PDA

View Full Version : Съвети за странната ми постъпка? :D



zodiac97
03-31-2012, 07:40
Здравейте. Искам да ви споделя една история, която започна преди около месец-два. Тогава майка ми ми каза за едно момче, с което сме били приятели в детството, но не се бяхме виждали от 6-7 години. Сега той е на 16, а аз на 14. Майка ми наскоро започнала да се чува с неговите родители, защото и те са стари познати, и ми каза да го добавя във Фейсбук. Та там започнахме да си пишем, като в самото начало още, той беше страшно мил - първите ни реплики бяха нещо от този сорт : ''Здравей, едва ли ме помниш. -Помня те, как ще те забравя.'' Като втората е негова. Веднага ми хареса, като характер, пък и на външен вид хич не е лош. По-миналата неделя се срещнахме за първи път, и то на тяхната вила. Може да не си личи от начина, по който пиша, но просто щях да се пръсна от вълнение, изобщо не си общувам с момчета, ако трябва да съм честна, никакви гаджета не съм имала досега и т.н. Малко бяхме стегнати в началото, ама после завързахме разговор, не беше лошо, като за първа ''среща'', освен, че аз, докато мислех за какво да му говоря, се наливах постоянно с кола и после едвам кретах до колата, ама това е друг въпрос. :D Вечерта той ми писа във Фейсбук, разменихме си скайповете, и там вече започнахме да пишем още по-често. Опознахме се, разбрах, че и той обичал да рисува. Освен това аз го зарибих по рок, като се има в предвид, че преди ми пращаше техно или дъбстеп. Също така, друго, което ми харесва в него, е че, обръща внимание на всяка моя дума, не си говорим празни приказки. И така нататък. Поразлях се във въведението, сега следва важната част. Покани ме една събота на кино, но не се уговорихме като хората, даже не си разменихме телефоните и познайте - аз го чаках един час на едно място, после си хванах автобусчето и си мислех, че ми е вързал тенекия (освен това, постоянно си мислех, че това е прекалено хубаво, за да ми се случва на мен, имам изключително ниско самочувствие като начало и това просто ме срази), а той човекът, 3 ЧАСА ме чакал, и не мръднал оттам, докато майка му не му се обадила да му каже, че съм се прибрала. Срам, срам, срам! Отвори се, земьо, да вляза. Естествено, после бяха едни извинения, едно чудо, и тъй. Прости ми той де, че и дори ми каза, че се бил притеснил, да не ми се е случило нещо. Направо не можех да повярвам, че това е реалност. Три часа да ме чака, да не ми се сърди, а да се притеснява. Боже, Боже. Абе същински ангел, к'во да ви разправям. Проблемът е обаче там, че нещо спряхме да си лафим, той само ми пращаше да го гледам онлайн как играе някакви игри. И вече не ми пише. А когато аз му пиша, отговаря с една дума, или изобщо отговаря след час-два-три. Разбрах, че има нещо гнило, и че или ми се сърди, или просто вече не се интересува изобщо от мен. И взех, че го махнах от приятели във Фейсбук, което в днешно време си е смъртна обида. :D Е, в скайп не го блокирах, защото сърце не ми дава сега, ама не знам... Това, което направих, май не беше никак нужно, даже тъпо си беше, сега като се замисля, ама знам ли. Какво да правя сега. :D Да му пиша ли още, да го питам дали иска пак да се видим, или? Идеи? Ще съм благодарна на всеки, който ми изчете целия роман. :D

horacio
03-31-2012, 08:20
Изглежда ми добро момче ;д
Предполагам си се ядосала и за това си го махнала от фб, донякъде те разбирам...
Пиши му в скайп пък квото стане.

