PDA

View Full Version : Може ли някой да ми помогне за проблема с мускулите?



blackwave97
03-23-2012, 12:29
Първа Здравейте!Имам един малък, но доста важен за мен въпрос!А той е :
Как да направя възможно най-бързо мускули?

На 14 съм.Скоро 15-5месеца още до тогава.
1,78см и тежа 60кг

Трябва да си развея мускулите за около 3-4 месеца.И то до такава степен че да мога без проблем да правя едни 70-80 лицеви.

Ако може някой да ми препоръча към какво храни да се насочвам?Кога е най-доброто време за тренировка?С кои упражнения се покачва нивото на мускулна тъкан най-бързо?Сега правя по 30 лицеви без проблем, но искам да са много повече.Кажете ми и дали теглото е достатъчно/прекалено много за тази моя цел?

Надявам се някой, че ще може да ме насочи!



Имам щанга, тежести и от онези старите гирички....дето да с кръгли тежести от двете страни.Смисъл сещате се за кво ви говоря.Не тези новите.

redbul2
03-23-2012, 14:19
Мускули бързо не се правят. Мускули се правят бавно. Бързо се прави сланина подкожна.
За 3-4 месеца мускули? Абсурд!


Все пак започни и до другото лято ще ги имаш,ако не свърши света на 31 декември. :) Както е предвидено.

blackwave97
03-23-2012, 14:48
Мускули бързо не се правят. Мускули се правят бавно. Бързо се прави сланина подкожна.
За 3-4 месеца мускули? Абсурд!


Все пак започни и до другото лято ще ги имаш,ако не свърши света на 31 декември. :) Както е предвидено.
Знам че не се правят бързо.Аз не говоря за релеф.Релефа ще го направя....Както ти каза 1 година и нещо.....но искам да разбера горните въпроси за да може тези 3-4-5 месеца да може да растат мускулите възможно най-много.Както казах трябват ми мускули да държа 70+ лицеви....до тогава....това ми е целта.....за тези 5 месеца а след това нали пак ще си продължа де.....

Тарикатче
03-23-2012, 16:43
Първо се успокои малко....

Мускули бързо не стават.. Градят се буквално за години.. Освен ако не позваш забранени медикаменти.. Но на теб не ти трябват такива..


За да имаш някакъв растеж на мускула ти трябва храна.. Без боклуци само храни богати на протеин и сложни въглехидрати също и мазнини.. Не е лошо да прочетеш в интернет за тях.. Трябва да ядеш достатъчно.. Не повече не и по малко.. Прочети пак из интернет какво имам предвид.. Така.. Също много важно е да не прекаляваш с тренировките като си мислиш, че така по бързо ще станат нещата... Напротив много по лошо е от колкото си мислиш "претренирането" така му се вика.. Можеш дори с месеци да се върнеш назад ако претренираш дадена мускулна група.. Мускула расте докато почива а не докато го тренираш.. Така, че всяка мускулна група я тренираш веднъж седмично.. С по да речем за големите групи 3-4 упражнения с по 3-4 серии с по 10-тина повторения.. А малките групи на тия години и 2 упражнения са ти достатъчни.. Има много ама МНОГО други подробности но не ми се пише сега.. В най общи линии - качествена храна, качествени тренировки достатъчно "сън" и вечер задължително "каzеин" бавно усвоим протеин.. Както и след тренировка бърз въглехидрат..

Тия неща ако ги спазваш можеш да си сигурен, че ще имаш резултати възможно най бързи.. И също ходи в зала.. В вас доста е ограничено от към тежести, уреди и т.н Което също е много важно..

А за лицевите упори те се вдигат като бройка много лесно.. 70-80 не са нищо.... Всеки ден ги прави.. Прави ги по следната схема.. Правиш днес 10 серии по 10 повторения.. Зависи от силите ти може и по 15.. И почваш всеки ден увеличаваш с по 1 или колкото е възможно но да има прогrес.. Днес 10x10 утре 11x10 други ден 12x10 и t.n

ccdesigns
03-23-2012, 17:14
И мускули си се правят за 3-4 месеца, ама нещо съвсем леко и малко. Аз лично се учудих от резултата при мене, но по-скоро аз очаквах много малко, а не е той голям. 70-80 лицеви за 3-4 месеца е почти невъзможно. Зависи колко правиш в момента. Ако сега правиш 40-50, шансът си го има.

