PDA

View Full Version : Търся си кола



someonerandom
03-25-2012, 06:57
Ситуацията е следната:Скоро навършвам 18 и с баща ми започнахме да търсим кола.Тъй като вече имаме две в семейството + един мотор,а и той плаща част от данъка за още една(нещо като служебна),решихме,че няма смисъл да го карам да поема разходи за още един автомобил,тъй като е ясно,че щом започне другата учебна година аз няма да мога да работя като през лятото и всичко ще дойде на неговата глава.Проблемът е,че едната от тези,които имаме,е автоматик и не искаме да сядам на нея веднага след курса,защото ще загубя практика.Другата е Опел Фронтиера 4х4 .Въпросът е ,че не гори кой знае колко малко,а и е скъпичка за поддръжка,затова търсим нещо по-икономично.И тук идва другият проблем-икономичните коли не са рядкост,обаче са доста малки като габарити и изобщо не ми допадат визуално.Като пример давам Голф 2ка.Така че обмисляме като вариант просто да оставим Фронтиерата,аконе намерим нещо друго.Ако някой има някакви предложения споделете :D

Irti
03-25-2012, 09:05
ООООООО Опел Фронтиера 4х4!!! ДА ! Обаче не се ли пише Фронтера?

Не ти допадат габаритите? Смисъл? Търсиш по-малко или по-голямо?

Преди да катастрофирам карах опел-астра-комби.. разход в града дава 5.. лесна за поддържане.. данъка е само 20лв, защото са й малко кончетата... частите не са много пари.. и е голяма може да си работиш с нея. Прост дизелов двигател.. най-простия и лесен за разбиране без инжекциони и тем подобни. Ръждата е проблем, но ако се гледа и ремонтира.. няма ядове и малко хидравликата куца.. поне на моята. Та като въртиш правиш мускули. :D

Сега в момента съм намерил един голфак двойка за 700лв, ама ще видя кога ще го взема.

Мани го тоя автомат..

Та.. г/д какво търсиш? Малка кола или голяма?

Ако от скоро се учиш си вземи нещо по-габаритно.. ще се научиш по-лесно на трудното. ;)

someonerandom
03-25-2012, 18:03
Тези,които гледаме,ми идват малки,защото гледаме основно малокалибрени,а Опелът си ми е супер-мислехме да го махаме,защото не гори малко,обаче като гледам май ще си остана с него :D

Irti
03-26-2012, 08:52
Значи търсиш нещо по-голямо?

Ориентирай се към някое комби? Нали ти казах моето колко харчеше.. дълги са и са хубави.

Друг е въпроса, ако ти се кара джип.. няма как да харчи малко и данъка да му е 10 лв.

k-t s
03-26-2012, 13:47
Ако ще си купуваш кола си вземи някой VW пасат или голф 2001/2 година,поддръжката им е сравнително евтина,разхода също не е висок.Разбира се под 100 кончета,че данъка много скача ако са повече :D

Murzeluvam_i_sportuvam
04-01-2012, 23:29
Пич продавам си колата - Ауди Б4 1993 година. Идеална е като за теб. Евтина за подръжка, дизел и гори 5/100 извънградско, а градско 6-7/100. Колата е мн пазена и както казах е евтина за подръжка. Пиши ако си заинтересован.

dimitar_ak
04-02-2012, 05:31
При близо 3 лева за литър гориво изобщо не ти трябва кола. В момента има на промоция страхотни велосипеди.

Irti
04-02-2012, 05:44
При близо 3 лева за литър гориво изобщо не ти трябва кола. В момента има на промоция страхотни велосипеди.

Глупости. Колелото е най-тъпата работа. Никаква работа не може да ти свърши. Нито може да прекараш нещо с него, нито можеш да вземеш дълго разстояние по-бързо, нито може да вземеш някой, ако има нужда. Плюс е само това, че е без пари да го караш, но като се строши нещо.. пак е същото. Още един плюс е, че не те хващат задръствания. Това е.

Щом е решил кола да си вземе.. ще си вземе. Гориво се намира от разни места и за по-малко кинти.. стига да има връзки. Да не говорим, че дизела може да го мешаш с олио от ресторанти. Аз така съм карал известно време.
:)

dimitar_ak
04-02-2012, 05:51
Олио може да се слага, ако дизела е стар. Иначе не върви. Опитах се да кажа, че няма смисъл от купуване на някоя таратайка само защото вече си на 18 и имаш книжка. Кола се закупува при реална нужда, а не за да демонстрираш зрялост или друга причина за показност.

