PDA

View Full Version : Не мога да я разбера, какво иска - заслужава ли си да се боря ?



r0073x
03-31-2012, 05:27
Здравейте.
Аз и приятелката ми ходим вече 3 месеца. Аз съм на 19 години, а тя е на 17. Държа наистина на нея, опитвам се да ѝ го доказвам когато, с каквото мога и попринцип се държи супер с мен.
Но има моменти, в които избива нещо в поведението ѝ и почва да прави простотии напук. Ето - преди около месец бяхме на кръчма цялата компания, тя по едно време реши, че няма да ми говори, без да съм ѝ направил каквото и да било. Тръгвам да я изпращам, тя мълчи и само се киска. Аз я питам "какво има ?", а тя "не, нищо" и продължава да не ми говори, а да ми се хили.
На следващия ден почва с обяснения "не можах да повярвам, че ми се хвана снощи" и някакви такива глупости.
Мислех, че нещата са се закрепили, но какво стана снощи - тя ми каза, че ще ходи на кръчма с приятелки - по женски, а после можело и да се видим. Ок, няма проблеми, нека се видят, все пак са приятелки. Но изведнъж ми звъни един мой познат, чието гадже е в компанията и ми казва, че и той е там, както и гаджето на още едно момиче от компанията на моята. Почувствах се тъпо и реших да ѝ звънна, да видя, какво ще каже тя. При което тя се ядоса и почна да ми вика: ми щом съм решила да те не викам, значи така трябва. Дойде по едно време у нас, нацупена, затова че съм ѝ звъннал и че съм се бил ядосал (не бях ядосан, но наистина доста объркан от цялата ситуация - казва че е по женски, а там са гаджетата на 2 нейни приятелки, които са и мои познати).
А ето и какво точно следва - тия дни нещо ми бе скапано настроението, защото нон-стоп чета за кандидат-студентски изпити и всичко ми е избръмчало. Някакво го бях ударил на депресия.
Тя вика: можеше да остана у вас да спя, но ще се прибера. Ти така си го направи.
Аз я помолих да остане, защото знаеше за настроението ми (т.е. сдухването) и двамата знаехме, че ако остане, нещата ще се облекчат, но тя категорично отказа
Като я питах, защо така прави, тя отново каза: ми защото така съм решила. В крайна сметка си тръгна, а сега казва, че и тя не знае кво иска, защото винаги взима някакви спонтанни решения, пък после квото се случи.
Опитвах се да правя всичко, за да се чувства добре с мен, но заслужава ли си да се боря за човек, който има универсален отговор "ми щото така съм решил ?"

autumn666
03-31-2012, 06:10
Изобщо не си заслужава. На 17 викаш, че е, а се държи като малко детенце. Тя едва ли не се подиграва с теб, а ти и лазиш по задника. Остави я и си намери някое здраво мислещо момиче, с което може да проведеш нормален разговор и което може да ти даде подкрепа и тн, а не такова, дето търси винаги вината в теб, цупи се за глупости и още повече ти разваля настроението.

scandalousLady
03-31-2012, 07:02
Съгласна съм с autumn666 , но ако пък я обичаш много просто седнете и проведете един сериозен разговор.Ако те разбере - ще се промени , ако не няма смисъл..

пAteNцЕ
03-31-2012, 07:09
съгласна съм с горните мнения за своите 17 години наистина се държи детски това не са спонтанни решения изобщо...дори не мисли за последствията и това,как се чувстваш ти от държанието й.прави се на интересна и тя фанете поговорете по въпроса и ако не зацепи за кво иде реч й бий шута, колкото и да те заболи така ще е по-добре

anonymous708973
03-31-2012, 07:28
Ситуацията ви изобщо не е нормална, а ти я търпиш прекалено много. Пускай я да си продава фасоните другаде.

melany12
03-31-2012, 11:00
махни го това капризче от живота ти.Явно така се държи,защото е свикнала да и ходиш подир гъза,недей така.стегни се!На твое място бих я оставила и ако тя наистина ме обича/харесва ще си проличи;) кажи и ,че ти е писнало от такова държание и ,че не си някоя путка да и ходиш подир гъзеца.

valdesbg
03-31-2012, 11:26
Ако на мен ми се падне такова - ще козирува само като ми види снимката. След точно първия месец. Или ще я пратя някъде с еднопосочен билет.

Научи се да цениш собствените си време и усилия. Също така научи и другите да се отнасят с уважение към теб konkretno. Който ти играе по тъчлинията, без значение от причината, нека не е част от живота ти till the end of time.

