PDA

View Full Version : За насаждането на страх, неувереност и another butterflies...



ShtrudeL
03-31-2012, 22:48
На скоро попаднах на този* текст и осъзнах какви жертви можем да бъдем на хората около нас, дори на близките си в старанието им да ни научат на нещо...

*Всичко, което зная и мога, дължа на майка ми:
1. Мама ме научи да УВАЖАВАМ ЧУЖДИЯ ТРУД: "Ако възнамерявате да се трепете, идете на улицата! Току-що подреждах къщата!"
2. Мама ме научи да ВЯРВАМ В БОГА: "Моли се на Господ, това да се изпере."
3. Тя ме научи ДА МИСЛЯ ЛОГИЧНО: "Така е, защото аз ти казвам, че е така!"
4. Научи ме да мисля за ПОСЛЕДСТВИЯТА: "Ако паднеш през балкона, няма да те взема с мен на плаж."
5. Тя ми обясни ПРИЧИННО-СЛЕДСТВЕНИТЕ ВРЪЗКИ: "Ако не престанеш да ревеш, ще те пребия от бой!"
6. Тя ме научи да ПРЕОДОЛЯВАМ НЕВЪЗМОЖНОТО: "Затваряй си устата и си яж супата!"


А от личен опит мога да дам следното:
В първите дни на първата си връзка си седим ние пред входа (или по-скоро срещу входа, малко по-далеч от него) и аз съм ъъм седнала в него и си се радваме, но всичко в граници и съседката (възрастна баба) се провиква с пълен глас, колко ужаааасно е това и как не трябва да показваме обичта си така! Ти да видиш! Почувствах се ужасно, почувствах, че правя нещо нередно и срамно и адски се разтроих и защо?!? Защото така ми го представят, а аз съм ужасно послушно. Сега разбира се не мисля така, но има милион други неща, които могат да ти промият мозъка, а не бива!
Мама например се опитва (или опитвашЕ, защото леко, леееко започнах да й се противя и аз да я уча ^^) да ми насади какви ли не правилни неща, които са в разрез с мен и абстрактните ми разбирания, но както се сложих в скобички, всячески се опитвам да не се поддавам. Тати например пък ми разрешаваше всичко, което мама не и беше винаги зад и до мен. Което ми липсва най-много от всичко на тоЗ прекрасен свят. НО, искам да кажа, че е ужасно хората, които... са ти най-близки да те учат на своя светоглед... да ти го налагат и да те упрекват ако имаш свой. Всъщност не знам до колко отново се отклоних от темата... бръм. да.

Wax
04-01-2012, 05:01
Тази тема не ми харесва изобщо. Някакси иронията ти не подхожда.

PainMonopoly
04-01-2012, 14:16
Това е толкова нормално, че не си струва дори да се вайкаш за него. Развитието на хората през последните 100 години е толкова динамично, че хора, които имат разлика от 30 години във възрастта, все едно имат разлика от векове. Оттам идват и всичките драми и конфликти между поколенията.

Едно е сигурно обаче: дъртаците нито ще се научат, нито ще се променят. Не защото не могат, а защото гордостта им не го позволява. Хубаво щеше да е да не е така, но няма начин, трябва да се научим да живеем с това и да не забравяме, че най-важното е, че ние знаем истината.

torVPN
04-04-2012, 12:30
Предпочитам да те гледам(и слушам) как пееш пред четене на постовете ти