PDA

View Full Version : тревата.. въпроси!!



adskikomin
03-24-2012, 13:17
Здравейте, съфорумници! Темата мисля, че не точно за този раздел, но иначе няма да могат да я видят много хора и да ми отговорят. Напоследък тревата нашумя много и искам да попитам няколко въпроса за нея. Аз до сега не съм пробвал и си нямам на идея колко големи са петичките или десятките и т.н. Първо искам да попитам какъв е ефекта от тревата просто се замаяваш и се отпускаш или почваш да правиш някакакви глупости. Второ: кажете ми колко грама са тези петички и т.н. и колко грама трева трябва за 2 цигари да свиеш? И последен въпрос: колко струва тревата за 2 цигари например и ако е от значение живея в град с 40 000 души? Моля без обиди или подобни еб**ки!

Chacho
03-24-2012, 13:38
Ефектът е различен и зависи от много неща. Дали си пушил преди, в какво настроение си, с какво се занимаваш докато си напушен, дали си сам, каква е тревата, какъв човек си по принцип и евентуално други фактори. Все пак ето ти някои често срещани ефекти:

-Почти всичко ти се струва смешно и може да стигнеш до постоянни захласвания
-Губиш представа за времето, обикновено смяташ, че 5 минути минават за половин час.
-Губиш малко ориентация, може да забравиш къде си или да изключиш, че има и съседна стая.
-Огладняваш
-Изострят ти се сетивата и може да ти се стори, че музиката е по-приятна докато си напушен, че храната е по-вкусна, че цветовете са по-изчистени.
-Получаваш усещането, че си по-умен и си се докоснал до философската си страна, отдаваш се на размишления и ръсиш безценни бисери
-Може да ти се повиши сексуалното желание и комбинирано с изострените сетива, сексът (или мастурбацията) са много по-приятни
-Отпускаш се физически
-Докато си под ефекта на напушването може да забравяш различни неща, като какво си казал преди 1 минута или думата "сол".
-Може да се отдадеш на фантазията си или направо да се изгубиш там, представяйки си много странни неща
-Понякога се появява параноя и може да те хване страх от отворена врата например. Обикновено е по-контролирана, когато си сред хора на сигурно място (например вкъщи)
-Много редко може да достигнеш и до някакви халюцинации, по-често звукови или съвсем леки визуални (да ти се стори, че някакъв силует се е предвижил пред теб). Обикновено е плод на фантазията, но забравяш, че си си го представял или толкова се отдаваш на измислицата, че чак си повярваш, че е реална.


Навсякъде цената е различна. Зависи от кого взимаш и какъв коз взимаш, а и важат правилата на "едро и дребно". 1 грам трева стига за около 3-4 цигари (80мм) с примесен тютюн. При добра трева 1 цигара е предостатъчна на 1 човек да се напуши, затова 1 грам може да стигне за 5-6 и повече човека.

По принцип и за 10-15 лв може да си уредиш 2 цигари с добра трева.


Имай предвид, че първия път е силно вероятно да не те хване. Хубаво е някой да ти обясни точно как става.

little-bad-girl
03-24-2012, 13:58
-Докато си под ефекта на напушването може да забравяш различни неща, като какво си казал преди 1 минута или думата "сол".
-Понякога се появява параноя и може да те хване страх от отворена врата например. Обикновено е по-контролирана, когато си сред хора на сигурно място (например вкъщи)
-Много редко може да достигнеш и до някакви халюцинации.

това са най-гадните ефекти. Направо щях да се побъркам :D.
п.т.: Съгласна съм с всичко казано от Чачо и мисля, че няма какво да се допълни повече. :)

Chacho
03-24-2012, 14:39
Е.. гадни. Може да са доста забавни и смешни :D

adskikomin
03-24-2012, 16:01
Благодаря за изчерпателните отговори! ; ))

adskikomin
04-15-2012, 17:36
Искам да попитам още нещо: Какви са последиците след напушването?

