PDA

View Full Version : Абе...



ShtrudeL
03-24-2012, 14:35
...доспива ми се. :/ Ама не искам да спя. пф
И кихнах, а кихна ли веднъж се разболявам. *чука здраво на дърво*
Утре баба има рожден ден. Става на шейсеТ и две. :> <3 Обичам баба. <3
А мама сега е направила някакви бутер неща със сиренце. <3
Искам да е утре, за да си видя съкафезничето, което отсъстваше от лекции цяла седмица и нямаше с кой да се возим на ескалаторите в мола!
Искам да е и понеделник, за да си взема последната кравлееени от Милка, пък и да се почувствам като лисичето от 'Малкият принц'
Дано успея.
Искам да се поздравите и с това. http://www.youtube.com/watch?v=Va1XXHxWVhU и искам да обичате. <3

Здравей, аз съм, искам и ще. <3

омг току що получих известие във фейсбук за някакъв конкурс за мис Плевен, омг ебати смешкавото, кой знае какви кифлеенита ще се 'изложат' (думичката се разбира в смисъл на ъъ 'изложение')
както и да е

мляс

ShtrudeL
03-24-2012, 15:18
Намерих си супер хубава и километрична статия за зодията, в която за мое учудване пише неща, които не бях чела. <3

Знакът по начало е от две риби – южна и северна. Идеята за рибата е идея на християнството. Рибата като символ на ранните християни. В езотериката и в Астрологията често се използва символа на двете неща свързани помежду си. Знакът Близнаци също е близнаците Кастор и Полукс, които пак са двойка. В човеците също има много двоични неща – ляв и десен бял дроб, два бъбрека, ръце, крака, очи и т.н. Има някаква като, че ли уж разполовеност на нещата. Дори и мозъкът има ляво и дясно полукълбо. Лява и дясна ръка разбирам – с едната докачам насам, с другата натам. Но защо мозъкът трябваше да се раздели.

И тук са двете риби. Идеята за това е връзката между духа и материята. И това, което ги свързва е именно душата. През цялото време става дума за основния смисъл на еволюцията, а това е да се одухотвори материалния свят.

ShtrudeL
03-24-2012, 15:28
<3 <3 <3

Рибите са знак на истинската красота. Един ключ за неговото разбиране: Хората родени под знака на Рибите живеят с копнеж за доброта: Добре бе хора, не може ли да бъде всичко добро? Не може ли всички да постъпват добре? Не може ли да се обичаме? А да се обичаме, това е толкова хубаво и прекрасно. Всичко ще бъде наред щом се обичаме. Някак си, като че ли, тези хора и до ден днешен не могат да проумеят, защо не се обичаме достатъчно. Защо няма толерантност. Защо непременно трябва да направиш Лошото, като може да направиш Доброто. Това е интересен феномен. Само зодиакалният знак Риби го тормози това нещо, вродено.

ShtrudeL
03-24-2012, 15:31
омг колко вярно <3

Родените в областта на Риби могат да проявяват неадекватност в различни рационални ситуации. Знакът Риби не е особено рационален. Нека да кажем, че не е добре адаптиран към материалния свят. За разлика от земните знаци, които са адаптирани значително по-добре. Знакът Риби до края си остава, също като другите водни знаци, с една болка от този свят. Доста голяма болка. Понеже този свят всъщност не е свят на Любовта, не е свят на Красотата. И по тази причина се изнася в света на вълшебните приказки, в розовите облаци.

Изгражда си един свят, понеже се оказа, че също, както Бог аз мога да творя. Това е един свят на сънищата. Мога да сънувам прекрасни неща. Освен това мога да направя хубави неща – знакът Риби е много силен в изкуството. Любовта, проявена в обществен план под формата на изкуство.

В изкуството има някакъв идеален момент. Доколкото е начин да кажеш на хората, че ги обичаш и нищо друго. Защото ако ще говорим за творчество, то всяко едно нещо може да бъде творчество. Това, което ние характеризираме като изкуство, е един формален момент, определен момент. Защото Любовта е същност, която трябва да намери форма на проявление. Ако обичаш ей така, но във волята ти го няма това, как да разберат другите, че ги обичаш. А ако те имат достатъчно добри сетива, за да усетят Любовта в теб, ще си зададат въпроса: след като в теб има Любов, защо нищо не правиш? Не е достатъчно само да преживяваш за себе си. Хубаво, ти си пълен с Любов - ами бъди си. Ако няма да изразиш Любовта, и трябва да направиш реално за някого нещо, а не го правиш, какво като си изпълнен с Любов. Не е хубаво това. Като ги имаш тези прекрасни чувства, трябва да проявиш воля.

За знакът Риби правенето, доколкото се случва, е свързано с изкуството.

Подвижността като качество прави така, че преживяването не потъва, както при Рака и Скорпиона. Не се превръща в някакъв многодневен и многоседмичен или многомесечен процес. При знакът Риби подвижното променливо качество означава и променливи чувства.

При Рибите имате една вода, чиято задача не е да бъде дълбока, а да бъде реагираща, да бъде възприемаща. Знакът Риби е много възприемащ. Много внушаем. Попиващ. И особено в чувствен план. Обаче вместо да изпадне в дълбоко чувствено потресение, знакът Риби, бидейки подвижен и променлив е в състояние да си изплаче болката и да му мине. Той е огорчен, изпада в скръб, два часа е нещастен, обаче на третият час вече не. Ако огнените знаци са нещастни 5 минути и след 5 вече не са, то знакът Риби, което за воден знак си е много добро постижение му трябват два часа – един след обяд, най-много до утре сутринта. Преспи ли една нощ, на другият ден е добре. За разлика от Рака и Скорпиона, при които процесът е много по-труден, много по-бавен. Раните които се получават върху психиката, Рибата ги преживява някак си по-лесно, по-бързо и по-ефективно. Което е и причината да си позволява лукса да проявява открито чувствата. Това е естествена необходимост за Рибата и той е единствения знак от Зодиака, който го прави.

RagioL
03-24-2012, 17:53
Един въпрос ако може, племенницата ми спечели две плюшени играчки от милка, та кога се получават тия истории? :D

awerw
03-24-2012, 18:00
ще те правим мис Плевен :D

ShtrudeL
03-24-2012, 18:00
Зависи
На мен ми се обадиха по телефона да отида до адрес и да си ги взема самичка.
Някои ги пращат с куриер. Ако те няма ти оставят бележка да отидеш да си ги вземеш.

RagioL
03-24-2012, 18:22
Ок. Мерси!

ShtrudeL
03-24-2012, 19:47
Рационалните неща доста плашат Рибите. Причината е, че в рационалните неща обикновено Любов няма. Има мъртвина. Рибите усещат че е така. Представяте ли си да живеете в един свят и да не знаете защо стават нещата – това е много несигурно. Хич не ми се прави това или онова, но се налага. Някак си трябва да живее насила. Освен това, Рибите трябва да се правят на такива, каквито не са. Трябва да си давам вид, че съм много страшен за да избегна проблеми. Трябва да си давам вид, че съм готов на сблъсък, което не е вярно. Трябва да се правя, че не ми пука. Изобщо трябва да се правя на някакъв какъвто не съм. А това е кофти. Вечно стои въпросът в Рибите: защо трябва да е така, защо не може да се обичаме?

montana6
03-25-2012, 00:19
Докато чета тея думи за рибите, любовта, толерантността, добротата и т.н., се сещам за Йозеф Менгеле, който също е бил тая зодия. Като се сетя колко е обичал работата си и каква любов и отдаденост е изпитвал към идеологията си, направо се трогвам...