melany12
03-31-2012, 09:55
сорка ама си ебаси лапето ;д.как може да го махнеш от фб и да искаш да му пишеш.МНОГО Е ТЪПО :D .Принципно,би трябвало да му пишеш ти 1ва,но след като си го блокирала от фб ,ще е мега тъпото да му пишеш,че излезеш като ебаси отчаяната :Д ако ме разбираш.Затова чакай него,пък квото стане.Ако не ти пише може да си е харесал някоя друга,или нещо друго.Здраве да е,не е първия,нито последния.;))

zodiac97
03-31-2012, 10:16
Т'ва, че е тъпо, си е ясно. Ам, май че схванах накъде биеш. Нека си хареса някоя друга, на мене не ми е проблем, не бях планирала да имам връзка или нещо подобно. Но щеше да е добре, ако поне приятели можехме да останем, аз го махнах от Фб, защото изобщо не ми беше писал от седмица, а като се има в предвид, че преди всеки ден си писахме. Просто си мислех, о, няма смисъл вече, да не се занимавам повече с него, щом като и той не се занимава с мен.. и т.н. А, това за лапето - аз СЪМ СИ лапе, на 14 години съм. :D Друг е въпросът, че ПОСТЪПКАТА ми е била лапешка. А.. тя си е. :D

someonlikeyou
03-31-2012, 11:30
Много сладко звучи цялата история.. не е трябвало да го премахваш може човека да е имал някакви проблеми, които да не му позволят да ти пише .. просто няма смисъл да е друго, при положение, че преди 1 2 седмици сте си писали , всеки ден. Първият ми съвет е да кажеш на майка си, че не ти отговаря и т.н, тя ще се обади на неговата майка, или ще оговори да се съберат како майка ти ще вземе теб, а неговата = него, а може просто да му пишеш ти самата в скайп и да попиташ случило ли се е нещо, че вече не ти пише или нещо такова :) но при всички положения ти желая късмет!

П.С. хахаха не го харесваш, но поне имаш симпатии :) а тези симпатии в бъдеще могат да се превърнат в едно прекрасна споделена любов, колкото и смешно да звучи, за това не изпускай шанса си :)))))

zodiac97
03-31-2012, 11:50
О, благодаря, someonlikeyou. И аз съм на мнение, че този шанс определено не е за изпускане, вярвай ми. Ще гледам да му пиша, и дано да си измисля добро извинение, че го премахнах във Фб. :D Колко ме е яд!... Големи глупости правя, като си втълпя нещо. А тогава точно си мислех, че той едва ли не вече ме е намразил. Лапешка работа, наистина. ;D А, иначе аз много го харесвам даже, просто ако си намери приятелка, няма да ми е проблем да си пиша с него, защото е приятен човек, без значение дали сме нещо повече от приятели. А и сходството в интересите.. Да, ще се радвам страшно много, макар и още да ми е мнооого рано за любов. ;д

someonlikeyou
03-31-2012, 11:57
О, благодаря, someonlikeyou. И аз съм на мнение, че този шанс определено не е за изпускане, вярвай ми. Ще гледам да му пиша, и дано да си измисля добро извинение, че го премахнах във Фб. :D Колко ме е яд!... Големи глупости правя, като си втълпя нещо. А тогава точно си мислех, че той едва ли не вече ме е намразил. Лапешка работа, наистина. ;D А, иначе аз много го харесвам даже, просто ако си намери приятелка, няма да ми е проблем да си пиша с него, защото е приятен човек, без значение дали сме нещо повече от приятели. А и сходството в интересите.. Да, ще се радвам страшно много, макар и още да ми е мнооого рано за любов. ;д


Можеш да му кажеш,че фб-ка ти е зацепил и вместо да му пратиш съобщение си го премахнала от приятели по погрешка или нещо друго, все пак ти си знаеш най - добре :p, а колкото до това, че не го харесваш, моля те не можеш да ме заблудиш, че ти е безразличен :Д аз съм същия инат като теб, колкото и да харесвам дадено момче, ако не ми е направило 1 2 комплимента или се държи хладно няма да кажа,дори пред себе си, че го харесвам,въпреки че не е така :Д така, че не нам тия и няма да допускаш да има гадже,освен ако не си ти :П

someonlikeyou
03-31-2012, 12:02
за любовта, годините не са от значение а вашата разлика е най - добрата която може да съществува ;п

zodiac97
03-31-2012, 12:20
Хаха, супер, мерси за съвета :)) Между другото, доста точно позна за това: ''колкото и да харесвам дадено момче, ако не ми е направило 1 2 комплимента или се държи хладно няма да кажа,дори пред себе си, че го харесвам,въпреки че не е така''. :D Мерси отново :Р

someonlikeyou
03-31-2012, 12:33
Хаха, супер, мерси за съвета :)) Между другото, доста точно позна за това: ''колкото и да харесвам дадено момче, ако не ми е направило 1 2 комплимента или се държи хладно няма да кажа,дори пред себе си, че го харесвам,въпреки че не е така''. :D Мерси отново :Р

