PDA

View Full Version : Хора, помогнете спешно !!! От понеделник ми спират нета !!!



DSD Creations
03-31-2012, 17:02
Значи 7 клас съм, отличник (е не пълен ;) ) обаче от понеделник ми спират нета без причина . Всичко ми е окей - е имам проблеми със вечерния час но това не сега . Спешно ми трябват съвети как да ги убедя да не ми спират нета . ;( Значи седя на компа по 2-3 часа на ден (почти не играя игри) и казват, че е много . Нормално било по 1 час на ден и т.н. бил съм се зомбирал, деградирал и т.н. Та за един час не мога дори да си проверя мейла, Ютюба, Фейса и Туитъра, а да не говорим за други неща . Според мен е нормално по 3-4 часа на ден, а ако имам време защо не и 5 . Много съм нещастен и неспокоен - моля ви помогнете !!! Благодаря предварително !!! ;(

DSD Creations
03-31-2012, 17:30
Значи 7 клас съм, отличник (е не пълен ;) ) обаче от понеделник ми спират нета без причина . Всичко ми е окей - е имам проблеми със вечерния час но това не сега . Спешно ми трябват съвети как да ги убедя да не ми спират нета . ;( Значи седя на компа по 2-3 часа на ден (почти не играя игри) и казват, че е много . Нормално било по 1 час на ден и т.н. бил съм се зомбирал, деградирал и т.н. Та за един час не мога дори да си проверя мейла, Ютюба, Фейса и Туитъра, а да не говорим за други неща . Според мен е нормално по 3-4 часа на ден, а ако имам време защо не и 5 . Много съм нещастен и неспокоен - моля ви помогнете !!! Благодаря предварително !!! ;(

Ехоо помогнете спешно е !!!

antineutral
03-31-2012, 18:01
Улучи ги в настроение. Обясни, че интернета е важна част от живота на съвременната младеж, че голяма част от социалните контакти, информацията и израстването на модерния ученик се градят на информацията и обмена на знания, интереси и клюки, които минават през глобалната мрежа. Нещо като техните ходенета по кафета и банкети и с ходене с цветни обувки, от които вероятно са ги лишавали родителите им. Кажи им, че светът се е променил и че не е решение да те вържат на каишка както е било при комунизма, за да ти спират нещо, от което ти се чувстваш добре и което ти е едновременно полезно и приятно днес, а не утре или не знам си кога. Кажи им, че ще се постараеш да седиш по по-малко(но не го обещаваш на всяка цена, дори и да са ти родители, на практика ти вземаш всички решения в живота си сам!) и че имаш нужда ти самият да прецениш кое е деградиращо за теб и кое не е, а също и факта, че деградацията е плод на отделната личност и качествен характер, а не на някакви количества от нещо си. Като пример им посочи хората, които пият - има такива, които пият много и стават алкохолици, и такива, които пият много, но не стават алкохолици. Също като довод им изтъкни, че искаш да видиш какво е да вземаш решения като зрял и отговорен човек, а не вечно някой вместо теб да ги взема, нали все някога трябва да се научиш на това, независимо от това, че който плаща поръчва музиката, защото все пак се слуша от всички. И нали утре когато живот и здраве имаш свой собствен живот и интернет пак ти ще си решиш колко време да прекарваш на него и тогава по-малко ли ще държат на теб един вид като те оставят да го правиш и че тук не годините и възрастта а мисълта, потока от знания са решаващи :)
Та нещо в този дух им кажи. Ефект дали ще има не е ясно, но поне ще ги накара да се замислят, преди да вземат това решение. А и им кажи също да направят като Александър Македонски - преди да предприемат нещо трайно, да преброят до 60 :)

NambyPamby
03-31-2012, 18:07
Та за един час не мога дори да си проверя мейла, Фейса и Туитъра, а да не говорим за други неща .
Ти си на 13, бе! Какъв Фейсбук, какъв ти Туитър, кой ти пише въобще на теб по имейл?!


Според мен е нормално по 3-4 часа на ден, а ако имам време защо не и 5
Ако можеш сигурно и 24 часа в денонощието ще прекарваш пред компютъра. Сиктир.

И един час ти е много. Като искаш да ти остава време и за "другите неща", ще спреш да си избиваш скорострелно мозъчните клетки при всяко кликване на прозореца на Фейскух.

k0rn
03-31-2012, 18:24
NumbyPamby май май ако и на тебе ти спрат нета и ти ще се депресираш кат куче на развален салам,а ?

