PDA

View Full Version : Много суха кожа? Решаване на проблема?



sa6opi4a
03-23-2012, 14:37
Ето какво намерих в интернета, което да описва точно кожата ми. Кажете как се справяте с такова нещо? Какви мазила си взимате или? Попринцип пия витамини от 2 месеца, но явно не помагат, а с Крем здраве, този проблем не се решава.
;
;
Суха кожа – сухата кожа е тънка и бистра, често твърда; зачервява се и се бели, когато е изложена на студено време, възможно е също да има мънички бръчици. Натиснете върху кожата си с пръст силно и задръжте. Пуснете и наблюдавайте – ако червената точка не изчезне бързо, вашата кожа най-вероятно е суха.
Често се усеща опъната и дехидратирана. Сухата кожа не е много лоша диагноза, но често причинява неприятно усещане, опъване, напуква се и се появяват бръчици. Грижата за сухата кожа трябва да е съпроводена с силно хидратиращи кремове. При много суха кожа, могат да си използват масла, който да я подхранят. Добре е да използвате маслени сапуни и да избягвате силните и изсушаващи.

пAteNцЕ
03-23-2012, 14:52
колко вода пиеш?

Glam0rous
03-23-2012, 17:19
^ крем здраве особено синия си спомням колко гадно изсушаваше кожата...изобщо не се мажи с такива глупости като имаш проблем, а отиди в аптеката и от там си вземи някакви (не искам да ги наричам медицински, защото това е само рекламно име), но по-хубави кремчета. Ако е за лицето особено.Моята кожа също е много суха и слагам бебешко олио в по-големи количества.

ch0c0late44
03-23-2012, 18:00
^точно така,бебешко олио/мляко винаги след баня и някакъв хубав душ гел за твоята кожа..Пий повече вода.

Daisy11
03-23-2012, 19:10
И аз имам суха кожа и ходих на кожен лекар и той ми препоръча excipial u lipolotio и наистина помага с обикновен крем, не е толкова добър ефектът

sa6opi4a
03-24-2012, 17:18
Ами, пия достатъчно вода, щом пикам на всеки час. :) Особено след душ, кожата ми след 30 минути е цялата суха и бяла някаква... Много е тъпо. Бебешко олио ли да си взема или какво? Някой с такъв проблем нека предложи някое кремче или нещо тогава?

sa6opi4a
03-24-2012, 17:21
Ами, пия достатъчно вода, щом пикам на всеки час. :) Особено след душ, кожата ми след 30 минути е цялата суха и бяла някаква... Много е тъпо. Бебешко олио ли да си взема или какво? Някой с такъв проблем нека предложи някое кремче или нещо тогава? И да става въпрос за лицето? Та, бебешко олио ли да си взема? Някакви препоръки какво точно?
http://www.ibebe.bg/kozmetika/bebeshko-olio-losioni-i-mleka.html
Ето тука има някакви видове?

sugargirl94
03-24-2012, 18:23
Вземи си по-мазен крем.

Glam0rous
03-24-2012, 19:49
Ами Johnson`s, Nivea, Bubchen...все са хубави. Много хвалят последното, но аз не съм го ползвала. Ако не искаш да е бебешко, Nivea си имат олио за тяло само, но и него не съм взимала. Ползвам Johnson`s. Като се изкъпеш не се триеш, а още в банята докато кожата е мокра го слагаш и размазваш - да се смеси с капчиците по кожата, за да попие. Чакаш малко и можеш да се триеш, то няма да попие напълно без хавлия, ще ти седи мазно да не те притеснява. Не оставя петна ;)