PDA

View Full Version : Защо българите са толкова лоши хора?



D1esel
03-30-2012, 12:42
Бедността ли е причината според вас? Аз не мисля, че е бедността, а по-скоро простотията.

torVPN
03-30-2012, 13:59
Може да ползваш мачката за изследването.

D1esel
03-30-2012, 14:00
Какво имаш предвид?

torVPN
03-30-2012, 14:07
Нямам предвид имотното му състояние.

step_up_right
03-30-2012, 15:09
масово смятат че е модерно... тъпо разсъждение

FuCKkK13
03-31-2012, 17:19
щото Бай Ганьо ще ни преследва цЕл живот ! 'д

Wax
03-31-2012, 17:21
Българите не са лоши хора.
Турците и циганите са.
Има и отрепки от български произход де, но тях кой ги счита за хора...

magneticfields
03-31-2012, 18:52
Кой казва е българите са лоши хора! Не може да даваш това определение за цяла нация- от всички има добри има и лоши. Колкото до простотията съгласна съм, че една от главните черти на българина, но тя нне ни ли се налага с това окоето се пуска по телевизията, във всички дискотеки...но защо това да ни прави лоши.

D1esel
03-31-2012, 19:38
^ Абе отвори някой форум, който и да е било, и сам ще видиш...

ledenakrasota
03-31-2012, 23:10
Ниското ниво на образованост. :) Навсякъде има добри и лоши хора, но у нас не може всеки да се похвали с богата обща култура и почти винаги те гледат на криво. :lol:
Хем са нагли, хем си мислят, че светът е техен. омг :shock: Не мога да го определя точно. Всичко е в ценностната ни система. :) Като цяло наблюдавам двете крайности и там някъде е абсурда, защото почти няма някаква умереност, а се забелязват контрастите. :D

D1esel
03-31-2012, 23:15
Ниското ниво на образованост. :) Навсякъде има добри и лоши хора, но у нас не може всеки да се похвали с богата обща култура и почти винаги те гледат на криво. :lol:
Хем са нагли, хем си мислят, че светът е техен. омг :shock: Не мога да го определя точно. Всичко е в ценностната ни система. :) Като цяло наблюдавам двете крайности и там някъде е абсурда, защото почти няма някаква умереност, а се забелязват контрастите. :D
ПРава си.,..

venitto
04-19-2013, 11:47
щото Бай Ганьо ще ни преследва цЕл живот ! 'д

здравей ЧУК бай ти ганйо не е виновен виновни са хората бедни но оперени така не е лошо но нямаш ли покритие ти остава само да гласуваш за кебаПче не ги съди гладни са аз също
но никога няма да се преклоня и никога няма да платя на тази държава нищо направете го и вие стига са ви взимали парите
разкажете на там тази приказка
стига са си плащали бедните нека си ги похарчат за тях тези пари няма никой да им ги върне НИКОГА ЩАСТИЕ ВИ ЖЕЛАЯ добри хора

haritov
04-19-2013, 12:14
чужденците са перфектни

EinGutesKind
04-19-2013, 12:50
Румънците са по-кофти, както и държавата им.

ShtrudeL
04-19-2013, 12:51
Много сте зле.
Не знам къде ги виждате тея лоши хора и все някой ви е крив майка му стара. Аз защо нямам проблеми с другите хора>?

ShtrudeL
04-19-2013, 12:52
Румънците са по-кофти, както и държавата им.

Щото си живял 2-5-10 години в Румъния и имаш отношения с румънци ли? Или щото така си чул от Тоя и Оня?

EinGutesKind
04-19-2013, 16:04
Щото си живял 2-5-10 години в Румъния и имаш отношения с румънци ли? Или щото така си чул от Тоя и Оня?

Живях 5 дена с тях и видях с очите си за кво става въпрос.

sofityoy
04-19-2013, 16:09
Живота ги е направил такива каквито са,но според мен българина не е лош човек :) .

DoubleDMG
04-19-2013, 16:13
1 човек може да не е образован но ако е по-добър от вас , трябва ли да го съдим? Жалко разсъждавате.. Хората без образование не са по-долу от други!

LovEsIckk
04-19-2013, 16:51
Румънците са по-кофти, както и държавата им.

На едно ниво сме.. Цигания,простотия,беднотия .

