PDA

View Full Version : Как да поставим границата? (Въпрос към момчетата/мъжете)



fenasf
03-27-2012, 19:48
Повече от ясно е, че за да впечатлиш момиче трябва да си добър, мил и отстъпчив...в началото. Как обаче да поставим границата, да покажем на момичето, че не може да ни се качва на главата? :D Имам този проблем, че съм приятен, свестен и тем подобни и в един момент съм прекалено добър, от което жените се възползват. Примерно не ги лишавам от внимание, никога не ми е проблем да пиша първи, да правя първи стъпки към нещо, да каня на танц и дори в секса съм възможно най-активен като гледам момичето да е задоволено първо, после аз :D Лошо е, че идва момент, в който всичко това се взима за даденост и като ми трябва на мен малко внимание или ласки обикновено не получавам.

Дайте съвет, кои са ония дребни неща, които поставят жената на мястото й? (Не говоря да я пращам в кухнята :D ). Вие сте.

valdesbg
03-27-2012, 22:01
На час по лъжичка. Нека не даваш всичко на готово, остави девойчето малко да се потруди, за да ви е интересно и на двамата.

djipsito
03-27-2012, 22:49
Ами... казвай си мнението ако нещо не ти хареса или й показвай, че няма да търпиш дадено поведение от нейна страна. Не си премълчавай нещо, което те обижда/наранява/дразни...
Тря да има баланс, не трябва да си й вечна опозиция, ама не трябва и за всичко да си съгласен и да си мълчиш. Отделно, като ги казваш нещата, не ги казвай да излизат като мрънкане/оплакване, нито пък търсейки съжалението й.. по-скоро трябва да звучи като забележка. Да я жегнеш.

И както каза валдес, не бъди мега открит, нито пък супер затворен и неебателен.. Абе, баланс.

БожиятАгнец
03-27-2012, 23:01
Повече от ясно е, че за да впечатлиш момиче трябва да си добър, мил и отстъпчив...в началото.

ГЛУПОСТИ! ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ!

Няма и да ти дочета темата, ебаси.

Едит: Дочетох я. Ти си си виновен,че ти се качват на глвата, нямаш си и идея как да действаш.

Chacho
03-28-2012, 00:37
Дръж се, както си се държал на 3, когато не си давал играчките си.

ccdesigns
03-28-2012, 04:11
Не бъди от най-милите и добрички... Нямам предвид да си гадняр, дръж се добре, просто не прекалено добре. Иначе набързо ще си готов за френдзоната. Покажи на момичето, че не може да те има толкова лесно, иначе си аут...

На теб проблемът ти е, че все гледаш да им угодиш, а не трябва.

dimitar_ak
03-28-2012, 05:28
Ти сам знаеш къде е границата. Когато компромисите станат прекалено много или за да угодиш вървиш срещу себе си и своите разбирания, значи нещо куца и е редно да се поотдръпнеш.

anonymous708973
03-28-2012, 07:26
Дръж се, както си се държал на 3, когато не си давал играчките си.

Да тропа с крак и да пищи истерично "не"? Май не е особено добра политика.

Авторе, Джипси ти го каза възможно най-добре от женска гледна точка. Бих допълнила да я скастряш (леко, а не все едно ти е непослушното куче), ако тръгне да ти повишава тон или да издребнява за нещо.

Интересно ми е обаче да чуя момчетата в детайли.

umri
03-28-2012, 13:56
Повече от ясно е, че за да впечатлиш момиче трябва да си добър, мил и отстъпчив...в началото. Как обаче да поставим границата, да покажем на момичето, че не може да ни се качва на главата? :D Имам този проблем, че съм приятен, свестен и тем подобни и в един момент съм прекалено добър, от което жените се възползват. Примерно не ги лишавам от внимание, никога не ми е проблем да пиша първи, да правя първи стъпки към нещо, да каня на танц и дори в секса съм възможно най-активен като гледам момичето да е задоволено първо, после аз :D Лошо е, че идва момент, в който всичко това се взима за даденост и като ми трябва на мен малко внимание или ласки обикновено не получавам.

Дайте съвет, кои са ония дребни неща, които поставят жената на мястото й? (Не говоря да я пращам в кухнята :D ). Вие сте.

Объркал си концепцията. Мил трябва да си чак, след като ти е доказала, че си струва да си прекарващ безценното си отредено време на тоя свят с нея. Трябва да си го заслужи. Например - да не ти отказва срещи, щото имала работа и била много заета, да си вдига телефона като звъниш и да ти се обажда и тя, да се държи уважително спрямо теб и евентуално, след като ти покрие критериите и стане нещо по-така.. тогава прави мили жестове, а не ги използвай за да й се харесаш, защото просто няма да стане. В нейното подсъзнание (и съзнание) ще изникне чувството, че ти правиш така с всички момичета, за да им се харесаш, и по тоя начин автоматично ти пада цената.

Не казвам да не правиш по нещо мило, докато сте в процес на зарибяване. Няма лошо, но го прави рядко, защото само тогава ще бъде оценено. Като излизаш с момиче осъзнавай истината, че си на среща с някого, който по никакъв начин не е нещо повече от теб, и точно затова няма какво да му доказваш и да се опитваш да му се харесаш.

Ukhtar
03-28-2012, 15:19
никога не ми е проблем да пиша първи

да пишеш първи...

Обруга я анално комуникацията тоя интернед, дебиш..


Авторе, объркал си концепцията, както ти казаха по-горе. Не знам дали с тоя attitude дали ебеш, но ще приемем, че всичко това го правиш с цел осигуряване известна доза орално и вагианлно удоволствие на малкия си приятел.

