PDA

View Full Version : Кое бихте предпочели?



ScarlettS
03-31-2012, 18:42
Ако приемем, че медицината е напреднала дотолкова, че смъртта може да се предотврати и хората спират да остаряват на една определена възраст, как мислите, че би се отразило на човечеството, ако единственият начин да напуснеш този свят би бил, когато сам вземеш това решение – тоест да се самоубиеш, когато решиш?

Живееш десетки, може би стотици години, когато най-накрая се измориш или откриеш, че в света няма нищо повече, което да те привлича и кара да живееш, взимаш спокойно и рационално решението, че си готов да умреш и сам слагаш край на живота ти - тоест това е единственият начин да умреш, няма болести или внезапни инциденти, а само осъзнато самоубийство. Бихте ли искали вие да вземете подобно решение или предпочитате сегашния вариант – нещо като спонтанна смърт, независеща и неконтролируема от вас ?

Concussion
03-31-2012, 19:23
Няма да се случи такова нещо. Открай време има измислени начини за лекуване на някои уж нелечими болести, за удължаване на продължителността на живота, за добро здраве и т. н., просто никой няма да ти ги каже, от много малко хора се знаят. Земята и без това е пренаселена, неслучайно се създават толкова много изкуствени вируси, и какво ли още не, и това си е факт, няма нищо общо с конспирациите. Как си представяте такъв свят не знам, през какви очила гледате на нещата, и изобщо как го виждате света без болести, без остаряващи и умиращи хора, ми то за нула време ще настане ад. Немислимо е. И така де, по темата, да приемем хипотетично че такова нещо се случи някъде в бъдещето, на мен самата идея ми звучи абсурдно и невъзможно, иначе както казах в другата тема - това е обреченост, вечното съществуване (говорим за човек) под каквато и да било форма е обреченост. Предпочитам си обикновения, нормален живот, какъвто винаги е бил и какъвто според мен ще си остане - хората се раждат и умират, и слава богу не е кой знае колко дълъг живота ни, това ни помага и да го оценим. Нито е нещо кой знае колко хубаво, нито капацитетът на планетата ни позволява да живеем без да умираме. Иначе аз сега пак мога да взема решение дали да умра, пак имам контрол над нещата до някаква степен.

ScarlettS
03-31-2012, 19:36
^
Ясно ми е, че поне на този етап, а и изобщо в близко бъдеще, подобно нещо е невъзможно. :D
Въпросът е концентриран върху това дали хората биха искали те да избират колко да живеят и кога да умрат, ако пренебрегнем факта, че сега няма как да им се предостави такава възможност или че ще има пренаселване. Предполага се и че едва ли някой би избрал да живее вечно, а биха осъзнавали в някакъв момент нуждата от завършек на живота си. :D

defender
03-31-2012, 19:50
безсмъртен човек = жив дявол
т.е животът на безсмъртни хора ще бъде направо ад
т.е. и да си смъртен и да си безсмъртен, нарушителите на Божията воля ще живеят в ад.

ScarlettS
03-31-2012, 19:53
^


Предполага се и че едва ли някой би избрал да живее вечно, а биха осъзнавали в някакъв момент нуждата от завършек на живота си. :D

Не говоря за безсмъртие, а за решение на човека, кога да умре.

Между другото относно пренаселването - преди време четох една статия в списание, свързана с това. Ще се опитам да представя малко по-обобщено за какво става въпрос: направено е изследване за Швеция, че ако населението изцяло спре да остарява, то ще нарасне едва с 22% през следващите 100 години. Ръстът на населението е причинен не дотолкова от по-малката смъртност, колкото от голямата раждаемост. Тя сама по себе си не е характерна за по-образованите и развити държави, които най-вероятно биха били тези, които ще се облагодетелстват от терапиите против стареене, от което следва че толкова обсъжданият проблем за пренаселване и изчерпване на ресурсите всъщност няма да има толкова голямо отражение върху света, колкото се очаква.
Аз лично не мога да кажа това, доколко е вярно, но определено статията ми направи впечатление.

Concussion
03-31-2012, 19:54
безсмъртен човек = жив дявол
т.е животът на безсмъртни хора ще бъде направо ад
т.е. и да си смъртен и да си безсмъртен, нарушителите на Божията воля ще живеят в ад.

Брех, аз пък го знаех като "сиромах човек - жив дявол". Вие християните не сте ли един вид безсмъртни, нали няма да умрете "до века"?