EinGutesKind
04-19-2013, 17:08
На едно ниво сме.. Цигания,простотия,беднотия .

Малко по-добре сме.
http://www.btv.bg/az-reporterut/id/12/usernews/360778984-Boklutsi_v_Rumaniya.html
Такова нещо тук още не съм видял, а там ни съпровождаше през целия път до Букурещ.

LovEsIckk
04-19-2013, 17:12
Зависи в коя част на БГ пътуваш. И тук има много такива гледки.

magneticfields
04-19-2013, 20:22
Виждаш това, което ти се иска да виждаш.Просто си си го набил в главата и толкоз. Но свят голям, хора всякакви.Ти си избираш срадата. Не може да слагаш всички хора под общ знаменател. Аз съм българка и какво, лоша ли съм? Българка съм и съм горда с това! Просто промени начина, по който гледаш на света!

nqmaznacheniee
04-19-2013, 21:44
ся дайте да се сравняваме с румънци, турци (живеещи в България) и цигани, че да се утешаваме с това, че има и по-зле от нас :lol: Истина е, че в момента в който някой изплува повече от другите се започва с лошите коментари и завистта, което не ни прави чаааак толкова лоши, но пък ни прави доста противни. Ама нали е по-лесно по цял ден да бездействаш и да обсъждаш кой какво и как постигнал или направил нещо отколкото да погледнеш себе си.

NaOH
04-19-2013, 22:20
ахахах божеее, чужденците дори не ни знаят къде сме на картата на Европа и ни смятат за цигани, а вие говорите как не сме били зле. Питал съм учители, които би трябвало да са по-начетени, нямат идея. Питал съм случайни хора, пак нямат идея. България за тях е "просто една държава, май в Източна Европа". Руснак ме пита "кирилица или латиница използвате за азбука". Финландци ме питат "Ти защо си толкова бял, българите не сте ли по-черни?". При споменаването на заплатите ми се смеят "аз толкова изкарвам за ден". Пак си помислете дали някой ни знае и дали някой реално го боли фара за държавицата ни.

EinGutesKind
04-19-2013, 22:38
^ Те хубаво изкарват на ден заплатите ни, ама ако тук хлябът е примерно 1 лев, там ще е 10 ...

NaOH
04-19-2013, 22:48
Не, цените са горе-долу двойни на нашите.
Един хляб във Финландия беше 1 евро.
Един хляб в Англия е от 0.5 до 1.5 паунда според това какво качество искаш. Обикновен типов хляб 800 грама струва 1 паунд, ама мирише на хляб, а не на мухъл, както е при българските хлябове.

RedArmy
04-20-2013, 09:05
То и в България допреди 10-тина-15 години хляба миришеше на хляб, а сега мирише на дунапрен.
В момента ако си затвориш очите няма да различиш краставица от домат примерно - и двете имат еднакво пластмасов вкус.

Mary_Jane_69
04-20-2013, 09:47
За хляб се обърна...хаха, ами психиката е, не друго. Нашите мисли създават действията ни, а действията личността на човека. Много сложно, много........................................

machoka
04-20-2013, 10:17
ахахах божеее, чужденците дори не ни знаят къде сме на картата на Европа и ни смятат за цигани, а вие говорите как не сме били зле. Питал съм учители, които би трябвало да са по-начетени, нямат идея. Питал съм случайни хора, пак нямат идея. България за тях е "просто една държава, май в Източна Европа". Руснак ме пита "кирилица или латиница използвате за азбука". Финландци ме питат "Ти защо си толкова бял, българите не сте ли по-черни?". При споменаването на заплатите ми се смеят "аз толкова изкарвам за ден". Пак си помислете дали някой ни знае и дали някой реално го боли фара за държавицата ни.

еми фак оф бе, като не ни знаят. те са единствените губещи. На нас природата ни е дала достатъчно. В колко други европейски държави лятото ще се печеш на готини плажове и на перфектните температури (нито много влажно, нито студено, нито горещина), а зимата ще спускаш със ските по склоновете? Колко други европейски държави ще се похвалят с несметните исторически богатства, които седят под тая земя, по която крачим? Цялата история на региона я имаме под нас. Не ни знаят - кур за тях. Кво ни сравняваш точно па с финландците - една от най-отрепаните за живот страни (без да броим стандарта). Някой някъде беше направил класация за 'нивото на щастието', и мисля че ние живеем по-щастливо от тях, от тия депресирани ескимосчета. Има и по-малки / малобройни евродържави от нас. Т'ва, че някви си скандинавци, особено пък и даскалите им, не си познават континента, на който живеят говори лошо за тях, а не за нас.