DSD Creations
03-31-2012, 18:34
Улучи ги в настроение. Обясни, че интернета е важна част от живота на съвременната младеж, че голяма част от социалните контакти, информацията и израстването на модерния ученик се градят на информацията и обмена на знания, интереси и клюки, които минават през глобалната мрежа. Нещо като техните ходенета по кафета и банкети и с ходене с цветни обувки, от които вероятно са ги лишавали родителите им. Кажи им, че светът се е променил и че не е решение да те вържат на каишка както е било при комунизма, за да ти спират нещо, от което ти се чувстваш добре и което ти е едновременно полезно и приятно днес, а не утре или не знам си кога. Кажи им, че ще се постараеш да седиш по по-малко(но не го обещаваш на всяка цена, дори и да са ти родители, на практика ти вземаш всички решения в живота си сам!) и че имаш нужда ти самият да прецениш кое е деградиращо за теб и кое не е, а също и факта, че деградацията е плод на отделната личност и качествен характер, а не на някакви количества от нещо си. Като пример им посочи хората, които пият - има такива, които пият много и стават алкохолици, и такива, които пият много, но не стават алкохолици. Също като довод им изтъкни, че искаш да видиш какво е да вземаш решения като зрял и отговорен човек, а не вечно някой вместо теб да ги взема, нали все някога трябва да се научиш на това, независимо от това, че който плаща поръчва музиката, защото все пак се слуша от всички. И нали утре когато живот и здраве имаш свой собствен живот и интернет пак ти ще си решиш колко време да прекарваш на него и тогава по-малко ли ще държат на теб един вид като те оставят да го правиш и че тук не годините и възрастта а мисълта, потока от знания са решаващи :)
Та нещо в този дух им кажи. Ефект дали ще има не е ясно, но поне ще ги накара да се замислят, преди да вземат това решение. А и им кажи също да направят като Александър Македонски - преди да предприемат нещо трайно, да преброят до 60 :)

Уау ! Мерси много, надявам се да помогне :) В началото на поста се отчаях, защото съм пробвал нещата които си изброил там, но по-надолу се успокоих . Все пак ще премисля хубаво нещата, а и утре с един приятел имаме Музикална Неделя (идва у нас и свирим, аз на пиано, той на китара, и заедно пеем, а после теглим всички песни които са ни харесали през месеца) и все ще измислим нещо ;) А като изсвирим Спасение на БТР на майка ми мисля че ще я поразведрим ;) :) :D

NambyPamby
03-31-2012, 18:56
NumbyPamby май май ако и на тебе ти спрат нета и ти ще се депресираш кат куче на развален салам,а ?

душко, отдавна ми е минало времето, когато съм разчитала на нечие благоволение, тва първо. И второ - с достъп до интернет, или без, мен ме боли хуя, дето го нямам. Аман от инфантилни дечурлига, чиито ръце и задник са се срастнали я с мобилния телефон, я със стола пред компютъра.

mMemories
03-31-2012, 19:52
Е можеш поне малко да се укриваш от тях колко време стоиш...тва за интернета е малко странно ама на пук на тях си свали някви игрички и си цъкай и без нет...да ги видим тогава ;д

DSD Creations
03-31-2012, 19:57
Е можеш поне малко да се укриваш от тях колко време стоиш...тва за интернета е малко странно ама на пук на тях си свали някви игрички и си цъкай и без нет...да ги видим тогава ;д

Охоо, не ги познаваш ще ми забранят и на компа (мразят игрите :( ), и тъй като съм на лаптоп, ще го скрият и тогава няма вече спасение, освен в Нет кафетата, ама ми дават по 2 лева на ден, едва оцелявам - 1 за храна, другия го пазя за следващия ден и така с натрупване и като имам среща с някоя мацка едвам ми стигат - живея ден за ден но поне съм щастлив, а по повод нета дайте идея да се опълча не с "кръвопролитие" а с дипломация ;)

dimitar_ak
04-02-2012, 05:46
Едва ли е само до колко часа прекарваш пред екрана. Ако компютърът заема цялото ти свободно време значи нещо не е наред. Трябва да имаш някакъв социален живот, да общуваш с връстниците си на живо, да имаш хоби. Интернет общуването не трябва да измества социалните контакти. Това имат пред вид родителите ти с думата "зомбираш".

Nakadah
04-02-2012, 06:06
Силно се съмнявам, че ти го спират поради причините които си изброил...