хах няма проблем :Д зная аз зная .... че не само аз съм била с такъв проблем Д: :П

don't say anything.
03-31-2012, 13:03
В какъв смисъл сте спрели да си '' лафите '' ?
Нямате за какво да си говорите ?
Темите за разговор не се изпаряват така лесно.
Винаги човек, ако има желание, знае какво, как и кога да каже.
Това с фейсбук наистина е било прибързано решение, но поне не си
го махнала от скайп. Пиши му. За държанието му има причина - едва ли току така
е решил просто да ти отговаря с по дума, или да ти отговаря през 1-2 часа. :)

zodiac97
03-31-2012, 13:11
О, имах предвид, че просто не си общувахме, по-точно той не ми пишеше, а когато аз му пишех, той винаги отговаряше, но когато аз започвах да завързвам някакъв разговор, да го питам какво е правил днес и т.н., една дума му беше достатъчна да отговори.. А преди не беше така. Взех да се съмнявам, че не ми е простил за онази уговорка, това ми се струва най-вероятно. А и сега, с тая глупост, дето я направих, ще си има още по-основателна причина да не ми пише. Не че му е нужна причина. Не стане ли, жалко само за мен, честно казано.

don't say anything.
03-31-2012, 13:20
Вярваш или не - на мен ми се случи същото.
Преди с моя приятел, в началото на връзката ни, всичко ми разказваше
и с най-малките подробности. Сега спря. И се налага да го карам да говори
на сила, обаче съм инатче и успявам. Ноо не го прави, защото ми е сърдит,
или нещо такова, просто той самият си е такъв. Не знам на какво се дължи това,
но при мен поне не е повод за притеснение, в началото само се чудих какво става,
обаче после разбрах. Едва ли ти се сърди още за тая среща, след като сте се били
изяснили още тогава. Най-разумното решение, което можеш да вземеш в момента,
е да го питаш него самия. Питаш - получаваш отговор и си доволна.
Защото нито аз, нито който и друг да било от форума, не можем да ти кажем със сигурност
на него какво му е и защо се е получило така, нашето са само предположения, които може
и да са твърде далеч от истината.

zodiac97
03-31-2012, 13:31
Така е, съгласна съм. И двамата сме срамежливи, обаче разликата е там, че аз се държа по-свойски с него, пък и почна ли да говоря, не ми спира устата, освен на тази първата ни среща, там все още бях в паника и в главата ми се блъскаха всякакви въпроси и т.н. А той доста по-стегнато сякаш се държи, не говори много за себе си, а вече усещам как ставам нахална, като му споделям всякакви майтапи и издънки, от които той май не е много очарован или развеселен. Искам да се поотпусне още, с мен може да си говори за всичко. :D И знам, че това трябва да му го кажа, или покажа някакси. А точно сега пък не знам как, защото не сме писали от седмица. Сложна е схемата, поне за мен. ;D

don't say anything.
03-31-2012, 13:43
Пак ми напомня за моята връзка. И аз съм така, постоянно плямпам няк'ви
неща, 'дето изобщо на него не са му интересни, ама той '' а, аз те слушам,интересно ми е '',
и рядко говори за себе си. В последните месеци успях да му покажа, че можем да си говорим за всичко
и на всякаква тема и оттогава нямаме проблеми. И аз не знам как му го показах точно, може би
времето му показа, че може да ми вярва наистина и така се отпусна. Та, според мен точно това
би могло да оправи нещата. Но му пиши, задължително. Недей да чакаш, защото изглежда,
че не е много съгласен да те потърси пръв.

zodiac97
03-31-2012, 13:49
Мхм, и на мен ми се струва, че ако с това се оправя, не бихме имали кой знае какви проблеми. Благодаря много за съветите :)

zodiac97
03-31-2012, 14:01
Ейй, преди малко си писахме. Не ми се сърди изобщо, даже май се зарадва, че му пиша! Как ми олекна на глупавата душица.. :D Case closed. (Засега, да се надявам да не се наложи да продължавам темата.. интересно, за един ден се реших да му пиша и да оправя нещата :Д) Благодаря за съветите, които ми дадохте, отново. :)))

don't say anything.
03-31-2012, 15:10
:) Радвам се за теб.

djipsito
03-31-2012, 17:19
Щом ти е пращал линкове за някви игри, значи като си му писала и ти е отговарял с една дума, най-вероятно е бил зает с някоя игра... А ти си се панирала ;д

Хубаво, че пак си пишете. Ай пиши като дойде време за сватбата, че ми се играят хора.

melany12
03-31-2012, 20:28
ми айде тогава радвам се,че си му писала.

fenkaaa
04-03-2012, 10:17
Ами не можа ли просто да го попиташ за какво е това странно държание? ..

