PDA

View Full Version : Моите впечатления от Варна



D1esel
03-23-2012, 08:01
Варна е хубав град, може би бих живял там, не ме разбирайте погрешно. Като град ми харесва много. НО почти всички са големи селяни! Kарат без да спазват правилата, всички карат много бързо! Неучтиви са както към българските, така и към чуждестранните туристи. Дори не бих казал, че са неучтиви, а направо агресивни.

Нека ти е КолЮ :D

EinGutesKind
03-23-2012, 08:09
Не е вярно, всички са много отзивчиви, помагат, казват ти кое къде е... :lol:

D1esel
03-23-2012, 08:10
Не е вярно, всички са много отзивчиви, помагат, казват ти кое къде е... :lol:

Насьо, ти не си бил във Варна май... Варна не е само клубът на Елза Парини!!!!!!!

EinGutesKind
03-23-2012, 08:11
Бил съм, и то не веднъж :grin:

DarkTemplar
03-23-2012, 09:22
Варна е градът на турците, травеститите и студентите.

michel1
03-23-2012, 12:42
Сега аз съм от Добрич и да си изкажа впечатленията за Варна.

Първо варненки хич не са най-красивите жени а са грозни и черни като циганки... и пускат евтино на всички туристи. Хубавиците във Варна са от Добрич по принцип.
Честно, много е гадна морската ви градина и не знам какво толкова я хвалите? Пълна е с изпражнения, пликчета и т.н. Отидете до Бургас да видите що е то хубав морски град.
А центъра на Добрич е много по-красив, спокоен и уреден, във Варна има много задръствания като в София!

Хубаво е, че имат широки булеварди, но вече видях че и покрай тях, където бяха зелени площи вече е като строителна площадка - то не са молове, бизнес сгради, ум да ти зайде! А колко са надути хората там, ц-ц. Ще кажеш, че са някакви аристократи, а са от мизерна панелка в някое гето като Аспарухово, Младост и т.н. Все цитират Хемингуей, който дори не е чувал за Тимарна, ама видиш ли те са някакви по-специални хора... Толкова са глупавички и смешнички с това си надуване, но нека си вярват, какво им остава. :D

Кметът им е педал и го избират за 10-ти път. Той мина през всички партии и въпреки това пак спечели. Абе без коментар. :D
ТИМ владее всичко, цяла Варна, а сега не само Варна а и завзе и цяла България. Защото са гъсти с ГЕРБ и премиера.
През зимата са като изпаднало село, никакъв живот, смог, вятър, абе все едно като след някакъв катаклизъм.
Най-работни във Варната са именно хората от Добричко и региона, гагаузите ги мързи яката. Хората по 2-3 работи работят и наеми плащат, а повечето от варненци все при мама и при тати живеят, дори над 17-18! Не са самостоятелни и се глезят.

Катедралата е ужасна и е копие на европейските катедрали, но много по-грозна.
Един хубав плаж нямат (все са или от сивкав гаден пясък, или пос*ани целите) и е много ветровито - ужасТ!
Единственото хубаво във Варна е Албена, която дори не е в самата Варна.Не казвам морето, щото един хубав плаж нямат, а водите им са пълни с отходните води на цяла България.
Много има да учат от Бургас и те според мен са истинската Морска столица, нищо че са по-малки. Варна само дето е по-голяма, но това не е плюс...

Сега ще се намери някой гагаузин, който да ревне и да каже че не иска "навлеците" в "хубавата" им Варна да ходят там на почивка лятото и да им "мърсят морето". Ама те ви хранят, че ако не беше туризма... А и хората не ходят там на море, а по курортите и най-вече по Южното черноморие вече.

montana6
03-23-2012, 13:17
^
Пич, изтрепа рибата с тоя коментар. :D :D

DarkTemplar
03-23-2012, 14:48
Бая истина има в него.

yakuza_
03-23-2012, 15:02
За момчето от "градъ" ака Добрич, ти от комуна ли пишеш ? Добрич ако има малко повече печки, ще е циганска махла.

А на горе, откдъе измислихте, че Варна бил града на турците :lol: колко пъти сте ходили във Варна 1-2-3-4 ? Ходили ли сте В Кърджали/Хасково/Шумен, ами отидете...
Къде в България, не е смог ? И къде в източна България няма вятър, не знам колко пъти си ходил зимата, но заведения/дискотеки са пълни.

