PDA

View Full Version : БГ Мама спами Гугъл



michel1
03-28-2012, 22:02
Не ви ли е писнало при търсене на нещо в Гугъл винаги най-отгоре да излизат резултати от едни и същи сайтове и форуми като Бг Мама?!? Бас държа, че от БГ Мама си помпат посещенията, за да имат по-висок ранг в Гугъл.

^това е от един блог, но съм напълно съгласен.

А какво да направя за сайта Mrazia.com, където са пуснали името и снимката на сестра ми?

TheBeliever
03-29-2012, 07:30
Нарича се SEO. Няма нищо общо със спам.

TheBeliever
03-29-2012, 17:32
Първо потърси в Гугъл за Search Engine Optimization. Няма начин да наспамиш Гугъл, но с правилните инструменти и хубава оптимизация (за която се плащат добри пари) всеки сайт би могъл да излиза на начални позиции в търсачките.

MojoJojo88
03-29-2012, 18:33
Е, не знаех, че като търсиш нещо в гугъл и някой ти опира пистолет в челото и ти казва да цъкнеш първия резултат, който виждаш.
За какво ти е да го избутваш надолу? Просто не отваряй него.

ge6aaaa3
03-29-2012, 18:40
А как да направя така, че да избутам сайта надолу? А мога ли да направя така, че да го закрият? Не става въпрос за БГ Мама, а за един друг гаден сайт. На хакер ли трябва да платя?

Надали чак ще го закрият, ама можеш да го блокираш.Навиваш 20-тина човека да флуудват сайта от различни мрежи.Така се гъбаркахме със сайта на училището не съм сигурен, че при голям сайт ще се получи.Идеята на занятието е следната-Всеки от тези 20 човека праща по 20-тина хиляди заявки в секунда, като по този начин сървъра не успява да отговори на всички и един вид забива.Това е най-елементарния начин да създадеш ядове на поддръжката на сайта.Така някакви пишман хакери като мен бяха блокирали и замунда за кратко. :D

Sh@d0w
03-29-2012, 18:45
Не можеш да избуташ сайта надолу. Гугъл си имат page rank система, и според нея сайтовете излизат напред или назад. Ако искаш твоя да се показва напред, прочети малко за SEO, оптимизация на сайтове и прочие за да си дигнеш пейдж ранка.

Само да те предупредя че не е никак лесно и зависи от доста фактори.