PDA

View Full Version : Ще пречи ли?



naSsS
03-25-2012, 15:53
Здравейте! :) Незнам дали темата е точно за този радел..Може да ви се стори малко глупаво,но искам мнение:


Значи мисля скоро да се записвам на някакъв вид танци:хип-хоп,спортни,но най-вече ми се иска модерен балет.Но в тези дни,през които съм неразположена какво да правя?Ясно-слагам си превръзка и отивам..но по време на тренировката няма ли да е малко неудобно,особенно както ми тече повечко.Ами ако има някакво концерти с костюми да кажем.И ако се паднат точно тогава.Имам една приятелка,която ходи на модерен балет(мисля там да се запиша) и на един концерт бяха по бели трика.Ако например потече,той концерта е 1-2 часа..ще стане страшен гаф.Може би не трябва да мисля чак за тези концерти,но и това го има..Но да кажем за репетициите-как ще карам 2 часа?Все пак си има и болки в стомаха..дали ще се чувствам удобно и сигурно,че при всички тези движения нищо няма да стане..и трябва да ходя,защото не може в месеца по 4-5 дена да остсъствам заради това..чудя им се на другите :) Вие как се справяте ?? :)



Моля за съвет от хора с опит! :)

nIkEnCeTy_bE
03-25-2012, 15:56
Ами можеш да поговориш с треньора/треньорката, да ходиш да се сменяш или да не играеш примерно. Ако е толкова силно ти тече, ако си девствена има тампони и за девствени. Стига да не ти е неудобно и т.н Това са хормони, не можеш да го избегнеш.

naSsS
03-25-2012, 15:59
Ами и аз това си мсилих да помоля треньорката..малко ще ми е неудобно,но ще трябва да събера смелост...апък то по-голямата част от момичетата 100% вече имат..какво правят при тези обстоятелства...

nIkEnCeTy_bE
03-25-2012, 16:03
Ами намират начин. Не се притеснявай, като се запишеш, сподели с треньорката или с някое момиче да каже, тя как се оправя в такъв случай. Може би слагат някакви допълнителни дрехи, знам ли. Но ако ти тече множко, поне на тренировките трябва да се сменяш често, защото с тези разпъвания и т.н не е лесно.

anonymous708973
03-25-2012, 16:27
Тампони и проблемът е решен. Ако не си пробвала, пробвай. Идея нямаш колко е удобно.
Аз едно време им се чудех на плувкините :д

tBear98
03-25-2012, 16:29
Тампони и проблемът е решен. Ако не си пробвала, пробвай. Идея нямаш колко е удобно.
Аз едно време им се чудех на плувкините :д

Лекар ми е казвал, че от тампоните се появяват кисти, за това внимавай колко често ги използваш.. :)

DisappointedDreamer
03-25-2012, 16:34
Тампони и проблемът е решен. Ако не си пробвала, пробвай. Идея нямаш колко е удобно.
Аз едно време им се чудех на плувкините :д

Мда. Веднъж пробваш ли с тампон, няма да пипнеш превръзка през деня. + има ги в различни размери.

На колко си?

DisappointedDreamer
03-25-2012, 16:36
Лекар ми е казвал, че от тампоните се появяват кисти, за това внимавай колко често ги използваш.. :)

Зависи. Трябва да ги сменяш на всеки 4 часа, пък и по-рано, ако течението е силно. Най-много може да седят в тялото 6-8 часа, но аз никога не бих си го позволила. + Вкъщи и докато спя не използвам тампон.

naSsS
03-25-2012, 16:39
Ми не съм много голяма..на 14 съм.Мисля,че не съм още за тампони,пък и нямам голямо желание да пробвам :)

nIkEnCeTy_bE
03-25-2012, 16:44
Ами по принцип не си и длъжна, можеш да намериш и друго решение. Ако се страхуваш, че ще ти стане нещо, както казах има и тампони и за девствени, предполагам, че си.

DisappointedDreamer
03-25-2012, 16:58
Ми не съм много голяма..на 14 съм.Мисля,че не съм още за тампони,пък и нямам голямо желание да пробвам :)

Не си дете. Има тампони, които са много малки по размер и въобще не се усещат. Ще ти решат проблема като стои та гледай. Иначе недей да се записвай въобще на балет.

cheburashka
03-25-2012, 19:34
значи танцувам 10 години, когато съм неразположена и са ми първи дни и ми е некомфортно, просто... как да ти обясня, "маркирам" хаха, превод - не се напрягам много, един вид просто присъствам на репетиция, но не танцувам много, просто играя за място, не знам дали ме разбра хахаха. а много е гадно като се случи на концерт, но к'во да се прави, ние например на сцена под костюма задължително сме с бежово бельо, защото не прозира, не се личи на никаква светлина, някои носят превръзка с един чифт бельо и отгоре друго илиии другият вариант - тампон и понякога и превръзка, ако и кръвотечението е по-силно и ги страх от гафове и така, спокойно, не е толкова страшно :)

не знам дали си ме разбрала, ако има нещо - питай :D

DesireToFire
03-26-2012, 09:41
Давай смело с тампоните, стига да ги сменяш често никакъв проблем няма да имаш. Аз от както почнах да ползвам бях с Normal, но ако толкова се притесняваш си вземи тези, които са Mini.

nepowtorima
03-26-2012, 10:28
Аз ходя на балет и съм изпадала в такава ситуация. Спокойно не е толкова страшно като си в цикъл да си на тренировки. първите дни в които ти е по-обилно просто ще помолиш да не ходиш или да не правиш шпагати и други движения, които ти увеличават кървенето. Спокойно.. госпожата ще те разбере.. и тя все пак е жена.. На концерти толкова издържа се.. ако е тооооолкоова зле..просто казваш, че ще пропуснеш концерта и толкова..
Записвай се смело.. и спокойно с това.. не е това проблема.. И знай, че това ще ти коства доста усилия и тренировки.. много много труд ..

strawberry88
03-26-2012, 10:38
^Аз също ходя...но не ходя,когато съм в цикъл. ;д :) ;)