DisappointedDreamer
04-02-2012, 07:29
като имам среща с някоя мацка едвам ми стигат -

Какви мацки те гонят теб на 13? Прави са твоите родители - ще си стоиш на задника вкъщи да си учиш уроците, туко виж малко akъл ще влезе в тъпата ти кратуна.

crzy
04-02-2012, 11:27
Първо, фактът, че реагираш така, показва колко си се "зомбирал".
Покажи им, че не ти пука особено от това, че ще ти спрат нета и след известно време им кажи, че нета ти е необходим за правене на домашни и такива работи...

MojoJojo88
04-02-2012, 12:13
Да се чуди човек, когато ние бяхме ученици и интернета беше предимно в интернет клубовете, как ли сме живели?!
Един час за 13 годишния ти мозък е предостатъчен. Вместо да се занимаваш с глупости като туитър и фейсбук, хвани чети книги. Няма да умреш без интернет.
Кажи им, че си навит за по един час на компютъра и ще мирясат.

Chacho
04-02-2012, 22:14
На 13 му било рано за нет, а? Душици, малки, сладки, благи, некомпетентни. Я се разходете до техническите вузове и вижте колко хора се развиват като програмисти и техници в следствие на такова стоене пред компютъра. Дали случайно по-талантливите деца наистина не са започнали от тая възраст с продължителните часове. Рано му било... Нищо нема да изпусне, не бойте се. Само трябва да се научи малко по-качествено да си полза времето пред компа, за което могат да се погрижат родителите му, а не да го ограничават.

И мен ми се караха, и ми ограничаваха достъпа. По-късно почнах да ги лъжа, че пиша някво домашно и минимизирах всичко без един компилатор и 'hello world' програмка. В последствие почнах сам да си взимам решенията, но на по-късна възраст.

broken-barbiee
04-03-2012, 08:55
Да, децата от трети клас са постоянно ама постоянно във фейсбук. Не спират да ми пишат и да ми коментират снимките дори, когато ме няма. Те не стоят по 5часа, а сигурно по 10часа после на момчето това му било много. Вече всички имат фесбук, емайл, туитър и т.н. защо да няма и той, а? При положение, че и толкова малките вече имат. То това си се наложи сред всички. Аман от моралисти вече.. (:

Chacho
04-03-2012, 12:50
На неговата възраст стоях поне по 10 часа на ден и тогава започнах да не спя някои вечери, за да карам нощни.

broken-barbiee
04-03-2012, 13:35
На неговата възраст стоях поне по 10 часа на ден и тогава започнах да не спя някои вечери, за да карам нощни.

И аз. И все още понякога изкарвам то 5-6-7часа на лаптопа. :D Нищо лошо няма в това. Явно родителите му са някакви примерни и очакват всичко да е както в 15-ти век. Е, да ама не. (:

DisappointedDreamer
04-03-2012, 14:20
Да, ама Чачо на толкова години не е киснел в ФБ. Ти, барби, с какво можеш да се похвалиш, че правиш на компа? Че висиш 10 часа? Ех, голямато постижение. Поне да научаваше нещо.

Аз нямам нищо против някой да седи на компа 24 часа. Ама да върши полезна работа - да се рови из интернета, да търси, да се интересува, да програмира, както Чачо спомена. Ама сега някъв 13 годишен дрисльо, дето кисне в ФБ, туитър и не знам си какво си, иска да седи повече, за да ми отваря сайт след сайт за глупости, ех няма да стане.

И аз вися много на компа. Какво ли правя? Търся жилище, чета стихотворения и книги, търся информация за университети и курсове, които ще имам. (минутка за самореклама). Да, може да отворя ФБ, за да видя писал ли е някой, може да отворя и този сайт, за да видя какви други глупости е изръсила младата ти неопитна, но с крайно високо самочувствие уста, барби, ама не го правя постоянно в продължение на 7 часа на ден.


Само трябва да се научи малко по-качествено да си полза времето пред компа, за което могат да се погрижат родителите му, а не да го ограничават.

Е това е истината.

broken-barbiee
04-03-2012, 14:33
DisappointedDreamer чакай малко. От къде си толкова сигурна, че винаги стоя пред компа във фейсбук?

DisappointedDreamer
04-03-2012, 14:36
Ти, барби, с какво можеш да се похвалиш, че правиш на компа? Че висиш 10 часа? Ех, голямато постижение. Поне да научаваше нещо.


Това се отнасяше за теб. Никъде не съм споменала ФБ.

