PDA

View Full Version : няма време..



elenka0093
03-31-2012, 06:28
Здравейте :) проблемът ми е следния:приятелят ми,с който сме заедно от близо 3 месеца тази година завършва и както сами можете да се досетите има матури.Когато тръгнахме му бяха изпитите за шофьорска книжка,трябваше да решава листовки,но въпреки това все пак намираше време за мен..само че сега не е така.Знам че трябва да се готви за матурите и се опитвам да го разбера,но не издържам вече.За 1 седмица сме се видели само един път,а технически живеем на няма и 200 метра един от друг.Тази седмица му казах да слезне пред тях за 5 минути поне да го видя макар и за малко,а той ми каза че слезне ли няма да са 5 минути,като се качи майка му щяла да му вика и нямала да го пусне вечерта да излезне с приятелите му.Аз вечер не мога да излизам поради 10000000 причини,той това го знае,само в петък ми прави компромис баща ми и ме пуска,но въпреки това той не ми е предложил да излезнем вечерта,защото естествено е с приятелите си.. и общо взето вече не знам какво да правя :(

k0rn
03-31-2012, 06:35
Човека много добре знае, че на тези години човек трябва да си скъса гъзеца за да има бъдеще неговото семейство и поколение. За това не ти обръща внимание.

elenka0093
03-31-2012, 06:40
странно защо обаче намира време за приятелите си,а за мен не.. какво щеше да стане ако беше излезнал през деня с мен,а вечерта беше седнал да учи..толкова голям проблем ли ще му е ако не се види една вечер с неговите хора?

k0rn
03-31-2012, 06:54
Попитай него.

elenka0093
03-31-2012, 07:06
ако се видим в близките няколко години ще го направя .. :D btw просто исках да споделя,че като кажа на няква ''приятелка'' се прави че ме разбира и че и пука за мен,а след тва ми говори зад гърба

k0rn
03-31-2012, 07:10
Използвай интернет за да го питаш, щом не можеш на живо.

fluffy_^
03-31-2012, 07:12
ако се видим в близките няколко години ще го направя .. :D btw просто исках да споделя,че като кажа на няква ''приятелка'' се прави че ме разбира и че и пука за мен,а след тва ми говори зад гърба

А ние те разбираме.Опитваме се да помогнем"докадето стигне".И после ти говорим зад монитора. :D

А защо примерно не отидеш в тях ?

TheBeliever
03-31-2012, 07:18
Щом има време за приятелите си би следвало да може да отдели време и за теб. Друг е въпросът дали иска.

anonymous708973
03-31-2012, 07:24
Превзема се. Матурите не са нищо повече от изпит по даден предмет на средно ниво. Търси си оправдание просто.

elenka0093
03-31-2012, 07:28
Щом има време за приятелите си би следвало да може да отдели време и за теб. Друг е въпросът дали иска.
всъщност и аз така мисля,но защо тогава просто не ми каже че не иска да сме заедно..не
мисля,че е толкова трудно ..

k0rn мисля че такива неща не за за по телефона или за интернет..

fluffy_^ радвам се,че ме разбирате :D неудобно ми е да отида у тях..не че не съм ходела,но ддз ... неудобно ми е просто ей така без да сме се разбирали..аз за да се прибера у нас минавам през тях искам или не,даже му звъня ей като минавам за да слезне пак за малко,но той все си намира причина да не го направи. :( по-добре да ми говорите зад монитора от колкото зад гърба :D

k0rn
03-31-2012, 07:34
Еми като тези неща не са за интернет, а той те отбягва на живо какъв избор ти остава?

elenka0093
03-31-2012, 07:41
явно никакъв,изглежда разговора ще трябва да е в нета,въпреки това ще изчакам още малко.Ако се сети,че трябва да се видим ще говорим на живо,ако ли не изглежда ще трябва да е в фейсбук.

umri
03-31-2012, 07:42
Щом учи сега за матури, не го виждам на кандидатстудентските изпити. Матурите са лесни. Нещо те баламосва. Има дни, в които човек трябва да учи, но не и абсолютно всеки ден. Единственият вариант е майка му да е наистина параноя и да му е стъпила на врата много силно.

GreenFairy
03-31-2012, 07:51
А и още нещо, може майка му да не те харесва и да му пили на главата като се виждате и му отнемаш от времето за учене...

TheBeliever
03-31-2012, 07:55
Той е на 18-19, как ще се оставя маминка да му дирижира любовния живот? Трябва да е пълен путьо.

SmilezZz
03-31-2012, 08:00
Просто седни и поговори с него. Ние , колкото и каквото и да ти говорим, не знам какви мисли се въртят в неговата глава. От една страна е добре , че сяда да учи и се подготвя за матури и кандидат-студентски изпити , но пък от друга трябва да отдели поне 30 минути , за да се видите.