FeelingLikeAghost
04-15-2012, 20:19
При мен, след като ме пусне се чувствам аадски изморена и отпаднала, боли ме глава, но това не значи че и при тав ще е така. Ако си пушил само няколко пъти или пушиш рядко няма да има някакви сериозни последици. Иначе може да се появи параноя, сърцебиене и като цяло забавено мислене, депресия, променливи настроения и убива мозъчните клетки.

Deathwhisper
04-15-2012, 20:51
ще добавя още някои неща към ефектите от напушването
-губиш си силата в краката, и се изморяваш много по-лесно.
-често гърлото ти пресъхва, ако ще пушиш си вземи нещо за пиене.
-сетивата ти може да са изострени, но реакциите ти sux
-тежи ти главата, и чувстваш че ако преглътнеш слюнката която нямаш, може да си глътнеш сливиците,но споко.. няма такъв вариант.
а след напушване, ме е боляло глава веднъж, но може да е било и от друго..

SweetySmallDevil
04-16-2012, 20:04
Ставаш спрял ... малко бавно схващаш и като цяло си неадекватен, но това е след малко по-често пушене :D

bowlingForBeer
04-17-2012, 04:19
Тревата удря мозъкa и започва да убива клетките. Това довежда до разстройване на преценката за света, халюцинации и още много прекрасни неща.

adskikomin
04-17-2012, 14:20
А от един няма да ми нещо кой знае какво, нали? :D И колко време ще ме държи замаен 1 петичка например?

FeelingLikeAghost
04-17-2012, 16:09
Много ясно, че не :D Може да те държи половин час, 1 час, 2.. зависи колко е силна тревата

Chacho
04-17-2012, 23:54
Нищо няма да ти стане. Ако си пил алкохол и си имал махмурлук, ще се учудиш колко по-леко е след трева. Ще спиш много и ще те помързява, може и паметта ти да не е на 6. Нищо чудно и да ти се ебе на куче.

weed_ripper
08-29-2012, 22:02
При мен, след като ме пусне се чувствам аадски изморена и отпаднала, боли ме глава, но това не значи че и при тав ще е така. Ако си пушил само няколко пъти или пушиш рядко няма да има някакви сериозни последици. Иначе може да се появи параноя, сърцебиене и като цяло забавено мислене, депресия, променливи настроения и убива мозъчните клетки.

А бе брат аз принципно като ме пусне се почвам с джама и после пак коз и си праа асансиорче и нямам проблеми ;д

ComeGetMe
08-30-2012, 07:22
защо думата "сол"??

а пък аз не знам какви мазохисти трябва да сте, за да си причинявате неща от сорта на да имаш чувството, че ще си глътнеш сливиците, параноя и т.н. -.-

Christinna
08-30-2012, 08:24
Я по-добре не пробвай, не е кой знае какво..

Anonyss
08-30-2012, 09:54
Чрез научните предавания съм научил, че тревата убива 3 пъти по-бързо мозъчните клетки при подрастващите, отколкото при възрастните. От хора съм чувал, че като си дръпнеш трябва да я задържиш в дробовете си няколко секунди и после да издишаш. Виждал съм и случаи на илюзии, но те са само моментни.

darkPaladin
08-30-2012, 10:52
има един ефект наречен смърт също

представи си ти си в кола и почват халюцинации вече си в кола убиец пушенето на трева те прави опасен не само за себе си но и за околните може да те хване страх от майка ти и да я нападнеш

не си играй с огъня

iwwo_
08-30-2012, 17:42
-Изострят ти се сетивата и може да ти се стори, че музиката е по-приятна докато си напушен, че храната е по-вкусна, че цветовете са по-изчистени.


Само това от всичко изброено е така при мен.

Jus7Smil3Back
08-30-2012, 18:47
има един ефект наречен смърт също

представи си ти си в кола и почват халюцинации вече си в кола убиец пушенето на трева те прави опасен не само за себе си но и за околните може да те хване страх от майка ти и да я нападнеш

не си играй с огъня

малоумен ли си? тва е една тревичка бе брат... не е хероин или кокаин...

