PDA

View Full Version : Спестяване на пари .



LoveChocolate
03-28-2012, 16:10
Как спестявате пари?От какво се лишавате за да пъхнете нещичко в касичката си :D(така казано) и от кога спестявате :)
Чудя се как да спестя пари за нови дрехи защото явно детските и стипендията(която скоро се надявам да получа) няма да ми стигнат ;d

LoupGarrou
03-28-2012, 16:48
Oф, какви сте ми смешни ... Спечели стипендия, поработи малко, само с говорене не става.

Детските не и' стигали, стипендията не стигала ... Ти колко дрехи искаш да си купиш наведнъж, маркови ли дрехи искаш ?

LoveChocolate
03-28-2012, 17:19
Дишай бе момиче , не се пали толкова бързо не виждам никаква причина да се държиш така с мен :)
А и съм на 15 не мога да работя никъде. И ако може да не отговаряш вместо мен :) маркови дрехи не искам ;] просто не всичко е толкова евтино :)

UNITED2
03-28-2012, 17:55
Аз преди много спестявах.. как?Ами просто ходих на даскало с половината от парите,които ми се полагат.. другата половина си я оставях в едно шкафче и целта ми беше за 30 дни да събера 100 лева,и усях!Сега нещо нямам стимул,дори не ми стигат.. излизам много и така!Лошото е,че при мен дохода за месеца идва на един път и аз си разполагам с парите,което не е особено лесно.. каквото ти се прииска го купуваш,или е трдуно да се въздържиш :D
Повече воля,зависи колко силно е желанието ти да си купиш дадената дреха :) Аз си мечтах за iPhone,еми гладувах 7-8 месеца,не си позволявах други екстри ии ето,че вече го имам та даже ми е омръзнал :)
Всичко зависи от нас самите!

tomboy
03-28-2012, 19:42
Аз си правя нещо като график...
От понеделник до петък спестявам средно по 15лв. В началото на седмицата за тези 5 учебни дни ми дават 25лв , отделям 15-те ,а от другите си вземам по 2 на ден.С карта съм и тези пари си ги харча за ядене в голямото. Съботата и неделята са дните , в които си харча всичко , защото попринцип тогава най-много излизам и ми трябват.Отначало е малко трудно ад свикнеш , но просто се иска малко време . После ще си много доволна от резултата . Другото , което ти предлагам е не да търсиш по масовите магазини за дрехи , защото там рядко ги слагат на под 10 лв да речем. Иди в Зиг-заг примерно , да 2 употреба са , но за същоте пари ,за които ще си купиш една дреха в магазина , ще си купиш 3 да речем. Другото , което ти предлагам е да молиш вашите да задържаш рестото след като си била до магазина .Обикновено са стотинки , но и от това добре се печели , повярвай ми !..;)..Късмет !..:)

xoxi
03-28-2012, 19:59
Аз събирам от джобни и от това, което ми се дава по празници.
Не се лишавам от нищо, но не и харча нищо в повече. Имам си сейфче в стаята, в което пускам всичко. От както се помня си събирам пари и при мен го няма изкушението да бръкна и да похарча нещо спестено. Някои дни пускам левове, други дни пускам жълти стотинки. Както е казал народа "Капка по капка вир става." Родителите ми не обичат жълти стотинки, за това ми ги пробутват на мен. Когато ходя до магазина, често задържам рестото за себе си и т.н.
Имам около 40-50лв. на стотинки от 1 и 2, които съм събрала през последните 4-5 месеца.

O_O
03-28-2012, 22:13
Заделяй от джобните за даскало -дадат ти 3 лева вземи си една вафла или плод за 50 стотинки и ето вече имаш 2,50. Трябва да имаш някакви приоритети: аз например винаги съм си купувала дрехи, книги и т.н. като съм правила компромис с храната. Не да не ядеш,а просто да подбираш :) !

kitty02
03-31-2012, 13:06
На мен като ми дават 2лв. на ден, не ги харча всичките, а си взимам половината или 1-3-та от тях. Другите пари са ми вкъщи.

JustForFun
04-01-2012, 16:21
Амииии.. моя начин може да ви се стори тъп, но на мен наистина ми помага. :D Имам си една малка кутиика .. Стои ми винаги на бюрото и всеки ден получавам по 2-3 лева за училище, но мама ми приготвя и сандвич. Така че в повечето случаи не ми трябват, освен ако не си купя сок или нещо друго .. Също така баща ми често ми дава разни дребни от сорта на 50 стотинки или 1 лв.. И така винаги като погледна към кутииката се сещам, че трябва да добавя пари.. И така събирам всеки ден.. И за 2 седмици събирам около 20-25 лева. :)

DarkVampireAngel
04-01-2012, 21:06
Ами зависи колко пари ти дават и колко излизаш.Ако излизаш повече,а си с по-малко пари не е лесно да се въздържаш до минимум и т.н. Примерно ти дават 5 лева и вземеш всичките,но си казваш,че минимум трява да се пребереш с 2,а ако изхарчиш лев-два спестяваш повече и така 10-15 лева на седмица не ти мърдат.Идва и Великден,някой лев от мама и тате,бабите и така.

GreenFairy
04-06-2012, 07:07
Гледам да пуша по малко и да не си купувам вафли, кроасани, дъвки и подобни неща...

MorningSky
04-08-2012, 17:44
Събирам от тази учебна година. Просто на няколко дни слагам в касата колкото са ми останали по чанти,джобове и тн.Мисля лятото да си взема таблет или нещо такова,разбира се с помощ от нашите. :)

nymphadora
04-09-2012, 08:34
Аз не мога да събирам много много..Но успявам да си събирам за дрехи,или козметика от джобните,или от парите,които ми дават по празниците-не искам на родителите си допълнително.Често си пазарувам от Манията,така че не харча много за дрехи,но пък имам друга слабост-аксесоари.. :D.Също така получавам стипендия и детски,които нашите ми оставят пак за такива разходи.Последните 2-3 месеца не си ги теглих от картата обаче,защото имах рожден ден и си ги събирах-да почерпя приятели и да си купя нещичко за подаръче.Така че и това е начин-не ги тегли всеки месец примерно.

nymphadora
04-09-2012, 08:35
А също и аз обирам жълтите стотинки в къщата и имам събрани 5 лв. :D

breathless
04-09-2012, 09:28
Козирог съм - много пестелив човек.Рядко харча за луксове или излишни неща като например вода за училище, след като мога да си взема от вкъщи.На месец ми дават по 100лв и обикновено ми остават по 20/30, само заради цигарите.Събирам си и от парите по празниците, стипендията, баба ми и дядо ми ми дават обикновено като се видим и така.