PDA

View Full Version : Защо трябва да отслабна?



nikoleta93
03-30-2012, 15:26
30 причини поради които трябва да отслабна:

1.дрехите не ми стават,сланините ми изскачат отвън
2.приличам на бидон
3.безформена съм
4.не мога да си намеря дрехи голям размер и същевременно хубави
5.търпя подигравки
6.срам ме е от себе си
7.не искам да излизам навън
8.нямам желание да се забавлявам с приятели,защото съм много по-дебела от тях и самочувствието ми го няма
9.нямам никакво самочувствие
10.когато ме погледне някое момче ми става неудобно
11.не мога да се съблека спокойно пред някой
12.лятото не мога да нося оскъдни дрехи
13.лятото ми се виждат всички сланини,висят
14.не мога да отида на басейн-срам ме е
15.не мога да отида на море-срам ме е
16.не мога да си намеря приятел,ако има някой ще ме е срам да ме докосне
17.нямам желание да ходя даже на училище чувствам се ужасно меко казано
18.искам да бъда модел,манекенка,певица
19.лицето ми изглежда грозно,дебело-срам ме е да гледам хората в очите
20.брат ми ми вика свиня,а какво остава за другите
21.когато бягам се треса
22.не се събирам на стола в училище
23.хората са безкомпромисни-всеки иска да бъде повече от другия
24.никой не може да ме вдигне
25.изморявам се бързо
26.грозна съм,когато съм дебела
27.не искам гаджето ми е да е 2 пъти по-слабо от мен
28.скоро имам бал-искам да изглеждам перфектно
29.искам да се заглеждат в мен
30.отношението на хората ще се промени когато изглеждам красиво

Сигурно имам още много причини поради които искам да отслабна,но в момента не се сещам.Позволявам ви да допълвате списъка и по този начин да се стимулираме да отслабнем. :(

TheBeliever
03-30-2012, 15:56
Даже не можах да дочета списъка от нарастващото чувство за комплексираност, което написаното поражда. А аз даже нямам нужда да отслабвам.
Не виждам как подобно отношение към самата себе си би могло да те мотивира да направиш каквото и да било.

SilverRain
03-30-2012, 17:22
стимул и чудо....
.... ако някой се харесва в собствената си кожа и не иска да отслабва, защо ще трябва да го прави... наистина ако нямаш самочувствие и считаш себе си за... цитирам : "бидон" как ще се мотивираш въобще да направиш каквото и да е ... омг, за мен това е пресилено...

TheBeliever
03-30-2012, 17:38
Не става въпрос за самочувствие, а за самоуважение. Не може да се мотивираш, повтаряйки си колко си дебела и грозна и т.н. Мотивацията не идва с вторачване в недостатъците, а с визията за това какво би могло да бъде ако се предприемат действия.

Авторке, вместо да седиш и да съставяш списъци с това колко си дебела, тресяща се и т.н. излез навън да побягаш. Не си зяпай сланинките в огледалото, а прави упражнения. Не се чуди каква диета да започнеш и как да гладуваш "от утре", а изключи вредните храни и не нападай снаксове, вафлички и подобни при всеки удобен случай.

Ако търсиш мотивация ще я намериш из форумите за фитнес и снимки на мацки с готини тела. Не вторачвайки се в това, което не можеш да правиш/обличаш, а в това, което би могла да бъдеш ако пребориш мързела си.

divacheee
03-30-2012, 20:22
Нищо няма да постигнеш дори и 1000 да ги направиш причините !! Не знам как това може да те мотивира :Д

mik_i
03-30-2012, 21:44
тръгваш по грешен начин .. искам (моля те) да съставиш списък на всичко което харесваш в себе си, когато е готов погледни го, прочети един, два ако искаш 10000 пъти и се замисли че искаш да отслабнеш само за да докажеш на другите че не вида е важен.. направи го заради себе си, не заради мнението на околните :) :) намери подходяща диета, (отиди на диетолог с майка си или баща си), започни да правиш joging - отиди в най-близкия парк и бягай по 30 мин 3 пъти седмично...резултата няма да закъснее :)

a1a2b3v
03-30-2012, 21:57
Дамм както казаха другите само с приказки не става трябват и действия. Обаче внимавай ако започнеш да пазиш диета да не е драстична, защото прекомерното смъкване на килограми също е вредно.Някъде бях чела, че най-добре е да се слиза с най-много 2 килограма на месец. Както каза TheBeliever спортувай и изхвърли вредните храни от менюто си това е достатъчно, ако не се получава е добре да се консултираш с лекар, защото може причина за напълняването да е и проблем с метаболизма.

anonymous708973
03-31-2012, 08:33
Ама чакай малко. Това е статия за момичета с телосложение на новородено слонче. Аз също искам да сваля тук-там от обиколки, ама по никакъв начин не съм безформена или приличаща на бидон и нося дрехи размер S или M, тоест нямам нужда да търся голям номер. По никакъв начин това не може да ме мотивира.

Hayashi
03-31-2012, 21:45
Ама чакай малко. Това е статия за момичета с телосложение на новородено слонче. Аз също искам да сваля тук-там от обиколки, ама по никакъв начин не съм безформена или приличаща на бидон и нося дрехи размер S или M, тоест нямам нужда да търся голям номер. По никакъв начин това не може да ме мотивира.

Мисля че темата е писана лично от авторката и това са нейните причини.


Ако искаш да отслабнеш го направи. Но го направи за себе си, а не защото се притесняват как те виждат другите.
Препоръчвам ти да се консултираш с диетолог.

