PDA

View Full Version : Скъсани мускулни влакна ?



Fantomche
03-29-2012, 17:50
Здравейте имам следния проблем.От 2 седмици почнах активен спорт освен ходенето на плуване всеки ден почнах да бягам в Насионалната спортна академия. Освен бягането включих и няколко упражнения към програмата си, като коремни преси, лицеви опори и едно друго което немога да опиша точно.Както и да е става дума за това ,че както всички знаем когато почнем усилени тренировки винаги имаме мускулна треска.Обаче при мен нещата не са така имах си треската примерно на предмишниците от опорите но всичко мина, но целият ми корем от ребрата до ниско долу ме боли изключително то седмица че и повече.Дора само като седя ме боли, като го бутна ме боли, като дишам ме боли....а за ребрата да не говоря там е просто ...Майка ми е мед. сестра и ми каза,че най вероятно съм скъсала мускулни влакна (другия вариант е да съм ги преразтегнала) и каза, че 2 -3 месеца ще съм така. Въпроса ми е ако на някой му се е случвало първо дали е възможно наистина да съм накъсала по такава голяма дължина влакна,второ ако да как трябва да го лекувам,да не го напрягам предполагам и да не тренирам. Знам , че е добре консултация с лекар ако не отмине още известно време. Просто още едно мнение на препатил човек никога не е излишно. Благодаря на всички, които са изчели докрай написаното от мен.

ImmortalSportFreak
03-29-2012, 18:06
Питай майка ти,ако знае как се лекува това и дали не е по-добре да си почиваш.Не знам,дали няма да влошиш положението,ако продължаваш с коремните. По-добре посетете доктор. :) Good luck!

Horrificus
03-29-2012, 18:12
Ако имаш скъсан мускул няма да можеш да си отвориш очите от болка. В момента на скъсването също така се пренасяш в света на болката...
Просто ще имаш мускулна треска още няколко дни, в най-лошия случай може да си разтегнала нещо и да те боли 1 седмица 2 макс

cyclops
03-29-2012, 18:58
Мускул не вярвам да си скъсала, защото както споменаха преди мен това е неописуема болка. Аз съм късала мускул и едва гледах.Възможно е да си се претовавила, да си разтегнала мускулче или частично да си скъсала някои влакна на мускула, ама няма какво да гадая.Аз лично те съветвам да спреш за няколко дни тренировките, за да ти отпочине тялото и после лека полека да почнеш да разтягаш. Но наистина внимявай като разтягаш. В никакъв случай не прави резки движения или прекалено засукани. И така лека полека ще се върнеш във форма. И все пак те съветвам като се оправиш винаги да отделяш по петнайсетина минути за разтягане. Аз самата много се занимавам със спорт и за мен това е важно и задължително. Въпреки, че тренирам много и от дълго време никога не забравям да се разтягам преди и след тренировка.

Тарикатче
03-29-2012, 18:58
кви ги пишеш изобщо.. 100% мускулна треска.. ти сигурно си тренирала като за последно.. с мисълта, че резултатите ше дойдат по бързо... и най вероятно не ядеш достатъчно за да се възстановяваш по бързо от тия тренировки и съответно да не е чак толкова зверска тая треска.. разкъсани мускулни влакна и скъсан мускул междо другото нямат почти нищо общо.... със всяка интензивна тренировка се разкъсват мускулни влакна.. а както каза колегата по горе ако скъсаш мускyл определено щеше да разбереш ;) болката просто - нечовешка..

Fantomche
03-29-2012, 20:23
Грешката е моя относно името имам предвид не късане на мускул , а разкъсани мускулни влакна. Не тренирам като за последно, и се разтягам 30 мин минимум преди всяка тренировка. Ходила съм цял живот на танци,вече от година и на плуване,реших да почна и да тичам и да правя коремни преси и лицеви опори. Знам как да се храня и как да се предразполагам преди тренировка. Знам какво е да имам ужасна мускулна треска. Живея с нея тя е чат от ежедневието на спортистите. Това е по различно и за това писах тук да попитам при такъв случай, АКО е това как да постъпя.И аз съм разтягал мускули и съм имала крампи заради,които не можех да си стъпвам на кракът си където бяха разкъсаните влакна и разтяжението. Не е нужно да ме изкарвате мега тъпата, дето не знае какво пише и се хвърля в шок и ужас при най малката болка.

Fantomche
03-29-2012, 20:28
Знам,че ако е разкъсани мускулни влакна лечението е противоположното на покой.Защото мускулните влакна зарастват като възли и се скъсяват при съответното движение боли и не може да се извършва в целия си диапазон. Знам го защото два пъти ме се е забивал пирон в крака и единия път беше точно на свода.В момента в, който го прентоваря или обувката е по равна (+че съм човек със висок свод) и кракът ми се натоварва повече изпитвам зверска болка от това че мускула не може да се разпъне защото е скъсил дължината си и имам топче.

Тарикатче
03-30-2012, 09:14
И при тва положение очакваш некои в тоя сайт да ти каже кво ти има и какво да правиш......

Успех . .

Fantomche
03-30-2012, 13:25
Надявах се просто ако някой е имал опит да го сподели. Нищо повече, не искам медицински епикризи и издаване на рецепти.