TheNormalGuy
04-03-2012, 16:10
Както каза Чочо, трябва да се използва пълноценно времето прекарано пред компа, аз за съжаление съм от типа хора, които просто си пилеят иначе ценното време когато са на компютъра, понякога само гледам монитора, и не знам какво да направя...

broken-barbiee
04-03-2012, 17:00
Това се отнасяше за теб. Никъде не съм споменала ФБ.

Знам за кой се отнасяше, не се притеснявай. :D Дадох фб като пример, 'сеш ли се? ;) И имах в предвид, че не винаги стоя на компютъра за интернет, така че не ми разправяй ти на мен кое е постижение и кое не. Понякога правя презентации, понякога пиша разни разкази на госпожата по БЕЛ, защото иска да и ги нося на флашка, а не в тетрадката на ръка написани. Сега схващаш ли, че не трябва много да лаеш като не знаеш за какво точно си пропилявам времето пред комютъра? ;)

MojoJojo88
04-03-2012, 17:10
Муцка, хвани си купи един блистер валидолче и си го смучи преди да пишеш. Прекалено нервно разсъждаваш, а това не е полезно за едно младо момиче. Факт е, че продължителното стоене пред компютъра (и телевизора) води до редица проблеми, като се започне от нервната система и се стигне до стомашни разтройства, затъпяване, затлъстяване и прочие.
Когато имаш домашни е абсолютно нормално да използваш интернет. Все пак, не може човек да знае всичко, а доста често вече, учителите се научиха да дават доклади, свързани с информация, която може да се намери (безплатно) само в интернет.
Също така и от мързел (да, за даскалите иде реч) искат презентациите, и много домашни да са на флашки, а не написани на ръка.
Та, съгласна съм, че когато става въпрос за училище е ок да поседиш повече на компа. Но, в останалите случаи си е зомбиране. Дали ще е във фейсбук, туитър, форуми или игри-повече от 1-2 часа си е затормозяващо нервната система, жалко, че смятате, че е абсолютно безвредно.

DSD Creations
04-03-2012, 17:19
Да, ама Чачо на толкова години не е киснел в ФБ. Ти, барби, с какво можеш да се похвалиш, че правиш на компа? Че висиш 10 часа? Ех, голямато постижение. Поне да научаваше нещо.

Аз нямам нищо против някой да седи на компа 24 часа. Ама да върши полезна работа - да се рови из интернета, да търси, да се интересува, да програмира, както Чачо спомена. Ама сега някъв 13 годишен дрисльо, дето кисне в ФБ, туитър и не знам си какво си, иска да седи повече, за да ми отваря сайт след сайт за глупости, ех няма да стане.

И аз вися много на компа. Какво ли правя? Търся жилище, чета стихотворения и книги, търся информация за университети и курсове, които ще имам. (минутка за самореклама). Да, може да отворя ФБ, за да видя писал ли е някой, може да отворя и този сайт, за да видя какви други глупости е изръсила младата ти неопитна, но с крайно високо самочувствие уста, барби, ама не го правя постоянно в продължение на 7 часа на ден.



Е това е истината.

Точно това правя на компа, прекарвам време пред ФБ само когато си чатя с гаджето или с фрр-ове . Само го отварям за да видя дали ми е писам някой Същото се отнася и за Туитър ;) През останалото време правя смислени неща, доста от изброените във поста ти, DissapoitedDreamer ;)
Та, въпроса ми е как да ги накарам да ми позволяват по колкото си реша (разумно) май ми нямат доверие :( как да ги убедя че правя смислени неща, защото си мислят, че компа е само за тъпаци и на него има само деградиращи неща ! :(

DSD Creations
04-03-2012, 17:22
Муцка, хвани си купи един блистер валидолче и си го смучи преди да пишеш. Прекалено нервно разсъждаваш, а това не е полезно за едно младо момиче. Факт е, че продължителното стоене пред компютъра (и телевизора) води до редица проблеми, като се започне от нервната система и се стигне до стомашни разтройства, затъпяване, затлъстяване и прочие.
Когато имаш домашни е абсолютно нормално да използваш интернет. Все пак, не може човек да знае всичко, а доста често вече, учителите се научиха да дават доклади, свързани с информация, която може да се намери (безплатно) само в интернет.
Също така и от мързел (да, за даскалите иде реч) искат презентациите, и много домашни да са на флашки, а не написани на ръка.
Та, съгласна съм, че когато става въпрос за училище е ок да поседиш повече на компа. Но, в останалите случаи си е зомбиране. Дали ще е във фейсбук, туитър, форуми или игри-повече от 1-2 часа си е затормозяващо нервната система, жалко, че смятате, че е абсолютно безвредно.