Irti
04-02-2012, 05:58
Олио може да се слага, ако дизела е стар. Иначе не върви. Опитах се да кажа, че няма смисъл от купуване на някоя таратайка само защото вече си на 18 и имаш книжка. Кола се закупува при реална нужда, а не за да демонстрираш зрялост или друга причина за показност.

Олио може да се слага и на г/д нова кола. Не знам за най-новите модели как е.. само трябва да се прецежда хубаво през два тензуха поне и да се меша.

Кола се взема при всякаква нужда. Ако иска да се гъзари ще си вземе. Ако иска да бачка ще си вземе пак.

Щом има възможност ще си джитка и ще се гъзари.

Той си знае. И пита за кола, а не за колело. Нищо лично и без лоши чувства.

:)

Nakadah
04-02-2012, 06:40
Ако иска да се гъзари ще си вземе.

Не знам какъв газар ще е с 20 годишна таратайка...

Irti
04-02-2012, 09:08
Не знам какъв газар ще е с 20 годишна таратайка...

Идеята за гъзария на dimitar_ak е не да кара порше, а просто да кара кола и да се покаже, като голям, че има книжка..

Lav40
04-11-2012, 20:13
Opel Vectra B X16XEL с ГИ...седан просторен,нисък разход ако не ти тежи крака.Влиза в малкия данък.
BMW e36 316i Compact....отново с ГИ....мотора с верига(м43б16)..В това купенце е сравнително пъргав и отново влиза в малкия данък.Изключително приятен автомобил за каране.
Golf 3 1,8Ми с газ,Opel Corsa B/C,Renault Clio....отново на газ....
Не си казал какво точно търсиш и какъв е бюджета ти....

StAlKerA
04-12-2012, 14:03
Да ти кажа не се набутвай с Голф - имат много проблеми, особено по двигателите, особено пък ако е дизел помпа-дюза. А и имиджът им е, че са карани от комплексари. :D От VW само Пасат и Поло стават за нещо, другите им модели, включително селския голф са зле. А аудито има имидж, обаче си е чист VW отдолу.
Бих ти препоръчал Renault Clio, Megane Пежо 206/7 или още по-добре нещо малко японско.

Murzeluvam_i_sportuvam
04-12-2012, 17:35
Да ти кажа не се набутвай с Голф - имат много проблеми, особено по двигателите, особено пък ако е дизел помпа-дюза. А и имиджът им е, че са карани от комплексари. :D От VW само Пасат и Поло стават за нещо, другите им модели, включително селския голф са зле. А аудито има имидж, обаче си е чист VW отдолу.
Бих ти препоръчал Renault Clio, Megane Пежо 206/7 или още по-добре нещо малко японско.

Много добре му препоръчваш рено и пежо, но нали знаеш, че французите освен свирки друго немогат да правят камо ли коли.... нищо лично....
към автора: ако ще е кола да е НЕМСКА....

MagicSmiles23
04-12-2012, 18:30
Audi....^_^

Murzeluvam_i_sportuvam
04-13-2012, 00:46
Audi....^_^

Audi Forever

Nakadah
04-13-2012, 05:37
Интересно е да четеш теми в които се препоръчва кола... Някой ще ми каже ли за какво му е на автора 20 годишно Audi? За емблемата? За фалшивия статус които придава? За какво по-точно?

StAlKerA, и как така Голфа не става, па полото става? По-малкото и по-евтиното става, а това 1 сегмент по-нагоре не става? Интересна логика имаш...

MagicSmiles23
04-13-2012, 05:45
Интересно е да четеш теми в които се препоръчва кола... Някой ще ми каже ли за какво му е на автора 20 годишно Audi? За емблемата? За фалшивия статус които придава? За какво по-точно?

StAlKerA, и как така Голфа не става, па полото става? По-малкото и по-евтиното става, а това 1 сегмент по-нагоре не става? Интересна логика имаш...
Ми мусквич ли да си вземе та да му опише статуса...?!?Аудито си е добра кола независимо от възрастта и!

explosion_
04-13-2012, 15:18
Ми мусквич ли да си вземе та да му опише статуса...?!?Аудито си е добра кола независимо от възрастта и!

