PDA

View Full Version : Впечатленията ми от София...



MaLyKoLiU
03-22-2012, 22:29
Все много я хвалят, че е столица и е най-добрия град...
Първо и най-дразнещо...
Старите соц трамваи (грозни, мръсни... абе ужасТ)... Постоянното им дрънчене и скърцане по улиците... :/
Второто... разбитите улици около трамвайните линии и неравностите които разбиват окачването на колите...
За пример давам нова улица която все още не беше отворена за движение на автомобили, релсите на трамвая бяха с няколко сантиметра над асфалта, а не е като, че ще слагат още асфалт... бяха сложили и маркировка вече...
Сергиите (масите) навсякъде... на където се обърна лепната маса на някоя улица и продават всякакви боклуци... имах чувството, че съм на сбора на село където се събират веднъж в годината и си редят масите с боклуците по улицата...
Също на една спирка някакво бабе вика на преминаващите "Хайде на топлите гевреци.", погледнах към нея... седнала на една пейка до спирката, до нея една чанта и върху чантата един геврек... а къде и как са правени тия гевреци, хигиена и т.н. мани беги...
Другото и не по-малко лошо нещо което видях и бях шокиран беше, как някакъв на възраст приблизително 17-18 години седеше до една спирка и дишаше лепило от една торбичка... :O едвам си седеше на краката, диша си лепилото, на спирката около него още 20тина човека и никой не му обръща внимание все едно това си е нещо нормално в софийското ежедневие...

Единственото красиво нещо което видях беше Витоша покрита със сняг докато температурата на въздуха беше 20°+.

EinGutesKind
03-23-2012, 04:38
Такива индивиди има навсякъде, не само в София :D

NightGuardian
03-23-2012, 05:45
Нормално като за всеки Български град.

Gerry905
03-23-2012, 06:56
Много вярно. Мога да кажа, че не е нормално за ВСЕКИ български град! Както и да е... София не става за нищо.
Сега ще се намери някой шоп, който да каже, "селяните" да се махат от "хубавата" им столица, щом не им харесва, ама си нямат представа хорицата колко искат да се махнат от там, не е като да не са от по-хубави градове. Работата е, че всичко е натъпкано в София, всичко се прави там...така е в България. Погледнете някои други държави, да видим дали в столиците им е така...

Claymore
03-23-2012, 06:57
Също на една спирка някакво бабе вика на преминаващите "Хайде на топлите гевреци.", погледнах към нея... седнала на една пейка до спирката, до нея една чанта и върху чантата един геврек... а къде и как са правени тия гевреци, хигиена и т.н. мани беги...


100 на 100 си бил на петте кьошета на спирката на 1,6,7 :D

D1esel
03-23-2012, 07:50
Това да бяха проблемите на София :razz:

Проблемът основният е, че сградите са построени много близко една до друга, няма места за паркиране, няма и простор, особено в централната част. :D И най-вече - пълно е със селяндури!

D1esel
03-23-2012, 07:51
Единственото красиво нещо което видях беше Витоша покрита със сняг докато температурата на въздуха беше 20°+.
Това е защото не си видял мен :D

MaLyKoLiU
03-23-2012, 08:50
Кое му е нормалното... аз поне за първи път видях някой да седи и да си диша лепилото на публично място и никой да не му обръща внимание...
Инче не знам къде бях... те Ewok, Naive ме разкарваха из целия град да обикалям...
Накараха ме и да пътувам гратис :/
Дизелче проблема не са паркоместата, а манталитета ни всеки да има кола и да обикаля сам с нея... обърни внимание и ще видиш, че в 70% от колите са само шофьорите без други пътници... ;)
Когато се научим да ходим на работа с колелета както в другите европейско градове, няма да имаме проблеми с паркингите ;)

D1esel
03-23-2012, 08:57
^ Aз съм виждал същото в Рим и Париж.

D1esel
03-23-2012, 08:58
Кое му е нормалното... аз поне за първи път видях някой да седи и да си диша лепилото на публично място и никой да не му обръща внимание...
Инче не знам къде бях... те Ewok, Naive ме разкарваха из целия град да обикалям...
Накараха ме и да пътувам гратис :/
Дизелче проблема не са паркоместата, а манталитета ни всеки да има кола и да обикаля сам с нея... обърни внимание и ще видиш, че в 70% от колите са само шофьорите без други пътници... ;)
Когато се научим да ходим на работа с колелета както в другите европейско градове, няма да имаме проблеми с паркингите ;)

Не е вярно. Ако има повече разстояние между сградите, ще има и достатъчно места. Иначе за колелетата - това едва ли някога ще се случи в Мангалия.

