PDA

View Full Version : Вечен надзор и забрани .... НЕ МОГА ПОВЕЧЕ



novadres
03-25-2012, 14:53
Това е Ад! На 16 години съм, а родителите ми ме надзирават постоянно.
Вечерен час - 21:00
Бой за най - малкото провинение!
Никакви момчета!
Никакви дискотеки!
Никакви излизания вечер, дори и с приятелки... ;х
Има и още, но г/д добивате представа за какво става дума ...
,, Докато не станеш на 18 ще бъде така '' ЗАЩООО ?? Страх ме, срам ме е ... ужасно се чувствам.
Споделете от вашия опит, ако ви се е случвало .... или кажете как да се справя.
Мерси!

nIkEnCeTy_bE
03-25-2012, 15:00
Разговори. Кажи как се чувстваш.

Тарикатче
03-25-2012, 15:13
Много кофти наистина.... Аз лично ако бях на твое място щях да говоря с тях да им кажа как се чувствам и да им кажа, че не съм малък и имам свои собствен живот.. И както аз не им държа сметка така и те на мен не искам да ми държат макар, че са ми родители.. Все пак си на 16.. Преди години тия на твоята възраст са правили съвсем различни неща от тия които правят сега наборите ти.. Явно виждат разликата вашите и неискат да подръжаваш на връсниците си... Та пробвай така с разговори ако не си пробвала вече.. А в случай, че нищо не се променя просто прави каквото ти е кеф на теб и да не ти пука ;)

Обаче има и друга гледна точка.. Аз лично не те познавам.. Но вашите определено си те знаят.. Ако не ти е много стока акъла и като нямаш час примерно се прибираш на сутринта и т.н знаеш кво имам предвид.. Е тогава вече с право са ти тия всички забрани ;)

novadres
03-25-2012, 15:14
За жалост не помагат..
Предубежденията, новините по ТВ, липсата на доверие, заблудите за вечно малкото момиченце играят опасен фактор ...

novadres
03-25-2012, 15:16
Тарикатче, с нищо никога не съм ги провокирала за толкова притеснения ... Такива са си, с комунистическо мислене :(

nIkEnCeTy_bE
03-25-2012, 15:16
Все пак си на 16.. Преди години тия на твоята възраст са правили съвсем различни неща от тия които правят сега наборите ти.. Явно виждат разликата вашите и неискат да подръжаваш на връсниците си...

Точно. Това е защитна реакция на родителите, но те те познават най-добре, и трябва да ти позволят да се развиваш, да изживееш годините си, защото тези са най-хубавите, не бива да те лишават. Трябва да ти имат доверие, че няма да станеш такава като твоите връстници.

antineutral
03-25-2012, 17:06
Комунистическо мислене точно. Нареждаш да бъде изпълнен плана и ако не го изпълниш - бой и ДС в тъмната стаичка. Ако това ще те успокои - комунизмът рухна именно защото системата имаше слаби страни ;) Изучи ги. Ако трябва понеси 2-3 наказания пробно. Все някъде нещо ще поддаде.

kitty02
03-25-2012, 18:22
Явно родителите ти са консерватори.

Ukhtar
03-25-2012, 18:48
Момиче и бой за най-малкото провинение.

Странно.

novadres
03-25-2012, 19:09
Под ,, нашите '' визирам майка ми, вуйчо, баба и дядо ... Родителите ми са разведени и може би затова мама прилага строг контрол ... Много е неприятно, разбирам я, но като всяко нормално момиче на 16г. имам нуждата поне да се събирам с момичетата до по- късно, да излизаме заедно ... Говорили сме на тези теми, но е твърдо НЕ, защо- не зная .. обяснява ми, като ме кара да си представя, че си имам дете, отглеждам го сама и как ще го пусна така навън, не виждам ли какво става по новините ... :(

Тарикатче
03-25-2012, 19:35
Ти си доста голяма вече за тия неща.. Майка ти си е чистко изкукала да те държи в тва положение.. Честно ти казвам напрао не я слуша главата.... Каквато и да е реалността каквото и да има шанс да ти се случи като си с приятели да речем.... Във всички случаи тя няма право да те ограничава до такава степен... Тва е буквално тормоз за теб и то не малък.. Егати шибаното чак се нервя на такива родители.. Ми да не си само ти.. Всеки родител го поема тоя риск с детето си.. Мани тва е мноо гадно.. И баба ти и чичо ти и там кво що.. Всичките ли са срещу тебе бе? Тц тц тц..... И си момиче и си на 16.. Как така "бои" тва немога да го проумея изобщо истина ли е.... Яд ме е на такива хора и искрено се надявам да се оправи положението при тебе.. Обаче докато им ходиш по свирката и изпълняваш всички "команди" да си го кажем.. Няма как да стане тва.. Просто СПРИ и ако трябва се карай с тях.. Викай каквото искаш прави обаче прави нещо.. 1 път 2-ри път 3-ти път .... Ше почнат да осъзнават, че няма да я бъде тяхната вече.. И ще е въпрос на време и натиск от твоя страна да се стабилизират нещата до неква степен поне..

den4o7
03-25-2012, 19:43
Опълчи и се веднъж завинаги да види, че вече не си момиченце на 10 години...

novadres
03-27-2012, 18:52
Хора.. :х Послушах ви. Опитах се да '' се наложа ''. Майка ми се разсърди .. хах ... и ми забрани още неща ... Пишете докато не ми е спряла и нета ;д

broken-barbiee
03-27-2012, 18:56
Хора.. :х Послушах ви. Опитах се да '' се наложа ''. Майка ми се разсърди .. хах ... и ми забрани още неща ... Пишете докато не ми е спряла и нета ;д

Опитай да поговориш с нея съвсем спокойно. Просто и кажи какво ти тежи. Кажи и, че с нищо не си заслужила такова поведение, а и вече не си малка. Обясни и колко много я обичаш, но не искаш да продължаваш да живееш по този начин. Обясни и как вече на по-малките им разрешават повече неща от на теб. Но ако и казваш това го направи без да повишаваш тон и без нерви. Като възрастни седнете и поговорете. Успех!