Днес съм тъп и ще простиш лаконичността и несвързаността - игнорирай я и й бъди интересен. Вместо да й правиш четки, я накарай по някакъв начин да прояви някакъв интерес към теб. Общо взето идеята е в даден момент да останеш пасивен и тя да поеме инициативата. Как да го направиш - няма формула. Поговори си с нея и примерно разбери какво обич да прави в свободното си време, разкажи някаква релевантна и относително интригуваща история от миналото си, беш ли го. И спори с нея - не се съгласявай и не бъди безинициативен като агънце, щото няма да се задържите дълго. Даже съм имал такава връзка, ама това беше от нейна страна - сгодна женица, супер пич, за нищичко не сме се карали нито веднъж. Скоро ми стана скучно, а сексът оправя нещата временно...


С две (три думи) - не бъди путка(нарицателно за мъжки характер, да не вземе да се дискриминира някой)!

Chacho
03-28-2012, 19:27
Така, сега сигурно ще драсна един по-дълъг постинг (надявам се автора няма против да поизляза на моменти от темата, просто ми се стори удобен момент). Забелязвам, че много хора тук са чели pickup литература и комерсиална приложна "психология" от типа "Как да манипулираме хората". Във форума идеите остават недоизказани. Valdesbg е направил един много хубав филтър във важната тема горе, защото тези материали обикновено силно обременяват, ако не си готов за тях и ги разбереш погрешно. Ще се постарая да преразкажа най-важните идеи, за да не ви препращам към разни книжки или клипове, всеки може да ги намери като google-не "pick-up". Поне всички да сте наясно за какво иде реч, защото колкото и хора да са се интересували, повечето не са и си говорим с недомлъвки. Надявам се да хвърли малко светлина на коментиращите и четящите потребители. Така тези, които са наясно с "теорията", ще бъдат по-разбрани; а тези, които не са, ще разпознават по-лесно идеите в чуждите коментари и евентуално може да си щипнат нещо от долу, ако им е по вкуса.

Ще разделя поста си на две части. Първата част ще е насочена към терминология, методики и концепции на свалките според някои от водещите лица в горния жанр. Във втората част ще споделя малко лични виждания по въпроса и част от собствената ми интерпретация.


ПЪРВА ЧАСТ

Терминология:

The Game - играта на свалките/флирта. Може да е нарицателно за занаята, може да се отнася и до практикуването му.

Inner Game - В превод "вътрешна игра". Това се отнася до мирогледа ти, какви разбирания имаш, какъв характер, отношението ти към живота. Inner Game-ът е едно от най-важните неща за ухажването, но не е част от него, тъй като се случва единствено във собствената ти глава. Някои причисляват и грижите за външния вид към innergame-a, но в повечето случаи той се ограничава само до концепциите на човека.

Outer Game - противоположното на InnerGame. Това е практическата част на нещата, самият акт на флиртуване от запознанството, през всичките фази, до крайната цел - било то секс за една вечер или дълготрайна връзка.

Social Value - В превод социална стойност, понякога се нарича само value (стойност). Това е концепция, за която ще пиша по-надолу и има ключова роля за цялата социална динамика, дори извън рамките на свалките. В общи линии, става на въпрос за мястото ти в обществото, фина смес между собствената самооценка и мнението на другите за теб (предимно чуждото мнение, но то се влияе изключително много от собственото). Стойността е абстракция, изключително субективна и рядко двама души биха оценили стойността на трети еднакво, винаги е съвсем лична преценка.

Attraction - привличане. Тук му викаме тръпка, харесване, привличане. Различно е от сексуалното желание и е различно от любовта, намира се някъде посредата. Отнася се до интереса на човека да се обвърже по един или друг начин с другия. Привличането е това, което пренася взаимоотношенията извън графата "приятелски".

Rapport - Близост/комфорт. Това е емоционалната връзка между хората и свикването един с друг. Тясно обвързан с доверието, rapport-ът е онова, което задълбочава отношенията и ги променя от първична страст в нещо по-дълбоко.

DHV - Demonstrating/displaying higher value. Това е действие, което завишава социалната стойност на дееца.

DLV - Demonstrating/displaying lower value. Това е действие, което понижава социалната стойност на дееца.

Close - Завършек. В практикуващите среди с тази дума назовават крайните точки на флирта. Обикновено се говори за 3 close-a, а именно: Телефонен номер/ Целувка/ Секс.

IOI - IOI=Indicators of interest или индикатори на интерес. Това са постъпки, изказвания или жестове (и в смисъла на жестове от езика на тялото), които показват интерес към другия човек.

IOD - Indicators of disinterest или индикатори на липса на интерес. Това са постъпки, изказвания или жестове, които демонстрират липсата на интерес към другия човек.

LJBF - "Let's just be friends" или "нека си останем приятели". Репликата, която най-често получаваш, когато у отсрещния липсва тръпка.

Comfort zone - Зона на комфорт, което е предимно понятие за психиката, но може и да има физическа интерпретация. От гледна точка на съзнанието, това е съвкупността от всичко, което можеш да правиш спокойно и не те "изкарва извън кожата ти". Физическото разбиране може да се отнесе до това, доколко може да допуснеш някого или нещо в близост до теб. Може да спомена по-долу за различните зони на личното пространство.

LMR - Last minute resistance. Това е термин, който буквално се превежда "съпротивление в последната минута", но съм го виждал единствено в контекста на отказ от секс от страна на момичето.

Cat-string theory - Теория за котката и конеца. Когато завържеш едно топче на конец и го подадеш на котка, има три възможни ситуации. Да го пуснеш много близо и след кратка инспекция от страна на котката, да й доскучае и да остави топката. Когато го оставиш прекалено далеч, котката няма да има желанието да отиде да го погледне. Когато го държиш на "средна" дистанция, котката ще го преследва и няма да й писне подръпването, защото ще й се струва винаги прекалено близо, за да го изпусне.