Тогава защо киснеш толкова във ТийнПроблем ? :D :D :D Имаш към 1000 мнения за 11 месеца, а аз само 80 за 2 така че фактите говорят !!! :D (no offense) ;)

broken-barbiee
04-03-2012, 17:23
MojoJojo88 реагирах нервно, защото ми стана интересно тя от къде знае аджеба аз за какво си пропилявам времето на компютъра. Не отричам, че и в скайп си пиша с прителки и приятели, но и не правя само това.
И то пък едното нервно реагиране, просто бях малко по-директна, ама хайде няма значение. ;)

DisappointedDreamer
04-03-2012, 17:30
MojoJojo88 реагирах нервно, защото ми стана интересно тя от къде знае аджеба аз за какво си пропилявам времето на компютъра. Не отричам, че и в скайп си пиша с прителки и приятели, но и не правя само това.
И то пък едното нервно реагиране, просто бях малко по-директна, ама хайде няма значение. ;)

Продължавай да разсъждаваш толкова грешно. Тези презентации и разказки отнемат макс 3 часа. Така че не ми ги разправяй на мен тия. Моjojо е права.

P.S.Ти може да си барби, но аз съм питбул. Това правя - лая. Гледай да не се доближиш близко до мен, да не ти отхапя ръката :)

MojoJojo88
04-03-2012, 17:33
Тогава защо киснеш толкова във ТийнПроблем ? :D :D :D Имаш към 1000 мнения за 11 месеца, а аз само 80 за 2 така че фактите говорят !!! :D (no offense) ;)

Хахах, колко кисна във тийнпроблем? Аз не си гася компа, и за това изкарва, че кеса постоянно тук. Има дни, в които дори не съм влизала в този форум, има и теми, по които просто съм по-активна, когато ме интересува нещо. Седенето на компютъра ми отнема не повече от 2-3 часа дневно (за глупости отделям не повече от час общо за деня, не наведнъж).
Има хора, дето за 2-3 месеца имат по 2-3 хиляди мнения, все пак. Не мисля, че това е меродавно за часовете пред компютъра.
п.с-едит-нах си поста, от невнимание написах вместо тийнпроблем фейсбук...извинявам се, за което.

DSD Creations
04-03-2012, 17:38
Хахах, колко кисна във фейсбук? Аз не си гася компа, и за това изкарва, че кеса постоянно тук. Има дни, в които дори не съм влизала в този форум, има и теми, по които просто съм по-активна, когато ме интересува нещо. Седенето на компютъра ми отнема не повече от 2-3 часа дневно (за глупости отделям не повече от час общо за деня, не наведнъж).
Има хора, дето за 2-3 месеца имат по 2-3 хиляди мнения, все пак. Не мисля, че това е меродавно за часовете пред компютъра.

E да, прав си :D

MojoJojo88
04-03-2012, 17:39
E да, прав си :D

знам, че съм правА!

broken-barbiee
04-03-2012, 17:41
Продължавай да разсъждаваш толкова грешно. Тези презентации и разказки отнемат макс 3 часа. Така че не ми ги разправяй на мен тия. Моjojо е права.

P.S.Ти може да си барби, но аз съм питбул. Това правя - лая. Гледай да не се доближиш близко до мен, да не ти отхапя ръката :)

пхаха всеки ден се занимавам с една такава като теб със супер вдигнатите акции. Нищо лично де, обаче кв'о ми се правите на отворени и ми четете морал?! Хайде да ми дойде една възрастна жена с две висшета, никога недокосвала цигара и стояща на компютъра по половин час дневно да ми чете морал - никакъв проблем. Обаче тука някаква 16-17годишна да ми с прави на интересна - хайде да ме извинявате, ама няма да стане.

DisappointedDreamer
04-03-2012, 17:51
---------------------

broken-barbiee
04-03-2012, 18:07
DisappointedDreamer с това, което казах по-горе имах в предвид:
Хайде да дойде един човек отвсякъде непорочен и умен, който да видя, че може да ми даде някакъв пример как да живея, а не както повечето идват с цигари в ръце да ми четат морал. Жалко, че едно толкова "интелигентно" момиче като теб не е разбрало замисъла ми. Ама иначе питбул, ала-бала.. недостижимата.. Боли ме хайде да не казвам кое как живееш поради простата причина, че не знаеш аз как живея. Като разбереш тогава говори. Ок??
И друга е темата, че мога да разсъждавам по-добре и от момиче на 17 /конкретен пример давам/. Което момиче претендира как се обличам, но не знае разликата между термо и турбо, не знае какво означава да ти сложат спирала /и не говоря за тази, която е за очи/, не знае, че не всяка сервитьорка сваля гаджето и, но седнала да ми чете и тя морал. Сега усещаш ли накъде бия? ;)

DisappointedDreamer
04-03-2012, 18:13
Разбрах те напълно, обаче ти въобще не ме разбра. Не може да си непорочен и умен. Трябва да си си изпатил, за да придобиеш опит, а оттам акъл.

