относно следването на определени свои желания като вродена цензура на съзнанието. Съветвам те всъщност да прочетеш тези теории, а не да коментираш, чул нещо оттук-оттам. Това за хипнозата и излизащите демони ще оставя без коментар в знак на благодарност за смеха, който ми осигури с него.

Concussion
03-25-2012, 19:20
Ще изложите ли някакви доводи?

Доводът ми че сте грозничка в лице достатъчен ли е?

Ukhtar
03-25-2012, 19:42
нъ пъ пъ, бог едновременно всезнаещ и всемогъщ ли е?

Sanguine
03-25-2012, 19:44
Доводът ми че сте грозничка в лице достатъчен ли е?

:D Приемам го без притеснение. Сега, знаейки,че това всъщност е имал предвид Юнг, трябва да преразгледаме теориите му.

RagioL
03-25-2012, 20:54
Дрън-дрън та пляс.

И все пак Юнг е познавал доста по-добре човешката природа от теб за да твърдиш че думите му са безсмислени.

npp
03-25-2012, 21:06
И все пак Юнг е познавал доста по-добре човешката природа от теб за да твърдиш че думите му са безсмислени.

какво е познавал?!, колективното подсъзнателно ли?!, че това е крайно нелепа теория, колективното подсъзнателно е просто както мътното подсъзнателно на един единствен човек само че умножено по много пъти, което може да се окаже цял пъкъл от колективни подсъзнателни демонични явления/заблуди, а мътното подсъзнателно е резултат (вследствие) от дейността на верческото/духовното беззаконие

един познат веднъж решил да опита метода на спомняне на минали(-те) прераждания чрез хипноза, и когато изпаднал в хипноза, видял себе си като някакъв маршируващ клоун на някакъв самотен остров, сякаш било сцена от някаква идиотска компютърна игра, дори и той самият отбеляза че онова, което е видял било като някаква подигравка, няма начин той да е живял такъв живот

Concussion
03-25-2012, 21:25
И все пак Юнг е познавал доста по-добре човешката природа от теб за да твърдиш че думите му са безсмислени.

Може, но за мен това което е казал е идиотизъм. Идиотизъм. Наречете ме тъпа, ограничена, проста, провинциалистка, все ми е тая. Такова словоблудство за вас може да е златно, за мен е "ала-бала". И точно вие най-малко можете да говорите за реалност, логика, рационалност и т. н., тъй като вашата действителност е много по-изкривена дори и от тази на нпп с дяволите. И това ви го казвам аз, без да цитирам Юнг, Мюнг, или когото и да било другиго.

RagioL
03-25-2012, 21:50
Може, но за мен това което е казал е идиотизъм. Идиотизъм. Наречете ме тъпа, ограничена, проста, провинциалистка, все ми е тая. Такова словоблудство за вас може да е златно, за мен е "ала-бала". И точно вие най-малко можете да говорите за реалност, логика, рационалност и т. н., тъй като вашата действителност е много по-изкривена дори и от тази на нпп с дяволите. И това ви го казвам аз, без да цитирам Юнг, Мюнг, или когото и да било другиго.

:lol:

Твърдиш че представата ми за света е изкривена?!

Благодаря за мнението все пак!

defender
03-26-2012, 11:51
Изворът на мислите е душата. Същата си служи с мозъка като с инструмент, т.е. мозъкът е микрофона, чрез който говори ораторът - душата.
Според прочутият биолог Клод Бернар, да се твърди, че мисълта не е нищо друго освен продукт на мозъка, е все едно да се каже, че времето било продукт на часовника.

ScarlettS
03-26-2012, 14:31
Може, но за мен това което е казал е идиотизъм. Идиотизъм. Наречете ме тъпа, ограничена, проста, провинциалистка, все ми е тая.

Не мисля, че те прави тъпа, ограничена и тн, но просто ми е интересно: по принцип към повечето философски цитати ли ти е такова мнението или в частност към този?

ForTrant
03-27-2012, 13:33
Тълкуваме всичко както ни е удобно а! :lol:

От части религията си е бягане от отговорност.