RagioL
03-31-2012, 19:54
Бих предпочел да разруша илюзиите човешки. :lol:

RagioL
03-31-2012, 19:57
Брех, аз пък го знаех като "сиромах човек - жив дявол". Вие християните не сте ли един вид безсмъртни, нали няма да умрете "до века"?

Християните са глупаци аз съм безсмъртен. :lol:

Concussion
03-31-2012, 20:04
Не говоря за безсмъртие, а за решение на човека, кога да умре.
Между другото относно пренаселването - преди време четох една статия в списание, свързана с това. Ще се опитам да представя малко по-обобщено за какво става въпрос: направено е изследване за Швеция, че ако населението изцяло спре да остарява, то ще нарасне едва с 22% през следващите 100 години. Ръстът на населението е причинен не дотолкова от по-малката смъртност, колкото от голямата раждаемост. Тя сама по себе си не е характерна за по-образованите и развити държави, които най-вероятно биха били тези, които ще се облагодетелстват от терапиите против стареене, от което следва че толкова обсъжданият проблем за пренаселване и изчерпване на ресурсите всъщност няма да има толкова голямо отражение върху света, колкото се очаква.
Аз лично не мога да кажа това, доколко е вярно, но определено статията ми направи впечатление.
Абе не ми се вярва да е така. Виж само колко е висока детската смъртност, и смъртността изобщо в наши дни, колко бедствия и нещастия се случват по целия свят и хората измират и измират и ВСЕ ПАК е ужасно пренаселено. Представи си само за една година какво ще стане, да не говорим след ЦЕЛИ 100. И друго - на човек не му е нужно да живее двеста години за да осъзнае че това не е живот и че има нужда от край. Това хората отдавна са го осъзнали. Един много любим цитат от Троя: "The gods envy us. They envy us because we're mortal, because any moment might be our last. Everything is more beautiful because we're doomed. You will never be lovelier than you are now, and we will never be here again."

defender
03-31-2012, 20:10
Християните са глупаци аз съм безсмъртен. :lol:

ок, ти ще бъдеш безсмъртен, но важното е в какво състояние ще изживееш вечността си. В зависимост от това състояние ти ще си или в ад или в рай.

ScarlettS
03-31-2012, 20:25
Виж само колко е висока детската смъртност, и смъртността изобщо в наши дни, колко бедствия и нещастия се случват по целия свят и хората измират и измират и ВСЕ ПАК е ужасно пренаселено. Представи си само за една година какво ще стане, да не говорим след ЦЕЛИ 100.

Не съм достатъчно запозната, така че отговорът ми може да не е много точен, но все пак - най-висок естествен прираст имат основно африканските не толкова напредналите страни, развитите държави например в Европа повечето имат ниска раждаемост и застаряващо население, съответно и отрицателен естествен прираст. Тоест проблемът с пренаселването е актуален най-вече за страните в третия свят. А те би трябвало да се развиват и след някакъв определен период от време и те да достигнат подобно положение на доста по-ниска раждаемост. Може и да греша, по тази тема и аз самата не съм сигурна. :D

Иначе цитатът и на мен много ми харесва. :)

defender, стига си пробутвал християнските си глупости. Знаеш, че темата не е за това.

RagioL
03-31-2012, 20:30
ок, ти ще бъдеш безсмъртен, но важното е в какво състояние ще изживееш вечността си. В зависимост от това състояние ти ще си или в ад или в рай.

За Мъдрия Небето е Върховен Разум, а Адът е глупост.

defender
03-31-2012, 20:34
defender, стига си пробутвал християнските си глупости. Знаеш, че темата не е за това.

съжалявам, не знаех, че темата дискриминира християните - тези тъпанари, задръстеняци, хайде да им се посмеем на тези олигофрени християните. Тези червей. Само ни развалят рахата на мизерното съществуване.

Concussion
03-31-2012, 20:38
Така е, права си. И все пак... Абе всичко е хипотетично, дори да не беше системата, дори да можехме да сме безсмъртни, на кого му се живее вечно?! Цитатът от Троя е много на място в случая.

Дефендер ли си, мефендер ли си, изчезвай от темичката със скоростта на светлината, мазен сектант такъв.

defender
03-31-2012, 20:41
За Мъдрия Небето е Върховен Разум, а Адът е глупост.
да, неверниците са изключително мъдри, естествено, как не се досетих.