Peacocking - Пауните привличат чрез окраските си и по този начин изпъкват пред останалите представители. Терминът е за носенето на аксесоари, които те правят различен и събуждат интерес в другите. Някои хора носят гердани и гривни от капачки, други си боядисват косата, трети си оставят заформена брадичка - това са "паунски" черти за изпъкване.

Framing - Не си спомням дали framing или frame се казва. Рамка или рамкиране, това е игра на нагласи. Рамката е собствената ти представа, която проектираш върху разговора с девойката и отстояващ пред чуждата (налагаш своята).

HB - hot babe, яка мацка.

HB 10 point system - 10-бална система, по която се определя колко готино е едно момиче. HB7 в такъв случай ще е девойка, която е оценена 7 по 10-балната.

Negative space - създаване на вакум във взаимоотношенията, в който единия да бъде придърпан.

Neg - Наполовина комплимент, наполовина заяждане. Любимият пример е със зъбите, които са готини, защото изглеждат като тези на Бъгс Бъни. Идеята е леко и завоалирано да провокира.

Day game - Флирт през деня

Sarging - На български терминът също е сарджинг и обикновено се отнася до вечер, специално определена за свалки.

Pick-up artist (PUA) - Човек, занимаващ се с флирт като "изкуство"

Natural - Човек, на който му се отдава по природа флирта

AFC - Avarage frustrated chump е наименование за човек, на който не му се получава.

Routine - Превеждат го рутина, но е по-близо до смисъла на разиграване/постановка. Това е заучена история или диалог, който директно се прилага.

Cocky&Funny - Вид хумор, който създава сексуално напрежение. C&F репликите са едновременно забавни, сексуално ориентирани и понякога с нотка на хвалба/фукане или лека арогантност. Например:
-Знаеш ли, че магаретата имат ейййййййй такива членове?
-Я не ми викай магаре!

Wingman/Wingwoman/Wing - В буквален превод "крило", така се назовава нечий помощник.

Sexual tension - Сексуално напрежение, което няма смисъл да дефинирам

Bitch shield - студеността на момиче, с което все още не са "разбити ледовете", в ранните фази на запознанството. Тясно обвързан със самочувствието на мацката.

Bitch test - репликите-прояви на bitch shield-ът. Идеята е, че студеността трябва да бъде преодоляна, за да покажеш нужната социална стойност и да се размекне момичето. С тези реплики те тества дали имаш нужния social value, оттам и името bitch test.

Target - Цел. Това е девойката, която си набелязваш.

3 second rule - 3 секундното правило, което гласи, че след набелязване на "target" до 3 минути трябва да инициираш контакт, за да избегнеш евентуални разколебания.

Fear of rejection - Страх от отхвърляне, което притежават мъжете.

Alpha male - Мъжкар, притежаващ лидерските черти.

AMOG - Alpha male other guy. Не си спомням много добре, но мисля, че може като съществително и глагол. В единия случай е друг мъжкар, който се появява на фронта; а в другия - да отнемеш лидерството на някого.

Seal the deal - В буквален превод "да сключиш сделката". Означава да направиш клоуз (close)

Oneitis - "Болестно" състояние, в което се вманиачаваш в един човек още преди да сте се обвързали и нещата се развиват предимно в собствената глава на момчето. Да се вкарваш във филми заради определено момиче. Името идва от там, че в pickup-а обикновено се смята, че проблемът идва от съсредоточаването върху една девойка, вместо няколко, преди установената близост.

ESP - Extrasensual powers или демонстриране на "магически" (илюзионистки) умения.

Anchoring - закотвяне. Това е идея, сходна на условния рефлекс. Да обвържеш жест или изказване с определена емоция и повторните възпроизвеждания отново да събуждат "по рефлекс" същите емоции.

Set - Група от хора. Съответно 3-set, 4-set и т.н. ще означават група от 3ма човека, 4човека и пр. Mixed set е група с момчета и момичета.

The Prize - Човек, сложен на пиедестал и който обикновено е сваляният във флирта.

Засега това се сещам.