Ewok
03-23-2012, 15:18
butthurt too much?

yakuza_
03-23-2012, 15:21
Не, не съм от Варна, но да казваш на Добрич град е богухулство.

michel1
03-23-2012, 15:24
Хм yakuza_, имам мнение, различно от твоето е и? Такъв ли проблем ти е това?
Хубаво, харесваш Варна, а аз не и си изкавам мнението и впечатлениято ми от нея. Живях там, не за друго.
Съжалявам, ако те обидих, но така виждам нещата. То обидени винаги ще има, защото не може всички да те харесват теб или твоя град. Или според теб по някои градове може да се плюе (справка темата на MaLyKoLiU), а по други не може?
Да, вярно доста е дълго и негативно мнението ми, обаче това са моите впечатления от личен опит. А във Варна съм бил много пъти, че и 3 години живях там. Иска ми се да напиша хубави неща за нея (все пак сме си близо), но не мога.. Бургас дръпна повече в последните години според мен. Но ти и някои други продължавайте да си я хвалите безкритично колко е хубава, без да забелязвате дупките, които зейват там след всяка зима, липсата на парко места в баш центъра на Варна, задръстванията и т.н. много проблеми. За да се решат проблемите на един град, те трябва да се обсъждат, не да се слагат розови очила и да се отричат.

От големите градове най-добре са Пловдив и Бургас. София е зле, а и Варна натам отива. Варна и София нямат никаква визия за бъдещето освен да растат още повече и в резултат цари пълен хаос.

yakuza_
03-23-2012, 15:30
Къде видя да казвам, че харесвам Варна или че е прекрасен град ?

NightGuardian
03-23-2012, 16:02
http://www.youtube.com/watch?v=klVgmCjEp3w

Gerry905
03-23-2012, 17:16
Преди не беше лош градът, ама ся е пълна кочина. Наистина Бургас и Пловдив са най-добрите от големите градове за сега.

D1esel
03-23-2012, 19:13
Преди не беше лош градът, ама ся е пълна кочина. Наистина Бургас и Пловдив са най-добрите от големите градове за сега.

София е най-добре, пък вие си говорете...

MaLyKoLiU
03-23-2012, 21:45
:lol:
Всеки град си има своя възход... в момента Бургас уцелиха на добър управник на града и го пооправиха, но това е до един момент, така както Варна от абсолютна дупка стана няколко пъти най-добър град за живеене, но после кмета ни се изчерпа, омръзна му да управлява, но...
След време и Бургас ще спре възхода си и ще застине така както Варна...
Проблема на града са ни, че имаме малоумен кмет, на който му е писнало да е кмет, но все още е той заради ТИМ. :)
Ако искаш мога да ти обясня и връзката и защо той е кмет още... :)
Второто е, че на Бойко не му пука за северна България... нито за Варна, нито за Добрич или някой друг град на север от Стара планина. :) И всички инвестиции ги дърпа към София... за пример мога веднага да дам супер изгодния заем от японска банка за пристанището на Варна, но дойде Бойко опита се да накара японците да дадат заема не за пристанището ами за метрото в София ако не се лъжа и те се отказаха... :/ Докато ако бяхме взели този заем за пристанище Варна, щяхме да надминем Костанца по товаро-оборот... (ще питате кое му е било изгодното на заема... беше с лихва от 1% ;) )

И хайде да отговоря за Кирчо (кмета на Варна)...
Понеже той е заедно с ТИМ и ТИМ са се разбрали с Бойко да станат спонсор на залата в София, ако те издигнат за техен кандидат Кирчо (понеже ТИМ при него си правят каквото си искат и ако се смени ще им е по-трудно)...
Затова ГЕРБ издигнаха Кирчо за техен кандидат за кмет, а ТИМ чрез тяхната фирма Армеец станаха спонсор на залата в София...
От там на изборите... понеже кандидатите бяха много и хората които не искаха Кирчо гласуваха за 3-ма други кандидата, и така гласовете им се пръснаха (гласове от над 50%) и Кирчо взе 30 и няколко % и остана на втори тур с Марешки който само гледа и той как да краде... и накрая трябваше да избираме между кравешко лайно и конско лайно... :/
От там е и тази снимка... https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/389776_210426835695239_100001837719602_504855_9564 7182_n.jpg не е моя но и аз задрасках двамата _)_
Ако гласовете на избирателите бяха отишли при един от другите кандидати, които бяха много по-добре, щяхме да имаме нов кмет още на първия тур, но... _)_

MaLyKoLiU
03-23-2012, 21:47
Това че варненки били грозни и черни, а добричлийки били наистина красиви, няма да го коментирам.
Само ще си направя един фейспалм...

michel1
03-24-2012, 12:25
Абе май при НДСВ цяла България беше по-добре. Тогава градовете блестяха. Май никога вече няма да има такива добри години за България като тогава.

Wax
03-25-2012, 11:08
К'ур за Варна !