PDA

View Full Version : Струва ли си ?



DriftWorx
03-29-2012, 15:34
Здравейте на всички!
Имам 1 въпрос, който ме обърква адски много и за който мисля всеки ден : Заслужава ли си да кажа на въпросното момиче, което харесвам от 2 години (приблизително) , какво изпитвам към нея, като се има на предвид, че сме били в 1 клас и незнам точно за приятел ли ме има или за нещо повече..? Просто не мога да го усетя, прави ми намеци, но не знам да ли са за това дали ме харесва... Държи се мило с всички, излизаме (не бих казал често) заедно с една компанийка, бъзикаме се, нямам проблем с това. Не ме е страх от това дали ще ме отреже, а от това че може да си развалим "приятелството?", и за това че всички ще ме бъзикат след това ( хайде това ще го преодолея, как да е ..). Дори не ме бърка, че друго момче , по-голямо от мен флиртува с нея.С други думи: ставам все по-голяма п*тка със всеки изминал ден, ревнувам от това , че момчето което "влиртува с нея" и праща целувки във FB, и когато съм с нея се правя, че ми няма нищо, но отвътре изгарям... Вече започвам да се държа странно . Бихте ли ми дали мнения/съвети/отговори по въпроса и въобще извън него. Може би се филмирам прекалено много (, макар , че не гледам много филми :Д). Благодаря, че се постарахте да ме разберете ;д, но ще ви благодаря повече, ако ми дадете някакви съвети... :)

bbbbPleasure
03-29-2012, 16:10
Риск губи,риск печели. Според мен е по-добре да и споделиш, че изпитваш чувства към нея, отколкото да си седиш и да се чудиш дали, ако и беше казал,нещо щеше да се промени. Поне аз така мисля. Кажи и,че имаш да и казваш някои неща и искаш да излезете само двамата. И така.

DriftWorx
03-29-2012, 16:19
Мерси за съвета!
Ми забравих да кажа, че също така ще се чувствам съсипан (чувствителен и тънкоубиден съм ;Д) ако ме отреже. Но в крайна сметка си права! Нищо не губя, само 1 приятелство (сигурно и компанията, но едва ли) , градено с години... :(

Veka33
03-31-2012, 01:53
И все пак ако не опиташ после ще се чудиш какво е щяло да стане...

djipsito
03-31-2012, 18:01
Недей с думи, а с действия.

heartlesandfreaky
03-31-2012, 18:29
Да ти кажа, в същата ситуация съм (г/д) .. но започвам да осъзнавам, че ако наистина приятелствата бяха чак толкова големи и истински, щяхме да можем да споделим с обектите на нашите чувства всичко, дори това, че ги харесваме/обичаме и пр. Замисли се дали наистина приятелството ви е толкова истинско и сам ще си отговориш...

a1a2b3v
03-31-2012, 19:07
Еми търси си поводи за прегръдки, скъсявай дистанцията и следи реакциите и. Ако не се дърпа нещата може и да се получат.Просто действай.

SmilezZz
04-01-2012, 16:19
Действай , пич!
В крайна сметка сам забелязваш , че нещата отиват към друга посока и от тук нататък, малко трудно би ти било да криеш/подтискаш чувствата си , да се правиш , че ти е все тая. Сам осъзнаваш, че настъпва промяна, поради която имаш чувството , че "подлудяваш" като я виждаш с друг..

Риск печели - риск губи.

Действай. В края на краищата е по - добре да се опиташ и да видиш какво ще стане. Ако ти отвърне със същото - супер, ако ли не - продължи смело напред.

DriftWorx
04-01-2012, 19:12
Ще видим , ще действам , все пак един живот се живее! Като не , продължавам нататък ,както казахте, има и други! :] Благодаря ви!

melany12
04-01-2012, 19:39
атакаааа:))) действай момко:Д по-добро решение от това няма да видиш.надъхай се и излезте заедно,кажи и всичко,което тъиш в себе си поне да знаеш ,че си и го казал и ако е писано ще стане работата.

someonlikeyou
04-02-2012, 13:00
винаги си струва,а щом става дума за такова нещо не се замисляй а действай направо ;п

DesireToFire
04-02-2012, 14:10
Ако и кажеш, че я харесваш, единствения възможен щастлив обрат е да е била тайно влюбена в теб, което не ми се вярва. Пишете си, излизайте и виж дали ще се получи нещо.

Hilary_
04-03-2012, 08:22
Признай й. Приятелството ви отдавна не е приятелство. :)

Bloody-girl
04-03-2012, 09:03
Хм, честно да ти кажа, според мен вече приятелството ви е изгубено. Защо ли? Защото ти изпитваш чувства към нея и не я възприемаш просто като приятелка.
За това - действай. Поговори с нея,сподели чувствата си. Не мисля, че ще изгубиш нещо. По - добре е така, отколкото след време да се питаш ''Какво ли щеше да е,ако й бях споделил, а тя ми беше отвърнала,че също има чувства към мен?''

ivcheto0o
04-03-2012, 10:08
То приятелството ви отдавна е "развалено",по-добре не се измъчвай,а й признай. :)