Chacho
03-28-2012, 19:27
Започваме с Inner Game. Добрата вътрешна игра е съставена от адекватно високо самочувствие, нуждата от развитие, борбеност, самодостатъчност, надмогване на егото, оценяване на външния свят. Човек не трябва да има самочувствие без покритие, нито трябва да скромничи при завидни качества. Хората оценяват нещо веднъж според собствения си критерии и втори път - според чуждото мнение. Ако сам не оценяваш качествата си и другите няма да им обърнат внимание. Скромността обикновено е потиснатата нужда да се покажеш, което пък е често породено от комплекс за малоценност. Прекаленото самочувствие също е обичаен продукт на редица комплекси. Така остава единствено подходът - да се усъвършенстваш и да си отдаваш заслугата за постигнатото.
За да застъпим повече контекста на флиртуването, ще вкарам идеята с Наградата (The prize). Добрата вътрешна игра премества наградата от момичето върху теб и тя трябва да те "гони". Поставяш си критерии, решаваш какво искаш от едно момиче (енергичност, чувство за хумор, стегнат задник, плосък корем, сочни устни, интерес към книги, квото ти е на душата) и тя трябва да ти демонстрира качествата си, които да одобриш, а не обратното. За да заемеш ти мястото на Наградата, а не тя, трябва по убеждения да се възприемаш по този начин, а не да го симулираш. Тук помага самодостатъчността - да си щастлив и доволен от живота и без момиче, а когато дойде подходящата, да я направиш част от своето динамично ежедневие, вместо ти да ставаш част от нейното.
Целта на Inner game-ът може спокойно да се каже, че е да те превърне в алфа мъжкар (alpha male). За такъв индивид е характерно лидерството, затова са му присъщи спонтанността, бързото вземане на решения и ръководенето. Ръководенето не става насилствено, а му бива присъдено от останалите. Алфа мъжкарят няма против да остави някой да се опита да го детронира, той е спокоен на това място и не се нуждае от доказване. Такава му е аурата и изчаква своя момент. Има смелостта да казва нещата в прав текст, оценява другите справедливо (защото не му трябва да си демонстрира силата или да се мазни на някого). Той не се притеснява от това, което е. Приема и животинското в себе си - емоциите и сексуалността си, те са му изключително комфортни и не го е срам от тях.
Още една важна черта на вътрешната игра е поемането на отговорност и понасянето на последствията. За да спечелиш, трябва да играеш и затова не бива да се притесняваш да рискуваш. Понякога губиш и го приемаш. Когато печелиш, се радваш. Без риск няма сериозни печалби. Също така, животът е изцяло в твои ръце. Повечето проблеми не са проклятие, а си ги създаваш сам и по принцип са решими - затова трябва да ги решиш. Жалването не води до нищо добро и или се опитваш да промениш нещата, или приемаш загубата, преглъщаш я и продължаваш напред.
Нагласата ти към света трябва да е положителна. Ако не можеш да се насладиш на живота, значи си прекалено ограничен, за да видиш хубавите му страни. Може да има демотивиращи моменти, но винаги има хоризонт пред теб, който ти вещае добро и към който трябва да се стремиш.
За да сваляш жени, трябва поне на някакво ниво да ги разбираш. Почти всяко момче го възпитават да бъде добър и се превръща в така нареченото "добро момче", което постоянно бива поставяно в графа приятели и намразва жените. Повечето не искат да поемат по пътя на "лошото момче", защото се чувстват простаци и безчувствени гадове. Но лошото момче е по-вървежно, набеждават жените за несправедливи и ето го намразването или самите те стават "лоши" и отново остават криво разбрани, щото на жените няма угодия, те се оплакват и от двата типа момчета, и все спят с лошите. Истината е, че балансът е някъде посредата. Има качества, които жените харесват у един мъж и това му вдига социалната стойност. Според Mystery (един от водещите гурута) можеш да демонстрираш по-висока стойност, ако покажеш следните четири черти:

-Че си водач на мъжете
-Че можеш да защитаваш близките си
-Че си избран предварително и от другите жени
-Че имаш желанието да показваш емоция

За да няма объркване, ако директно отидеш и кажеш на някого, че си минал 100 мацки, имаш нуждата да се доказваш и дори става съмнително въобще дали е вярно твърдението ти - занижаваш си два пъти стойността. Тоест, тези черти, предадени по такъв начин, че човекът отсреща да им повярва, без да му ги навираш в лицето, завишават социалната стойност.
Езикът на тялото също може да се причисли към Inner Game. Някои от правилните черти са:

-Изправен гръб и глава
-Високо вдигната брадичка
-Извадени на открито ръце
-Отпуснато тяло
-Разкрачени крака при седеж
-Заемащ достатъчно място в пространството
-Достатъчно отмерени движения
-Спокойна походка с големи крачки
-Балансиран център на тежестта
-Прибрани назад рамене
-Физическо жестикулиране (да докосваш човекът отсреща)
-Изтупването/изчистването на дреха (рамото най-често) демонстрира по-висока соц. стойност
Други няма смисъл да изреждам, тези са за демонстриране на отпуснатост, комфорт и самочувствие. Ще се спра само на усмивката, гласа и погледа, веднага след като изброя някои черти на "лош" език на тялото.
-Нервни попипвания и почесвания
-Прегърбена стойка
-Прехвърляне на тежестта от крак на крак
-Използването на бариери с ръцете и краката
-Стегнати мускули
-Резки действия, включително и ходенето
-Прибрани в джобовете или зад тялото ръце
-Свито положение на тялото, с което заемаш малко пространство

Chacho
03-28-2012, 19:28
Усмивката е важен елемент. Тя показва добронамереност и позитивна енергия. Искрената усмивка е заразна. Усмивката обезоръжава. Но трябва да се използва разумно, защото да показваш добронамереност към човек, който очевидно те мачка, е само опит да му се подмажеш и да го накраш да се смили над теб. Тоест, ниско самочувствие. Алфата никога не се мазни и е с високо самочувствие, затова не позволява да го мачкат.
Гласът и говоренето като цяло трябва да се характеризират с достатъчна сила, проективност и яснота. За да си нагласиш силата на звука, всяка ситуация е различна, но можеш да се ориентираш по забележките. Идеята е, че празни приказки не говориш - казваш малко, но важно и то трябва да бъде чуто. За да стане това, трябва да стигне звукът до всички, без да ги дразни. По-добре е да говориш малко по-силно, отколкото малко по-слабо, защото ако не те чуват всички, се създава едно усещане, че искаш да спестиш нещо и се срамуваш от казаното. С помощта на качествен резонанс, не отнема много време да нагласиш силата, а и това е първия пример на рамкиране, който мога да дам - да наложиш в ситуацията по-силното говорене като по-подходящо, ако другите се водят по теб и създадеш по-висока енергия в set-а, по-подходящи теми за висок глас. Все пак всичко си има граници, не може да рамкираш говорене със силата на АК47. Дикцията е другото нещо, което е основно за сполучливите ораторски умения и това е членоразделното и правилно произнасяне на звуците. Целенасочената практика, учебниците по фонетика и фонология, както и логопедите могат да помагат в тази насока.
Погледът е средство за демонстриране на самочувствие, на интерес, на липсата на такива, на агресия, на уплах, на съмнение и сигурно още неща, за които не се сещам в момента. В зависимост от това, къде гледаш другия, може да оставиш у него впечатление като какъв го възприемаш. Една изключително делова нагласа би предполагала поглед от веждите до върха на челото. Приятелски/социален поглед би вървял от очите до устните/брадичката (по лицето). Сексуалното привличане се демонстрира и с погледи надолу по тялото.