п.п.: Не съм чела цялата тема. :)

ForTrant
03-27-2012, 18:56
Какъв е проблема ти малката? Ще потърпиш, ще се образоваш у вас вместо да правиш кой знае какво, ще се развиваш интелектуално, ще четеш, аз проблем не виждам.

li0n
03-27-2012, 19:22
Тя е на 16 бе, човек (ForTrant). Ако не сега, кога ще излиза и ще се забавлява?

little-bad-girl
03-27-2012, 19:34
Спри да ги слушаш. Противопоставяй се. Когато ти кажат да се прибереш в 21:00 ти се прибери след 24:00. Аз бих отвърнала по този начин на родителите ми ако се държаха така с мен. Просто трябва да им покажеш, че не могат да те въртят на малкия си пръст. Знам, че това звучи прекалено крайно, но щом се стига до бой и не те изслушват, а само се сърдят, когато се опиташ да поговориш с тях не ти оставят друг избор. Можеш да изразиш и неодобрението си към тяхното поведение с разни промени. Боядисвай косата в ярки цветове /това много би ги подразнило/, пробивай се навсякъде, в училище се дръж скандално. До месец ще вдигнат ръце от теб и ще разберат правилния метод. :)

п.п.: мога да ти дам идеи за още тооооолкова много дивотии, които могат да склонят родителите ти хоро да ти играят като се прибереш и да се радват, че изобщо си се прибрала, но друг е въпроса дали ще ме послушаш. :)

ForTrant
03-27-2012, 19:34
Тя е на 16 бе, човек (ForTrant). Ако не сега, кога ще излиза и ще се забавлява?

Като стане на 18?
Слушай си родителите, по важни са от приятелите ти на този етап от развитието ти, учи уроците, развивай се интелектуално и не се занимавай с простотии докато не станеш на 18 години.


little-bad-girl и li0n не виждам причина да им слушаш както едното казва " много дивотии".

antineutral
03-27-2012, 20:53
ForTrant принципно си прав но освен вътрешното течение на живота у дома има и такова навън и момичето малко или много върви и се движи и в него и има нуждата и от тази страна един вид естествена среда е, била тя понякога пълна с глупости нещо като тинята на жабките в блатото е обичат си я редом с чистата вода. Просто в доброто възпитание на човек колкото и да не ти се вярва влизат и точно тези неща живота навън тръпката и т.н. а майката на това момиче е решила че и без нея ще мине. Авторката не се притеснявай реакцията на майка ти е повече от логична а това я прави предсказуема, а тебе - една идея по-опитна. Как ви протече "сблъсъка"? Със сигурност не е първият такъв няма да бъде и последния. Бъди готова и за по-крупни мерки а виждам че и вече си. Не се опитвай да се наложиш на всяка цена. Важното е да съхраниш в себе си идеята, че дори при крумовите закони ще останеш на положение и с възможността да ти е приятно и да промениш нещата. Успех :)

novadres
03-28-2012, 12:31
Хей ! :)
Мисля, че се получава... Държа се по- студено, но й помагам и я уважавам както преди, разбира се!
Повиших си успеха и я радвам, съответно ... Опитвам се да бъда перфектна и да не забелязва как се отдалечавам и пораствам ... Скоро ми сподели, как е говорила с колежки, които имат деца много по- големи от мен й са и споделили, как са преживели раздялата си с тях, когато се е наложило да заминат да учат ... И ме гледаше едно тъжно, за малко да заплаче .. Тя не иска да се отделям от нея !!! Затова иска да прекарва възможно най - много време с мен...
Засега тактиката е :
промяна в някои основни навици - преди всяка вечер стоях до късно с нея, вече не;
самото ми поведение и държание - старая се да й покажа, че съм излязла от пубертета и съм много отговорна;
върша много домакинска работа, за да и помагам..
И по принцип ми е казала на всяко излизане да й се обаждам, вече не го правя и като ми звънне и казвам, че съм навън, в началото се караше... вече свикна :)
Благодаря ви, заради вас осъзнах, че е важно да си по- твърд на моменти, да промениш себе си и някои основни фактори, за да постигнеш целите си !

Biskfitka
03-31-2012, 07:51
^А така, и не позволявай да те бият о.О

cvetit000
04-01-2012, 13:59
ами искам да ти кажа че тази година ставам на 18 години, а имам вечерен час 20:30, наказана съм за всяка двойка която получа, баща ми казва че съм малка за момчета, ако се прибера няколко мин след вечерния ми час ми се карат, ти до 18 ама аз докато не се изнеса и не се издържам сама ще съм така и незнам какво да правя защото само ако повиша малко тон или се опитам да се противопоставя на това което казват, веднага съм наказана, пък и аз ще се радвам ако някой ми каже как да се справя с тях