NightGuardian
03-23-2012, 09:10
Кое му е нормалното... аз поне за първи път видях някой да седи и да си диша лепилото на публично място и никой да не му обръща внимание...



Значи нищо не си видял. Та и да му обърнат , какво ще му направят (rofl) :lol:

MaLyKoLiU
03-23-2012, 10:03
Ами нормално е нищо да не съм видял... във Варна такива индивиди няма... :/

vankovvv
03-23-2012, 10:22
Ами нормално е нищо да не съм видял... във Варна такива индивиди няма... :/
Има бе ама поне се катаят хД

MaLyKoLiU
03-23-2012, 10:36
Имах в предвид, че не го правят по спирките... :D

Ewok
03-23-2012, 10:38
Не мислех, че ти е направило чак такова впечатление 8-)

montana6
03-23-2012, 10:40
А нямаше ли и нещо хубаво в София (изключвам това за Витоша, щото тя не е в София)?

MaLyKoLiU
03-23-2012, 11:05
^Венито... :oops:

Black_WoLf
03-23-2012, 11:52
Не знам, но и на мен не ми харесва много аз живея в София от септември ама е гати ужаса направо не ми се говори. :(

machoka
03-23-2012, 12:05
София се гледа и усеща след 00:00 ;)

DarkTemplar
03-23-2012, 16:12
София се гледа и усеща след 00:00 ;)
и това го има.

ledenakrasota
03-23-2012, 18:21
^Венито... :oops:

ооооо :-)



И аз преди много плюх София, но когато излязох за първи път и се върнах я заобичах повече от всякога. :* Това е най-старият град в Европа- 9000 г. му е датировката. Бори се за европейска столица на Европа. Тепърва ще оправят старата Сердика и архитектурните паметници.
Харесвам широките улици. Преди не се замислях за това. :D

Вечер центърът около Александър Невски е страхотен и красив с допълнителното осветлението. Тогава развеждат туристите, особено японците. :)

Не само в 12 часа през нощта, но и сутрин рано, когато няма никого по улиците си като хипнотизиран от тихата атмосфера. :-)

София има много лица.

PainMonopoly
03-24-2012, 09:38
Действително като цяло не може да мине за спретнат и красив град, но има доста яки места: всички паркове, центъра, района около хотел Плиска, кв. Изток, Изгрев, Стрелбище...

Но най-важното за мен е, че животът в София е хубав.

montana6
03-24-2012, 10:29
Действително като цяло не може да мине за спретнат и красив град, но има доста яки места: всички паркове, центъра, района около хотел Плиска, кв. Изток, Изгрев, Стрелбище...

Но най-важното за мен е, че животът в София е хубав.

За мен даже си е доста красив град, като в случая асоциирам красотата с разнообразие и многоликост (както каза ледената красота). Определено има динамика и не е скука, което на мен лично много ми харесва. :)

michel1
03-24-2012, 12:29
На мен много ми харесваше Васил Левски,улицата, която се спуска надолу към СМГ-то където имаше много тополи. За съжаление се оказва, че са ги изсекли и така мисля, че се загубва атмосферата на улицата. Мисля, че е крайно време в центъра да започнат да увеличават пешеходната зона. Ако бях кмет на София щях да затворя голяма част от центъра за автомобили, с изключение на градския транспорт, пожарна, линейки и т.н. Целта е да е по-чисто и да се накара хората да си оставят колите и да се качат на метрото примерно. Дано кучетата да ги премахнат както направиха в Пловдив! Аз обичам кучетата, но мястото им не е по улиците, а това е мъчение за тях да живеят по улиците и да ядат мръсотии. Също така трява да се ограничи популацията на гълъбите и по възможност да се заменят от по-полезни видове като гугутките, защото те са по-чисти.