Годините в случая хич не са фактор. Познавам една девойка на 30 дето ги суче същите локуми.

marilyn
03-31-2012, 11:41
Съгласявам се с предишните мнения. Не си струва да си хабиш усилията за някой, който се държи по тоя детински начин. На 17 ама поведението й е като на 14 годишна. Явно й е кеф да ти се прави на интересна (има някой момичета, които са жадни за внимение и си намират погрешни начини за да си го получат, илиии ако ти си и първото гадже примерно.. иска да се прави на голямата работа...пак за внимание..) ставам свидетел на подобни истории гледайки обкръжението ми ии не мога да проумея какво им става на тия момичета?! Така че изобщо се чудя как я търпиш... не си струва.

umri
03-31-2012, 23:31
Здравейте.
Аз и приятелката ми ходим вече 3 месеца. Аз съм на 19 години, а тя е на 17. Държа наистина на нея, опитвам се да ѝ го доказвам когато, с каквото мога и попринцип се държи супер с мен.
Но има моменти, в които избива нещо в поведението ѝ и почва да прави простотии напук. Ето - преди около месец бяхме на кръчма цялата компания, тя по едно време реши, че няма да ми говори, без да съм ѝ направил каквото и да било. Тръгвам да я изпращам, тя мълчи и само се киска. Аз я питам "какво има ?", а тя "не, нищо" и продължава да не ми говори, а да ми се хили.
На следващия ден почва с обяснения "не можах да повярвам, че ми се хвана снощи" и някакви такива глупости.
Мислех, че нещата са се закрепили, но какво стана снощи - тя ми каза, че ще ходи на кръчма с приятелки - по женски, а после можело и да се видим. Ок, няма проблеми, нека се видят, все пак са приятелки. Но изведнъж ми звъни един мой познат, чието гадже е в компанията и ми казва, че и той е там, както и гаджето на още едно момиче от компанията на моята. Почувствах се тъпо и реших да ѝ звънна, да видя, какво ще каже тя. При което тя се ядоса и почна да ми вика: ми щом съм решила да те не викам, значи така трябва. Дойде по едно време у нас, нацупена, затова че съм ѝ звъннал и че съм се бил ядосал (не бях ядосан, но наистина доста объркан от цялата ситуация - казва че е по женски, а там са гаджетата на 2 нейни приятелки, които са и мои познати).
А ето и какво точно следва - тия дни нещо ми бе скапано настроението, защото нон-стоп чета за кандидат-студентски изпити и всичко ми е избръмчало. Някакво го бях ударил на депресия.
Тя вика: можеше да остана у вас да спя, но ще се прибера. Ти така си го направи.
Аз я помолих да остане, защото знаеше за настроението ми (т.е. сдухването) и двамата знаехме, че ако остане, нещата ще се облекчат, но тя категорично отказа
Като я питах, защо така прави, тя отново каза: ми защото така съм решила. В крайна сметка си тръгна, а сега казва, че и тя не знае кво иска, защото винаги взима някакви спонтанни решения, пък после квото се случи.
Опитвах се да правя всичко, за да се чувства добре с мен, но заслужава ли си да се боря за човек, който има универсален отговор "ми щото така съм решил ?"

Чета теми в тоя форум, виждам разни работи и не мога да си обясня защо не попадам на такива момичета, предвид, че бая женски познавам. Колкото и странно да ти прозвучи, понякога наистина съм ИСКАЛ да ми падне някоя, която да се държи или поне да се пробва да се държи така с мен, направо ръцете са ме засърбявали и съм получавал единични тикове. Не ми се е случвало. Преди малко четох една подобна тема.

Нали осъзнаваш, че след една такава история трябва 3 дена да пости гола пред входната ти врата, за да не й теглиш путките майни? А ти какво правиш?

anonymous708973
04-01-2012, 07:22
Чета теми в тоя форум, виждам разни работи и не мога да си обясня защо не попадам на такива момичета, предвид, че бая женски познавам. Колкото и странно да ти прозвучи, понякога наистина съм ИСКАЛ да ми падне някоя, която да се държи или поне да се пробва да се държи така с мен, направо ръцете са ме засърбявали и съм получавал единични тикове. Не ми се е случвало. Преди малко четох една подобна тема.

Нали осъзнаваш, че след една такава история трябва 3 дена да пости гола пред входната ти врата, за да не й теглиш путките майни? А ти какво правиш?

Искал бил... кога си дал възможност на някоя да си покаже магариите, без да ги унищожиш в зародиш? :D

Това ми се вижда добро наказание, ама не знам за кого, впрочем. :д

ivcheto0o
04-01-2012, 07:49
Ще се съглася с предишните мнения-детска история,не трябва да я търпиш да ти се качва така ма главата.Седнете и поговорете сериозно и ако няма промяна няма смисъл да продължаваш да се нервиш с нея.

assd
04-01-2012, 11:28
Мене пък ме кефи твоята, сериозно, прави си бъзици ама ти не си такъв тип, а аз обичам такива простотии понеже и аз така правя. Дай и телефона и без тва не си пасвате хаха

leadyflame
04-01-2012, 13:57
Вижда, че при теб лапешките и номерца минават и ще продължава да ги прави... ама ти вземия разкарай . Поне следващия и приятел бъде на място и и покаже, че с тези глупости и лигавщини няма да я бъде.

MissInd3p3nd3nt
04-01-2012, 18:24
Опитай се да проведеш един сериозен разговор с нея,обаче ако си продължава с детските фасони направо й казвай "довиждане".

bReAk3R
04-01-2012, 19:07
Не ми се струва нормално държание за годините й. Качва ти се на главата, а ти не реагираш. Ако с разговор не стане нищо, ти предлагам да я разкараш...

bebeemalko
04-01-2012, 22:20
Както каза valdesbg имайте себеуважение. Не знам до колко си струва мацката, обаче е супер незряла.