Малко за жените, че споменах само качествата. Обществото ни работи така, че един от най-големите страхове на жените е да не бъдат смятани за курви, лесни, т.н. Това открай време е потискало женската сексуалност и тя няма такава гласност, като мъжката. Това не значи, че не съществува и жените харесват секса, могат да говорят мръсни приказки, могат да се наслаждават на физическото и мислят достатъчно време за това нещо. Мъжете не са единствените, които фантазират, гледат порно, заглеждат се по улиците и коментират физическите черти на другия пол.
Жените са много по-сваляни от мъжете. Някъде бях гледал статистика, колко пъти бива директно сваляно една средностатистическа тинейджърка, вече съм позабравил, но със сигурност беше 3-цифрено число, ако не и 4-цифрено. Тоест, те по дефиниция имат МНОГО по-богат избор, затова им е по-естествено да отхвърлят някои и да предпочитат други, да им идват повече неща наготово, да натрупват много по-бързо опит. Така се стига до изграждането на "двете стълби" - партньорската и приятелската. Вродено им е да отсяват момчетата на "просто приятели" или "нещо повече". Има и още една предпоставка за това - за една жена е в пъти по-малко важно как изглежда мъжът, отколкото външния вид на жената за мъжа. Защото външния вид е само част от уравнението и другото голямо неизвестно е ЗАКРИЛАТА. Ако това нещо липсва, получаваш запазено място на стълбата с приятели и чакаш шамарът "LJBF".
Жените търсят алфа мъжкаря и е така от време оно. В първобитно-общинския строй, алфа мъжкарят е имал по няколко жени, които са се чукали само с него и бета мъжкарите са наблюдавали отстрани. При маймуните още важи това правило. При хората - също, но без воайорството.
Един алфа мъжкар може да е страхотен човек, може и да е лайно. Това са единствено качествата, които те определят като лидер и които създават привличане. Ако ги нямаш - няма привличане и нямаш шанс (по-надолу ще обясня защо понякога не изглежда така, понеже това твърдение често бива оспорвано). Така освен делението на лоши и добри, имаме на годни и негодни за интимни партньори. Очевидно е, че хем да си годен за добър партньор, хем да си свестен човек, е прекалено трудно да се намери. Най-често момчетата са или добрички бета мъжкари, или лоши алфа мъжкари. Това обяснява, защо на доброто момче не му се получава, а лошите са простаци и с черен имидж. Момичетата търсят най-вече добрия алфа, който за тях е като уникална находка. Какво значи да бъдеш добър, е въпрос извън обхвата на pickup-ът, inner game-ът трябва да е такъв, че да се стремиш към развитието ти към добър алфа и има достатъчно писано за ценности, морал, етика, пр. както в научната, така и в художествената литература. Пътят към добротата е личен и всеки сам го извървява, ако желае.
Така и не казах за тези прословути алфа черти, какви са точно. Навсякъде се споменават що-годе разхвърляни и едни ту присъстват, ту не. Списъкът, който най-много ми допадна, е този на Style (Neil Strauss, автор на pickup книги, един от най-известните в играта) в The Annihilation Method. Там той предлага схемата LAS VEGAS, която преди време бях споменавал във форума пак.

L - Looks (външен вид)
A - Adaptability (адаптивност)
S - Strength (сила)
V - Value (соц. стойност)
E - Emotional connection (емоционална връзка)
G - Goals (цели)
A - Authenticity (автентичност)
S - Self-worth (самооценка)

Chacho
03-28-2012, 19:28
Ще се опитам да преразкажа неговите интерпретации за всяко от качествата, с надеждата да не загубя някоя идейна нишка в опита си.

Външен вид - Става на въпрос за добре поддържан мъж. Чистота и старание за приличен външен вид. Разбира се, че природните дадености са в +, но е изключително трудно да намериш момиче, което да сложи летва над образът, който можеш да постигнеш с усилия. По-надолу ще стане ясно защо. Колкото до самата визия, това което те откроява дали ще се хареса на нея и прословутия въпрос с личния вкус. Една жена харесва такава визия, която е или като тази в нейното "племе" (социален кръг) или такава, която е на племе, което би посетила. Например, едно момиче може да ходи с безлични дрешки, да е изключително стеснителна и в нея винаги да е имало жажда да опита от тръпката на живота, затова би я привлякла рокерската визия. За природните дадености е по-обширна темата, но има едно изследване, което изброява чертите на лицето. Тялото е трудно да се опише, но високо, с широки рамене и гръден кош, мускулесто и с нисък процент подкожни мазнини, с тен и симетрично, с V-образна форма на гърба и без белези, т.н. Тук може би е редно да кажа, че размерът има значение, дори чисто визуално и разбира се - голям и дебел е критерия, като средностатистически обикновено вървят идеалните размери между 18-20см в дължина и около 14-15см в обиколка (става на въпрос за идеални, почти всеки мъж не би се вписал в тях, но реших да го спомена, та да няма чуденки).

Адаптивност - Хумор и интелигентност, спонтанност, вземане на решения, справяне с непознати ситуации, като цяло адаптация. Тази черта крие страхотно поле за развитие. Човек с изключително висока адаптивност е пичът от Ultimate Survival. Но и някой, който може да се лигави с приятели, а да се държи добре пред родителите на момичето, също е адаптивен (много по-малко, разбира се).

