PDA

View Full Version : Възпаление на дупките на ушите



Lalalalaa
03-26-2012, 19:08
Тези дни гледам, че дупките на ушите са ми се възпалили много. Какво да правя? Нося тенекиени боклуци, някой са тежки, други - не.

tBear98
03-26-2012, 19:10
Купи си оксикорд и ги пръскай. М/у другото има цяла тема само за пиърсинг можеше там да питаш вместо да пускаш нова. :)

nIkEnCeTy_bE
03-26-2012, 19:14
Ракийка и минава.

Lalalalaa
03-26-2012, 19:34
с ракия на ден по-колко пъти и след колко време ще ми се оправят?

TheBeliever
03-26-2012, 20:56
Много рядко се случва да се възпалят и двете уши едновременно. Сигурна ли си, че не е някаква алергична реакция?

Пробвай да носиш само сребро/злато известно време.

kitty02
03-26-2012, 21:01
Много ясно, че от ментетата ще ти се възпалят дупките на ушите.
Махни обеците, почисти ушите си с кислородна вода (ракия, спирт) и си купи СРЕБЪРНИ или ЗЛАТНИ обеци.
Когато бях малка първите ми обеци бяха медицински - на 2-рия ден започна да тече гной.
Когато бях на 9 години пак си взех медицински обеци от на баща ми магазина - пак ми се възпалиха ушите.
Т.е. мединските обеци не ми понасят :(
Нося сребърни обеци от 10г. и нямам никакви проблеми. На няколко години трябва да се почистват със една течност (забравих му името), защото среброто потъмнява. Преди 3-4г. си взех едни сребърни халки от на баща ми магазина - НЯМА никакви проблеми :) Даже още не са потъмнели.

cyclops
03-27-2012, 10:11
И аз имам няколко чифта тенекиени обеци и обичайно не ми се възпаляват дупките, освен ако не ги нося прекалено дълго или са много тежки. Преди време ме светнаха за един трик, който на мен лично ми помага. Намажи онази част, която пъхаш в дупката на ухото (например кукучката) с безцветен лак. Изчакай да изсъхне и готово (-:

tBear98
03-27-2012, 11:49
Много рядко се случва да се възпалят и двете уши едновременно. Сигурна ли си, че не е някаква алергична реакция?

Пробвай да носиш само сребро/злато известно време.

точно от среброто се получат алергични реакции, така че да не пробва. Не съм чела всички мнения /само до тук/ и не знам какво още са ти предложили, но за най-добре взимай оскикорд /както казах и по-рано/, защото е с антибиотик и ще ти мине без да се мъчиш с разни бабешки рецепти /пък и кой знае дали ще ти помогнат или не/.

TheBeliever
03-27-2012, 11:53
точно от среброто се получат алергични реакции, така че да не пробва. Не съм чела всички мнения /само до тук/ и не знам какво още са ти предложили, но за най-добре взимай оскикорд /както казах и по-рано/, защото е с антибиотик и ще ти мине без да се мъчиш с разни бабешки рецепти /пък и кой знае дали ще ти помогнат или не/.

Друг тип алергия имах предвид. Сестра ми, примерно, не може да носи неблагородни метали - получават й се обриви и ранички. И това се прояви точно в пубертета.

А третирането с каквито и да било лекарства ще премахне симптома, но няма да реши проблема. Трябва да се разбере причината за възпалението и да се отстрани тя. Най-добре да отиде на дерматолог.

nIkEnCeTy_bE
03-27-2012, 13:38
с ракия на ден по-колко пъти и след колко време ще ми се оправят?

Те ще се оправят, но не да слагаш на другият ден пак ментета. И както казаха носи сребро/злато за известно време и пак си прочиствай всеки ден ушите.

Elinaaa
03-28-2012, 08:31
И аз имах такъв проблем със спирт ми се оправиха

tBear98
03-28-2012, 12:45
И аз имах такъв проблем със спирт ми се оправиха

Спирта е лош вариант, защото много напуква кожата. Явно на теб е помогнал, но са редки случаите, в които помага. Нито една добра козметичка не би ти препоръчала спирт за възпаление или сребро /оттук сама си прави изводите дали ще ти помогне това или не към авторката/. Както и да е, писна ми да се повтарям. :D

cAnDyYy
03-28-2012, 15:08
Много ясно, че от ментетата ще ти се възпалят дупките на ушите.
Махни обеците, почисти ушите си с кислородна вода (ракия, спирт) и си купи СРЕБЪРНИ или ЗЛАТНИ обеци.
Когато бях малка първите ми обеци бяха медицински - на 2-рия ден започна да тече гной.
Когато бях на 9 години пак си взех медицински обеци от на баща ми магазина - пак ми се възпалиха ушите.
Т.е. мединските обеци не ми понасят :(
Нося сребърни обеци от 10г. и нямам никакви проблеми. На няколко години трябва да се почистват със една течност (забравих му името), защото среброто потъмнява. Преди 3-4г. си взех едни сребърни халки от на баща ми магазина - НЯМА никакви проблеми :) Даже още не са потъмнели.

Моля те сети се каква е тази течност за среброто,защото и моите сребърни обици са потъмнели :(