Niakoitam
04-03-2012, 10:57
Това не е тъпо.Това е адски тъпа и лапешка постъпка.Но все пак е оправдано до някъде.Все пак си на 14. :)
Я кажи тайничко не се ли надяваше като го премахнеш той едвали не с молби да иска да го добавиш отново? :)

zodiac97
04-03-2012, 18:08
Niakoitam, хич не беше тайничко даже, да ти кажа :D Глупост голяма, ама за внимание... Спонтанно ми щукна тази идея. Ъм, не се ли разбрахме вече относно тъпата ми постъпка, напълно съм съгласна, че беше ненужно. Мисля, че е ясно поради каква причина съм го направила - да получа от него някакво внимание, след като последната седмица хич не си общувахме, а и досега не съм имала кой знае какви контакти с момчета, така че бих казала, че съм социален инвалид, освен дребнав човек, отчасти параноик. :D Бъзикам се. fenkaaa, да, бих могла, но просто като го знам и той какъв е срамежлив, веднага ще се свие и ще му стане неудобно, а може и да не разбере за какво странно държание става въпрос, в крайна сметка.

Niakoitam
04-04-2012, 07:06
И мен редовно си ме премахват разни хора,които забелязвам че са ме махнали чак след не малко време. А веднъж една съученичка така ме махна.Пратих и пак покана и и писах ЛС да и кажа че и пращам и ако иска да ме премахва да ми го каже поне лично.Каза че било случайно,явно без да искала е натиснала бутона и т.н (почти и повярвах.Още повече че дизайна тогава по не позволяваше това да се случи,защото даже и питаше за потвърждение).Добави ме.После по някое време гледам пак ме премахнала.Вече не си мръднах пръстта да и се обяснявам.Да видиш как след време сама ми праща покана за приятелство.И други са ми го правили този номер.А една мацка на скоро реши че като ми се прави на отворена аз ще и мълча и като ме премахва и блокира ще ми накриви шапката въпреки че не е като да не я харесвах като нещо повече от приятелка.Ако бях на мястото на момчето и беше ми направила тоя номер щях да започна да не те взимам много много насериозно.Още повече комбинирано с онази случка на киното, за която може и да не си виновна ти изобщо,но с тази допълнително нещата добиват много странен характер.:)

Elizabettt
04-04-2012, 16:03
Пиши му ти и се разберете да се видите, като този път си разменете телефоните:D за да не стане пак объркване

zodiac97
04-04-2012, 19:31
Niakoitam, да, ясно ми е как се оплескаха нещата. Хич не ме бива, предполагам вече се разбра. :D Не ми беше целта да правя номера обаче, честна дума. На мен малко ми трябваше - нали ти казвам, т'ва за мене си беше ''нереално'' хубаво и всеки път, когато не ми отговаряше, или не ми пишеше дни наред, сякаш всичко започна да се рони. В момента, в който го премахнах от Фейсбук, бях се отказала съвсем, мислех си колко ми се сърди, колко ме мрази вече и т.н. Е, след това вече съм си за мразене, то да махнеш човек от приятели във Фб е голяма работа в днешни дни. Колкото и да се вайкам обаче, стореното си е сторено, и за всичко съм си виновна аз. :/ Благодаря ти, че сподели гледната си точка :)

Niakoitam
04-05-2012, 09:07
Няма защо. Нали затова е този форум. Да си помагаме. :)
Обаче гледай това да ти е като обица на ухото.Следващият път преди да направиш нещо такова образно казано първо преброй до десет.След това се поинтересувай и разбери защо се случват така нещата и тогава действай както сметнеш за добре,но като си премислила хубаво нещата преди това.:)