Сила - Това е демонстирането на възможност да я закриляш и е в много повече психическа сила, отколкото физическа, просто защото последното има много по-малко възможности за проява и е хубаво да не се стига до повечето от тях. Тоест, това качество означава по-малко мрънкане, да вземаш решения (нищо, че принадлежи и на адаптивността, тя също демонстрира сила), да изпълняваш ръководната функция и то умело, като цяло да се справяш и да я караш да се чувства сигурна. Парите в днешно време са символ на сила, защото са необходими за преживяване и показват, че можеш да се адаптираш към съвременния модел на живот и да се справяш в него. Така че жените като цяло не гонят безчувствено пачката и да си продават вагината за нея, просто ги привличат мъже, на които могат да разчитат. Еманципацията, общественото мнение, възпитанието, мисленето и други неща могат да потиснат или засилят това привличане към парите, затова има толкова нюанси и е толкова коментирана тема.

Социална стойност - По-горе я описах като термин, това е величина, която определя мястото ти в обществото и по която може да бъдеш съпоставян с останалите. Позицията ти в йерархията. Всеки човек подсъзнателно оценява всички хора, с които контактува. Тоест, всеки си има по една скала на социалните стойности, на която разполага познатите си. Това е мерител на превъзходство, в чието число влизат толкова много работи, като зрялост, професия, познати, лично самочувствие, комплекси, външен вид и какво ли още не. Но важното е, че социалната стойност е субективна.

Емоционална връзка - така наречената химия. Тука се споменават сходните интереси, rapport-ът, въобще създаването на по-специални взаимоотношения с момичето, отколкото то има с другите момчета.

Цели - Това не се ограничава само до това, какво си направил, но и какво можеш. Да имаш ясни амбиции, план да ги постигнеш и да вървиш по плана си. Тоест да създаваш впечатление, че фактът, че не си постигнал нещо, което искаш, е единствено, защото имаш нужда от още време и рано или късно това ще се случи. Високите амбиции завишават точките на качеството "Цели".

Автентичност - Доколко това, което показваш и това, което е отвътре е едно и също. Това е изцяло вътрешна игра, едно от най-привлекателните качества (и ако липсва, ще ти бият шута веднага) и, честно казано, осмислящо цялата история по-горе. Да не вършиш всичко механично, а да го имаш като убеждения и да ти идва отвътре.

Самооценка - самочувствие, което е поведение от типа "висок статут/ социална стойност" (cocky&funny или да не търсиш внимание например). Да имаш собствено мнение и да го отстояваш, независимо дали се харесва (но и да си готов да приемеш чуждото, ако хората са убедителни). Да не се притесняваш да ангажираш нечие пространство или време. Да се чувстваш ценен, да не се отчайваш. Добрата самооценка завишава социалния статус, това е връзката им.


Мисля, че това е достатъчно за InnerGame, това за мен е по-важната част. Споменах повечето неща, така че няма смисъл да ги обяснявам наново в OuterGame-ът, a на него имам намерение да се спра само за момент.



Outer game

Това е прилагането на концепциите от Inner Game-ът и същинското флиртуване. Според Mystery, флиртът минава през три фази, всяка от които също има по три:

Attraction (привличане)
1.Запознанство (най-първите секунди, просто инициираният контакт)
2.Създаване на привличане с мацката, интересът жена-мъж.
3.Демонстриране на обратното привличане - мъж-жена.
Comfort (комфорт 8-D )
1.Изграждане на rapport
2.Емоционална и физическа връзка
3.Интимност
Seduction (съблазняване)
1.Любовна игра
2.LMR (справяне с съпротивлението в последната минута)
3.Секс

Много от грешките идват от прекалено малко време прекарано в някоя от фазите. Слабо привличане, добър комфорт = най-добри приятели. Силно привличане, слаб комфорт = недостатъчно доверие за секс. Самите начини за преминаване през 3те фази са безкрайно много, всеки има свои методи - от чист подход с inner game, до изцяло изграден метод със заучени фрази. David DeAngello дори твърди, че само с Cocky&funny може едно момче да съблазни момичето. Не ми е възможно да ги изчерпя, затова ще нахвърлям някакви кратки общи приказки за това-онова, колкото да има някаква информация.


Cocky&funny се получава само тогава, когато inner game-ът ти работи на честота за C&F. Това беше хуморът, който създава сексуално напрежение и е основен похват:

-Ало, здрасти, счупи ми се компютърът, можеш ли да дойдеш?
-Можеше просто да ме викнеш, не беше нужно да си чупиш компютъра.
(тая реплика не помня чия е, май е на masterdj, един от старите български Дон Жуановци, който безследно изчезна от интернет пространството, но имаше изцяло inner game подход и имаше доста чисти виждания)

На повечето места обясняват, че C&F зависи от правилното поднасяне, което е толкова разтегливо понятие и предимно означава, че трябва да имаш добра вътрешна игра, както и добра външна - тоест всичко.

Рутините, които бяха заучени разигравания, са истории, които ползваш да започнеш контакт, да създадеш привличане или дори комфорт. Те са специално пригодени за тази цел и в повечето случаи се цитират дословно (доколкото е възможно).

Bait-hook-real-release е метод за създаване на привличане, който работи на принципа на negative space-ът. Захващаш някаква история или разговор, в който другия се въвлича много и в момента на кулминацията зарязваш всичко. Другия има нужда да пусне кранчето на ентусиазма и почва да търси още и още контакт, за да не остава всичко потиснато, а търсенето на контакт поставя търсеният в ролята на Наградата. Тоест, правиш стъпка назад в момент на интерес и другия стъпва в създадения вакум.