и няма нито един записан случай на смъртен случай от трева.

Тревата удря мозъкa и започва да убива клетките. Това довежда до разстройване на преценката за света, халюцинации и още много прекрасни неща.
халюцинации от трева? - мхм... в кой филм?

ахххххх защо пишете като не сте запознати? Я напишете в google "марихуаната убива мозъчни клетки" и вижте резултатите.
Няма нито на един сайт в който да пише, някакви научни статии, че това е вярно. Бях гледал едно предаване по NG, че марихуаната даже създава мозъчни клетки... и не.. не ставаш бавен ! Ставаш бавен само за времето, през което си напушен.

darkPaladin
08-30-2012, 20:41
малоумен ли си? тва е една тревичка бе брат... не е хероин или кокаин...

и няма нито един записан случай на смъртен случай от трева.

халюцинации от трева? - мхм... в кой филм?

ахххххх защо пишете като не сте запознати? Я напишете в google "марихуаната убива мозъчни клетки" и вижте резултатите.
Няма нито на един сайт в който да пише, някакви научни статии, че това е вярно. Бях гледал едно предаване по NG, че марихуаната даже създава мозъчни клетки... и не.. не ставаш бавен ! Ставаш бавен само за времето, през което си напушен.
ами държал съм изпит на тая тема и при дадени обстоятелства като неоткрито сърдечно заболяване има случаи на смърт
сега ще кажеш шанса е малък ама знае ли човек никой не е застрахован може и на теб да се случи

и да халюцинаре се а относно гугъл всеки има клавитура всеки може да пише каквото иска

а относно за това колко си бавен виж какво написа и помисли какво е искал да ти каже човека

deniity.we
08-31-2012, 20:02
Хора опитайте салвия. Тва е направо трепач. :D Ама трябва да има някой до вас щото може да се помислите за супермен и да скочите от блока. При мен беше супер странно.Намирах се в космоса и някви странни същества летяха около мен :D Бяха ме снимали и после си умрях от смях :D Докато съм била напушена съм станала и съм започнала да стъпвам в нищото все едно изкачвам стълби :D

vvv_bbb
09-16-2013, 14:36
Когато аз пуших трева за първи път беше много кофти бях с приятелки хвана ме параноята имах чувтвото че ще ме оставят там сама че наще ще ми звънят аз няма да им дигна ще се притеснят сърцето ми почна да бие ужасно силно мислих че се задушавам след горе долу 30 минути излезнах от тва състояние беше ми много филм не мислих адекватно успокоих се малко но ми се губят много неща например как съм се прибрала в къщи :D :D

yoyomaster1
09-17-2013, 19:28
.фххрерлц

yoyomaster1
09-17-2013, 19:29
Хора опитайте салвия. Тва е направо трепач. :D Ама трябва да има някой до вас щото може да се помислите за супермен и да скочите от блока. При мен беше супер странно.Намирах се в космоса и някви странни същества летяха около мен :D Бяха ме снимали и после си умрях от смях :D Докато съм била напушена съм станала и съм започнала да стъпвам в нищото все едно изкачвам стълби :D

откъде намери салвия аз също много искам да опитам :Д

TrollFaace
09-17-2013, 19:43
марихуаната даже създава мозъчни клетки.

:lol: :lol: :lol: :lol:

energy_drink
09-18-2013, 18:55
Една "петичка" означава 5 грама, една "десятка" - 10гр. и т.н. Освен описаните по-горе ефекти имай предвид, че може да ти падне кръвното, да получих сърцебиене и др. неприятни усещания. Първият път, когато се напуших припадна (изгубих съзнание). Това ми се е случвало още няколко пъти. Няколко пъти сме викали и линейка. Имай предвид тези неща :) И щом си решил да пробваш, поне не прекалявай- дръпни си 1-2 пъти. Не се знае как ще ти се отрази, при всеки си е индивидуално :)

NissaN
09-20-2013, 11:37
Не съм пушил имам един приятел дето е пушил и казва че му било яко смешно смял се на всичко наоколо.След като се прибрал виждал призраци в леглото си.Едвам се крепел на краката си.Причували му се гласове после се наял и заспал когато се събудил не помнел нищо и имал чуството че е спал 2 дни.