ScarlettS
03-31-2012, 20:43
съжалявам, не знаех, че темата дискриминира християните - тези тъпанари, задръстеняци, хайде да им се посмеем на тези олигофрени християните. Тези червей. Само ни развалят рахата на мизерното съществуване.

тцтцтц как може тези атеисти така да дискриминират горкия мъченик... :(

Между другото, от коментарите ти следва, че щом душата ти е безсмъртна, тя е чист дявол :D

defender
03-31-2012, 20:48
материалния безсмъртен човек би бил жив дявол, а дали душата ще е дявол има Кой да реши.

Concussion
03-31-2012, 20:52
Аз предлагам на всички на тези дефендеровци, нпп-та, гювенди ханъми просто да им игнорираме постовете и ще видите как постепенно ще спрат да осират всичко, докосващо се до нек'ъв разум.

npp
04-01-2012, 11:46
истинските Светии предпочитат да съществуват единствено за да служат на Божието Спасение за Вечен Живот на всички души, така щото дори и ако само една от душите все още не е спасена, Те остават недоволни докато тя не бъде спасена напълно за Вечен Живот - Те не предпочитат да съществуват за друга(-и) цел(-и), Съвършената Любов в тях не им го позволява

RagioL
04-01-2012, 13:36
да, неверниците са изключително мъдри, естествено, как не се досетих.

О правоверни! Предизвикваш само присмех.
Кой разумен човек би се кланял на една илюзия.

М**ка му! Току що се усетих че въвлякох в ненужна дискусия със смешник. :lol:

LunaTriCk
04-02-2012, 12:25
Не виждам причина да не искам да имам контрол над срока ми за годност.
Има толкова много неща, които искам да направя преди смъртта ми, че едни 70-80 години няма да ми стигнат за една четвърт от списъка. Места да посетя, книги да прочета, филми да гледам, игри да играя, хора да се запозная и със всеки един ден тези неща се увеличават. Живота е толкова разнообразен, че чак ми е чудно как е възможно на някой да му стане скучен и да си каже "аз вече няма какво да правя тук"...
Или другия случай - да отида в Рая. Защо ми е като тук и сега има предостатъчно удоволствия, които все още не съм изпитал. Като добавим и, че Рая е обещание. Може и да отидеш, може и да не, може и да е там, може и да не е. Някак аз предпочитам да играя на сигурно.
Лошото на безсмъртието е казуса, както ни учат от филмите, "За какво ти е цялото време на света, ако няма с кого да го споделиш". Но по мое лично мнение, няма незаменими хора, пък и като имаш възможността да търсиш, вече въобще не виждам къде е проблема.

ScarlettS
04-02-2012, 19:50
Не виждам причина да не искам да имам контрол над срока ми за годност.
Има толкова много неща, които искам да направя преди смъртта ми, че едни 70-80 години няма да ми стигнат за една четвърт от списъка. Места да посетя, книги да прочета, филми да гледам, игри да играя, хора да се запозная и със всеки един ден тези неща се увеличават. Живота е толкова разнообразен, че чак ми е чудно как е възможно на някой да му стане скучен и да си каже "аз вече няма какво да правя тук"...

По принцип и аз съм на същото мнение.
Замислих се обаче как точно ще се отрази на отделния човеко подобен контрол.
Дали знаейки че имаш неограничен период от време да правиш каквото си решиш, това няма да те накара да не оценяваш всяко от тези малки преживявания дотолкова - все пак животът ти ще е претрупан от тях и в крайна сметка няма вече да ги виждаш като нещо толкова специално и вълнуващо.
Възможно е и премахването на крайния срок да ти даде някакво вътрешно спокойствие, по-голяма свобода и увереност и съответно още по-пълноценно изживяване на отделните моменти.
Третият вариант е да няма пряко влияние върху нагласата на човека, но това ме съмнява.
Рая като възможност напълно го отхвърлям. :D Дори да пренебрегна нелепостта на подобна идея, не знам какъв човек бих била да спазвам чужди закони, несъответстващи с моите принципи, само да съм по-близо до бог (християнската версия), когото също дори да съществува, не бих почитала, ако е като този, който е описан в библията. :D

MojoJojo88
04-03-2012, 08:43
Ако приемем, че медицината е напреднала дотолкова, че смъртта може да се предотврати и хората спират да остаряват на една определена възраст, как мислите, че би се отразило на човечеството, ако единственият начин да напуснеш този свят би бил, когато сам вземеш това решение – тоест да се самоубиеш, когато решиш?

