PDA

View Full Version : Любов-не можеш да я разбереш докато не я изпиташ!



monttitty
03-28-2012, 18:12
Преди да почнете да го четете само ще кажа, че не искам нищо конкретно да ви питам или, че трябва да го четете, но просто искам да си излея душата, дори и във форума...

Защо е толкова трудно? Защо всеки път когато не го чуя коремът ми става на топка, а когато не го видя се появява буца в гърлото ми? Защо всеки път, когато ме целуне нежно краката ми се подкосяват? Дали винаги ще бъде така?
Мислех си, че е така само в началото, но началото е почти година и половина и се чувствам уникално влюбена и щастлива, но понякога си мисля, че съм обсебваща и, че не споделя същите чувства или може би не ги изразява. А той ли? Той е едно съвсем обикновено момче(той е на 20, аз на 17), което повлия много силно на живота ми, толкова много се промених покрай тази връзка.. Минахме през много трудности, на косъм сме били от раздяла не веднъж... Поддържахме връзка от разстояние близо 5 месеца...началото на тези 5 месеца бяха уникално трудни за мен, след време свикнах с липсата му, а той се върна, и после беше трудно дори да бъдем заедно. Той ми е първият във всичко, и никога не съм си представяла живота с такъв човек- толко скромен, добродушен, тих, спокоен, директен, точен, малко непокист, и въпреки това имам чувството, че ще го обичам вечно! Всеки ден е в мислите ми, а той дори понякога не ми звъни, не ми споделя много, не ми говори празни приказки, не ми обещава невъзможното, дори рядко изразява пръв чувствата си.
Това ли е любовта, най-неподходящия да се превърне в перфектния за теб? Може ли толкова силни чувства да са просто една невинна детска любов? А дали е само до време(няма нищо вечно)? Нормално ли да изпитвам ужас само от мисълта, ако се разделим някой ден?

xoxi
03-28-2012, 19:32
Това горе-долу сякаш аз съм го писала.
Хубаво е чувството да се чувстваш влюбен всеки ден и да се влюбваш отново и отново в един и същ човек.
Няма да е зле обаче да гледаш по-реално на нещата. За година и 2-3 месеца би трябвала да си достатъчно запозната с характера му, за да можеш сама да прецениш дали не може да изразява чувствата си като теб или просто не изпитва същото.
Малко част от хората намират човека, с който ще остареят, още на младини. Ние с приятеля ми сме на същите години, заедно сме от година и седем месеца, но и двамата знаем, че шансът да сме заедно и в далечното бъдеще е малък. Не, че не го искаме, но човек никога не може да е подготвен за това, което го очаква.
Моят съвет е да се обичате, да изживявате всеки момент като единствен и последен и да не правите големи планове за бъдещето.

Chacho
03-28-2012, 19:57
Това горе-долу сякаш аз съм го писала.
Хубаво е чувството да се чувстваш влюбен всеки ден и да се влюбваш отново и отново в един и същ човек.
Няма да е зле обаче да гледаш по-реално на нещата. За година и 2-3 месеца би трябвала да си достатъчно запозната с характера му, за да можеш сама да прецениш дали не може да изразява чувствата си като теб или просто не изпитва същото.
Малко част от хората намират човека, с който ще остареят, още на младини. Ние с приятеля ми сме на същите години, заедно сме от година и седем месеца, но и двамата знаем, че шансът да сме заедно и в далечното бъдеще е малък. Не, че не го искаме, но човек никога не може да е подготвен за това, което го очаква.
Моят съвет е да се обичате, да изживявате всеки момент като единствен и последен и да не правите големи планове за бъдещето.

Що си мислех, че си на 19-20 години...

djipsito
03-28-2012, 20:46
Мъжете не обичат като жените. И ако някой не ви обича както на вас ви се иска, не значи, че не ви обича.

assd
03-28-2012, 21:44
написано е хубаво.

don't say anything.
03-29-2012, 07:19
Хубаво е, да, и съм сигурна, че се отнася за повечето влюбени момичета.

anonymous708973
03-29-2012, 07:42
Това ли е любовта, най-неподходящия да се превърне в перфектния за теб? Може ли толкова силни чувства да са просто една невинна детска любов? А дали е само до време(няма нищо вечно)? Нормално ли да изпитвам ужас само от мисълта, ако се разделим някой ден?

Не. Най-неподходящият винаги ще е неподходящ.
Детска любов - едва ли. Силната, устойчива, реална връзка се базира далеч не само на сляпа детска любов, а и на много други неща, включително и плътски страсти, които едно дете не може да разбере и оцени.

Може и да е до време, да. Даже е по-вероятно. Напълно нормално е хем да го знаеш това, хем да изпадаш ужас при мисълта, че не знаеш какво ще се случи след 5-6 месеца, камо ли след 5-6 години.

xoxi
03-29-2012, 13:11
Що си мислех, че си на 19-20 години...

Не знам, заблудил си се нещо.
Много хора ми дават по 2-3+ години в повече. Приемам го като комплимент вече.

Chacho
03-29-2012, 13:13
Не знам, заблудил си се нещо.
Много хора ми дават по 2-3+ години в повече. Приемам го като комплимент вече.

Съдя по коментарите ти, та да, комплимент си е.

SMALLVILLE
03-29-2012, 15:48
Не. Най-неподходящият винаги ще е неподходящ.
Детска любов - едва ли. Силната, устойчива, реална връзка се базира далеч не само на сляпа детска любов, а и на много други неща, включително и плътски страсти, които едно дете не може да разбере и оцени.

Може и да е до време, да. Даже е по-вероятно. Напълно нормално е хем да го знаеш това, хем да изпадаш ужас при мисълта, че не знаеш какво ще се случи след 5-6 месеца, камо ли след 5-6 години.

+1 Подкрепям