Или , както ти казаха и по-горе , направо отиди в тях и проведете един нормален и сериозен разговор.

Друго май няма какво да се прави в случая.

elenka0093
03-31-2012, 08:03
Той е на 18-19, как ще се оставя маминка да му дирижира любовния живот? Трябва да е пълен путьо. и аз тва се чудя ;д Как на 19 ще слуша майка си :D

TheBeliever
03-31-2012, 08:11
Няма лошо да слуша майка си, и на 30 да стане пак ще се вслушва в мнението й, това е ясно. Но да се оставя да му казва кога и с кой може и не може да излиза - това вече не е нормално.

elenka0093
03-31-2012, 09:10
минавам да ви кажа,че той се сети за мен :D днес съм на село,но ми каза че после ще мине да ме закара и евентуално тогава ще говорим

melany12
03-31-2012, 09:29
тъкмо щях да пиша,че щом те избягва може да е спрял да те харесва.Все пак ако харесваш един човек малко или много ще намериш време за него.

Щом ще те вземе мисля,че е добре.после кажи кво е станало .успех

marilyn
03-31-2012, 11:50
Не мисля, че проблема са матурите. Аз също съм 12ти клас и не е като да не уча и тн, ноо си намирам време и за излизане. Има нещо такова, че приятелите ми винаги са на 1во място и след това поставям гаджетата... може би и той е така. НО според мен по-голямата вероятност е да те отбягва наистина... все щеше да намери време да се видите и за половин час, ако имаше желание. Нали знаеш има ли желание-има и начин, няма ли желание- намира си оправдание. :)

elenka0093
04-01-2012, 08:40
вчера вечерта дойде и ме взе.Цяла вечер бяхме заедно и си ме прибра не помня към колко,но беше късно.Баща ми като по чудо ме пусна :D Поговорихме си и той каза,че майка му много му пили мозъка за тези матури,как няма да ги вземе и не знам си какво и за това не сме могли да се виждаме тези дни толкова много.Казах му,че ми е гадно за това,че си излиза с приятелите всяка вечер и че отново не намира време за мен и той взе,че им звънна и им каза,че тази вечер няма да е с тях..те го попитаха защо,казаха му нали се разбрахме да вървим някъде си(не чух къде точно ;д ) а той им каза няма да мога,с нея съм (от което ми стана някво много миличко) общо взето си се оправихме.Благодаря много на всички ви :* :)

Bomber
04-01-2012, 09:19
Когато излиза със приятелите си да те вземе и теб да сте заедно ще поостанете известно време със тях и след това отидете някъде само двамата.Аз щях да зарежа за малко матурите и да отделя време да се видя със приятелката си

melany12
04-01-2012, 09:56
браво беееееееееее : ))))))))))))))

Sanguine
04-01-2012, 13:33
Казах му,че ми е гадно за това,че си излиза с приятелите всяка вечер и че отново не намира време за мен и той взе,че им звънна и им каза,че тази вечер няма да е с тях..те го попитаха защо,казаха му нали се разбрахме да вървим някъде си(не чух къде точно ;д ) а той им каза няма да мога,с нея съм (от което ми стана някво много миличко) общо взето си се оправихме.



Уааау, цяла една вечер се е прежалил да не излезе с тях! Невероятно, такава жертва...! "С нея" бил. Ти име нямаш ли си, или например да си "приятелката му". АМА как да не ти стане миличко?!

Виж сега, това за матурите са глупости. ДОРИ и майка му наистина да му пили на главата, той не е малко момченце и сам си решава- такова нещо като маминка да му забранява да излезе през деня за 5 мин, защото иначе няма да му позволи да излезе вечерта направо не ми се вярва да съществува при един пълнолетен млад мъж, освен ако не е ебаси путьото заврян. Сериозно ли мислиш, че като си стои по цял ден вкъщи непрестанно учи? Айде,бе! Намира временце всяка вечер да си развява трибуквието с приятели, но иначе мноооого учил. Нали осъзнаваш, че е възможно да го прави това през вечер и няма да почине от това. А в дните, когато не е с тях, да учи вечерта, но да излезе да се видите през деня за малко. М? Струва ли ти се физически възможно? На мен- да. Ама то трябва желание за това. Пък такова нЕма.

DragonLady
04-01-2012, 13:48
Щом учи сега за матури, не го виждам на кандидатстудентските изпити. Матурите са лесни. Нещо те баламосва. Има дни, в които човек трябва да учи, но не и абсолютно всеки ден. Единственият вариант е майка му да е наистина параноя и да му е стъпила на врата много силно.

+1
Да учиш от сега за матурите е много голяма превземка ... Далеч не са толкова страшни, колкото ги описват всички. И според мен си търси оправдание или е под чехъла на мама. Пък и щом има време за приятелите си, би трябвало да намира и за теб.