Винаги Верни
01-30-2014, 14:43
Еи пич незнам дали си припадал или си пушил ама си много далече петичка 5 гр луд ли си?

nik4obgnik
01-30-2014, 14:56
Видях много просто отговори та искам да кажа и аз нещо .... Пуша от 10 години пушил сам и по 10 и по 1 лошо ... освен да ти падне кръвното което не е фатално ! Няма друго какво да ти стане за мен лично няма по добро от марихуаната преди лягане спя дълбоко и не се събуждам .. Минава ми главата отпускам се ако съм напрегнат и още куп неща .... В българия представят марихуаната на хората като нещо много лошо и я сравняват също и те съдят все едно притежаваш хероин ... пални глупости ! Марихуаната е легална в над 16 щата в америка и в цяла холандия продава се с медицинска цел и има милиони хора по света който ще го потвърдят! Прочетете истината за марихуаната престанете да изопачавате истината .... то даржавата така ви я показва и за това в българия за 1 цигара в затвора може да влезнеш особенно с новите закони !

CoockieMonster
01-30-2014, 15:04
хахахахаххаха десятка била 10 грама, моля ви се. Пушете си дечица мой, не се умира! :) Коз преди сън, след сън .. идеално. Най-хубавите сънища са ми ако се прибера напарена и си легна.

Teryy
02-19-2014, 14:45
Един мой приятел си пуши редовно от 6 години .. и наскоро ми каза че се е променил.. не му пука за нищо.. изведнъж както си стои спокойно и става неуязвим.. може и да те пребие без причина.. Но най - рязката промяна е това за безразличието му.. не му пука за никой и за нищо.. все му е тая и самия той го каза,че е от тревата ...

skok
02-19-2014, 14:56
изведнъж както си стои спокойно и става неуязвим.. Бре. Ебати офертата ше почна и аз да пуша редовно