^Отново доказвам, че все още не си достатъчно зряла, за да водиш такъв разговор с мен.

Продължавай да си живееш с грешните представи. Но един ден ще паднеш, и то от високо, девойче.

Айде със здраве.

DSD Creations
04-03-2012, 18:13
DisappointedDreamer с това, което казах по-горе имах в предвид:
Хайде да дойде един човек отвсякъде непорочен и умен, който да видя, че може да ми даде някакъв пример как да живея, а не както повечето идват с цигари в ръце да ми четат морал. Жалко, че едно толкова "интелигентно" момиче като теб не е разбрало замисъла ми. Ама иначе питбул, ала-бала.. недостижимата.. Боли ме хайде да не казвам кое как живееш поради простата причина, че не знаеш аз как живея. Като разбереш тогава говори. Ок??
И друга е темата, че мога да разсъждавам по-добре и от момиче на 17 /конкретен пример давам/. Което момиче претендира как се обличам, но не знае разликата между термо и турбо, не знае какво означава да ти сложат спирала /и не говоря за тази, която е за очи/, не знае, че не всяка сервитьорка сваля гаджето и, но седнала да ми чете и тя морал. Сега усещаш ли накъде бия? ;)

Ок аре стига сте се карали а ми дайте идея плссссс щото съм отчаян вече !!! :( :( :(

broken-barbiee
04-03-2012, 18:16
DisappointedDreamer на дали аз ще падна от високо, защото не съм аз тази с вдигнатите въшки. Ако искаш да ми казваш нещо и да ми обясняваш, защото виждам колко искаш да ми се докажеш ти предлагам да се разбираме в скайп, ок?? ;))

MojoJojo88
04-03-2012, 18:28
Това само две момиченца са способни да обърнат тема на "ти не знаеш как живея аз", "не, ти не знаеш как живея аз"..."ти не можеш да ми даваш акъл", "не, ти не можеш да ми даваш акъл".
Знаеш ли кой пада най-лошо от високо? Този, който си мисли, че знае всичко и е компетентен във всичко. Това го казвам с възможно най-добри намерения!

DisappointedDreamer
04-03-2012, 18:28
Ти си последният човек на тази земя, пред когото ще искам да се доказвам :lol:

И, не. Грешна ти е представата за мен.

+ в скаип имам само определени потребители от този форум. Ти не си в този списък. :P

Моjojo, отново си права. >.< Млъквам.

DSD Creations
04-03-2012, 18:33
Ти си последният човек на тази земя, пред когото ще искам да се доказвам :lol:

И, не. Грешна ти е представата за мен.

+ в скаип имам само определени потребители от този форум. Ти не си в този списък. :P

Моjojo, отново си права. >.< Млъквам.

Ами идеи ??

broken-barbiee
04-03-2012, 18:35
DisappointedDreamer брей, сега ще го ударим на принципи. Ми кв'о да ти кажа, питбулче /РОФЛ нене това ме разби/, по всичко личи, че искаш да се доказваш. Не ме интересува какво казваш, какво не. Изобщо пък не ме и интересува кой ти е в скайпа, обаче нали си супер амбицираната, та викам може да искаш да продължиш да доказваш какво можеш /нищо, че не съм видяла нищо необичайно в теб до сега, защото всичките "какички" така ми реагират като им кажа, че не са те хората, които да ми обясняват на мен каквото и да било/. Та както и да е. Хайде продължавай да се мислиш за нещо повече от по-малките, това не е моя работа, няма и да бъде. Обаче с мен не се самозабравяй, защото няма да позволя да се държиш с пренебрежение, защото аз те приемам като това, което веднъж ти казах на ЛС /надявам се, че нямаш къса памет/. Не мисля да си хабя повече времето за теб, така че.. ;)

DisappointedDreamer
04-03-2012, 18:42
Не се мисля за нещо повече от "малките". Всъщност, ако се запозная с достатъчно интелигентен, трудолюбив, възпитан, сериозен, амбициран и любопитен "малък" ще ми стане много приятно на сърцето и ще им го призная.