Управляване на интереса с IOI (индикатори на интерес) и IOD (индикатори на незаинтересованост) е друго важно нещо в привличането. Идеята е като на добре известната поговорка "който не работи, не трябва да яде". Ако заслужи индикатор на интерес - IOI, ако заслужи индикатор на незаинтересованост - IOD. Този подход се много важен, защото адекватното оценяване придава значимост на постъпките ти. Да кажеш 100 пъти "обичам те", ако момичето си чеша косата няма да значи толкова, колкото "справи се чудесно" след 5-те и изпита през сесията.

Кино-ескалацията или как да стигнем от здрависването до целувката, че и нещо повече. Тук замисълът е такъв, че трябва небрежно да създадеш комфорт, за да стигнеш до сериозната физическа част. За да можеш да й държиш ръката и тя да е окей с това, трябва да свикне да й държиш ръката. Затова, ако разговаряйки в кулминационните моменти я хващаш за лакътя, това е социално приемливо и няма да й направи впечатление, но същевременно свиква на докосването. Може да й погледнеш лака на дланта, докато хванеш ръката й със свойта. В по-късен етап, когато има привличане и повече комфорт, вече може да хванеш ръката й просто така, за да се подържите. Идеята може да се пренесе във секса до известна степен, може донякъде да се обясни със закотвянето (anchoring). Но липсата на кино-ескалация (кине/кино е представка за физическо движение и контакт) може да е обясни също доста спънки и отговаря на въпроса "Защо нямаше атмосфера между нас и как да пристъпя към целувката?".

И май ме мързи да пиша повече към момента. Просто трябваше да се възползвам от ситуацията, че Пантерката пита и да систематизирам всичко тук у форумо.



ПС: Понеже ще чувате коментари "тва не важи винаги". Това са нещо като правила на социалната динамика, но налагат строга интерпретация, за да важат. Например LAS VEGAS качествата са прекалено взискателни, ще кажете, че повечето момичета ще се съгласят и на много по-малко. Идеята е, че ако сложим на всяко качество оценка по 10-балната, всяко момиче ще има собствен минимален праг на всеки критерии, който се определя от самооценката й, настроението й, т.н. Просто това са бутоните, които задействат привличането, а не това дали е къдрав или с какъв акцент казва извинявай или квото друго ви хрумне. По това казваме, че всеки човек има различен вкус. И има много неща, които свалките не засягат, които също правят впечатление и се набутват в графа Емоционална връзка (общи интереси например).

jghgh
03-28-2012, 19:32
Объркал си концепцията. Мил трябва да си чак, след като ти е доказала, че си струва да си прекарващ безценното си отредено време на тоя свят с нея. Трябва да си го заслужи. Например - да не ти отказва срещи, щото имала работа и била много заета, да си вдига телефона като звъниш и да ти се обажда и тя, да се държи уважително спрямо теб и евентуално, след като ти покрие критериите и стане нещо по-така.. тогава прави мили жестове, а не ги използвай за да й се харесаш, защото просто няма да стане. В нейното подсъзнание (и съзнание) ще изникне чувството, че ти правиш така с всички момичета, за да им се харесаш, и по тоя начин автоматично ти пада цената.

Не казвам да не правиш по нещо мило, докато сте в процес на зарибяване. Няма лошо, но го прави рядко, защото само тогава ще бъде оценено. Като излизаш с момиче осъзнавай истината, че си на среща с някого, който по никакъв начин не е нещо повече от теб, и точно затова няма какво да му доказваш и да се опитваш да му се харесаш.

НЯМА КАК ДА БЪДЕ КАЗАНО ПО-ДОБРЕ!
Наистина няма. Винаги съм се чудила каква е формулата... как да я опиша с думи. Винаги интуитивно съм смятала и аз така : ) Но не съм можела да облека правилно мислите си в думи.
Блестящо мнение и според мен най-доброто в темата. (не съм чела още и психологическите проучавания на Чачо.. някой път, като/ако ми дойде музата. засега реакцията ми е тл;др)

Chacho
03-28-2012, 19:35
НЯМА КАК ДА БЪДЕ КАЗАНО ПО-ДОБРЕ!
Наистина няма. Винаги съм се чудила каква е формулата... как да я опиша с думи. Винаги интуитивно съм смятала и аз така : ) Но не съм можела да облека правилно мислите си в думи.
Блестящо мнение и според мен най-доброто в темата. (не съм чела още и психологическите проучавания на Чачо.. някой път, като/ако ми дойде музата. засега реакцията ми е тл;др)

За едно и също нещо става на въпрос, описано е вътре. Всъщност, дори аз не виждам как бих се прочел, но беше крайно време да го изпиша всичкото тва. Та да мога на спокойна душа да си коментирам пак половинчато.

valdesbg
03-28-2012, 21:46
Чочко, поне да беше цитирал източника..... И все си мисля че пикъпа е нещо, до което човек сам да достигне и сам да открие. Наготово не бива да се представя. Поради естеството на заниманието.

/коментара ми не е свързан с темата/

Chacho
03-28-2012, 21:51
Тоя постинг е продукт на 3 часа и половина пот след ровене из дебрите на паметта ми. Превел съм почти дословно LAS VEGAS и четирите характеристики, останалото е няква каша от мойта глава. Затова е без източник. Иначе съм съгласен за pickup-а, но тука се дават съвети на порции и понякога се получава още по-зле според мен. В следващия пост възнамерявах точно това да подчертая, как да го приемеш като личен път, ако смяташ да се занимаваш с това и да се очисти сухото четене без вникване между редовете. Дали ще успея е друга тема..

anonymous708973
03-29-2012, 08:00
Тук може би е редно да кажа, че размерът има значение, дори чисто визуално и разбира се - голям и дебел е критерия, като средностатистически обикновено вървят идеалните размери между 18-20см в дължина и около 14-15см в обиколка (става на въпрос за идеални, почти всеки мъж не би се вписал в тях, но реших да го спомена, та да няма чуденки).