BAN.ili.NE
03-05-2014, 11:07
Моят първи път не беше толкова хубав, но ефектите ми харесаха, а и съм в ново училище. Ако бях с някои по познати щеше да е друго...компанията ми беше тъпа.... Та на големото в даскалото за първи път пробвах и си мислех, че няма да ме хване...ама уви...Та дърпам си аз от цигарата, после затапка и почна да ме боли главата неусетно, но не много силно. И почнах да се чеша нещо по главата ама 2-3 мин така а пък тея около мене ми се смеят. Единия ми вика защо се чеша и аз почнах да се смея....Та накрая решихме да ставаме и да ходим към даскалото, а на мен краката са ми някак си леки и все едно свърших :д или ми се припика много не знам какво беше. Тръгвам да вървя и усещам как кръвта циркулира в ръцете ми :Д, всякаш като вървях ръцете ми оставаха назад, а и бях много уплашен де...Разделихме се и аз с още 1 момче, около 11 клас върви с мене и аз му обяснавам някви тъпи неща и ми идваше да заплача и щях да падна сигурно ако се бях отпуснал, като във сън...звуци отвсякъде и ходя до даскалото 20 мин, а е на неколко крачки. Влизам по информационни и сядам на най задните чинове до вратата, но изведнъж почнах да се хиля, а и класната ни влезна. Та отивам до тоалетната и очите са ми като на вампир, през това време както казах всичко ми е странно, като на сън. Влизам пак в час и сядам вече някъде напред, та и казах на момчето до мен, че съм се напушил зверски и ми прави някакви мимики, мислейки си, че ме разсмива...А всеки говореше в часа, защото по принцип нищо не правим, всеки си ходи където си поиска, та всеки говори, а и класната в стаята с дневника и всеки нали говори....пък аз усещвам как супер забързано говорят и доста силно...направо ми влизаше в мозъка...Запушвам си ушите и си затварям очите, че имах и някакво друго гадно усещане - както си седя и ръката ми е на крака и всякаш я въртя в кръг бързо, а всъщност не я мърдам...не мога да го обясня, ама като си бях затворил очите никакъв ефект, въртеше ми се. Ииииии по едно време идва един пич да решава задачи си няква разбираш ли....той е 167см 112кг, та представете си го...и виждам го и почвам да се смея, седя си и с ръката го бутам по рамото, щото е до мен - на дъската. Аз го бутам и се смея ЗВЕРСКИ СЪС СЪЛЗИ !!! И така по едно време ме спряха щото бях много явен и ми казаха да се поуспокоя та спрех и отидох до тоя където пушихме заедно и му викам ония там ми е много смешен и се смея със сълзи, пък тея ми викат що ревеш :Д. Класната се беше махнала, а тая по информационни е супер пичага и ме усети и ми каза тръгвай си, иди да се успокоиш. Сега друга забавна случка - мега бавни рефлекси, не мога да отворя вратата, държа бравата и нагоре надолу, напъвам и не мога и не мога да я отвора таз врата. Идва едно момче от нашия клас и само хвана дръжката и отвори вратата доста лесно...аз се смея. Отивам си до класната стая и изваждам нещо химикалче и тетрадка за да провера дали мога да пиша и да оставам ли за последните 2 часа....пробвах - не става ! Взех си раницата и почнах да обикалям квартала докато не стане 18:30 за да си тръгна, че майка ми да не ме усети и да ме пита защо съм се прибрал толкова рано а и с тези ефекти....То тези ефекти продължиха около 3-4 часа. Компанията и обстановката беше доста тъпа и затова не ми се хареса толкова, че и даже нарочно ми бяха дали някъв силен коз да ме хване 100 %. Ако бях с приятелите си от стария клас, бих се изкефил на макса с тея ефекти. И ТВА БЕШЕ :Д Не пушете в даскало :д !!!

MasOyama
03-05-2014, 21:46
Един мой приятел си пуши редовно от 6 години .. и наскоро ми каза че се е променил.. не му пука за нищо.. изведнъж както си стои спокойно и става неуязвим.. може и да те пребие без причина.. Но най - рязката промяна е това за безразличието му.. не му пука за никой и за нищо.. все му е тая и самия той го каза,че е от тревата ...

има лека депресия може да те държи няколко дена зависи колко често се тряскаш , но това за мен помага да видиш неща които за иначе си затварял очите си :smt023 просто виждаш света малко под друг ъгъл и разбираш кое е ценното в живота и кои са хората на които не можеш и можеш да разчиташ :smt023

като с всяко нещо , ако се прекалява , ефекта е отрицателен. както алкохолиците умират от цироза или хващат шизофрения , така и тук става доста зле :smt023

а иначе как така става неуязвим :?: с един прав удар в носа ще го уязвя много лесно но тва е друга тема :smt023 тия субстанции трябва да се взимат с акъл и с мярка , ако нямаш самоконтрол и си утрепка , това се получава. нали знаете лафа , комплексирания като се напие става още по зле , и тука тъй :smt023

Marrssi
11-06-2015, 16:46
Една "петичка" означава 5 грама, една "десятка" - 10гр. и т.н. Освен описаните по-горе ефекти имай предвид, че може да ти падне кръвното, да получих сърцебиене и др. неприятни усещания. Първият път, когато се напуших припадна (изгубих съзнание). Това ми се е случвало още няколко пъти. Няколко пъти сме викали и линейка. Имай предвид тези неща :) И щом си решил да пробваш, поне не прекалявай- дръпни си 1-2 пъти. Не се знае как ще ти се отрази, при всеки си е индивидуално :)

