PDA

View Full Version : Актьорство ?!



complicated_
03-28-2012, 13:57
Здравейте .. аз съм 11 клас и за след 12-ти съм си избрала две специалности,едната от които е "Актьорство за драматичен театър " .. обще взето искам да уча актьорско майсторство,но въпроса към вас ми е къде? - в НАТФИЗ или НБУ ? моля за съвети и мение .. къде е по-вероятно да се влезе и т.н , ако някой учи или е учил там да сподели .. ( и се извинявам ако темата се повтаря ;д ) :)

Ukhtar
03-28-2012, 15:26
НАТФИЗ, естествено. Но за влизането доколкото помня се искаше и обща култура...

Taam
03-28-2012, 19:49
Според мен лично е по- "трудно" да влезеш в НАТФИЗ, защото напливът е по-голям. Още повече - ти май си женско, което значи двойна конкуренция. Но като цяло е въпрос на шанс.
За НБУ си признавам, че нищо не съм чувала ни добро, ни лошо, но не изключвам теоритично да имат предимства пред НАТФИЗ.
От академията отзиви всякакви. Според мен е важно и ти какво намираш за качествено в театъра: как искаш ти да играеш, какво те мотивира да го правиш, какво искаш да развиеш в себе си, какво искаш да работиш след като завършиш (не, че имаш голям избор де)..
Аз лично намирам и двете институции за безкрайно демотивиращи, но моето мнение е такова за всички ВУЗ- ове в България. Трябва да имаш сериозно желание да вършиш това, което си си избрал и да си много критичен към всичко, на което те учат. Иначе те "претопяват" още след първия семестър.