За съжаление, ти не си такава. През оная ми работа е за каква ме мислиш. Това че мнението ми за теб е негативно, автоматично ме прави кучка според твоите представи. Ех, грешни са тe, душице. Права си, недей да си го хабиш с мен. Ходи да киснеш в ФБ-то.

По темата: момче, поговори с тях, обесни им че интернета е мястото където можеш да научиш много по въпроси, които те интересуват. най -важното е да не мрънкаш и да не им го натякваш постоянно, а да се държиш зряло и с разбиране. Успех

MojoJojo88
04-03-2012, 18:50
Зрялото поведение се придобива с опит. На 13 години не можеш да си зрял (има буквално единици, които им се налага на тази възраст да бъдат зрели и да разсъждават като такива).
Кажи на вашите, че искаш да поговорите и започваш с абсолютно нормален тон (и вътрешно убеждение, че НЕ ТРЯБВА ДА СТИГАТЕ ДО КОНФЛИКТ!) и започваш така:
Разбирам вашите притеснения (много важно начало) и съм наясно с последиците/вредите, от продължителното стоене пред компютъра. Искам да се съобразя с вас, но ще съм благодарен, ако и вие го направите спрямо мен. Наясно сте, че в училище доста често се налага да се изнася информация (по дадени предмети), която мога да си набавя от интернет. Също така, има учители, които предпочитат заданията ни да са на дигителен носител (флашка), и да са написани печатно (а не ръкописно, в тетрадка). Тоест, ограничаването да не ползвам компютъра, или интернет, ще са в моя вреда и ще се налага да давам пари в компютърни клубове, за да мога да си напиша домашното/доклада/заданието/задачата.
Ако и вие сте съгласни, предлагам да ползвам компютъра/интернета, не повече от 1-2 часа дневно с цел, подпомагане на учебната ми дейност! Наистина съм ви благодарен.

Предполагам, че ще се опитат да те прекъснат сто пъти, така, че гледай да си съобразителен и да излагаш нормални отговори на всеки техен въпрос, без да се опитваш да се караш с тях.

amaz1nG
04-03-2012, 19:42
Мамо , по добре ли ще е да излизам да пуша и пия , камоли да взимам наркотици . Не нали ? Аре пусни ми нета за да седя тук :D ( прави се на невинен )

DSD Creations
04-03-2012, 19:44
Мамо , по добре ли ще е да излизам да пуша и пия , камоли да взимам наркотици . Не нали ? Аре пусни ми нета за да седя тук :D ( прави се на невинен )

Е тва ме разбиии !!! :D :D :D :D :D Точно тва ще направя щото знам че другите начини описани горе не действат (от личен опит знам)

bloodyF
04-03-2012, 23:12
барби, едно ще ти кажа-когато пораснеш достатъчно и получиш няколко шамара от реалния живот, не разчиташ на майка си и баща си, не си пилееш времето, защото ти коства нещо в действителност, тогава почни да се обясняваш колко си била заета с по презентация на уикенд или нещо такова
и най-малкото, като стигнеш на нивото на дриймърката, тогава й говори, защото ако не друго, то да си почнал да пушиш на 13, да прекарваш по н на брой часа пред компютъра, единственото в главата ти да е интернет, момчета и цигари и да се мислиш за много преуспял-значи си в голяма грешка

и това беше последното, което ти казвам, недей да ме цитираш и да ме занимаваш с плоските ти еднотипни мнения.

draid
04-03-2012, 23:25
Зарежете ги тия компютри. Аз като бях дете и ги нямаше си беше супер, после интернет се ползваше само през модем. Ама че съм висял и аз пред компютъра по късно си е истина, за съжаление сега като ми се налага да стоя по 5-6 часа на ден и ми се повръща направо. Седете по 1-2 часа на ден пък после ще си изкусурявате.