Но преди всичко контрол на масите.

libal44
03-27-2012, 14:01
Религията не е причина, тя е следствие.Няма смисъл човек да се бори срещу следствието.Причината ще го замести с ново такова, поредният коловоз, който да ни избави от нуждата от АЗ.Причината се крие точно в казаното от Юнг.

ScarlettS
03-27-2012, 20:53
^
Какво точно имаш в предвид под 'нужда от АЗ' ?

libal44
03-27-2012, 21:04
Индивидуалност, колкото и банално да звучи, да се изградиш.Религията е едно от тези нещо, които задават параметрите на личността ти.Раждаш се, задават ти параметрите и хоп, от тук до края ти си тази константа и всичко става толкова просто, някой е свършил работата вместо теб.

ScarlettS
03-27-2012, 21:07
Да, по принцип и аз съм съгласна с това, просто в началото не бях сигурна дали съм разбрала правилно :D

npp
03-27-2012, 21:55
да, човешката религия е блудница т.е. тя може да придаде на човека всякакви абнормени за него характерни особености(афекти), такива като злоба, завист, горделивост, омраза/презрение, развратеност, затормозеност, лудост, и т.н., но от друга страна няма нужда от самоизграждане, защото истинското аз на всеки човек е в истинският Господ Бог, което означава че Той може да го изяви в всеки един момент, така че, Той винаги го има приготвено за нас още от създанието на света, както и всякакви Добри дарове

"не се безпокойте, и не думайте: Какво ще ядем? или: Какво ще пием? или: Какво ще облечем? (Защото всичко това търсят езичниците), понеже небесният ви Отец знае, че се нуждаете от всичко това. Но първо търсете Неговото царство и Неговата правда; и всичко това ще ви се прибави." Матей 6: 31-33

ForTrant
03-27-2012, 21:56
Аз пък не съм съгласен

Религията не е причина, тя е следствие
Следствие на кое?
Религията е преди всичко нужда за контрол, която поражда причината да съществува.

npp
03-27-2012, 22:07
Религията не е причина, тя е следствие.Няма смисъл човек да се бори срещу следствието.Причината ще го замести с ново такова, поредният коловоз, който да ни избави от нуждата от АЗ.Причината се крие точно в казаното от Юнг.

напротив, човешката религия е по-скоро източникът на всички злини на света

"И на челото й имаше написано това име: Тайна(т.е. окултното); великий Вавилон(т.е. човешката религия), майка на блудниците(т.е. на всички антихристи и злодеи) и на гнусотиите на земята(т.е. и на всички злини)." Откровение 17: 5

libal44
03-28-2012, 05:59
Аз пък не съм съгласен

Следствие на кое?
Религията е преди всичко нужда за контрол, която поражда причината да съществува.
Човек е бил религиозен много преди тази организирана религия, за която говориш.Следствие е на страха на човек от свободата, не знае какво да прави с нея.Предполагам, първият човек, в чиито мисли са се появили картините за боговете (все трябва да тръгне от някъде), е вярвал истински в това, а не се е опитвал да контролира никого.Това за контрола е просто умело използване на религията за тези конкретни цели, което не го прави причина за възникването й.Все пак форума се казва и Философия, така че погледни малко по-философски на нещата.

Concussion
03-28-2012, 08:33
напротив, човешката религия е по-скоро източникът на всички злини на света

"И на челото й имаше написано това име: Тайна(т.е. окултното); великий Вавилон(т.е. човешката религия), майка на блудниците(т.е. на всички антихристи и злодеи) и на гнусотиите на земята(т.е. и на всички злини)." Откровение 17: 5

Ae npp стига си писал глупости, става дума за действителен град или държава, независимо в кво вярваме, за к'во тълкуваш Библията както на теб ти се иска, няколко реда по-долу си пише че става дума за град, ебаси.

npp
03-28-2012, 13:48
Ae npp стига си писал глупости, става дума за действителен град или държава, независимо в кво вярваме, за к'во тълкуваш Библията както на теб ти се иска, няколко реда по-долу си пише че става дума за град, ебаси.