Разбирачи много бе.. :razz: много е яко аудито сериозно.. и на 20 години да е пак, така ли? Значи имаш предвид, че ако се разглоби в движение няма да е проблем? :razz:

toretto03
04-13-2012, 20:29
Волво В70 е добър избор на кола ,с 2.5 тдй моора 140 к.с , разхода който дава е много добър за комфорта и голямото комби.Частите не са скъпи ,от към ходова част Волво за МНОГО здрави .
Ако търсиш нещо компактно Волво С/В40 е кампактният клас.
Спортна Версия на Волво предлага и Ц70 ,един автомобил с агресивна визия и доста добра мощ под капака :)

MagicSmiles23
04-14-2012, 06:21
Разбирачи много бе.. :razz: много е яко аудито сериозно.. и на 20 години да е пак, така ли? Значи имаш предвид, че ако се разглоби в движение няма да е проблем? :razz:

Не съм виждал кола да се разглоби в движение...Ти?Ако си виждал сподели...? =3 Никакъв проблем ако това се случи! =D Взимаш една кофа капчица и лека по лека я поправяш! =D Ако не е тайна сподели каква кола караш? =3

П.С-Това на снимката ти ли си?

explosion_
04-14-2012, 08:47
Не съм виждал кола да се разглоби в движение...Ти?Ако си виждал сподели...? =3 Никакъв проблем ако това се случи! =D Взимаш една кофа капчица и лека по лека я поправяш! =D Ако не е тайна сподели каква кола караш? =3

П.С-Това на снимката ти ли си?

Моето дете, научи се да не приемаш всичко толкова буквално ! Карам BMW X3 2005 година, и служебното пежо 206 ! И не, това на снимката не съм аз, ако имаш интерес да ме видиш пиши на ЛС и готово :razz: :D

NomNomNom
04-14-2012, 10:05
Майка ми и леля ми бяха до скоро лудите корси на метан, но ако слагаш метан, сега няма да го избиеш, цените се качват главоломно.
Но, като гледам, не искаш толкова дребно и маломощно.

steel.pernik
04-14-2012, 11:11
Земи си Голф 3 ка, в Перник са на промоция + винкел под седалката !

explosion_
04-15-2012, 11:46
Земи си Голф 3 ка, в Перник са на промоция + винкел под седалката !

+1 .. У гоуфу е най-добре :D :razz:
ПП. Разбирачите си затвориха устичките .. magicsmiles :razz:

MagicSmiles23
04-15-2012, 11:59
+1 .. У гоуфу е най-добре :D :razz:
ПП. Разбирачите си затвориха устичките .. magicsmiles :razz:
Сигурен ли си? =3 Аз съм си за аудито и мерцедеса! =3

explosion_
04-15-2012, 12:04
Сигурен ли си? =3 Аз съм си за аудито и мерцедеса! =3

А ти каква кола кара бе маминото? Изобщо караш ли? И по дяволите, ако не си поне на 18 що си навираш носа там дето не те грее .. :?:

MagicSmiles23
04-15-2012, 14:10
нямам 18 ,но дядо ми ме спряга за монтюoр! =D И прав си...пълнолетник не е за непълнолетни! =3

Jolow
04-24-2012, 07:00
Кажи като за начало с какъв бюджет си. Колата е ясно, че ще я използваш за развозване.

sarin4eto
04-24-2012, 07:13
всеки хвали аудита,мерцедеси и голфове ... баналните коли.
Аз ти предлагам Хонда да си вземеш :) имам Хонда Сивик 1.5 115 коня,В-тек и за 1 и 4 месеца единствените неща,които са сменяни са масло и тампони :) адски надеждна кола и малко гори,пък върви :) разхода е 6-7 градско и 5 извънградско :) замисли се и разгледай и "оризовите бегачки" както казва един познат ;)

somniumtt
04-26-2012, 20:48
Еми брат, аз в момента карам Лексус гс300 тея с 4 фара

Nakadah
04-27-2012, 02:19
всеки хвали аудита,мерцедеси и голфове ... баналните коли.
Aз имам Хонда Сивик 1.5 115 коня,В-тек

Друго си е с ооооооонда... В-така като ритне и полита... Хахахаха

sarin4eto
04-27-2012, 05:58
Друго си е с ооооооонда... В-така като ритне и полита... Хахахаха
хаха колко си забавен ;) мога да кажа че като за мен (жена) е супер колата пък и не всеки има възможност за 1-ва кола да даде много пари ... не се прави толкова на интересен , не ти се получава