Тарикатче
03-23-2012, 18:09
Ти пробвал ли си та си толкова категоричен, че е невъзможно? Точно за 2 месеца един приятел от 40 лицеви мина 100 ;)

blackwave97
03-23-2012, 18:16
Тарикатче много ти благодаря както и на теб ccdesigns

Тарикатче като бърз въглехидрат и бавен казен...като какво например?

Иначе като каза зависи силите ти.Ами сега като скоча на лоста се набирам 5-6 пъти а на лицеви 30-35.....иначе днес сега ще ти кажа какво направих:
първо бях в даскало където имаме фитнес и там бях малко на лежанката...после се надъхах и като се прибрах разгрях малко и скочих на лоста....после докато се пооправя у нас почнах да правя лицеви...после с гиричките после лоста и така ги редувах с почивки разбира се....и сега като свършат комиците смятам да сляза да се набера още някой друг път на лоста у нас

blackwave97
03-23-2012, 18:18
двоен пост ама както и да е.....
за мускулите знам че не се правят бързо но на мен въпроса ми беше чрез кой тип тренировка е най-ефективно в кратък срок-лицеви или пък на лоста или каквото и да е.....

Още един въпрос....аз тежа 60 кг....дали ми трябва още маса?

Muaythaifighter
03-23-2012, 18:33
земи хап

1232313124

blackwave97
03-23-2012, 18:37
земи хап

1232313124

Забравих да кажа че за сега нямам възможност да вземам хапчета...... а числата за какво са ?

Muaythaifighter
03-23-2012, 19:39
10 букви някфо съобщение...

Тарикатче
03-24-2012, 05:18
Не правиш разлика междо сила и мускули..... Ти искаш много лицеви като бройка.. А за тях ти трябва сила.. Тя се вдига по един начин а мускулите се правят по друг начин.. С едното винаги се качва и другото но вече е друга тема тва..

Прецени сега какво искш? Сила за да направиш 80 лицеви или мускули..

А тва дето си го правил вчера не е добре.. Ти си тренирал 5 пъти бе човек.. Няма нужда от тая цялата история.. Тренираш един път за целия ден но правиш една хубава тренировка 40-50 минути.. Ако не си тренирал гърдите в тоя ден може след тая тренировка и след 2-3 хранения от както е свършила да си правиш лицеви примерно но най добре 1 път за целия ден..

Под каzеин имам предвид бавен протеин за преди лягане..

100 гр извара + 50-100 гр орехи некоя маслина лъжица зехтин.. Тва ти е.. За да се храни тялото цяла вечер докато спиш и да не губи мускул.. Щото като не му слагаш храна 7-8 часа то буквално се превръща в "канибал" хаха.. Почва да се храни от запасите ти в мускулите.. Което не е добре.. Не ми се обяснява ся всичко от до но в общи линии така го разбирай.. Прочети в интернет за тоя тип хранене..

А под бърз въглехидрат имам предвид 1-2 лъжици мед или 50 гр шоколад примерно може и неква вафла.. Веднага след тренировка.. За да си възстановиш израzxодвания гликоген от мускулните клетки.. Вдигаш нивата на инсолина също които междо другото е най анаболния хормон в тялото ти.. По тоя начин навлизат повече аминокиселини в клетките и т.н както и да е.. Важно е да го приемаш след тренировка..

А след 30-40 минути вече ако имаш протеинова пудра или ако не едно хубаво хранене от месо и сложни вгл да речем 150 гр пилеshко + 100 гр ориз

DownloadVirus
03-24-2012, 07:37
Щото като не му слагаш храна 7-8 часа то буквално се превръща в "канибал" хаха.. Почва да се храни от запасите ти в мускулите..



Тарикатче,да не живееш в 70те години,бе man?

Тарикатче
03-24-2012, 14:39
Не защо? Тва е самата истина.. Образовай се по темата и пак си помисли.. Ще се окаже, че ти си още в 70-те та и по назад ;)

Тарикатче
03-24-2012, 14:40
Вярно, че не се изразих правилно но в общи линии е точно така ;)

DownloadVirus
03-24-2012, 15:11
Сигурно си от тези дето си навиват алармата,че да се будят да ядат в 3 часа през нощта да не загубят мускулната си маса (rofl)

Тарикатче
03-24-2012, 15:58
От тези съм да.. Проблем ли има някъв?

loveca777
03-24-2012, 16:17
От тези съм да.. Проблем ли има някъв?