"големият град" от Откровение 17:18 означава: чрезмерната вяра/духовност/религия, първата дума е μέγας(megas) и в този контекст означава горделив и неправеден, а втората дума е πόλις(polis) и на това място означава вяра, духовност, религия, верческо/духовно/религиозно царство, ето още един пример:

"Как стана блудница верният град(т.е. как вярата (ви) се превърна в верческо/духовно беззаконие), Който беше пълен с правосъдие(т.е. с Добро отношение към всички човеци)! Правда обитаваше в него, а сега - убийци(т.е. осквернители/погубители). Среброто(т.е. словото/писанието) ти стана шлак; Виното(т.е. благодатта) ти се смеси с вода(т.е. с запустение). Твоите князе(т.е. твоите духовни служители) са бунтовници(т.е. са противници на истинският Господ Бог) и съучастници на крадци(т.е. и служители на зли(-те) духове); Всеки от тях обича подаръци и тича след възнаграждения(т.е. всеки от тях е самолюбив и користолюбив); Те не осъждат право сирачето(т.е. те не се отнасят Добре към невярващите/нерелигиозните/неокултистите), Нито дохожда при тях делото на вдовицата(т.е. нито обръщат в Правда неправедните духовници/вярващи, нито спасяват Нищите и Праведните когато са в беда)." Исая 1: 21-23,

"Тогава Исус продума на народа и на учениците Си казвайки: На Моисеевото седалище(т.е. на светото място) седят книжниците и фарисеите(т.е. неправедните/лошите духовници/духовни служители); затова всичко(т.е. всичко Добро/Праведно) що ви заръчат, правете и пазете, но според делата им не постъпвайте; понеже говорят(т.е. понеже в най-добрият случай само дето проповядват/заръчват Божията Правда), а не вършат(т.е. но не постъпват според Нея). Защото свързват тежки и непоносими бремена(или: условия/задължения), и ги налагат върху плещите на хората, а самите те не искат нито с пръста си да ги помръднат(т.е. но не искат да изпълняват Свещеният си дълг, който е да освобождават човечеството от всички усложнения/товари). Но вършат всичките си дела, за да ги виждат хората(т.е. единствено за да се представят за Праведни пред човеците при все че не са); защото разширяват филактериите си(т.е. величието/гордостта/популярността си), и правят големи полите на дрехите си(т.е. тщеславието си), и обичат първото място при угощенията(т.е. и желаят най-големите облаги да бъдат за тях), и първите столове в синагогите(т.е. и първите места на светото място), и поздравите по пазарите(т.е. и поздравите по религиозните/духовните средища), и да се наричат от хората: учители(т.е. богове/господари/христосовци/отци/учители/велики)." Матей 23: 1-7

Concussion
03-28-2012, 15:18
Тъпакооо. Невеж човек си, поне недей да объркваш другите с подобни изкилифинчени тълкувания на библията.

npp
03-28-2012, 23:01
Тъпакооо. Невеж човек си, поне недей да объркваш другите с подобни изкилифинчени тълкувания на библията.

миличка, кое е "изкилифинченото"?!

gandalfepi4
03-29-2012, 11:17
Изворът на мислите е душата. Същата си служи с мозъка като с инструмент, т.е. мозъкът е микрофона, чрез който говори ораторът - душата.
Според прочутият биолог Клод Бернар, да се твърди, че мисълта не е нищо друго освен продукт на мозъка, е все едно да се каже, че времето било продукт на часовника.

Това можеш да го кажеш на даскалката ти по биология да видиш как ще ти откъсне патката


IN OTHER NEWS!

CHRISTFAGS ALERGIC TO LOGIC (http://bps-research-digest.blogspot.com/2011/09/for-christians-dawkins-and-quran-leave.html)

CHRISTFAGS ARE HUGE FUCKING HYPOCRITES (http://www.mediafire.com/?a3awfjuh11od7t1)

AND LETS NOT FORGET

CHRISTFAGS ARE WRONG ABOUT EVERY FUCKING THINGS CONCERNING MOREALITY (http://www.physorg.com/news/2012-01-people-socially.html)

RagioL
01-18-2013, 11:11
up