Glam0rous
04-01-2012, 07:15
Според мен пък авторката е тръгнала по правилен път. Трябва да е наясно защо да иска да отслабне и да има стимул. Какво да си повтаря неща от рода на "дебела съм, но имам хубави очи" или "дебела съм, но мога да пея" (примерно) или най-изтърканото "може да съм дебела но ако някой ме харесва, ше ме хареса всякак, няма нужда да се променям". Да, да , ама не, не стоят точно така нещата. Светът и хората в него са жестоки и сурови и нямат навика да те харесват какъвто си особено ако имаш проблеми с външния вид. Ако се хване с някое момче, по-слабо от него супер подигравка. Всички които познавам се подиграват на такива двойки, че момичето наляга момчето, не може да убяга и какво ли още не. Ако пък се хване с някой много дебел, за да е като нея, пак е супер грозно. Изобщо хубавите момчета търсяят хубави момичета, не става по друг начин. За това, че сигурно няма сила, не може да облече какви да е дрехи и колко е вредно за здравето и не искам и да коментирам - тя дано си знае. Добре се е осъзнала, сега дано само има и воля, за да постигне нещата. Ако бяха повече момичета и момчета така нямаше да ходят бидони по улицата.
ИЗобщо, авторке, постигни си целите с отслабването и ще видиш как много неща се променят за тебе.

Wwwooow
04-01-2012, 07:21
всеки се нахъсва по-различен начин,това може да е нейния начин.Мен примерно ме стимулира когато някой ми каже,че не мога примерно да отслабна( такава ми била фигурата и т.н. ) и като се погледна в огледалото виждам,че всъщност мога !!!
Аз искам да отслабна за да се кефя на тялото си щом го погледна в огледалото, искам да съм щастлива от това,което виждам и усещам :))

BlackMeow
04-01-2012, 08:37
30 причини поради които трябва да отслабна:


2.приличам на бидон - lol lol lol


9.нямам никакво самочувствие - това не е само от килата

11.не мога да се съблека спокойно пред някой - какъв огромен проблем :)

12.лятото не мога да нося оскъдни дрехи - като не е оскъдно и не ти се вижда задника няма как да е хубаво ли?


18.искам да бъда модел,манекенка,певица - нека да позная - чалга? :( избиваш комплекси - най-вероятно подигравките и подкачанията са ти се отразили зле и сега искаш да си върнеш, демек хората, които са те обиждали да ти се възхищават и т.н. Няма лошо, но има и по-прости начини да се почувстваш добре.

19.лицето ми изглежда грозно,дебело-срам ме е да гледам хората в очите - това как изглеждаш не може да е причина да те е срам да гледаш хората в очите;

20.брат ми ми вика свиня,а какво остава за другите - брат ти е ла*но :blush:

21.когато бягам се треса - качваш се на бягаща пътечка и ден след ден докато вече не се тресеш много повече от останалите;

22.не се събирам на стола в училище - гадно
23.хората са безкомпромисни-всеки иска да бъде повече от другия - това как изглеждаш не те прави повече от другия;

24.никой не може да ме вдигне - дветовен проблем номер 1!

25.изморявам се бързо .- ето ти добра причина
26.грозна съм,когато съм дебела - А иначе? Не се заяждам, просто от целия пост лъха на такова ниско самочувствие и такива комплекси, че аз не съм сигурна дали само от килограмите може да ти се пооправи самочувствието.

27.не искам гаджето ми е да е 2 пъти по-слабо от мен - нали нямаш такова още? :)

28.скоро имам бал-искам да изглеждам перфектно - Да си го кажем честно - ако наистина приличаш на бидон, едва ли ще си точно перфектна и то скоро.

29.искам да се заглеждат в мен - .....
30.отношението на хората ще се промени когато изглеждам красиво - може да се промени и ако спреш да смърдиш на комплекси и посмееш да ги погледнеш в очите.

Сигурно имам още много причини поради които искам да отслабна,но в момента не се сещам.Позволявам ви да допълвате списъка и по този начин да се стимулираме да отслабнем. :(

Просто споделям мнение.
И ако разбирам нещо от мотивация - отиваш на фитнес - ама системно, не 2 пъти в месеца, и примерно се качваш на бягаща пътечка и си представяш как брат ти те нарича "свиня". И всяка минута на тая бягаща пътечка те отдалечава от това.

Glam0rous
04-01-2012, 09:44
Извади си снимки на хубави слаби момичета. Във ФБ има много страници за фитнес със снимки на хубави мадами с още по-хубави тела. Гледай си ги така всеки ден и се нахъсвай. После отиваш на фитнеса и 2-3 часа не излизаш от там. Трябва да си супер редовна с упражненията. 2 пъти в седмицата по час, особено за човек с проблеми не са нищо. 4 пъти по 2-3 часа и хранителен режим ще дадат ефект. Отделно ако се заемеш да тренираш сериозно можеш да си вземеш L карнитин и това ще ти ускори изгарянето на мазнините и отслабването. Но ако след 2 месеца има-няма имаш бал и си решила сега да се оправяш, е много е късно...

leadyflame
04-01-2012, 14:56
На теб и една причина ти е достаъчна и тя е защото ТИ не се чувстваш добре в кожата си, дори още 100 да изброиш ефект няма да има. Прояваш воля, започваш хранителен режим, тренираш и ако си сериозна в това отношение ще има благоприятно въздействие и върху фигурата а с това неминуемо и върху самата теб.

Ankh
04-01-2012, 16:12
На теб и една причина ти е достаъчна и тя е защото ТИ не се чувстваш добре в кожата си, дори още 100 да изброиш ефект няма да има.


Точно така.
Само не разбирам защо след като ти предстои бал се сещаш едва ли не в последния момент?
Посъветвай се с диетолог, ако имаш затруднения с намирането на подходящ за тебе хранителен режим и само не започвай да гладуваш, защото това е най-лошото нещо, което можеш да направиш.