Парите не са единственият фактор. Исторически така сме се развили, за т'ва сме на това дередже, за т'ва ни е и такъв манталитета. Сигурен съм, че повечето млади българи живеят по-'щастливо' от скандинавските си връстници.

NaOH
04-20-2013, 11:53
еми фак оф бе, като не ни знаят. те са единствените губещи. На нас природата ни е дала достатъчно. В колко други европейски държави лятото ще се печеш на готини плажове и на перфектните температури (нито много влажно, нито студено, нито горещина), а зимата ще спускаш със ските по склоновете? Колко други европейски държави ще се похвалят с несметните исторически богатства, които седят под тая земя, по която крачим? Цялата история на региона я имаме под нас. Не ни знаят - кур за тях. Кво ни сравняваш точно па с финландците - една от най-отрепаните за живот страни (без да броим стандарта). Някой някъде беше направил класация за 'нивото на щастието', и мисля че ние живеем по-щастливо от тях, от тия депресирани ескимосчета. Има и по-малки / малобройни евродържави от нас. Т'ва, че някви си скандинавци, особено пък и даскалите им, не си познават континента, на който живеят говори лошо за тях, а не за нас.

Парите не са единственият фактор. Исторически така сме се развили, за т'ва сме на това дередже, за т'ва ни е и такъв манталитета. Сигурен съм, че повечето млади българи живеят по-'щастливо' от скандинавските си връстници.

И кво, мислиш си, че само в България има континентален климат и само България има богата история?
Дай да ти обясня защо не съм съгласен.

В Испания и Италия, например, можеш да имаш същите температури като в България, което означава, че ще намериш еднакво добри, че дори и по-добри зимни и летни курорти. Континенталният климат не е само за България.
Не смятам, че температури от 40 градуса през лятото (че и отгоре) и от -5 до -20 през зимата са особено перфектни.
А дори и да нямаш тези "перфектни" температури, можеш да отидеш на екскурзия в чужбина. И без това цените за българи и чужденци по българските курорти са абсолютно еднакви.

Историята на много от държавите е еднакво богата на нашата. Вземи пример с Англия/Великобритания, Германия, Испания, Холандия... Ама все пак не забравяй, че за да се гордееш и да изтъкваш миналото ти, това означава, че нямаш с какво да се гордееш и изтъкващ в настоящето - нещо, което много от българите правят.

Финландците живеят спокоен живот, те не живеят на хаоса. Не бих нарекъл това 'отрепан' живот. По-подредена държава с по-точен народ няма да намериш никъде по света. Аз бях намерил класацията за щастието, и България пада в долните граници, около нивото на африканските държави.
Източник 1: http://www.worldlifeexpectancy.com/happiness-score/by-country
Източник 2: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/01/World_happiness.png
Източник 3: http://www.jdsurvey.net/jds/jdsurveyMaps.jsp?Idioma=I&SeccionTexto=0404&NOID=103
Източник 4: http://www.nationmaster.com/graph/lif_hap_net-lifestyle-happiness-net

Държавицата ни е толкова голяма, че един средно голям град в западна Европа има повече население от нея. Малка държава сме, няма как да се очаква някой да ни знае, освен ако не е имал приятели или по-близки хора оттам.

Не можеш да кажеш, че парите не играят никаква роля. По-малките държави от нас, било то по население или по територия, живеят по-добре. Дори в Естония заплатите са по-високи. Имаш ли пари, можеш да си позволиш глезотии. Можеш да ядеш по-добре, по-здравословно, по-вкусно. Можеш да си правиш екскурзии до други държави и градове. Можеш да разнообразиш еднообразния живот. Дори и да игнорираш парите, стандарта на живот е много по-различен, по-добър и по-спокоен. Ако не си живял в чужбина, няма да разбереш за какво ти говоря.