Живееш десетки, може би стотици години, когато най-накрая се измориш или откриеш, че в света няма нищо повече, което да те привлича и кара да живееш, взимаш спокойно и рационално решението, че си готов да умреш и сам слагаш край на живота ти - тоест това е единственият начин да умреш, няма болести или внезапни инциденти, а само осъзнато самоубийство. Бихте ли искали вие да вземете подобно решение или предпочитате сегашния вариант – нещо като спонтанна смърт, независеща и неконтролируема от вас ?
Всичко би било страхотно, ако не съществуваха органите в човешкото тяло. Когато един човек остарява, бавно, но сигурно, клетките в мозъка започват да умират. След около 150 години живот, дори и да изглеждаш на 25, то мозъка ти ще е с големината на бобче. И цялото ти съществуване се обезсмисля, защото ще си загубил спомените си (краткосрочната си памет), както и трезвата си мисъл. С две думи-ще съществуваш само тялом.
Предпочитам варианта, който е съществувал винаги-спонтанна смърт, независеща от мен!

LunaTriCk
04-03-2012, 10:12
По принцип и аз съм на същото мнение.
Замислих се обаче как точно ще се отрази на отделния човеко подобен контрол.
Дали знаейки че имаш неограничен период от време да правиш каквото си решиш, това няма да те накара да не оценяваш всяко от тези малки преживявания дотолкова - все пак животът ти ще е претрупан от тях и в крайна сметка няма вече да ги виждаш като нещо толкова специално и вълнуващо.
Възможно е и премахването на крайния срок да ти даде някакво вътрешно спокойствие, по-голяма свобода и увереност и съответно още по-пълноценно изживяване на отделните моменти.
Третият вариант е да няма пряко влияние върху нагласата на човека, но това ме съмнява.
Рая като възможност напълно го отхвърлям. :D Дори да пренебрегна нелепостта на подобна идея, не знам какъв човек бих била да спазвам чужди закони, несъответстващи с моите принципи, само да съм по-близо до бог (християнската версия), когото също дори да съществува, не бих почитала, ако е като този, който е описан в библията. :D

Едно такова безсмъртие според мен няма чак толкова да промени нагласата към живота на хората, а по-скоро да увеличи съществуващата вече. Ако си авантюрист и искаш да направиш, колкото се може повече луди неща докато си жив, една такава възможност не мисля, че ще те спре и ще си кажеш "пффф, защо да бързам". От другата страна, ако вече си имаш една апатия към живота и разбереш, че може да умреш, когато си искаш, съмнявам се да си кажеш "еее, сега вече виждам смисъл и ще си живея живота." Макар, че това сигурно ще важи за първото поколение след "откритието". За хората след това, които ще се родят без да знаят какво е чувството да си смъртен, вече ще е трудно да се прогнозира какви ще са им нагласите.

npp
04-03-2012, 10:48
ето защо е нужно да се осигури вечен живот за всички човеци, понеже удължаването на живота не решава проблема - с тези си разсъждения вие изпреварвате дори и немалко християни по правда

ScarlettS
04-03-2012, 17:26
Всичко би било страхотно, ако не съществуваха органите в човешкото тяло. Когато един човек остарява, бавно, но сигурно, клетките в мозъка започват да умират.

Ситуацията е хипотетична за някакъв бъдещ момент, под спиране на остаряването имах в предвид не само на външен вид, а включително и на органите.


ето защо е нужно да се осигури вечен живот за всички човеци, понеже удължаването на живота не решава проблема - с тези си разсъждения вие изпреварвате дори и немалко християни по правда

Чакай сега, вечен живот на човеците или на 'душите' им? Нещо започна да си противоречиш с християнството, при него смъртта не е ли част от естествения път на човека? Това последното с правдата ме изненада, как може такива безбожни хора да имат нещо общо с правдата? :D

Concussion
04-03-2012, 18:06
К'ви органи, бе сестро, кви пет лева, някой мръсен пес ще ми се нахвърли, ще ми пробие сънната артерия и дотам съм. Нали хипотетично говорим. Човекът е толкова уязвимо животно, няма кво да си говорим. ЗАеби ги тези фантасмагории.
Между другото вервате-невервате, явно вече сте си запазили място в рая с тези си разсъждения :D