Извинявай, за обиколката на кое говорим? о.О


За да заемеш ти мястото на Наградата, а не тя, трябва по убеждения да се възприемаш по този начин, а не да го симулираш. Тук помага самодостатъчността - да си щастлив и доволен от живота и без момиче, а когато дойде подходящата, да я направиш част от своето динамично ежедневие, вместо ти да ставаш част от нейното.
Това не ми харесва. Никога не ми е допадала тая игра на надмощие. Много ясно, че момичето е Наградата. Винаги е било така и винаги ще бъде. Двамата стават части от ежедневията си. Взаимно е. И момичето не е просто придобивка.

Chacho
03-29-2012, 10:21
Извинявай, за обиколката на кое говорим? о.О


Това не ми харесва. Никога не ми е допадала тая игра на надмощие. Много ясно, че момичето е Наградата. Винаги е било така и винаги ще бъде. Двамата стават части от ежедневията си. Взаимно е. И момичето не е просто придобивка.

За обиколка на оная работа. Тва е беше усреднено между няколко статистики на компании за презервативи + някъв сайт. 14-15 см обиколка е 4,5-5см диаметър горе-долу.

И не става на въпрос за игра на надмощие. Когато момиченцата искат да привлекат вниманието на баткото по коридора, баткото е наградата, щото него впечатляват, него свалят, разбираш ли? Това служи за създаване на интерес и поддържане на тръпка, известната недостъпност. Тоест, момчето пак прави първата крачка, пак е инициатор, но започва да изисква от момичето също да показва интерес към него. Ако седна на маса с 5 момичета, ще изчакам някоя да ми каже нещо умно, преди да й обърна внимание => възприемам, че трябва аз да бъда впечатляван. С достатъчно DHV момичето само ще иска, а ако успее да те впечатли - даваш индикатор на интерес, за да я "възнаградиш".

И момичето със сигурност не е просто придобивка. Но с удоволствие ще се включи в живота ти, ако е 10 пъти по-динамичен от нейния. Тоест, тук стремежа е да си подобриш стила на живот и да спреш да се ограничаваш. Когато я срещнеш, ще й предложиш тръпката, която ти е ежедневие. Ако си рок звезда, няма да се тръшка много много, ако й предложиш да дойде с теб на турнето.

Blab
03-29-2012, 10:34
http://smileys.on-my-web.com/repository/Laughing/lol-060.gif

Bomber
03-29-2012, 12:11
Накратко да обобщим,когато нещо те подразни във нейното държание
или това,което е казала не си го премълчавай кажи и го че не ти харесва изкажи си
мнението по-въпроса какво като е момиче.Ако се виждате правете го веднъж
в седмицата не всеки ден,защото така ще си омръзнете отстоявай позициите си
Не тичай след нея като кученце.
Те останалите ти казаха бъзикай я от време на време ;)

anonymous708973
03-29-2012, 16:51
За обиколка на оная работа. Тва е беше усреднено между няколко статистики на компании за презервативи + някъв сайт. 14-15 см обиколка е 4,5-5см диаметър горе-долу.

И не става на въпрос за игра на надмощие. Когато момиченцата искат да привлекат вниманието на баткото по коридора, баткото е наградата, щото него впечатляват, него свалят, разбираш ли? Това служи за създаване на интерес и поддържане на тръпка, известната недостъпност. Тоест, момчето пак прави първата крачка, пак е инициатор, но започва да изисква от момичето също да показва интерес към него. Ако седна на маса с 5 момичета, ще изчакам някоя да ми каже нещо умно, преди да й обърна внимание => възприемам, че трябва аз да бъда впечатляван. С достатъчно DHV момичето само ще иска, а ако успее да те впечатли - даваш индикатор на интерес, за да я "възнаградиш".

И момичето със сигурност не е просто придобивка. Но с удоволствие ще се включи в живота ти, ако е 10 пъти по-динамичен от нейния. Тоест, тук стремежа е да си подобриш стила на живот и да спреш да се ограничаваш. Когато я срещнеш, ще й предложиш тръпката, която ти е ежедневие. Ако си рок звезда, няма да се тръшка много много, ако й предложиш да дойде с теб на турнето.

Ок, явно аз наистина съм пълна трагедия в меренето на око :D

Пак не ми харесва. Един вид... дай да прибавим момичето към живота си, с нея, без нея - все тая, нали ни е толкова динамично и дрън-дрън. Ти влизаш в нейното ежедневие също толкова колкото и тя в твоето. Това с рок звездата никак не ми се вижда подходящ пример.

Chacho
03-29-2012, 18:16
Не го разбирай да игнорираш живота на мацка и да налагаш своя. Все още не се познавате, въпросът е да не седиш на едно място без да се развиваш, да избегнеш застоялостта, докато нямаш момиче; да си имаш своите неща и да не си мислиш, че гаджето ще промени нещата, да разчиташ на нея да се случва нещо с живота ти. По-натам ще се изгради заедността, както виждаш не говоря за дългата връзка, а за създаването на въобще някаква, ако щеш разбирай първите 5 дена след запознанството, макар че цялата работа не работи на принципа "време".

И да, с нея и без нея трябва да ти е все тая, докато още не се е появила. Трябва да си имаш амбиции, хобита, контакти, а не да мислиш само за връзка. Това е първоинстинктна логика, но не за всеки.

Утре ще си допълня поста, че сега ме помръзва.

umri
03-29-2012, 18:17
Chacho, common sense е по-голямата част от написаното. Има някои неща, с които не съм съгласен, ама като цяло е добре за лишените от тестостерон в тоя форум.

Chacho
03-29-2012, 18:19
Тва не е и точно моята позиция, макар и да се препокрива в голяма част. Тук съм се опитал само да систематизирам някаква информация, която съм чел през годините.