ПП: Лично мнение, не си задължен да го споделяш.

ledenakrasota
04-20-2013, 13:29
Негативното отношение на чужденците към нас идва главно от престъпната дейност. Българските джебчии са с много добра слава, но румънските са по-голям процент в ЕС. България е кръстопът на два континента.Каналът на всичко от Запада към Изтока, и обратното, минава от тук, без значение по легален начин или не.
Покрай тъпотиите на Великобритания в повечето преси ни изкараха какви ли не. :?

psychopath
04-20-2013, 15:03
колко сте филмирани...

LovEsIckk
04-20-2013, 16:12
Има ли смисъл да спорите?
Огледайте се къде живеете, всичко ще ви стане ясно.

NaOH
04-20-2013, 16:35
Има ли смисъл да спорите?
Огледайте се къде живеете, всичко ще ви стане ясно.

http://i.imgur.com/MsF8pzo.jpg
м? :D

machoka
04-20-2013, 17:04
Основа,


докато продължаваме всеки от нас да плюе по родината/страната/държават/етц изтъркани синоними на мястото, на което живеем, няма да се оправим. Основна част от мизерията, в която тънем, е благодарение на комунистическия режим в който сме живели. Всички сме в тоя кюп, включително и разликата до ден днешен в двете Германии.

Що се отнася до история - да, всеки си има история (чакай само, че на Финландия не се сещам каква беше), но каква е площта, на която се простира Испания и Англия, и каква е тази на България? Мисля, че концентрацията у нас е доста по-високо ниво. Освен това сме дали кирилица, дали сме още какво ли не, не само на Европа, но и на света. За нашите малки предели и възможности, сме дали в пъти повече, поне в историческо отношение от една Италия например. А това, че нямаш с какво друго да се гордееш, щом го правиш с историята е пълна глупост.


А дори и да нямаш тези "перфектни" температури, можеш да отидеш на екскурзия в чужбина. И без това цените за българи и чужденци по българските курорти са абсолютно еднакви.
Еднакви са и така трябва да е. Нали уж това е целта на обединена Европа - навсякъде да имаш достъп, свободно преминаване, еднакви цени - няма разделение на такъв и онакъв. И да, цените може да са еднакви, но не са сравними с никой европейски курорт. Допускам, че са най-ниски. А и от това да са по-ниски печелим ние самите, защото чужденците идват да си харчат парите у нас.

А това, че финландците били подредени.. еми те и германците са такива. Всичко им е по график, правят любов по график, излизат с приятели по график, лягат си по график. Къщите им са еднакви. В Англия дори има закон да не си боядисваш къщата в цвят, различен от този на целия квартал. За мен - не мерси такъв подреден, пенсионерски живот.

RedArmy
04-20-2013, 17:22
http://i.imgur.com/MsF8pzo.jpg
м? :D
Честно казано това ми изглежда като някакво гето :lol:

Auriss
04-20-2013, 17:24
^ :D абсолютно ;д

LovEsIckk
04-20-2013, 17:33
Много на гъсто бе..
Моята гледка е много по-добра, честно. Виждам почти целия град и няма мизерия около дома. Виждам и планината, ко ми е..Даже и блока ти виждам.Хахаха :)

RedArmy
04-20-2013, 17:47
А казват, че панелките били еднотипни и скучни. Това тук ми изглежда много по-еднообразно.
Сега се загледах повече в снимката - на заден план също не се вижда нещо, което може да те впечатли.

machoka
04-20-2013, 17:54
Не знам ама такива простори между блоковете и в Люлин няма вече, дето да ти се веят гащите сякаш са национална атракция.

yakuza_
04-20-2013, 17:58
И на мен ми прилича на гето :D
И ми е мн забавно като сравняват България с Русия, Германия, Испания и какво ли още не :D
Не е ли по - логично да сравняваме държавата си с някоя, сходна на нашата, по икономика, ресурси ?

NaOH
04-20-2013, 18:09
Много на гъсто бе..
Моята гледка е много по-добра, честно. Виждам почти целия град и няма мизерия около дома. Виждам и планината, ко ми е..Даже и блока ти виждам.Хахаха :)

Гъсто е, така ги строят в градчетата. Навсякъде са малки двуетажни къщи с по общо 6-7 стаи, ама лично моята къща е доста удобничка. Задължени са да ги строят в един и същ стил, ама цветовете могат да са каквито решат. По-високи сгради от 2-3 етажа няма, дори и в центъра. По-приятна гледка е, отколкото стари панелки, напомнящи за комунизма.
И принципно никой не си простира дрехите/чаршафите навън, а използват сушилня, просто моите комшии са мизерници.

