PDA

View Full Version : "ЗА" или "ПРОТИВ" тютюнопушенето на обществени места???



hlapeto0
03-28-2012, 06:09
ако сте за "ЗА" или "ПРОТИВ",моля обяснете защо!
Благодаря ви предварително

MojoJojo88
03-28-2012, 09:49
Принципно като пушач съм за-обичам като седна да пия кафе, или някъде на кръчма, да си пуша спокойно. НО, има места, където не съм съгласна да се пуши, дори това да ограничава мен самата.
Само, че нещо не можем да си направим законите както трябва. Значи, всички места, със свободен достъп на деца-абсолютно забранено пушенето. Много ресторанти (кръчми, пицарии) са си направили отделни зали с отделна вентилация-за пушачи и непушачи-реално така не са на загуба. Но, при налагане на закон за абсолютна забрана-повярвайте ми, тогава много търговци ще са на загуба.
На мен не ми пречи да излизам пред заведението, в което съм, за да пуша. Правила съм преди, мога да го правя и за напред. Но, все пак се съмнявам, че нещата ще останат така, според мен ще има изменения и забраната ще е частична.

hlapeto0
03-28-2012, 10:15
това е една дискриминация!! трябва да има зали за пушачи и за не пушачи, както вече сте споменали,но да отидеш в някое заведение да пиеш кафе и да излизаш навън да пушиш това вече е ебахти простотията.
Аз съм против!!!Tрябва да се намери някакво "средно" положение за да няма никаква дискриминация

Ukhtar
03-28-2012, 15:24
в Западнала европа не го намират за простотия...

Подкрепям забраната. Разделението със залите леко фейлна - залите за непушачи обикновено са скатани, от време на време се намира някой лумпен да пуши там, някой път няма места. А мразя дрехите ми да се осмърдяват на цигари (защото масата си купува в кутия). Приемам примерно кафетата по моловете, където има адекватно изградена вентилация.

А в крайна сметка пушейки ти вредиш на здравето на непушача, а не обратното.

Пушач съм.

hlapeto0
03-28-2012, 17:28
Извинявам се , но само да обесня:
когато гласувате "ЗА" това означава "ЗА тютююнопушенето на обществени места" ,а
когато гласувате "ПРОТИВ" това означава "ПРОТИВ тютюнопушенето на обществени места"

nIkEnCeTy_bE
03-28-2012, 19:28
Вече всяко второ заведение е пълен лисичарник. То не се стои направо. Аз не съм пушач и по принцип не ми пречи дима и т.н., но не мисля, че трябва да ги забранят. Мен единственото не ми е приятно, че се омирисвам супер много, а и в даден момент не можеш направо да видиш човека срещу теб. За тровенето няма да говорим, всеки както си реши. Това за децата - еми съжалявам, ама трябва ли всеки да се съобразява?! В повечето места, където се пуши обикновено, като кръчми, механи, дискотеки, кафета и т.н деца не ходят, така че. Родителите трябва да си преценяват къде да си водят децата, а и самите е ако са пушачи, дават най-лошият пример. В повечето кафенета направиха вече зали пушачи-непушачи, така че не виждам какви закони и т.н.

Biskfitka
03-31-2012, 07:12
Естествено ,че съм За..
Това със залите е добре :)
Иначе нито пушачите могат да се съобразяват с непушачите,нито пък обратното :)

DjBaloon
03-31-2012, 11:38
Против.

Слагам здравето на хората на по-важно място от думите за дискриминацията.
Въпрос на приоритети.
За едни здравето е по-важно.. за други дискриминацията.
Ама логиката се ме води че здравето е на 1-во място.
;)

Pliok0019
03-31-2012, 17:19
Твърдо против.

Verminaard
04-02-2012, 20:09
Сега,'обществено място' е доста разтегливо понятие.
Теоретично където се събират дечурлига и непълнолетни индивиди съм против да се пуши,обаче ако вечерта като седна в някоя кръчма на бира и мач и дойде някое мазно еврейче и ми каже че не се пуши ще стане голям проблем.
Съответно не може да има 'за' и 'против' общественото пушене,поради защото има редица странични фактори зависещи от ситуацията.
Но като цяло,деПУТатите като натягат да се 'европеизираме' и да натиснем с ботуша гадните пушачи - да прокарат закон забраняващ пушенето в кръчми,ресторанти и прочее обществени места до 21:30 часа,когато сополанковците >би< трябвало да започнат да се разотиват за вечерен час.А ако някой надуе гайдата че преча на непушачите окей - като представят солидни доказателства че второстепенното пушене действително причинява рак ще се съобразя.Докъто няма твърди доказателства - след официалният вечерен час за непълнолетните мога да пуша колкото и където си искам и не трябва и с господ да се съобразявам.
Или още по-лесно,да се специализират заведения за непушачи.Като мрънкат и хленчат,че не им се стои в окадена дупка,майната им,да си ходят в барчетата с чистия планински въздух.

alleyy
04-09-2012, 17:29
Категорично ПРОТИВ !

Няма нужда да давам някакви големи обяснения освен, че цигарите вредят страшно много на живота.Мисля че това е достатъчно.
Въобще се чуда .. Хем произвеждат цигари, хем пишат на кутиите им "пушенето убива" , е като убива защо ги произвеждат изобщо ???????????