PDA

View Full Version : Кръвен тест



Damn_it
03-29-2012, 09:02
Здравейте, не съм сигурен дали темата ми е за този раздел, но все пак ще попитам. Понеже имам подути лимфни възли и ми насрочиха кръвни изследвания, та въпроса ми е следния - този тест дали хваща употребата на трева (Thc). Не съм "сериозен" пушач, опитвал съм 2-3 пъти и последният път беше преди около 2 месеца. Активен спортист съм (тренирам футбол 3 пъти седмично), ако това има значение за изчистването, също така не пуша цигари. И всъщност ще гледат ли нещо свързано с тревата в този тест??

TheBeliever
03-29-2012, 10:09
Когато се правят кръвни изследвания се изследват определени показатели. Няма да гледат за наличие на ТНС, ако не търсят конкретно за него.

Damn_it
03-29-2012, 10:15
Когато се правят кръвни изследвания се изследват определени показатели. Няма да гледат за наличие на ТНС, ако не търсят конкретно за него.

Ами няма да търсят. Смисъл теста ще е конкретно за тия лимфни възли, за имунната ми система, не знам и аз... Никога не са ме подозирали за употреба на трева, а и аз самия съм опитвал 3 пъти в големи интервали (първият път беше преди година, втория септември месец и последно преди 2 месеца някъде и винаги съм си дръпвал по 1-2 пъти, не да пуша сам цяла цигара)

kiberrboy
03-29-2012, 10:19
За какво ще ти правят кръвни изледвания. Какви са оплакванията ти?

Damn_it
03-29-2012, 10:24
Ами имам 2-3 топчета от дясната страна на врата, тоест подути лимфни възли и според личният ми лекар се дължи или на факта, че не ям зеленчуци и ми е отслабнала имунната система, или при бръснене под мишницата да съм се порязъл малко и да има малка локална инфекция...

shmatarok
03-29-2012, 11:36
Преди 1 седмица и аз ходих да ми правят кръвни изследвания, гледаха показателите на еритроцитите, хемаглобина и съдържанието му и концентрацията в кръвта, хематокрити, левкоцити, тромбоцити.
Би трябвало да не гледат за трева. ;) Успех.

Damn_it
03-29-2012, 11:40
Преди 1 седмица и аз ходих да ми правят кръвни изследвания, гледаха показателите на еритроцитите, хемаглобина и съдържанието му и концентрацията в кръвта, хематокрити, левкоцити, тромбоцити.
Би трябвало да не гледат за трева. ;) Успех.

ами дано не гледат, защото на наще няма да им хареса много,че съм пушил, дори и толкова малко... :D

Damn_it
03-29-2012, 15:22
Току що разбрах, че ще ми правят диференциално броене, което означавало, че ще ми броят белите и червени кръвни клетки, та дали има шанс да се види тва пусто тхц и да кажат на наще, 'щото все пак това няма нищо общо с това, че имам някаква инфекция?

shmatarok
03-29-2012, 16:16
Е, то белите и червените кръвни клетки са ти левкоцитите и еритроцитите...
Не ми се вярва да излезе и тревата, още по-малко пък да ти я търсят ;)

Damn_it
03-29-2012, 16:30
Е, то белите и червените кръвни клетки са ти левкоцитите и еритроцитите...
Не ми се вярва да излезе и тревата, още по-малко пък да ти я търсят ;)
да, левкоцитите и еритроцитите са и дано да не излезе :)

kiberrboy
03-30-2012, 07:00
После кажи как е минало изследването. :)

Damn_it
03-30-2012, 07:37
Ами преди малко ми взеха кръв, венозно, както винаги колабирах и към 1 ще излязат резултатите, но ме притесни това, че ще ми правят и пълна квъна картина... За 2 месеца дали съм се изчистил ?

kiberrboy
03-30-2012, 08:21
Според мен няма да открият нищо. Аиде после сподели каква е била причината да са поддути възлите :)

kiberrboy
03-30-2012, 12:15
Какво стана :)

Damn_it
03-30-2012, 12:34
оох всичко мина добре :Д имаше в резултатите "хтц" (не знам дали е същото), но беше 0,48 , а минималната стойтос я пишеше 0.32, а пък иначе имам някаква лека инфекция и ще трява да си седя в нас 1 седмица :] иначе благодаря много за помоща на всички :]