ScarlettS
04-03-2012, 18:15
^
Мда, щом нпп ни призна вече може да сме спокойни :D

npp
04-03-2012, 22:17
Чакай сега, вечен живот на човеците или на 'душите' им? Нещо започна да си противоречиш с християнството, при него смъртта не е ли част от естествения път на човека? Това последното с правдата ме изненада, как може такива безбожни хора да имат нещо общо с правдата? :D

Исус е възкръснал с тялото:

"А Тома, един от дванадесетте наречен Близнак, не беше с тях, когато дохожда Исус. Затова другите ученици му казаха: Видяхме Господа. А той им рече: Ако не видя на ръцете Му раните от гвоздеите, и не туря ръката си в ребрата Му, няма да повярвам. И подир осем дни учениците Му пак бяха вътре, и Тома с тях. Исус дохожда, като беше заключена вратата, застана насред, и рече: Мир вам! Тогава каза на Тома: Дай си пръста тука и виж ръцете Ми, и дай ръката си и тури я в ребрата Ми; и не бъди невярващ, а вярващ. Тома в отговор Му рече: Господ мой и Бог мой! Исус му казва: Понеже Ме видя, [Томо], ти повярва, блажени ония, които, без да видят, са повярвали." Йоан 20: 24-29,

"Ако се проповядва, че Христос е възкресен от мъртвите, как казват някои между вас, че няма възкресение на мъртвите? Ако няма възкресение на мъртвите, то нито Христос е бил възкресен; и ако Христос не е бил възкресен, то празна е нашата проповед, празна е и вашата вяра. При това, ние се намираме и лъжесвидетели Божии; защото свидетелствувахме за Бога, че е възкресил Христа, Когото не е възкресил, ако е тъй, че мъртвите не се възкресяват; защото, ако мъртвите не се възкресяват, то нито Христос е бил възкресен;" 1 Коринтяни 15: 12-16

Concussion
04-04-2012, 17:56
Сънувах че нпп е избран за "Мистър форум", омг.

ScarlettS
04-04-2012, 18:12
^
:D

Ее трябвало да направим кампания и да го номинираме :D Нищо, може да е ''Мистър Философия и Религия''.

Абе, нпп, ти на колко години си? Пише, че си на 15, а съм пропуснала, ако си казал в някоя тема. :D

gandalfepi4
04-04-2012, 19:20
^
:D

Ее трябвало да направим кампания и да го номинираме :D Нищо, може да е ''Мистър Философия и Религия''.

Абе, нпп, ти на колко години си? Пише, че си на 15, а съм пропуснала, ако си казал в някоя тема. :D

Преди време каза че е женен. Минимум 16, най-вероятно повече от 20. Пълен олигофрен или ултра, мега трол. Поне не е ултра, мега, супер, интернационален, глобален, космически, вселенски, интердименционален, гигантски, титанически педеруга като гейски, който дори не можеш да го изриташ по гъза или удариш по мутрата понеже ще си наклепаш обувките или юмрука със спермата на триста хиляди негри.

defender
04-04-2012, 21:15
"езичник-еретик" е по-лошо от духовит "атеист-веселяк"!

Наздраве.

RagioL
04-05-2012, 09:57
"езичник-еретик" е по-лошо от духовит "атеист-веселяк"!

Наздраве.

И вярно ли е все пак че си хомо? :D

Или те притеснява да си признаеш?

defender
04-05-2012, 11:13
И вярно ли е все пак че си хомо?
Не съм "хомо", нито "би"! Освен т'ва съм и моногамен.

gandalfepi4
04-05-2012, 13:15
Не съм "хомо", нито "би"! Освен т'ва съм и моногамен.

http://prikachi.com/images/570/4606570A.jpg

Concussion
04-05-2012, 15:57
Не съм "хомо", нито "би"! Освен т'ва съм и моногамен.

И освен това си девствен.

defender
04-05-2012, 20:36
Не съм "хомо", нито "би"! Освен т'ва съм и моногамен.

и обичам шопска салата и шкембе......

ПП: и мляко с ориз

npp
04-07-2012, 22:21
едва ли евро е обратно сексуален след като толкова много и толкова дързостно изявяваше православното християнство

RagioL
01-31-2013, 10:52
Ъп на темата.


едва ли евро е обратно сексуален след като толкова много и толкова дързостно изявяваше православното християнство

Сред църковните редици има педофили и бивши сътрудници на ДС, защо да няма и хомосексуалисти.