broken-barbiee
04-04-2012, 08:08
bloodyF не пуша от 13годишна, ок?! ;) Ти знаеш само това за мен, но не знаеш още колко много можеш да знаеш (е, ти няма и да разбереш де), така че хайде не ми се обяснявай аз на какво ниво съм. И сега изобщо недей да ми спориш каква съм и каква не съм, защото изобщо не ме познаваш и като се запознаеш с истинската ми същност (тази, в която не знаеш за мен само, че пуша) тогава пак ще си поговорим. ((((((((: Хайде спирам да пиша, защото аз за разлика от вас имам живот и извън интернет, докато вие само гледате тука за какво да се захапете следователно това ме води на мисълта, че нямате какво да правите и ме боли г*за дали е така между другото, така че и за това няма смисъл да ми се обясняваш.. :]

sapphire5
04-06-2012, 07:30
NambyPamby какво се учудваш, че момчето има фейс, Туитър и прочем... И аз от 13 годишна имам ;) Вий кое време сме.
А иначе по темата. еми не знам, глей са....примерно говори с тях и им кажи нещо от сорта... днеска ще направя тва онова , утре примерно ще искарам 6ца по еди кво си ...малко си манипулирай. Отнасяй се по-добре към тях :)

LubOpItNoTyYy
04-27-2012, 15:08
хааахаааах Алоооо коя си ти ( предполагам от аватара си момиче ) че да казваш по колко да седи ?Тук той/тя/то иска съвет ,а ти се правиш на много голяма.Щом висиш тук безцелно и си голям фен и имаш 866 мнения си доста по запалена по компютъра от него/нея.А на теб едвали ти пише някой,но тук не е мястото да си избиваш комплексите. :)

LubOpItNoTyYy
04-27-2012, 15:09
Ти си на 13, бе! Какъв Фейсбук, какъв ти Туитър, кой ти пише въобще на теб по имейл?!


Ако можеш сигурно и 24 часа в денонощието ще прекарваш пред компютъра. Сиктир.

И един час ти е много. Като искаш да ти остава време и за "другите неща", ще спреш да си избиваш скорострелно мозъчните клетки при всяко кликване на прозореца на Фейскух.
към нея е горното мнение :)

draid
04-27-2012, 20:29
пхаха всеки ден се занимавам с една такава като теб със супер вдигнатите акции. Нищо лично де, обаче кв'о ми се правите на отворени и ми четете морал?! Хайде да ми дойде една възрастна жена с две висшета, никога недокосвала цигара и стояща на компютъра по половин час дневно да ми чете морал - никакъв проблем. Обаче тука някаква 16-17годишна да ми с прави на интересна - хайде да ме извинявате, ама няма да стане.

Поправи ме ако греша, но ти си на 15 и се мислиш за голяма кака, като седнеш да висиш пред компютъра и пушиш цигара след цигара ? Виждам, че силно си разколебана от това дали съществува човек които не е докосвал цигара ? Е аз нямам още второ висше, но пък за сметка на това тютюн под формата на цигара не съм докосвал през живота си. Недей се мисли за много голяма, има време ще порастеш.

SisiStrange
04-28-2012, 07:00
Аз на моите деца няма да давам достъп за такива глупости до компютъра до около 15 +/-. Приятелят ми е програмист вече и си работи по специалността дори без да има висше, а е проимал интернет на около 15. Не мисля, че ще си възпра детето от нещо кой знае какво.
Човек без хобита, е малък човек. Само това ще кажа.

DSD Creations
05-02-2012, 03:52
Аз на моите деца няма да давам достъп за такива глупости до компютъра до около 15 +/-. Приятелят ми е програмист вече и си работи по специалността дори без да има висше, а е проимал интернет на около 15. Не мисля, че ще си възпра детето от нещо кой знае какво.
Човек без хобита, е малък човек. Само това ще кажа.

Кой е казал че съм без хобита ? Имам си хобита, приятели, излизам, проблема е че ми мрънкат за 2 часа комп на ден, а аз искам по 3-4 ;)

toad
05-02-2012, 16:13
Ако си на LAN просто смени IP адреса и взимай от чужд нет , но преди това си смени MAC адреса на мрежовата карта ;)

LoveChocolate
05-06-2012, 22:40
много бил нещастен :D :D :D аман от вече от такива .. и като ти спрат нета кфо ? Ще дойде края на света ли :D ?Значи смяташ за нормално човек да виси пред компютъра по 5 часа на ден :D Ти нямаш ли живот извън интернет пространството?За теб интернета ли ти е кусура?Ами че ако ми беше син и си се зомбирал с този интернет и аз бих ти го спряла .. по-добре излез на вън , дишай малко чист въздух .. времето се стопля .. по-добре на вън от колкото пред компютъра:) То ако прекарваш толкова време пред компа поне да е за нещо смислено , например домашна работа или тестове.. Животът не е само интернет и фейсбук .. то и аз имам фейсбук ,но не вися там по цял ден :)Така че ако ти спрат интернета .. какво толкова не е края на света .. винаги можеш да минеш през някоя зала да си провериш фейсбука и туитъра :)