Хаха, кви са тия филми... петичката била 5 грама, десятката 10 хаха.. Като не знаете за кво приказвате изобщо? По-добре да не говорете нищо защото сте смешни. Една петичка ти е 0,25г от 1 грам можете да свиете 4 петички ;)

skate
11-12-2015, 12:32
navsqkade e razlichno brat az za 5 davam 0.5 a i kvi sa tiq masaci det svivash s 0.25 ? mn malko mi zvuchi ;d vse taq

chechev
09-04-2016, 20:55
Znachi purvo .. pushil sum treva mnogo puti i nito edin put ne sum pripadal i ne sum poluchava halucinacii .. vtoro petichkata ne e 5 grama i 10kata ne e 10 grama i treto vseki kakto si go naprai v smisul takuv ti sam si nabivash filmite i to ot teb si zavisi kak shte si .. Vinagi te murzi , otpusnato ti e , ne mislish za nikakvi problemi , vlizash si v tvoi sobstven svqt i kat cqlo ti e vse taq za vsichko .. durji te okolo 2 chasa ama zavisi ot marata .. I kogato slushash nqkvi pesni primerno sa ti mnogo po-hubavi v smisul takuv nabivash si filma che ti si peveca i ti e super qkoto i sled kato te pusne efekta si mnogo gladen .. I edin suvet ako shte pushish trqbva da piesh voda zashtoto ako ne piesh moje da stanat loshi neshta ama spokoino nqma nishto losho i nqma da sujalqvash che si probval ;)

haritov
09-06-2016, 18:00
Не съм пушил имам един приятел дето е пушил и казва че му било яко смешно смял се на всичко наоколо.След като се прибрал виждал призраци в леглото си.Едвам се крепел на краката си.Причували му се гласове после се наял и заспал когато се събудил не помнел нищо и имал чуството че е спал 2 дни.

като не помни нищо защо ти е разказал всичко това?

LudiqZaek
09-17-2016, 19:25
Има два вида трева, едната е сатива, а другата индика. Сативата те прави енергичен и забързан, докато индиката те приспива и те отпуска на макс. Има и хибриди, опитвал съм само сатива и е доста добра, седях си с един приятел на една пейка и си ям солети чио, по едно време започнах да си гледам пакета със солетки и се повече почвам да си клатя крака, и тоя моя приятел, ме попита защо гледам така в пакета със солетите и аз не помня какво му казах, но и от двете тревки ставаш неадекватен. Това където го четете по сайтове, че в 16 щата била легална е вярно, но там самата държава се организира да ти дава най-добрата тревица, защото после самата държава е отговорна за състоянието ти, докато тук, когато е нелегална я друсат с какво ли не, само за да може да пристрастиш по-бързо и да си изкарват кинтите.

TonislavFurlanski
01-04-2017, 18:58
Незнам как може да те боли главата , постига обратното ии за мозъчните клетки че убива е пълна глупост

TonislavFurlanski
01-04-2017, 18:58
така си е

Fisherman
01-04-2017, 19:37
така в стара загора 2 деца пушиха синтетична трева и едното е в кома,другото в психиатрията

Fisherman
01-04-2017, 19:38
зимайте още лайна по училищата

Bisha
01-04-2017, 20:52
Стана ми смешно докато чета. Аз не съм пробвала, но не веднъж съм виждала от страни ефектите. Ту си отиваш до тоалетна (има една по забутана на долния етаж) и виждаш как от една кабинка излизат трима, очите червени, хилят се, след тях пада една димна завеса :D Другото е има един образ от класа ми. Все намира преди час по английски да се напуши.. та влиза в часа, очите замъглени червени, ухилен. Г-жата "пак ли енергийни си пил" - "хаха.. да госпожо.. енергийни". Гледаш го цял час ръси глупости и не знае къде е.

malkatamarulka
01-10-2017, 18:04
2012 година "Напоследък тревата нашумя"
Ти да не би да си живял под камък lol