абе от тези , бас държа ,че не си качил никва маса

DownloadVirus
03-24-2012, 16:43
От тези съм да.. Проблем ли има някъв?

Никъв.Просто ми става смешно и ми е жал :)

Тарикатче
03-24-2012, 16:55
Има ли смисъл изобщо да пиша..... Така много сте големи в интернет...... На живо освен да ми налапате големия кур съм на 100% сигурен, че за друго просто никъв шанс няма да имате ;) Лайнари малки

downloadвирус.. Лелее само като ти гледам грозната муцуна и ме избива na смях.. Тва ако си ти а най вероятно ако не си си още по жалък.... Е просто адски смешно да ми говориш в случая "пишеш" по тоя начин.... Просто наистина смешно !!! Тва в реалния свят просто незнам как ще се случи........... Егати мишката грозна на 2-рата минута бих ти отрязал главата......

ccdesigns
03-24-2012, 16:55
Ти пробвал ли си та си толкова категоричен, че е невъзможно? Точно за 2 месеца един приятел от 40 лицеви мина 100 ;)

Написал съм, че ако прави по 40-50, е възможно, даже доста. Но сега едвам да прави 10 и да иска до 3-4 месеца да прави 80 ...

DownloadVirus
03-24-2012, 17:07
Има ли смисъл изобщо да пиша..... Така много сте големи в интернет...... На живо освен да ми налапате големия кур съм на 100% сигурен, че за друго просто никъв шанс няма да имате ;) Лайнари малки

downloadвирус.. Лелее само като ти гледам грозната муцуна и ме избива na смях.. Тва ако си ти а най вероятно ако не си си още по жалък.... Е просто адски смешно да ми говориш в случая "пишеш" по тоя начин.... Просто наистина смешно !!! Тва в реалния свят просто незнам как ще се случи........... Егати мишката грозна на 2-рата минута бих ти отрязал главата......

Израстни още някоя друга година психически и пак ела.. :)
До тогава е добре да се образоваш и да не дрънкаш глупости за канибалстване и самоизяждане на мускули и дрън дрън..
Broscience..Добре е да се запознаеш с процесите на тялото и да четеш изследванията,а не глупостите дето пишат пишлеметата из форумите..За 7-8 часа нищо няма да стане.Да не говорим за if(което ти вероятно не знаеш какво е даже)

http://prikachi.com/images/367/4557367k.jpg

blackwave97
03-24-2012, 19:01
Аре спрете се че да не дойда аз :D не наистина няма смисъл да се карате.....иначе аз искам да направя сила за да мога тогава да ги направя тези лицеви опори а след това вече да оформям самите мускули за да има външен вид

loveca777
03-25-2012, 07:10
Тарикатчето обаче продължава да се прави на страшния изверг ,анаболитен инжекцион , от който трябва да се страхуват всички съфорумци
Дай снимка тогава уе
Дай да видим колко вдигаш от лег:D

Тарикатче
03-25-2012, 07:48
Написал съм, че ако прави по 40-50, е възможно, даже доста. Но сега едвам да прави 10 и да иска до 3-4 месеца да прави 80 ...

Ами той пича ясно и точно си написа, че в момента прави 30-35 .. Което + още толкова за 4 месеца не е кой знае кво нали :)

kosich
03-25-2012, 11:12
Oфф що всички искат да направят мускули бързо... Ако искаш мускули трябва да имаш търпение, за 3-4 месеца не може да станеш "Нацепена батка" -_-

ccdesigns
03-25-2012, 11:14
Ами той пича ясно и точно си написа, че в момента прави 30-35 .. Което + още толкова за 4 месеца не е кой знае кво нали :)

Toва съм го пропуснал. Тогава има възможност... :)

raror
03-25-2012, 18:05
И тука идва химията на помощ :razz:

Базикам се! (не пипай химия) просто тренирай. За 3-4 месеца без проблем 80 лицеви-ъПсурт ..

lifepm
03-26-2012, 07:52
Здравей
Всичко е храна,хранителни добавки и професионално направена програма за тренировки.
Погледни сайта
http://www.lifepm.eu/
През него можеш да се свържеш с мен и да ти намеря добър треньор които да ти направи програмата и добър лекар които да те посъветва с храненето. Аз работя за елитния спорт и това мога да направя за теб.