PDA

View Full Version : Не съм гладна,но постоянно искам да ям и си мисля за храна!



mariolcheto85
03-31-2012, 20:25
Здравейте!Даже незнам дали темата ми е за този раздел ... и моля да ме извините!Имам много голям проблем (поне така го усещам аз) и той е че постоянно си мисля за храна и на често огладнявам . Структурата ми не е на едър човек напротив нормалното ми тегло попринцип би трябвало да е между 50-55 кг.От 1 година и месец някъде живеем заедно с моя приятел и от тогава започна ада за мен!Спокоен живот ... глезотийки и много вкусна храна.Закуска обед и вечеря а между яденията и мнооого десерти ... точно когато се запознах с приятеля ми бях много по слабичка от сега . Може би стомаха ми се е разширил и огладнявам на всеки 2 часа и ям по огромни количества храна!Когато не ям нищо се изнервям много и постоянно трябва да има нещо в устата ми което да дъвча ... и така за една годинка качих около 7-8 кг. и за мен това е ужасно много а и усещам как тези килограми ми пречат . Главата почва да ме боли ако не съм се нахранила а когато хапна само малко и просто все едно нищо не съм яла ! И такааа продалжавам да си ям и да трупам килограми и никак не ми е приятно и незнам какво да направя вече ... мислила съм и за спорт но след тренировка си възвръщам калориите обратно и ефекта е нулев!

tjgirl
03-31-2012, 20:35
Аз имах абсолютно същия проблем до около 6-7 месеца. Честно да ти кажа никой не може да ти помогне, ако ти самата не го искаш наистина. Просто трябва да си го поставиш за цел и да правиш всичко възможно да го постигнеш. От личен опит ти казвам, че първият един месец някъде е най-трудно - периодът докато стомахът ти си възвърне нормалните размери. След това просто трябва да бъдеш по-дисциплинирана. Не ме разбирай погрешно - далеч съм от мисълта да изключиш всички глезотийки. Напротив. Позволявай си ги, но в умерени количества и се стреми да се храниш здравословно. Успех! :)

marin4itu
04-01-2012, 11:26
Аз съм така като нямам какво да правя по цял ден, т.е. като ми е скучно. Ако не работиш, почни работа, намери си хоби, такова, че да не мислиш да храна по цял ден.

kalpazanka
04-01-2012, 11:27
За всеки случай да те види ендокринолог. ;)

Glam0rous
04-01-2012, 11:33
^+ 1
Освен това събери някаква воля да не гризеш постоянно, това не е нормално. Като си заживяла с тоя твоя приятел пиеш ли противозачатъчни? Питам не за друго, а защото някои момичета от тях не могат да спрат да ядат -> вдигат рязко килата. Имаше някакво изследване, че след като хората си намерят някой и се чувстват сигурни, че едва ли не са го вързали, вдигат килата. Било защото вече не им пука, че трябва да поддържат външен вид, карат на принципа "той/тя си ме харесва така" и изобщо не си обръщат внимание. Същите тия после реват, че им изневеряват с готини мадами и пичове. Помисли малко над това, преди да приемаш нещата като даденост и да се оставяш на течението ;)

Persie
04-01-2012, 13:40
Хмм ... тази тема все едно аз съм я писала :) В същото положение съм и аз вече месеци наред.Постоянно ям сладкиши, хляб и то в огромни количества.Когато ми се дояде сладко и се опитам да си го забраня, имам чувството, че буквално лигите ще ми потекат :) и ми се дояжда още повече. Ходя на фитнес, когато нямам възможност се разхождам или си тренирам у дома, но след това се натъпквам и резултат от спорта няма.Лошото при мен е, че развих и проблеми със стомаха, като преям ме боли адски много, но някак самата храна ми носи удоволствие и игнорирам неколкократните ми ставания през ноща за таблетки за стомах. Не мога да спра. Знам, че не помагам с поста си на авторката, но някак искам да споделя, че не е сама пък и можем да открием решението заедно.

mariolcheto85
04-01-2012, 20:18
Пия противозачатъчни вече втора седмица поради здравословни причини,гениколожката ми ги изписа,но не забелязвам някаква промяна в апетита си...да хапвам повече или по малко по-скоро от тях се чувствам доста уморена.Мислила съм дълго на какво се дължи този мой голям апетит но...Попринцип хора с проблеми и в напрежения отслабват доста и аз съм от тези хора с семейните проблеми..не живея от една година с нашите както вече казах но аз си ги изживявам и съм доста нервна и когато ям се успокоявам ... поне така го усещам аз ... тези мои качени килограми за тази една година ми се отразиха доста зле и с появата на стрии в горната част на дупето вече слизат по надолу и към бедрата . В интерес на истината точно тези грозни стрии ме накараха да се позамисля и ме комплексираха връщане назад няма вече с тях,но си искам поне старите килограми защото неможе да се продължава така!

sunisup
04-02-2012, 13:37
И аз съм така.Дори и да не съм гладна все ще си взема нещо.Или до към 16-17ч мога да издържа дори само на плодове,но стане ли по-късно,към 8-9 часа ми се прияжда адски много и ям дори и в повече,което знам че не е хубаво и вредно,но ....

Rebirthing
04-03-2012, 12:35
Намери си хоби, някакво занимание, което да разсее мозъка ти от постоянният глад. Някои хора под напрежение отслабват, други пък почват да ядат, различно е. Може да почнеш да тренираш йога, да си успокоиш нервите.

meche95
04-04-2012, 20:06
Явно всиички споделяме едиин и същ проблемм...е аз за за 7-8 месеца качих 7кг... и то най-вече в корема ходя на фитнес тренирам и с краката и дупето нямам проблем ама корема няма оправияя ;хх и незнам какво да правя един на диета после си казвам офф се тая и ям и не мога просто... не може ли някой да предложи нещо ефиикасно...

Dinkoty
03-30-2017, 15:37
Дъвчи дъвка

Помага вярвай

Dinkoty
03-30-2017, 15:38
Дъвчи дъвка