PDA

View Full Version : Корем



Horrificus
03-29-2012, 13:02
Такаа.. понеже спрях тягата и клека преди 1 седмица (понеже съм гроб 2 дни след тях и не мога да се мърдам), с какво мога да заместя тренировката за корема. Ясно, че тягата и клекът са най-добрите упражнения за корем, но сега като не ги прая предполагам, че коремът ми ще се отпусне. Понеже не съм правил никакви други упражнения за корем преди, какво упражнение/я бихте ми предложили? Не искам да го оставя без тренировки, все пак е на 3то място по големина от мускулните групи (след краката и гърба). Сещам се само за коремни преси, които мога да правя у нас. Предлагайте!

Horrificus
03-29-2012, 13:13
Сега почнах да правя коремни преси у нас. Използвам пълна амплитуда и като направих 2 серии по 10-12 се напомпих яко. Като почна да правя повече от 30 ще си сложа тежест зад врата. Ако имате някакви идеи какво мога да правя в къщи за корем освен пресите, кажете.

dimitar_ak
03-29-2012, 13:15
Може да опиташ нещо мързеливо. Застани в положение за лицеви упори но вместо на длани ръцете са опряни на лакти. Краката са изпънати. Опитай се да останеш така максимално дълго време.

Horrificus
03-29-2012, 13:22
Може да опиташ нещо мързеливо. Застани в положение за лицеви упори но вместо на длани ръцете са опряни на лакти. Краката са изпънати. Опитай се да останеш така максимално дълго време.
1мин и 2 секунди издържах. Много напрежение по цялото тяло особенно в корема

Glamour92
03-29-2012, 22:05
Planks,а?
Пробвай и с вакуумки-още по-лесни са,пък ефект си имат.