PDA

View Full Version : Моля ви помогнете ми !



dafinka57
03-24-2012, 08:31
Ами като всеки човек и аз имам недостатъци . Но просто за мен е голям проблем моето тегло . Аз съм младо момиче което тежи 75 кг. и 167 см високо и съм на 14 . Момчетата не гледат на мен като нормално момиче а като на изрод не се хваля но в лицето съм доста хубава не само аз съм на това мнение и всички около мен но за теглото просто немога срам ме да изляза навън до магазина за да не ми се смят останалите хора останалите момичета от моя клас са много слаби и красиви аз не съм такава но и ми пречи това не мога да си намеря дрехи които да ми станат .МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ МИ КАЖЕТЕ НЯКЪКВА ДИЕТА КОЯТО Е БЪРЗА НО И ЕФИКАСНА ! ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ !

pepochko
03-24-2012, 08:44
според мен трябва да си създадеш някои правила
1.да ядеш разнообразно и по малко сухи храни като сандвичи пици и т.н.
2.да спортуваш по често може и разходки
3. направи си план за хранене като например:

Закуска – препечена филийка с малко кубче сирене (без маргарин или масло), кафе без захар и сметана, може с 1 лъжица мед.

Преди обед – 1 плод по избор (без банан).

Обяд – зелена салата с краставица, лук, репички, овкусена със зехтин; за основно ястие печена риба или пилешко месо.

Следобедна закуска – плод, отново по избор или една кофичка кисело мляко, нискомаслено.

Вечеря – салата по избор, но само от зеленчуци, без сирене, сосове или овкусяване с олио; за основно ястие – пилешка пържола или супа (позволени са зеленчукови и пилешка; забранени са крем-супите).

Между всяко от храненията е задължително да пиете вода, като минималното количество е литър и половина. За да имате по-голям от желания ефект, е добре да забравите за газираните напитки и алкохола. Изключение може да направите един път седмично с чаша бяло вино.
4.пий повече вода полезна е и помага за мн неща

dafinka57
03-24-2012, 08:54
Благодаря ти pepochko за мнението ти на мен проблема ми е освен кг-те че нямам много свободно време и когато съм свободна ям като прасе и след това мрънкам че съм дебела но не наистина на мен ми трябва диета която неизисква много смисъл да намаля храната ама да не режим закуска обяд вечеря защото няма как да влезна в този рижим

TheBeliever
03-24-2012, 09:20
Ако има желание има и начин. Спри да си търсиш оправдания. Или си стой дебела. Ти решаваш.

Glam0rous
03-24-2012, 09:27
Ами преди всичко ти трябва воля, за да отслабнеш, а може би и хъс. Може да звучи ужасно гадно, но действа, ако зяпаш снимки на готини момичета, с хубави дупета, които са се уредили със супер готините момчета. Гледаш другите, осъзнаваш, че външният вид има огромно значение за жените и ако искаш да случиш, трябва да се вземеш в ръце и на принципа на спортната злоба започваш да тренираш. Да, да тренираш, защото и да спреш да ядеш без спорт няма да направиш нищо! Спираш да ядеш всякакви боклуци и да се тъпчеш! Никакви вафли, бургери, пържени глупости, газирани неща. Ядеш по 3-4 пъти на ден, умерено, не да седнеш и да се натъпчеш. Хляб и зърнени работи до 3-4 часа през деня, главно сутрин и то не 10 филии! Вечер бяло месо, салата, такива неща. Започни с много кардио, ако в началото не можеш да тичаш толкова, тичай по малко и само след седмица ще чидиш как свикваш и можеш да издържаш повече. Колкото повече - толкова по-добре. За упражнения във форума има и хора, които разбират повече от мен. Не ми казвай, че нямаш време да тичаш примерно, защото ако има желание - има и начин. Ще ти дам пример с познат, който свали 50-60 кг. и сутрин ставаше в 5 за да тича до 6 и нещо, после да се изкъпе и в 7:30 да е на училище.

dafinka57
03-24-2012, 09:31
Ако аз исках да си стоя дебела дали щях да търся решение тук ? Аз искам да влезна в рамките на 1 месец в форма защото цял аз бях 54 кг в продулжение на няколко години но в на4алото на 2010 изведнъж напалнях много станах 67 и след това лека полека се докарах до това положение искам си старото тегло с него не сум се притеснявала от вида си всеки около мен като разбере за тези мои комплекси ми казва много си хубава защо ще отслабваш да но тези които го казват са 55 кг а не 75 те си намират дрехи веднага с влизането в магазина а на мен ми отнема 4есоже да си намеря дунки и блуза

Glam0rous
03-24-2012, 09:34
Е за месец и на врата да си стъпиш няма да отслабнеш, трябва време. Спри да се съжаляваш и да се оправдаваш и действай. Казахме ти какво да правиш.

dafinka57
03-24-2012, 09:34
аз мога да се лишд от вси4ко само и само мом4ето кото харесвам да е с мен не ми пука какво треябва да направя заради моите оптравдания стигнах до тук сега трябва да си оправя кашата която забарках с лапешкия си акул

dafinka57
03-24-2012, 09:35
благодаря за помоща ви !

TheBeliever
03-24-2012, 09:36
За един месец 20 килограма няма как да свалиш. А с тъпчене и оправдания от сорта на "нямам свободно време" и "няма как да вляза в режим" и 2кг няма да стопиш.

Взимаш се в ръце, започваш да тренираш и да се храниш здравословно и малко по малко ще постигнеш целта си. Но трябва воля и търпение. Не извинения.

dafinka57
03-24-2012, 09:43
Отново благодаря когато постигна желаня резултат отново ще ви пиша много ви благодаря имах нужда някой който не познава незнае каква съм да ми каже какво мисли благодаря за последен път дано да успея

TheBeliever
03-24-2012, 10:14
Има тема за диети и отслабващи, може да пишеш там, да черпиш опит и съвети от другите момичета и да споделяш прогреса си.

sixtenfix
03-24-2012, 10:52
И като казваш 'бързо' първо няма начин, второ ако успееш и станеш един вид фиданка (пак казвам, че няма как, но принцип) нали знаеш, че в следващия момент ще си върнеш всеки килограм обратно, че и отгоре. Бавно с хранителен режим и спорт...това е начинът.

xxjust_believexx
03-24-2012, 11:25
Първо Здравей, нова съм във форума, но от доста време го посещавам и чета.
Та по темата: Ти си на 14. (не, че аз съм много по-голяма) Според мен не е правилно на тези години да спазваш диети. Единственото, което можеш да постигнеш с една бърза диета е изтощен организъм, кратък и непостоянен резултат, а след време дори и килограми отгоре. За да отслабнеш и да задържиш килограмите си пробвай със спорт, ограничавай се , но не спирай да ядеш, защото си на 14 и на организма ти му трябват хранителни вещества. Просто се движи повече, винаги когато можеш. Ограничавай се, но това не означава да гладуваш и с воля ще постигнеш резултати.
Надявам се да съм ти била полезна :)