Мачок, ще ти отговоря по-късно.

Mary_Jane_69
04-20-2013, 18:22
И къде се намира това?

RagioL
04-20-2013, 20:32
http://i.imgur.com/MsF8pzo.jpg
м? :D

Та къде точно казваш е това?

NaOH
04-20-2013, 20:57
Плимут, Англия.

RagioL
04-20-2013, 21:13
Само англичани, скандинавци и ескимоси могат да бъдат толкова еднообразни!:D

Oy7ofCon7roL
04-20-2013, 21:19
Ако ще си мерим пишките с другите държави от европа, нека не забравяме, че през ренесанса, когато другите държави са се развивали ние сме били откъснати от европа, поробени, осмаците са строили джамии и са изнасилвали жените ни.
След освобождение, докато още не не сме се почувствали свободни имаме няколко войни и малко след тва идва септември 1944 г. и пак сме откъснати от европа. Тук следва да си зададем въпроса, защо изобщо трябва да се сравняваме с европейските държави ?
Защо манталитета ни няма нищо общо с този на европейците, много просто, защото твърде дълго сме били изолирани..

yakuza_
04-20-2013, 21:21
Интересно ако САЩ е най - големия "трудов лагер" в света, Китай на нашата планета ли е ?

Oy7ofCon7roL
04-20-2013, 21:26
Ако ще си мерим пишките с другите държави от европа, нека не забравяме, че през ренесанса, когато другите държави са се развивали ние сме били откъснати от европа, поробени, осмаците са строили джамии и са изнасилвали жените ни.
След освобождение, докато още не не сме се почувствали свободни имаме няколко войни и малко след тва идва септември 1944 г. и пак сме откъснати от европа. Тук следва да си зададем въпроса, защо изобщо трябва да се сравняваме с европейските държави ?
Защо манталитета ни няма нищо общо с този на европейците, много просто, защото твърде дълго сме били изолирани..

самоцитирам се понеже мнението ме остана последно на предишната страница и едва ли някой ще го прочете :D

psychopath
04-20-2013, 23:20
Основа, защо се държиш като анти-българин тип "от село на чужбината" ?

RagioL
04-20-2013, 23:24
Основа, защо се държиш като анти-българин тип "от село на чужбината" ?

Изживява се най-вероятно като нещо по-добро.

RagioL
04-20-2013, 23:27
И все пак да допълня че няма кой друг да опише подобаващо един англичанин, от един шотландец.

RedArmy
04-20-2013, 23:37
Основа, защо се държиш като анти-българин тип "от село на чужбината" ?
това е синдрома на "малкия човек", задължително силно комплексиран и задължително винаги отричащ се от родината си, след като "види свят"

psychopath
04-21-2013, 01:21
Аз се отричам от повечето си сънародници, но от родината си - никога!

Supermassive____
04-21-2013, 02:31
Защото градовете се напълниха с необразовани, прости и нищо незнаещи селяци.

darkPaladin
04-21-2013, 06:48
хора уникални сте :D

machoka
04-21-2013, 08:36
Ако ще си мерим пишките с другите държави от европа, нека не забравяме, че през ренесанса, когато другите държави са се развивали ние сме били откъснати от европа, поробени, осмаците са строили джамии и са изнасилвали жените ни.
След освобождение, докато още не не сме се почувствали свободни имаме няколко войни и малко след тва идва септември 1944 г. и пак сме откъснати от европа. Тук следва да си зададем въпроса, защо изобщо трябва да се сравняваме с европейските държави ?
Защо манталитета ни няма нищо общо с този на европейците, много просто, защото твърде дълго сме били изолирани..

Между другото, съгласен съм. И аз се опитах да обясня нещо подобно. Съгласен съм, НО с изключение за това с манталитета. Манталитетът се гради от поколение на поколение. Днешните 90+ набори нямат нищо общо с комунизма, с турското робство, с войните. Техният манталитет е сборка от:

възпитанието, дадено им от родителите
социалната среда, в която растат
информационната клоака, която ни заобикаля посредством мас медиите.