Roni10
04-27-2012, 11:13
Peugeot 106 - има доста понаправени хем ще си малко гъзарче,хем горят малко,хем са пъргави,поне моето.Вариант е и 306,те са също добри.

den4o7
04-27-2012, 12:09
всеки хвали аудита,мерцедеси и голфове ... баналните коли.
Аз ти предлагам Хонда да си вземеш :) имам Хонда Сивик 1.5 115 коня,В-тек и за 1 и 4 месеца единствените неща,които са сменяни са масло и тампони :) адски надеждна кола и малко гори,пък върви :) разхода е 6-7 градско и 5 извънградско :) замисли се и разгледай и "оризовите бегачки" както казва един познат ;)

За Honda колите не знам, ама Honda CBR 1000 RR... :)))

alekota
04-28-2012, 07:00
всеки хвали аудита,мерцедеси и голфове ... баналните коли.
Аз ти предлагам Хонда да си вземеш :) имам Хонда Сивик 1.5 115 коня,В-тек и за 1 и 4 месеца единствените неща,които са сменяни са масло и тампони :) адски надеждна кола и малко гори,пък върви :) разхода е 6-7 градско и 5 извънградско :) замисли се и разгледай и "оризовите бегачки" както казва един познат ;) Най сетне една истинска кола и то предложена от жена ! Бих добавил и ТОЙОТА ,както и другите модели на Хонда. Ауди е една унисекс тоалетна за Голфу няма какво да се говори толкова набеден автомобил няма .Опел е класи над Голфа в момента.

Nakadah
04-28-2012, 07:24
Ricers ;)

r19
04-29-2012, 20:07
Всъщност точно тази Хонда като на Саринчето е много-много добър избор.
Това е може би един от най-икономичните, масово разпространени 115 коньови двигатели в целият свят!
;)

michel1
05-03-2012, 08:26
Ето едно купенце Голфов клас за смешни пари:
http://www.automedia.bg/test-drive/testdrive_1075.html
Не се притеснявай от марката, навсякъде твърдят, че това е най-качествения модел на марката. Освен това за много малко пари получаваш кола Голфов клас с каросерия купе.

Je7
05-03-2012, 10:49
всеки хвали аудита,мерцедеси и голфове ... баналните коли.
Аз ти предлагам Хонда да си вземеш :) имам Хонда Сивик 1.5 115 коня,В-тек и за 1 и 4 месеца единствените неща,които са сменяни са масло и тампони :) адски надеждна кола и малко гори,пък върви :) разхода е 6-7 градско и 5 извънградско :) замисли се и разгледай и "оризовите бегачки" както казва един познат ;)
карам същата кола.
Наистина е много добра колата. Много добър двигател.
Само разхода ми на мен не е такъв. :D

sarin4eto
05-03-2012, 15:57
карам същата кола.
Наистина е много добра колата. Много добър двигател.
Само разхода ми на мен не е такъв. :D

зависи как я караш,но дори и с настъпване не минава повече от 6 :)

michel1
05-03-2012, 16:28
Е то едно е да я караш в Казанлък, друго е в голям град.

sarin4eto
05-03-2012, 16:32
Ами аз говоря за извънградското ;)

draid
05-03-2012, 18:54
Още един глас за civic-a имаме 2 такива и нямат чупене, специално за нашите пътища са идеални, а и са доста икономични. Не си мисли обаче, че може да караш много голяма кола и да е икономична. Фронтерата ти предлагам да я разкарвате, аз лично останах разочарован от нея.


Друго си е с ооооооонда... В-така като ритне и полита... Хахахаха

Какво, нещо искаш да кажеш, че видиш ли понеже караш RS и твоята кола много върви ли ? Да я дръпнем с един GTR, да я видим. И да наистина 160 коня от vtec-a на хонда се изстрелва доста добре за килограмите на колата.

Nakadah
05-04-2012, 05:59
Какво, нещо искаш да кажеш, че видиш ли понеже караш RS и твоята кола много върви ли ? Да я дръпнем с един GTR, да я видим. И да наистина 160 коня от vtec-a на хонда се изстрелва доста добре за килограмите на колата.

