PDA

View Full Version : Според вас някога това ще се случи ли в България?



D1esel
03-30-2012, 13:51
А именно:

1. когато има ограничение 50км, всички да карат с до 50км

2. Когато се сблъскаш с някого на улицата или някое дете се оплете в краката ви, да не чувате гръмовержено "гледай къде вървиш бе", а просто да ти се усмихнат и всеки по пътя си. ВЧЕРА едно сладурче, на около 10-11 години се блъсна в мен и така се уплаши да не му се развикам, погледна ме наистина много уплашено и каза: "много съжалявам, наистина, извинявай", все едно очакваше да му скоча на бой. Аз му казах: "няма страшно, не се плаши, спокойно", а детето направо се учуди направо, че не му ударих плесница или не му се развиках.

3. Когато поздравиш продавачката на сладолед с "добър ден", да получиш и ти любезен отговор, а не само "к'во за тебе"

4. Когато чукнеш задния стоп на някоя кола или пък твоят стоп го блъснат, да не стават побоища и кървища, а просто едно извинение, разбиране и стискане на ръцете с пожелание за лек път.

5. Всяка жаба да си знае гьола? Когато отидеш в университет, преподавателят да е професионалист, да си разбира от работата, а не крупен надут селянин и гледай само какво става... Ако си прост, да си си чистач и да си доволен, че си полезен на обществото, а не да си министър.. Ако си интелигентен, да си министър, а не чистач.

6. Момичетата да изглеждат нормално, с лек или никакъв грим, а не да отиват на училище с вечерни тежки рокли и окичени в злато и последен модел айфон, т.е. да имат своята индивидуалност, а не позиорщина. Да се обличат цветно, спретнато, интересно и ненатрапчиво.

7. Момчетата също да имат индивидуалност, т.е. баналните за българия къса коса, черна тениска и кецове. Да се отпуснат, да се обличат малко по-изтънчено и елегантно, а ежедневното облекло да е по-цветно.

8. Хората като цяло да стант добронамерени и любезни, да не злобеят, да не интригантстват. Да си знаят гьола, да уважават личното пространство и личния живот на другите. Да не смесват професионалния живот с личния.

9. Да не се “замеряме” със златни колиета и ланци, икони и маркови парфюми по разни рождени и имени дни и да се местим от софра на софра, докато всички не се изпокарат и разделят с пяна на устата...... А просто да се съберем и да се веселим, да пеем, да се смеем...

Според мен... никога напълно, но вярвам, че ще има подобрение. А именно вие, тук, тези, които пишете в пропадналата Кофа, ми вдъхвате малка надежда, че това е възможно. Бъдете възпитани, добри и готини, каквито сте! Отворете си сърцата за себе си и околните!

EinGutesKind
03-30-2012, 14:06
Повече от половината неща се случват ежедневно ...

D1esel
03-30-2012, 14:07
Повече от половината неща се случват ежедневно ...

Дай ми пример, кое се случва?

step_up_right
03-30-2012, 14:07
Всичко е възможно при наличие на желание и работа върху проблема... Злобата в момента е на преден план за много хора днес... На мен пък ми се случи миналия месец да се кача със кутрето си в градския транспорт и почти всички ме гледаха на кръв, а за бебето да не говорим... Смятай...

D1esel
03-30-2012, 14:08
Всичко е възможно при наличие на желание и работа върху проблема... Злобата в момента е на преден план за много хора днес... На мен пък ми се случи миналия месец да се кача със кутрето си в градския транспорт и почти всички ме гледаха на кръв, а за бебето да не говорим... Смятай...

Бебе ли имаш? А относно животните - навскяъде на запад, където съм ходил, съм виждал кучетата, които влизат в магазините дори със стопаните си. А тук дори и на улицата те гледат злобно и започват да се проверяват за бълхи вкъщи, ако ги подуши. Аз съм си кучкар, с две кучета. :D

EinGutesKind
03-30-2012, 14:13
1-Редовно се блъскам или настъпвам непознати, и след като им се извиня, казват с усмивка "няма нищо/няма проблем"
2-Всички продавачки ме поздравяват даже първи
3-Кървища стават по дискотеките след пиянски изцепки, а не след чукнат стоп
4-Има момчета и момичета, които изглеждат нормално ... специално в ПУ има две девойки, които се открояват, и всички ги знаят, другите са си нормални

.... може до утре да се изброява

D1esel
03-30-2012, 14:18
1-Редовно се блъскам или настъпвам непознати, и след като им се извиня, казват с усмивка "няма нищо/няма проблем"
2-Всички продавачки ме поздравяват даже първи
3-Кървища стават по дискотеките след пиянски изцепки, а не след чукнат стоп
4-Има момчета и момичета, които изглеждат нормално ... специално в ПУ има две девойки, които се открояват, и всички ги знаят, другите са си нормални

.... може до утре да се изброява

Дано да е така, Наси. Значи според теб живеем в една прекрасна държава?

CupcakeKitty
03-30-2012, 14:20
било е преди
не знам дали ще бъде
едва ли

EinGutesKind
03-30-2012, 14:20
До този момент не съм станал свидетел на нещо, което да ме накара да мисля, че не е така. Единствено се оплаквах когато трябва да чакам много време на някоя опашка, но се оказа, че навсякъде по света е така. Според мен са си виновни хората, а не държавата.

D1esel
03-30-2012, 14:21
До този момент не съм станал свидетел на нещо, което да ме накара да мисля, че не е така. Единствено се оплаквах когато трябва да чакам много време на някоя опашка, но се оказа, че навсякъде по света е така. Според мен са си виновни хората, а не държавата.

Наси после ще ти дам пример, който виждаш всеки ден, но не забелязваш, че всъщност той е пример за българската простащина. А може и да се сетиш какво имам предвид. ;)

CupcakeKitty
03-30-2012, 14:23
За троловете никой нищо не каза...
това също е мода
овце

EinGutesKind
03-30-2012, 14:24
Наси после ще ти дам пример, който виждаш всеки ден, но не забелязваш, че всъщност той е пример за българската простащина. А може и да се сетиш какво имам предвид. ;)

Ако говориш за гейовете - мен също ме дразнят "фифитата" с убийственото самочувствие ... не бих скочил да ги бия, но имам желание, защото ме дразнят :lol:

NaOH
03-30-2012, 14:33
Ако ти си го писал, браво, хареса ми :)

За жалост ще си остане само с харесването, това си е българска култура и няма как да се забрави/изкорени.

D1esel
03-30-2012, 15:03
Ако говориш за гейовете - мен също ме дразнят "фифитата" с убийственото самочувствие ... не бих скочил да ги бия, но имам желание, защото ме дразнят :lol:

Не, Наско. Имам предвид манталитета на един твой близък човек.

straus
03-30-2012, 20:23
Ми това с чукването на колата се случва, ама треа удара да е по-силен, да се радват, че са живи хората. Преди около година така се извъргаляхме с един Fiat на околовръстното... чудо беше, че всички бяхме невредими ама не сме се карали. Има ли полиция, пишат ти акта, застраховки туй онуй... няма снмисъл от нерви, на всички се случва.

step_up_right
03-30-2012, 20:41
Бебе ли имаш? А относно животните - навскяъде на запад, където съм ходил, съм виждал кучетата, които влизат в магазините дори със стопаните си. А тук дори и на улицата те гледат злобно и започват да се проверяват за бълхи вкъщи, ако ги подуши. Аз съм си кучкар, с две кучета. :D

не, бебе е кучето! бог да пази се си мислите наи-лошото