Тука няма пряка връзка с миналото, можем да се сърдим единствено на себе си. И все пак - манталитетът ни не е най-лошият възможен. Нас животът ни учи да се оправяме сами. Това ни изостря 'сетивата', прави ни по-зрели от по-ранна възраст. Ако сложиш един швейцарец на 15 в наша среда, няма да вирее дълго.

А за останалото си прав - защо сме на 'това дередже' (каквото и да е то) - отговорът на този въпрос се корени в миналото. И мога да ви кажа едно - хвала на българския народ (и като цяло на славяните), че не сме го докарали до дереджето на кюрдите. Най-големият странстващ народ, без държава, без корени. Има и много по-тъжни съдби от нашата и това е само още един повод да се гордеем с това, което сме в момента. Каквото и да е то. Нещо - непознато за Основата, който поживя една година на запад и се отрече от всичко българско.

Oy7ofCon7roL
04-21-2013, 09:51
Мачок разбирам какво имаш предвид, вярно е, че поколенията са различни, но според мен тоя робски манталитет дето го имаме никога не се е променил.
Ботев го е писал това преди повече от век, от тогава са се сменили няколко поколения, а аз имам чувството , че е писано вчера, народопсихологията си е същата, аз това имах предвид

Христо Ботев - Елегия

Кажи ми, кажи, бедний народе,

кой те в таз рабска люлка люлее?

Тоз ли, що спасителят прободе

на кръстът нявга зверски в ребрата,

или тоз, що толкоз годин ти пее:

"Търпи, и ще си спасиш душата?!"



Той ли, ил някой негов наместник,

син на Лойола и брат на Юда,

предател верен и жив предвестник

на нови тегла за сиромаси,

нов кърджалия в нова полуда,

кой продал брата, убил баща си?!



Той ли? - кажи ми. Мълчи народа!

Глухо и страшно гърмят окови,

не чуй се от тях глас за свобода:

намръщен само с глава той сочи

на сган избрана - рояк скотове,

в сюртуци, в реси и слепци с очи.



Сочи народът, и пот от чело

кървав се лее над камък гробен;

кръстът е забит във живо тело,

ръжда разяда глозгани кости,

смок е засмукал живот народен,

смучат го наши и чужди гости!



А бедният роб търпи и ние

без срам, без укор, броиме време,

откак е в хомот нашата шия,

откак окови влачи народа,

броим и с вяра в туй скотско племе

чакаме и ний ред за свобода!

darkPaladin
04-21-2013, 16:13
хгахахах след освобождението сме имали няколко войни :D

klimatronik
04-21-2013, 16:56
Българинът не е по-прост или ,,лош'' в сравнение , с която и да е друга нация!
Но , когато няма държава , която да следи за спазването на законността - се случва анархията .
От 20 години в БГ цари свободията и падението на цялата нация.
Не сте ли забелязвали чужденците - англичани и всякакви други ,,западняци'' , когато са на почивка в България как се държат и как издивяват? Дали в техните държави могат да си позволяват такова ,,купонясване'' и такива пиянски истории?
Естествено , че простотията у нас ще нараства... не е заради манталитета , ами заради липсата на държавност.

Българите трябва да имаме самочувствие . Българската култура , традиции и ценности, и природа са големи !
Това,че европейците са глупаци и не са учили география, че да не знаят къде е България.. е срамно за тях, а не за нас. България е членка в ЕС , а това показва неграмотността им не само по география, но по история. Защото всеки историк би трябвало да знае не нещо, ами много неща за нас.

Средното образование на запад да не мислите,че струва нещо повече? Там таблицата за умножение я учат 3 години по-късно..

Oy7ofCon7roL
04-24-2013, 19:50
хгахахах след освобождението сме имали няколко войни :D

и кое е смешното ?

burpp
04-30-2013, 10:14
хааха

prosto_chovek
05-01-2013, 13:26
Нито българите, нито манталитета ни са лоши, лошо е чуждопоклонничеството, това, че са модерни азис и тем подобни и децата се кефят на това.

darkPaladin
05-01-2013, 23:18
и кое е смешното ?
ами до 1917 не сме спирали с войните ти няколко

добре се изцепи