Иначе аз не се правя на някакъв сноб като автора на темата и не мразя градския транспорт. И не ми е под нивото да го използвам. Иначе наистина има раздранкани превозни средства, обаче има и нови - автобуси мерцедес, мановете и те май са нови, и едни нови тролеи Шкода Соларис, но не ме кефят, защото са много тесни и се претъпкват бързо. За София си трябват дълги. Метрото е бързо, но по български хората като се возиш в него се зяпат един друг, а не е като в лондонското където всеки или си чете нещо (вестник, списание, книга, gsm) или си гледа нянакъде. Ама то е в кръвта на всички народи от Балканите да зяпат невъзпитано околните в превозните средства, и в родния Доб. В Англия и в частност Лондон не е така.

PainMonopoly
03-24-2012, 12:41
Метрото е бързо, но по български хората като се возиш в него се зяпат един друг, а не е като в лондонското където всеки или си чете нещо (вестник, списание, книга, gsm) или си гледа нянакъде. Странно, не съм забелязал такова нещо.

psychopath
03-24-2012, 21:19
София е прекрасна! Хората са виновни (в това число и селяните).

NightGuardian
03-24-2012, 21:24
за окръг България.

MaLyKoLiU
03-24-2012, 21:28
Иначе аз не се правя на някакъв сноб като автора на темата и не мразя градския транспорт. И не ми е под нивото да го използвам. Иначе наистина има раздранкани превозни средства, обаче има и нови - автобуси мерцедес, мановете и те май са нови, и едни нови тролеи Шкода Соларис, но не ме кефят, защото са много тесни и се претъпкват бързо. За София си трябват дълги. Метрото е бързо, но по български хората като се возиш в него се зяпат един друг, а не е като в лондонското където всеки или си чете нещо (вестник, списание, книга, gsm) или си гледа нянакъде. Ама то е в кръвта на всички народи от Балканите да зяпат невъзпитано околните в превозните средства, и в родния Доб. В Англия и в частност Лондон не е така.
Къде съм казал, че мразя градския транспорт и не го използвам... живея във Варна, нямам кола и когато ми се наложи използвам все градски транспорт като линията която най-често използвам се движат предимно 30 годишни икаруси, което се надявам да се промени до една година като приемат плана за интегриран градски транспорт и купят нови автобуси ;)
Казах, че трамваите са отвратителни и разбити, дрънчат, скърцат... Един колега ми звънна докато бях в трамвая, е аз не успях да разбера какво ми говори, той ме пита какво е това дрънчене... :x
Както споменах и в първия пост за некадърността на българските изпълнители на обществени проекти, на изцяло преасфалтиран булевард, релсите на трамвая стърчат с няколко см. над асфалта и когато на кръстовище минават колите им се ебава мамата на окачването...

Не мога да повярвам, че има и варненци, които искат във Варна да се изгради трамвайна линия... :O

PainMonopoly
03-24-2012, 21:48
Не мога да повярвам, че има и варненци, които искат във Варна да се изгради трамвайна линия... :OИдеята не е никак лоша, ако се изпълни както трябва. В София просто доста улици са занемарени, а доста мотриси са прекалено стари. Ако има хубави трасета (включително такива отделени от останалия трафик), това би бил бърз и чист транспорт.

MaLyKoLiU
03-24-2012, 22:10
Да идеята не е лоша, но в България няма да бъде добре направена за жалост...
Проблема е, че улиците са тесни и вече няма на къде да ги разширяват и ако направят трамвай, то той ще е същата боза като в София (в средата на улиците) и хората вместо да слязат на спирката трябва да слизат на улицата... :/

Затова във Варна ако се ще се прави алтернативен транспорт, според мен вариантите са метро или монорелса... :)
Като предпочитам монорелса... :)

MaLyKoLiU
03-25-2012, 09:20
София...
http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/3540613_700b.jpg
:lol:

Wax
03-25-2012, 11:20
Всеки с мнението си. На мене София ми харесва много, като изключим скорошните ремонти дето правят по Витошка.

michel1
03-25-2012, 14:13
По принцип съм безпартиен, но няма как да не спомена, че при управлението на НДСВ всички градове бяха по-хубави и чисти от сега, в това число София и Варна.
Но народ, който гласува за БСП и ГЕРБ няма право да се оплаква и това заслужава.
А Витошка е крайно време да я направят пешеходна с плочки.