Sanguine
04-02-2012, 07:05
Махай я моменталически, няма кво да й се обясняваш, просто "щото така си решил". Изпуснал си ситуацията отдавна, но и такъв човек хич и не ти трябва. То не са лиготии, превземки, капризчета, прищявки, детинщини. Какъв ти разговор, аз наистина се чудя как досега не си й бил буквално един шут по лигавия дирник. Ако се върне да ти хълца да си я вземеш обратно- тогава разговор и ако се опомни, си я прибери.

dimitar_ak
04-02-2012, 07:09
Попаднал си на момиче, което се опитва да прави модерното сред малките кифли "аз го въртя на малкия си пръст". Отсвири я да видиш как ще се върне да ти реве.

fenasf
04-02-2012, 12:31
Прати я на майната й

broken-barbiee
04-02-2012, 12:45
Мнението, което успях да си изградя за нея е, че е прекалено импулсивна. И според мен трябва да се опиташ да и обясниш, че не бива така рязко да взима радикални решения. Било то дали няма да ти говори, или дали няма да остава у вас. Различно от всички мнения, които прочетох ти казвам да се опиташ да я промениш малко или много. Познавам доста такива импулсивни хора /а и аз съм една от тях/ и с повечето няма оправия, или свикваш , или си биеш шута. Обаче все пак нищо не губиш ако опиташ. ;)

r0073x
04-03-2012, 07:09
Ето и малко продължение на историята:
Темата я бях пуснал в събота, а в неделя се видяхме (дойде на гости у нас). Бях настинал и тя се държа тоя път наистина хубаво и грижовно - през 5 минути проверяваше, дали съм завит. Ако не бях - завиваше ме, прегръщаше ме (то и аз нея, разбира се), целуваше ме и си личеше загриженост заради болестта. Сега съм я оставил тя да реши, кога ще излизаме и кога - не. Именно някакви таива неща ме подлъгват - казвам си: а, тя се е оправила, осъзнала се е, ще ѝ простя. И после пак аз опирам пешкира...
Пишем си по skype, търсим се взаимно, но няма да съм аз този, който пръв ще каже "ае утре да се видим след даскало ?".
Щом съм толкова досаден и я притеснявам, да се оправя.

dimitar_ak
04-03-2012, 07:20
Номера е следващият път като реши пак да те разиграва да й покажеш, че не върви.

r0073x
04-03-2012, 07:24
Е, то това е повече от ясно, след като се допитах тук до още хора и всички ми го казаха единодушно :)
Работата е там, че тя уби всички чувства с мен с поведението си петък-вечерта. Сега съм с нея, защото вече ходим, а не защото държа непременно да съм с нея.
Ако си промени поведението перманентно спрямо мен, нещата ще се получат отново, но засега тя се доказа като човек, на когото не мога да разчитам.

jghgh
04-03-2012, 08:07
Говори с нея директно за нещата, които те дразнят и влудяват. Не смекчавай думите си. Кажи й, че е досадна малка лигла и че има голяма вероятност да те изгуби с поведението си. Бъди твърд. Обясни й, че няма да търпиш разлигавено, непораснало поведение като нейното. Че мразиш готовите й отговори за всичко. Нека си напрегне малко мозъчето, деъм...
След такива откровени разговори ако не се стегне и не порасне малко (сиреч - видиш, че тя не полага усилия от своя страна тази връзка да върви нормално) - ножицата.

Казвам ти го така, защото като чета темата виждам, че тая има и положителни страни. Може би си струва да поработите над тая връзка. Така че говори искрено с нея. И не я търпи, когато според теб видимо не е права в действията/думите си.


Бтв не виждам защо си изревнувал при онова за кръчмата, като момчетата са били обвързани и явно нейните приятелки са ги домъкнали. : ) Но като цяло и аз съм на твоя страна, момичето се лигави стабилно и няма да е зле да я приземиш малко от малко.

r0073x
04-03-2012, 08:15
Не, не съм я изревнувал от момчетата. Може би грешно съм се изразил :)
Просто си помислих, че ме е излъгала, че ще е само с приятелки, а че по начало са си имали уговорка всяка да дойде с гаджето си, но не е и аз.
И най-вече се издразних на това, че се опитваше на мен да ми натяква чувство за вина. Ето, виждаш ли ? Ако не ми беше звъннал, да ме питаш, сега щях да остана у вас, но ще ти го върна тъпкано, независимо че не се чувстваш добре и че седмицата ти е била натоварена. Оправяй се, мен това не ме интересува.
Реално някак така ми прозувчаха думите ѝ

jghgh
04-03-2012, 08:33
Това й го кажи на нея. Вие просто нямате качествена комуникация.
Отделно, както се каза, оставяш я да ти се качва на главата и много си е повярвала. Има чувство на власт над теб и това й позволява да наглее както си знае. Или не й пука толкова за теб. Едно от двете или и двете.