Хуу, ще оспамиме още 1 тема. Нито съм споменал какво аз имам или нямам, нито кое върви повече или не, но видиш ли някой все трябва да го спомене това. Сигурен съм, че не е с лоши чувства и че не е от завист ;) Почни да сравняваш ябълки с ябълки, а не ябълки с портокали. ТИ персонално имаш ли GTR? Пиши като си купиш... В 1 кола има много повече от мощност. За съжаление Audi няма В-ТАК.

Започнете да четете това което аз съм казал, а не това което вие си мислите, че аз казвам или това което вие искате да чуете. Ако не можете да го разберете значи сигурно не трябва да ме цитирате...

ПС: ВВВВВВВ-ТААААААК

draid
05-04-2012, 09:35
Не нямам GTR, Стигнали сме само до Lancer. Завист не мога да тая, тъй като не се оплаквам от нищо. Качвал съм се и на GTR и на камара AMG-та и ред други коли, това няма никакво отношение, че ти изразяваш негативни мнения към кола нисък клас, която е достъпна за повечето хора. Имаме 5 коли в нас, така че ама изобщо нямам и капка завист спрямо твоята, карал съм и доста аудита, така че знам какви коли са. Недей обаче да бъдеш като хората които признават само марката която те карат. И всъщност GTR-a не е особен проблем за покупка, но това е друга тема, за момента си имам други приоритети. Айде до тук съм със спама.

r19
05-04-2012, 09:45
Ето ти един "В-ТАК", вярно не е мой ама все пак..
http://www.youtube.com/watch?v=QsOuLwnAdfI
http://www.youtube.com/watch?v=x_MNSCSYowc още един "just a small 4 cylinder..." :)

Clown
05-04-2012, 10:47
Хонда Сивик В-тек е много добър избор хем икономична пък когато ти потрябва мощност В-тек-а реже глави :D

KRAKOMOBILA
05-14-2012, 07:34
Майка ми и леля ми бяха до скоро лудите корси на метан, но ако слагаш метан, сега няма да го избиеш, цените се качват главоломно.
Но, като гледам, не искаш толкова дребно и маломощно.

Корса на метан ?! Че това как върви бе душа ? Карал съм няколко пъти една корсичка 1.3 CDTI - 2007 година - тя няма ряз така - пък с тия 200 килограмови метанови бутилки съвсем няма да мърда. :D


Аз мога да предложа на автора един Rover 414si на газ. Като за първи автомобил мисля, че е добре - икономична, не много бърза, но пък пъргава - изглежда приятно и т.н.т. Обаче си мисля, че трябва да видиш с каква сума разполагаш и да отвориш mobile.bg - поне да се ориентираш какво търсиш от към марка и големина.

error92
05-14-2012, 08:19
Хондата, която споменаха горе не е лош вариант, обаче като габарит май не отговаря на изискванията ти, за това бих казал БМВ 3-та серия (и НЕ, не карам такова, просто докато си търсих кола и ходих насам-натам да гледам имаше някои много запазени за по 2-3 хиляди) ... Има бая разновидности като двигател, ама като че ли 316 и 318 са им най-коравите

П.П ако взимаш такава внимавай на хлъзгава настилка кви ги вършиш :D

KRAKOMOBILA
05-14-2012, 08:56
Баце ти чуваш ли се... 3 хиляди за какво ? Е36 ? За тия пари ще си намериш някоя много по-добра колица от избушеното комерсиално Е36.

draid
05-14-2012, 09:04
Хондата, която споменаха горе не е лош вариант, обаче като габарит май не отговаря на изискванията ти, за това бих казал БМВ 3-та серия (и НЕ, не карам такова, просто докато си търсих кола и ходих насам-натам да гледам имаше някои много запазени за по 2-3 хиляди) ... Има бая разновидности като двигател, ама като че ли 316 и 318 са им най-коравите

П.П ако взимаш такава внимавай на хлъзгава настилка кви ги вършиш :D

Не забравяй, че въпросният сивик имат и седан, който хич не е малък, пък гори малко. Най икономичният вариант е 1.5, 105 коня.

sarin4eto
05-14-2012, 11:47
Ще се родиш със сивика... 1.5-115 коня , нормално като за първа кола ;)

michel1
05-31-2012, 17:55
Форд Ескорт 1992-1999. Евтина поддръжка, евтини части, икономични двигатели. Все още се намират добре пазени варианти. По-здрави са от връсниците си BMW E36.