PDA

View Full Version : Пробвахте ли Windows 8?



straus
04-01-2012, 11:13
Аз си го дръпнах вчера от сайта на Microsoft, инсталирах и сега го разцъквам. Не бих казал, че работи по-добре от 7-цата но е доста по шарен и се усеща по-user friendly. Веднъж да му свикне човек няма да иска друго.. вие пробвахте ли го? Какво чакате?

TheBeliever
04-01-2012, 11:32
Пробвахме го за кратко на единия компютър. Шаренийка голяма. Личи си, че е разработван предимно за таблети.
На мен лично не ми допадна много, но и не съм се заиграла по-стабилно да го разглеждам. Може би ще изчакам да минат Бета версиите и ще пробвам отново финалния продукт.

torVPN
04-04-2012, 12:18
Умирам си от кеф да пробвам бета версии

dimitar_ak
04-04-2012, 13:02
А бърз ли е? На мен 7-та ми идва тромава в сравнение с Hackintosh и Linux.

MaGuSs
04-04-2012, 13:19
А бърз ли е? На мен 7-та ми идва тромава в сравнение с Hackintosh и Linux.
Никога не сравнявай W7 със Mackintosh и Linux. Те са създадени съвсем с други цели/тука Hackintosh-а може да направи изключение, докато Linux не, "Той е създаден с идеята да бъде модулен, портативен, лесен за поддръжка, гъвкав и оптимизиран за потребителската машина и в частност сървър"/.
Също така W7 е 2009 година /ако не се лъжа/, докато другите 2 са ОС-та на миналия век, следователно са направени със структура за "по-бавни" машини.
А ако говорим за Mac, там версиите му се разделят на три. Такива в OWR->NWR->EFI

Нямам време иначе щях да обясня по-обширно това, което исках да кажа.

straus
04-04-2012, 14:58
Не се усеща да е по бърз, а много го рекламираха, може би просто ми е слаб хардуера. Така на пръв поглед по-шарен и като му свикнеш е доста удобен. Има доста бъгове за изглаждане, понякога като паузирам филм ми се губи звука, КМ плеъра не ще да сработи как да треа.

doomkillerr
04-04-2012, 15:09
Пробвах го на една машина. Както казаха и преди мен голяма шараниика си е, но е още рано според мен да се правят някакви заключения. Предпочитам да изчакам финалната версия, защото за сега не ми се стори по-добър от Windows 7, ако оставин на страна, че е лесно да се използва на таблети!

raror
04-05-2012, 12:22
Ще го пробвам на виртуална машина, после ще едитна и ще ти кажа ;)
Едит 1: Можеш ли да ми дадеш линк към него (ако е пиратски де) или да кажеш кой бъилд е? :)

torVPN
04-05-2012, 14:53
Ще го пробвам на виртуална машина, после ще едитна и ще ти кажа ;)
Едит 1: Можеш ли да ми дадеш линк към него (ако е пиратски де) или да кажеш кой бъилд е? :)

На теб ли да разчитаме за мнение, а сигурно си от интелектуалците по тракерите, които свалят кракната осмица, която иначе се предлага free в сайта на майкрософт.

raror
04-05-2012, 17:35
На теб ли да разчитаме за мнение, а сигурно си от интелектуалците по тракерите, които свалят кракната осмица, която иначе се предлага free в сайта на майкрософт.

1. Отговорът е общ.
2. ДААА :D
3. Там бъркам като търся само решение на проблем и драйвъри :D

straus
04-07-2012, 15:24
link: http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/download

php
08-20-2012, 21:03
Честно казано е много по-добър от 7.
И не е шаринилка както го казвате. Десктоп като десктоп и дори старт менюто е много по-яко от стандартното на XP или 7.
+ това е много удобен дори без да сте свикнали. То трябва да си някакъв неповторим тъпак за да не го схванеш.
Като цяло е много добро.
А за след него мисля че KDE е много добро. 7-цата е наистина малко тромава а пък XP май вече се забрави :D
А и днешната поддръжка на Gnome се усети и започна да прави добри дизайнчета по линукс например 10.10 :)
Не си спомням но на един дебиан когато го сложих и той беше издокаран като дизайн. Не мога да се сетя на коя версия беше това.

php
08-20-2012, 21:03
Честно казано е много по-добър от 7.
И не е шаринилка както го казвате. Десктоп като десктоп и дори старт менюто е много по-яко от стандартното на XP или 7.
+ това е много удобен дори без да сте свикнали. То трябва да си някакъв неповторим тъпак за да не го схванеш.
Като цяло е много добро.
А за след него мисля че KDE е много добро. 7-цата е наистина малко тромава а пък XP май вече се забрави :D
А и днешната поддръжка на Gnome се усети и започна да прави добри дизайнчета по линукс например 10.10 :)
Не си спомням но на един дебиан когато го сложих и той беше издокаран като дизайн. Не мога да се сетя на коя версия беше това.

ThEKiNgG
08-20-2012, 23:44
Ми пробвах го още когато беше девлопър превю версията и не съм впечатлен общо взето интерфейса е за таблети поне на мен ми беше доста трудно да се навигирам с мишката.

darkPaladin
08-21-2012, 07:09
абе с интел i7 10гб рам и 2гб видео и си личи че е по-бърз работи доста по-стабилно
каквото и да ми говорите е над 7

ccdesigns
08-21-2012, 07:14
каквото и да ми говорите е над 7

Eпа аз до тука знам само една нова версия, дето да е била по-зле от предишната...

darkPaladin
08-21-2012, 07:22
Eпа аз до тука знам само една нова версия, дето да е била по-зле от предишната...

вярвам ти аз знам за повечко